Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422067 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4860 on: 2009-02-16, 12:36:19 »
Bardzo polecam Jaga Jazzist tym, którzy jeszcze nie s³yszeli - kawa³ ¶wietnej muzyki.

Kekkai je¶li nie widzia³a¶ -> klik <- bardzo fajny koncert.

u mnie:
Gojira - The Way of All Flesh

a pó¼niej pewnie:
The Long Lost - The Long Lost, czyli bardzo ³adne, wspólne dziecko Daedelus'a i jego ¿ony ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4862 on: 2009-02-16, 17:24:22 »
Przes³ucha³am ju¿ parê razy (ale tak niedok³adnie, co innego robi³am) i s³ucham dalej jedynego albumu pana Orena Lavie, pt. The Opposite Side Of The Sea, do którego, prze¶wietnego zreszt±, klipu link by³ umieszczony w "Kobiecych wokalach" :P Wydaje mi siê do¶æ sympatyczne - taki przyjemny gitarowo-pianinowo-smyczkowy pop (sorry, na la¶cie taguj± jako wszystko tylko nie pop co prawda - acoustic, alternative, folk, czy jakie¶ singer-songwritery, ale ja w to nie wierzê, nie bójmy siê tego s³owa! pop to jest! ;p), pan ¶piewa mi³ym g³osem, niew±tpliwie nie cioteñskim (o dziwo!) tak niewymuszenie jako¶ - "se ¶piewa" po prostu, i ogólnie sielanka. Mo¿e w paru miejscach przynudza, ale jeszcze tego nie zweryfikowa³am.

Oprócz tego prog-rockowy zespolik Fair to Midland z p³yt± o d³ugim tytule Fables From a Mayfly: What I Tell You Three Times Is True - nie wiem czemu mnie wziê³o na takie klimaty, ale parê piosenek, z pocz±tku szczególnie, nawet mi siê do¶æ podoba.
wszystko, co sko¶ne.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4863 on: 2009-02-16, 18:06:06 »
Veila pop popowi nierówny ;). Je¶li do popu zakwalifikujemy tak± Britni, Ryhannê czy inne cudo, oraz ten zespó³, o którym piszesz to ró¿nice bêd± gigantyczne  :mrgreen:
Blek, te¿ uwa¿am Funeral za ¶wietn± p³ytê, nawet bardziej mi siê podoba od ich kolejnego dzie³a (Neon Bible), które te¿ jest bardzo dobre jednak zyska³o odrobinê mniej mojej sympatii  :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4864 on: 2009-02-16, 18:55:32 »
Veila pop popowi nierówny ;). Je¶li do popu zakwalifikujemy tak± Britni, Ryhannê czy inne cudo, oraz ten zespó³, o którym piszesz to ró¿nice bêd± gigantyczne  :mrgreen:

jest tyle dobrego popu nie bójmy siê tego powiedzieæ :D

Blek, te¿ uwa¿am Funeral za ¶wietn± p³ytê, nawet bardziej mi siê podoba od ich kolejnego dzie³a (Neon Bible), które te¿ jest bardzo dobre jednak zyska³o odrobinê mniej mojej sympatii  :)

Jasmin zgadzam siê, Funeral lepszy, ale Neon Bible te¿ na bardzo wysokim poziomie :) Arcade Fire to w ogóle, jeden z najlepszych i najoryginalniejszych zespo³ów na indie scenie, mam nadzieje, ¿e zawitaj± w tym roku na Off festiwal do Mys³owic, choæ najbardziej mi siê marzy Animal Collective  :serducho: :D

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4865 on: 2009-02-16, 19:49:48 »
Veila pop popowi nierówny ;). Je¶li do popu zakwalifikujemy tak± Britni, Ryhannê czy inne cudo, oraz ten zespó³, o którym piszesz to ró¿nice bêd± gigantyczne  :mrgreen:

To jest szit nie pop ;) Jakie¶ r'n'b prêdzej chyba, bo to jest teraz na topie.
Problem w tym, ¿e dla mnie pop to jest co¶ ³agodniejszego ni¿ rock - tym samym ³atwiejszego w odbiorze, mo¿liwego do s³uchania tak¿e dla ludzi, którzy nie lubi± "ciê¿kiej" muzyki, przesterowanych gitar itd (pop - popularna, czyli dla wszystkich tak jakby), po prostu muzyka ³atwa i przyjemna. Nie znaczy to przy tym, ¿e nie mo¿e byæ ambitna. No i tak, mo¿na wymy¶laæ jakie¶ ³adne nazwy, tylko po co :>
wszystko, co sko¶ne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4866 on: 2009-02-16, 19:53:04 »
Kings of Leon (...) - uwielbiam :)
O, podobno ulubiony zespó³ Anny Gacek  :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4867 on: 2009-02-16, 21:25:09 »
Kings of Leon (...) - uwielbiam :)
O, podobno ulubiony zespó³ Anny Gacek  :mrgreen:

XD :lol:

(nie mog³am siê powstrzymaæ)
wszystko, co sko¶ne.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4868 on: 2009-02-16, 21:38:09 »
Christian Fennesz - Wenecja
No way in from the outside, no way out from within.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4869 on: 2009-02-16, 22:00:44 »
Whodo nie mówi³am, ¿e ka¿dy pop jest z³y ;). Jednak s± czêsto ró¿nice miêdzy wykonawcami, dlatego my¶lê Veilo, ¿e dobrze i¿ na la¶cie taguj± ró¿nia¶cie (nawet siê rym³o  :mrgreen:), bo kto¶ móg³by potem doznaæ zdziwienia po³±czonego z rozczarowaniem, bo my¶la³, ¿e to lekki popik, a okaza³o siê jednak za ambitne dla niego  :P. A po co wymy¶laæ "dziwne" nazwy? :> W³a¶nie po to, ¿eby przybli¿yæ komu¶, kto nie zna danego wykonawcy konkretn± muzykê. Kto¶ sobie mo¿e skojarzyæ, ¿e ju¿ tam kiedy¶ s³ucha³ czego¶ podobnie otagowanego, to mo¿e i ten twór przypadnie mu do gustu. Niektórzy tak po tagach szukaj± podobnych wykonawców. Osobi¶cie denerwuje mnie obecny trend tagowania wszystkiego jako indie i alternative  :mrgreen:. Dziwnie by te¿ by³o, gdyby ka¿da l¿ejsz± muzykê tagowaæ jako pop ;)
« Last Edit: 2009-02-16, 22:02:17 by Jasmin »

Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4870 on: 2009-02-16, 22:16:18 »
http://www.lastfm.pl/music/Spiral ja dzi¶ czegos takiego   s³ucham now± Ep mo¿e z  nich cos ciekawego wyro¶nie zobaczymy:)Na razie mi sie podoba.
 A dla przek³adki no-man.
« Last Edit: 2009-02-17, 22:18:13 by Vader24 »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4871 on: 2009-02-16, 22:58:48 »
Subtonix - Tarantism. Zauwa¿am teraz, ¿e to jest do¶æ monotonne, ale i tak dobre ;P (bo saksofon maj± i potrafi± go u¿yæ)
A wcze¶niej praca domowa, czyli soundtracki z bollywoodzkich filmów (Don i Aaja Nachle, w tym pierwszym nie ma prawie Bollywoodu, wiêc pewnie mam tego nie s³uchaæ, ale generalnie to fajny jest). Tego s³ucha siê przyjemniej, ni¿ ogl±da (a¿ siê bojê w³±czaæ muzykê z czego¶, co widzia³am, bo a nu¿ siê oka¿e, ¿e mam uraz ;P)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4872 on: 2009-02-16, 23:00:21 »
Kings of Leon (...) - uwielbiam :)
O, podobno ulubiony zespó³ Anny Gacek  :mrgreen:

Nie powstrzymasz mnie tym tekstem, nie powstrzymasz nie... no dlaczego?!? musia³a¶?   ;(
Swoj± drog± widzia³aj j± na TVN Style jak komentowa³a 66 niezapomnianych piosenek czy cu¶. Siê ¶mia³am z niej... ¯e te¿ ludzie j± powa¿nie bior± :)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4873 on: 2009-02-16, 23:51:04 »
Swoj± drog± widzia³aj j± na TVN Style jak komentowa³a 66 niezapomnianych piosenek czy cu¶. Siê ¶mia³am z niej... ¯e te¿ ludzie j± powa¿nie bior± :)

Ejj, to napisz w skrócie jak ona wygl±da, bo mam co do jej aparycji pewne podejrzenia ;) Ciekawe czy siê potwierdz±.
wszystko, co sko¶ne.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4874 on: 2009-02-17, 00:30:03 »
Ja te¿ j± tam widzia³am... Taka jest niepozorna... Okularnica. W³osy ciemne, pó³d³ugie... Kekkai, dobrze mówiê?!  8)
Twarz niby mi sk±d¶ znana... Ale w necie znale¼æ nie mogê...
...If I call will you come and will you save me?