Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421989 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4830 on: 2009-02-08, 21:23:43 »
Bathory - Hammerheart, Twilight of the Gods
Odynie, jak ja dawno tego nie s³ucha³em :). Nie przepada³em nigdy za Bathory (ani jego blackow± twórczo¶ci±, ani heavy-metalow±), ale powrót do czasów kiedy black metal (i zespo³y z nim wzi±zane, w³a¶nie Bathory) by³ dla mnie jedyn± prawdziw± muzyk± to bardzo mi³e do¶wiadczenie :D.

Przed Batorym najnowsze dzie³o Jesse Sykes (tej od Sunn O))) i Borisów) & the Sweet Hereafter - In The Summertime
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4831 on: 2009-02-08, 21:31:35 »
A ja z "moich" staroci próbowa³em wróciæ do Slayera ("Reign in Blood" i "South of Heaven") i zupe³nie mi nie sz³o, jako¶ to siê dla mnie zestarza³o i zupe³nie mnie nie krêci. :?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4832 on: 2009-02-08, 21:33:48 »
A ja z "moich" staroci próbowa³em wróciæ do Slayera ("Reign in Blood" i "South of Heaven") i zupe³nie mi nie sz³o, jako¶ to siê dla mnie zestarza³o i zupe³nie mnie nie krêci. :?

Ja tak mam z black metalem... a pamiêtam te czasy kiedy tylko taka muzyka siê liczy³a  :lol:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4833 on: 2009-02-08, 21:47:59 »
Metale siê znale¼li...

Ja ostatnio dziwnych rzeczy s³ucham, co zreszt± mo¿na zobaczyæ na moim last.fm. Du¿o popu, 5'nizza ('Soldat'), Reamonn ('Supergirl'), Bruce Springsteen (ale¿ mnie wziê³o najpierw na 'Streets of Philadelphia' a potem na 'The Wrestler'), Ewa Demarczyk ('Poca³unki', 'Grande Valse Brillante'), Grzegorz Turnau (jak na razie tylko 'Le¶mian' ze ¶wietnym tekstem, ale w kolejce czeka ca³y album 'Nawet'), nawet 'Lose Yourself' Eminema siê znalaz³o. Oprócz tego wcze¶niej du¿o Air ('Night Sight' - ¶wietna piosenka do nauki), utwory z soundtracka do "Requiem for a Dream" Clinta Mansella (zastanawia³em siê, co to za utwór, który pojawia siê w tylu rzeczach w telewizji, a to 'Lux Aeterna' poprzerabiana na ró¿ne sposoby..). A no i trochê Pure Reason Revolution ostatnio. 'Window' The Album Leaf - te¿ dobre do nauki. Ah, no i 'Uninvited' Alanis Morisette, które podoba mi siê chyba nawet bardziej od 'Thank U'! ¦wietny utwór!
edit: ah i jeszcze czasy, kiedy Madonna robi³a co¶ dobrego - 'Frozen' i gdzie¶ tam od czasu do czasu pojawia siê 'Stop Crying Your Heart Out' Oasis. (z "Efektu Motyla")

No i nad jakim¶ jazzem siê ostatnio rozgl±dam intensywnie. Od¶wie¿y³em sobie Mo¿d¿era, Danielssona i Fresco, ale szukam czego¶ innego. Przymierzam siê do David Murray Black Saint Quartet. Poleæcie mi co¶ fajnego, ale nietrudnego, takiego, ¿eby jazzowy laik potrafi³ to doceniæ.
« Last Edit: 2009-02-08, 21:58:37 by Blek »

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4834 on: 2009-02-08, 21:51:34 »
Metale siê znale¼li...
Metal ze mnie ¿aden  :P.
Co dobrze widaæ na moich top listach last.fm  :mrgreen:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4835 on: 2009-02-08, 21:53:16 »
A ja z "moich" staroci próbowa³em wróciæ do Slayera ("Reign in Blood" i "South of Heaven") i zupe³nie mi nie sz³o, jako¶ to siê dla mnie zestarza³o i zupe³nie mnie nie krêci. :?
Akurat Slayer mnie nigdy nie krêci³...

No i nad jakim¶ jazzem siê ostatnio rozgl±dam intensywnie. Od¶wie¿y³em sobie Mo¿d¿era, Danielssona i Fresco, ale szukam czego¶ innego. Przymierzam siê do David Murray Black Saint Quartet. Poleæcie mi co¶ fajnego, ale nietrudnego, takiego, ¿eby jazzowy laik potrafi³ to doceniæ.
Ja w³a¶nie dzisiaj w pe³ni Jazzowo siê rozwijam. Najpierw wspomniany wy¿ej Louis Armstrong, a teraz Crimson Jazz Trio. Bardzo dobre, urozmaicone, trochê zakrêcone, ale przystêpne. Spróbuj, Blek, mo¿e podejdzie [o ile jeszcze nie znasz ;)].
Potem w planach mam w³a¶nie Mo¿d¿era, prawdopodobnie razem z panami Danielssonem i Fresco.

Snufkin

  • Guest
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4836 on: 2009-02-08, 22:14:45 »
A ja z "moich" staroci próbowa³em wróciæ do Slayera ("Reign in Blood" i "South of Heaven") i zupe³nie mi nie sz³o, jako¶ to siê dla mnie zestarza³o i zupe³nie mnie nie krêci. :?

Slayer... pfu ;D
Ja ze staroci puscilem sobie BS - Paranoid... dzia³a na mnie jak kiedy¶ heh...

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4837 on: 2009-02-09, 18:23:08 »
Podobnie bêdzie chyba z "Firebird V11" Manzanery, pomimo zachêcaj±cego wpisu Vertigo:
Firebird V11 - p³yta Phil’a Manzanera nagrana z udzia³em Leszka Mo¿d¿era. Kilka bardzo udanych piosenek niestety jest te¿ parê, które nie do koñca do mnie przemawiaj±, pewnie ze wzglêdu na za du¿± ilo¶æ klasycznego rocka.
A¿ tak bardzo hurraoptymistyczny to ten wpis nie by³ ;]. Za ma³o jest Mo¿d¿era na tym albumie (ale w koñcu nazywa siê Firebird V11, a nie Steinway & Sons). Mo¿na ¶mia³o ograniczyæ siê do s³uchania pierwszego i dwóch ostatnich kawa³ków.


Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4839 on: 2009-02-10, 18:55:18 »
hmmmm a u mnie sie krêci niemiecki Dark Suns na przemian z solowym projektem wokalu riverside -  Lunatic soul i Believe plus Votum Mam faze na jakiespolskie zespo³u poza dark SunsXD
Ostatnio tez gojira dosysæ czesto go¶ci w liscie odtwarzania  i  meshuggah.
Cos delikatnieje ......

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4840 on: 2009-02-10, 21:43:52 »
The White Stripes - Elephant, Get Behind Me Satan, Icky Thump.

O ja, o ja, ale fajne! To siê nazywa przyjemna muzyka i fajne teksty!
Be like a squirl girl, be like a squirl!
selfbanned

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4841 on: 2009-02-11, 09:48:07 »
A ja z "moich" staroci próbowa³em wróciæ do Slayera ("Reign in Blood" i "South of Heaven") i zupe³nie mi nie sz³o, jako¶ to siê dla mnie zestarza³o i zupe³nie mnie nie krêci. :?
Akurat Slayer mnie nigdy nie krêci³...


W ogole nie wiem jak to komus moglo przejsc przez klawiature :P

Na dobry pocztek dnia:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4842 on: 2009-02-11, 11:40:33 »
hmm poczatek dnia with disturbed 10000 fist:P ,a wczesniej john frusciante:)

Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #4843 on: 2009-02-11, 12:02:01 »
Gojira- "From Mars to Sirus"
Hmmm Zespó³ pochodz±cy z Francji w sumie nie jest to ich ostatnia p³yta ale akurat ta p³yta mnie zawsze zachwyca.Jak opisaæ te muzykê to tak jakby kto¶ wrzuci³ do worka trochê rytmiki a la meshuggah i doda³ do tego trochê wiêcej i czêsciej melodie pare wstawek których sam nie jeste¶ wstanie przewidzieæ, a do tego duzo cie¿kiego mocnego grania z szybk± perkusj±. Dlaczego mi sie podoba lubiê ³±czenie styli mieszanie i pokrêcona rytmikê .Poza tym poruszana przez nich czêsto ekologiczna tematyka jakos mi siê podoba.
Polecam:):)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4844 on: 2009-02-11, 16:20:24 »
Amanda Jenssen - Killing My Darlings. S³ychaæ, jakby w Szwecji w programach typu "Idol" rzeczywi¶cie chodzi³o o znalezienie kogo¶ z potencja³em, a nie wypromowanie chamskiego jurora... :roll: To znaczy: ca³kiem nie¼le dziewczyna ¶piewa i g³os ma ciekawy :)

 

lofty-success