Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422023 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4815 on: 2009-02-04, 12:11:56 »
No i Vertigo niegdy¶ podrzuci³  interesuj±co zrobiony cover:
DIE - Advent (wiadomo kogo :lol: a gdyby kto¶ nie wiedzia³, zespó³ ten zwie siê Opeth)...
tutaj do pos³uchania
Jest to jeden z najlepszych coverów jakie s³ysza³em. Ale w³a¶nie, czy to na pewno jest DIE? Bo widzi³em go ju¿ bardzo ró¿nie otagowanego..?
Masz racjê. Vertigo o tym tak¿e wspomina³:
...gwoli ¶cis³o¶ci to widzê, ¿e cover zosta³ nagrany jeszcze przed powstaniem DIE (==> 'The two original members can be traced back to the year 2000 when they were in an Orlando band named Such is Life. After the demise of that band, they kept in touch and began recording material each on their own, eventually deciding to combine it into a new project named after Jack's roomate's driver's education teacher's warnings of how not wearing a seatbelt will automatically cause you to "DIE." A frequent catchphrase was born, later to be cheaply stolen for a cool death metal band name.' :))
O dziêki, nie zauwa¿y³em wcze¶niej.

A u mnie Bloodbath :twisted:
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4816 on: 2009-02-04, 15:03:10 »
Akurat w tej chwili Café Nadar (ja mam ¶ci±gane z Jamendo, ale na la¶cie te¿ mo¿na pos³uchaæ za darmo, ca³kiem fajne, z tym, ¿e en français, co nie ka¿demu mo¿e pasowaæ ;P). A generalnie to zachwycam siê Lady & Bird, zw³aszcza utworem Blue Skies.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4817 on: 2009-02-04, 16:14:28 »
Od¶wie¿am sobie nies³uchane od ponad roku My Bloody Valentine - Loveless i wspominam z pewn± pogodn± nostalgi± jeden z najbardziej euforycznie szczê¶liwych okresów w ¿yciu :marzenie:  :).
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4818 on: 2009-02-06, 00:18:15 »

S³ucham w³a¶nie dwóch kawa³ków z nowej p³yty Armii "Der Prozess" i jak s³yszê jest to powrót do punkowych korzeni, ale kawa³ki d³uga¶nie i takie szersze stylistycznie jakby trochê. Ciekawe jak ca³a p³yta?
Wyslano: 2009-02-04, 20:39:21


S³ucham w³a¶nie ¯ywio³aka na majspejsie - intryguj±ce. Na ok³adce "Nowej Ex-Tradycji" jak widzê wykorzystali wizerunek twarzy Chrystusa z Ca³unu Turyñskiego.
Wyslano: 2009-02-04, 21:11:28
Nowa polska formacja Bordo - na myspace zaszufladkowali siê jako: Indie / Muzyka psychodeliczna / Muzyka alternatywna.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin

  • Guest

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4820 on: 2009-02-07, 18:07:43 »
Den Saakaldte - [2008] - Øl, Mørke Og Depresjon

Mi³o mi poinformowaæ, ¿e mo¿na ju¿ pos³uchaæ nowego albumu grupy, z dat± Luty 2009, wiêc ¶wie¿utki, jeszcze ciep³y :D
Tytu³ to All Hail Pessimism, je¶li by³yby problemy ze znalezieniem, to polecam przyjrzeæ siê linkom w shoutboksie grupy na last.fm ;)

Trzy najd³u¿sze utwory z poprzedniego albumu znajduj± siê tak¿e tutaj, w nowych wersjach. Ogólnie brzmienie ca³ego albumu jest g³êbsze, trochê mniej surowe. Z jednej strony Øl, Mørke Og Depresjon brzmi przy nim trochê jak demo, z drugiej ta jego surowo¶æ tak¿e mia³a swój urok i teraz trochê jej brakuje. W³a¶nie koñczê s³uchaæ po raz pierwszy i muszê przyznaæ, ¿e bardzo mi siê podoba. Ogólnie stylistyka podobna, mo¿e trochê mniej ró¿nych efektów, ale wci±¿ nietrudno znale¼æ fortepian [ten wrêcz zajmuje g³ówn± rolê w 'przerywnikach'], tr±bkê czy akordeon. Przez powtórzenie numerów z poprzedniego kr±¿ka p³yta jest trochê d³u¿sza, bo nowych kompozycji te¿ nie brak. Brakuje mi tylko eksperymentu w stylu Øde z pierwszej p³yty. Jako ¿e w black metalowych bojach jestem ma³o zaprawiony, to po ponad godzinie z Den Saakaldte czujê siê ju¿ trochê zmêczony. Ale do p³yty wrócê na pewno i to prêdko. :D Tyle mogê powiedzieæ na pocz±tek, po pierwszym przes³uchaniu ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4821 on: 2009-02-07, 23:51:35 »
Madlib - Speto Da Rua - Dirty Brasilian Crates Volume 1, ostatnio nie mogê siê od tego albumu oderwaæ. Genialna podró¿ przez ró¿norak± brazylijsk± muzykê, co jaki¶ czas podlan± lekkim sosem nowych brzmieñ. Polecam!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4822 on: 2009-02-08, 13:07:58 »
Po latach "reaktywowa³a" siê supergrupa U.K. pod nazw± UKZ i wyda³a EP "Radiation". Jej fragmentów mo¿na pos³uchaæ tak¿e na oficjalnej stronie formacji.
« Last Edit: 2009-02-08, 13:11:12 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4823 on: 2009-02-08, 15:03:48 »
S³ucham w³a¶nie ¯ywio³aka na majspejsie - intryguj±ce.
Ca³a p³yta jest bardzo dobra, 3+ (jak zwyk³ mawiaæ mój nauczyciel plastyki). Ale powa¿nie, to z³a nie jest, chocia¿ mog³oby byc lepiej; zastanawiam siê, czy ich przeceni³am, czy naprawdê nagrali album na miarê swoich mo¿liwo¶ci.

A ostatnio schizofrenicznie s³ucham czego popadnie, wiêc przegl±dam ten w±tek z nadziej± na znalezienie czego¶ fajnego :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4824 on: 2009-02-08, 15:10:14 »
The White Stripes - Elephant
Super, super! :D
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4825 on: 2009-02-08, 16:58:59 »
A ostatnio schizofrenicznie s³ucham czego popadnie, wiêc przegl±dam ten w±tek z nadziej± na znalezienie czego¶ fajnego :)
Mo¿e nie schizofrenicznie, ale tak¿e du¿o s³ucham tego i owego i na dobr± sprawê nic dla siebie nie znajdujê. Podobnie bêdzie chyba z "Firebird V11" Manzanery, pomimo zachêcaj±cego wpisu Vertigo:
Firebird V11 - p³yta Phil’a Manzanera nagrana z udzia³em Leszka Mo¿d¿era. Kilka bardzo udanych piosenek niestety jest te¿ parê, które nie do koñca do mnie przemawiaj±, pewnie ze wzglêdu na za du¿± ilo¶æ klasycznego rocka.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4826 on: 2009-02-08, 19:21:47 »
s³ucham tego i owego i na dobr± sprawê nic dla siebie nie znajdujê.
Ja sobie znalaz³am, i nie tutaj, ale w RYMowych rekomendacjach. A, widzê, ¿e wspomina³am ju¿ o tym tworze zwanym Melek-Tha. W ka¿dym razie siêgnê³am po kolejny album, War Is Coming i... przez moje g³o¶niki przejecha³a jaka¶ apokaliptyczna machina wojenna. Straszne to jest, trochê za mocne jak na moje wra¿liwe serduszko, ale fascynuj±ce i serduszko musi siê przyzwyczaiæ, bo bêdê s³uchaæ wiêcej. (Jak kto¶ ogl±da Stargate, to niech sobie wyobrazi armiê Anubisa niszcz±c± wszystko - mniej wiêcej tak to brzmi)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4827 on: 2009-02-08, 20:58:38 »
W s³uchawkach Louis Armstrong, jaka¶ sk³adanka. Bardzo przyjemnie siê s³ucha. Uspokajaj±ce.
A wczoraj lizn±³em chyba kawa³ek czy dwa tego Melek-Tha. Intryguj±ce, ale nie wiem, czy jestem gotowy na tak± muzykê...  :roll: :-k
« Last Edit: 2009-02-08, 21:49:02 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4828 on: 2009-02-08, 21:03:23 »
Ja sobie znalaz³am, i nie tutaj, ale w RYMowych rekomendacjach. A, widzê, ¿e wspomina³am ju¿ o tym tworze zwanym Melek-Tha. W ka¿dym razie siêgnê³am po kolejny album, War Is Coming i... przez moje g³o¶niki przejecha³a jaka¶ apokaliptyczna machina wojenna. Straszne to jest, trochê za mocne jak na moje wra¿liwe serduszko, ale fascynuj±ce i serduszko musi siê przyzwyczaiæ, bo bêdê s³uchaæ wiêcej. (Jak kto¶ ogl±da Stargate, to niech sobie wyobrazi armiê Anubisa niszcz±c± wszystko - mniej wiêcej tak to brzmi)
No to ju¿ sobie tego s³ucham z majspejsa - opisali to jako Melek-Tha lord evil, wiêc nazwa jakby szersza. A muzycznie to taki ambientowo-industrialno-apokaliptyczny black z tego co s³yszê. Dobre to do tego w±tku, o muzie której mo¿na siê chronicznie baæ. Chyba siê nie zaprzyja¼niê, ale pos³uchaæ zawsze warto. :P A najlepsza rzecz, któr± us³ysza³em w mijaj±cym tygodniu to chyba jednak Still Life, choæ tak¿e mnie nie powali³.
« Last Edit: 2009-02-08, 21:16:43 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4829 on: 2009-02-08, 21:14:16 »
The Birthday Massacre  :mrgreen: Wziê³o mnie na goth-industrialowe d¼wiêki  :P

 

lofty-success