Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421996 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5010 on: 2009-03-28, 12:44:37 »
Moonspell. ^_^ Nie powiem, ¿e dawno nie s³ucha³am, bo ca³y czas to robiê, ale teraz tak wiêcej. Poza tym czasem trzeba napisaæ posta o zespole, który wszyscy kojarz±, ¿eby nie by³o, ¿ samych dziwol±gów s³ucham ;>
Powiedz jeszcze, ¿e na k±cert idziesz, ¿eby zobaczyæ mhrocznego Fêrnando  :twisted:
Nie idê na koncert, gdzie wspania³y Moonspell (;p) supportuje jaki¶ w±tpliwej jako¶ci zespó³. Nawet, jakby mi kto bilet kupi³, to bym nie posz³a :<
I bardzo dobrze!! Kredki do przedszkola!!  :twisted:
To co¶ tak jak Opy¶ przed KoRnem... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5011 on: 2009-03-28, 13:00:02 »
Kredki do przedszkola!!  :twisted:
Oczy ju¿ nie te... na pierwszy rzut oka przeczyta³em "do Opola" i pomy¶la³em, ¿e ta Czarna to pod³a istota, nie do¶æ, ¿e w opolskich lasach buszuje dziki zwierz tygrysopodobny, to jeszcze chce ich pokaraæ tymi pokrakami...

¯eby wypowied¼ by³a na odpowiednim poziomie: s³ucham popu z lat 80. Eurythmics, Rod Stewart, Pet Shop Boys, The Police i tym podobnych. Chocia¿ to w³a¶ciwie wtedy by³ rock. W ka¿dym razie: o³ je!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5012 on: 2009-03-28, 14:06:59 »

Napisane, ale streszczê (:P): Mourning Beloveth, Mournful Congregation (smutno siê robi po drugiej mournowej nazwie) i to trzecie, czego jeszcze nie znam - Longing for Dawn na trzech koncertach w Polsce (tak, jak namalowane na plakacie, z tym, ¿e w Lublinie graj± w Graffiti, nie w Tekturze, o ile mi wiadomo)
Nie mam pojêcia, co to, ale rzeczywi¶cie smutne ;(

No to sobie s³ucham:
- Mourning Beloveth
- Mournful Congregation
- Longing For Dawn
czyli doom i mhrok - niez³e!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5013 on: 2009-03-29, 22:23:40 »
Ostatnio s³ucham Hurra Torpedo, mo¿e kogo¶ zainteresuje, ju¿ po raz drugi o nich wspominam na tym forum. Trochê dla snobów ta muzyka, ¿e siê niby s³ucha czego¶ dziwnego...  8)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5014 on: 2009-03-29, 22:30:52 »
w³a¶nie odkry³am to albo nawet to...chyba przyjrzê siê im bardziej...szkoda, ze mnie nie by³o na tamtym Woodzie, ale coz mialam 8 lat :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5015 on: 2009-03-29, 22:50:08 »
Tyle tylko, ¿e tamten Woodstock to by³ ten oryginalny w Stanach, a dok³adnie to by³o wznowienie festiwalu w 25 rocznicê pierwszej edycji. Nasza telewizja obszernie to transmitowa³a i najbardziej utkwi³y obrazki publiczno¶ci taplaj±cej siê w b³ocie bo nie¼le tam la³o. Tak jak w pierwszej edycji w 1969 roku symbolem i wizytówk± festiwalu sta³ siê wystêp Jimi Hendrixa, tak w 1994 roku najwiêksz± furorê zrobi³a Metallica (np. Seek & Destroy).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5016 on: 2009-03-30, 00:05:14 »
Tyle tylko, ¿e tamten Woodstock to by³ ten oryginalny w Stanach, a dok³adnie to by³o wznowienie festiwalu w 25 rocznicê pierwszej edycji.

no wiem, wiem ;)
Wyslano: 2009-03-29, 22:52:46
no to ju¿ jest przegiêcie! obejrza³am i pos³ucha³am parê kawa³ków i my¶le sobie "zajebista kapela, muszê ich zobaczyæ na ¿ywo kiedy¶", sprawdzam w necie...jest napisane, ¿e zespó³ istnieje, no to zajebi¶cie...tylko, ¿e dalej czytam o wokali¶cie "zmar³ tragicznie w czasie trasy koncertowej zespo³u z powodu przedawkowania kokainy"...rok po Cobainie!!! no k***a!!! czemu ja mam szczê¶cie do lubienia kapel, które po¼niej okazuje siê, ¿e nie istniej±, albo, ze jak istniej±, to wokalista nie ¿yje, wiêc do d***p i tak! tak by³o z Nirvan±, z Alice in Chains, a nawet z Rafa³em Wojaczkiem (poet±, jakby kto¶ nie wiedzia³), a teraz z Blind Melon...tylko ja moge mieæ takie "szczescie" :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5017 on: 2009-03-31, 21:06:28 »
ARCHIVE pierwsze przes³uchanie nowej p³yty zaczynam na razie ciekawie zobaczymy jak siê rozwinie,
ale zanosi siê ¿e "Crontrolling Crowds" mnie oczaruje....
Mam nadzieje..

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5018 on: 2009-03-31, 21:13:56 »
The Cold Existence, Melodic Death Metal z Gothenburga - a dowiedzialem sie o nich po tym ze graja u mnie w miescie w knajpie kumpla ;D Wali troche Dark Tranquility ale mozna zobaczyc :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5019 on: 2009-03-31, 21:25:52 »
ARCHIVE pierwsze przes³uchanie nowej p³yty zaczynam na razie ciekawie zobaczymy jak siê rozwinie,
ale zanosi siê ¿e "Crontrolling Crowds" mnie oczaruje....
Mam nadzieje..
Ja za pierwszym razem pu¶ci³em sobie przed spaniem, le¿±c w ³ó¿ku i oczywi¶cie w po³owie zasn±³em. Bullets bardzo polubi³em i s³ucha³em wcze¶niej do¶æ du¿o, Words On Signs te¿ mi siê spodoba³o od pocz±tku. W ca³o¶ci p³ytê przes³ucha³em raz i na razie nie jestem oczarowany, na razie nie wiem co my¶leæ i na razie mam mieszane uczucia. To rapowanie [czy, jak kto woli, recytowanie] jako¶ tak te¿ mnie nie przekonuje, chocia¿ nie denerwuje. Nie jest ¼le, ale na razie rewelacji nie stwierdzi³em. Kiedy wys³ucham jej jeszcze kilka razy to bêdê ju¿ mo¿e wiedzia³ co my¶leæ...

S³ucham sobie teraz Aenimy Toola. I stwierdzam, ¿e o ile pojedyncze kawa³ki znam nie¼le, to ca³ej p³yty ju¿ jako¶ nie. Nie jest z³a, ale ja Toola nigdy nie rozumia³em tak za bardzo i tej p³yty jak na razie nie rozumiem. Lateralusa i 10,000 Days lubiê, s± momenty, które s± dla mnie genialne, ale jako¶ te¿ w ca³o¶ci mam wra¿enie, ¿e ta muzyka jako¶ nie do koñca jest dla mnie zrozumia³a. Nie mówiê tu o tekstach [bo w nie siê nie zag³êbia³em szczerze mówi±c, tylko w kilka], ale o samej warstwie muzycznej i jej przekazie emocjonalnym. Niby dobre, ale co¶ tu jest niekompatybilnego z moim pojmowaniem, odbieraniem i odczuwaniem. Dobrze mi siê s³ucha, ale zawsze ten taki dziwny zadzior by³ i nadal jest...  :-k

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5020 on: 2009-04-03, 16:17:24 »
Bible Black czyli pierwszy singiel Heaven & Hell czyli w³a¶ciwie Black Sabbath i kawa³ek brzmi jak za czasów "Heaven and Hell" i "Mob Rules". Bardzo dobrze mi siê s³ucha. Ciekawe jak wypadnie pozosta³a czê¶æ przygotowywanego do wydania albumu "The Devil You Know".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5021 on: 2009-04-03, 16:22:22 »
Candlemass - Death Magic Doom, zajebisty album, polecam w szczególnosci fanom My Dying Bride ;)

Jeden utwór z tego¿ albumu:klik

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5022 on: 2009-04-03, 23:13:36 »
Antony and the Johnsons. Robiê sobie wprawkê przed powoli nadchodz±cym na¿ywem. W³a¶ciwie przy pierwszej fali popularno¶ci muzyka zupe³nie nie przypad³a mi do gustu, wydawa³o mi siê, ¿e jedzie na swoim dziwactwie, ale teraz mam ju¿ zmienione zdanie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5023 on: 2009-04-04, 11:17:20 »
ARCHIVE pierwsze przes³uchanie nowej p³yty zaczynam na razie ciekawie zobaczymy jak siê rozwinie,
ale zanosi siê ¿e "Crontrolling Crowds" mnie oczaruje....
Mam nadzieje..
Ja za pierwszym razem pu¶ci³em sobie przed spaniem, le¿±c w ³ó¿ku i oczywi¶cie w po³owie zasn±³em. Bullets bardzo polubi³em i s³ucha³em wcze¶niej do¶æ du¿o, Words On Signs te¿ mi siê spodoba³o od pocz±tku. W ca³o¶ci p³ytê przes³ucha³em raz i na razie nie jestem oczarowany, na razie nie wiem co my¶leæ i na razie mam mieszane uczucia. To rapowanie [czy, jak kto woli, recytowanie] jako¶ tak te¿ mnie nie przekonuje, chocia¿ nie denerwuje. Nie jest ¼le, ale na razie rewelacji nie stwierdzi³em. Kiedy wys³ucham jej jeszcze kilka razy to bêdê ju¿ mo¿e wiedzia³ co my¶leæ...
Przys³uchujê siê fragmentom nowego albumu Archive, które zamie¶cili na majspejsie i podobnie mam mieszane uczucia. S± tam fragmenty, które wydaj± siê czarowne i interesuj±ce, ale s± równie¿ takie, które nie wywo³uj± ¿adnej reakcji, przelatuj± gdzie¶ obok. Ale mo¿e to dlatego, ¿e nigdy nie fascynowa³em siê jako¶ nadzwyczajnie muz± Brytyjczyków. Owszem maj± w dorobku wy¶mienite kompozycje jak os³awiony Again czy Lights, ale stworzyli tak¿e masê muzy, która zwyczajnie do mnie nie trafia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5024 on: 2009-04-04, 11:21:59 »
Przys³uchujê siê fragmentom nowego albumu Archive, które zamie¶cili na majspejsie i podobnie mam mieszane uczucia. S± tam fragmenty, które wydaj± siê czarowne i interesuj±ce, ale s± równie¿ takie, które nie wywo³uj± ¿adnej reakcji, przelatuj± gdzie¶ obok. Ale mo¿e to dlatego, ¿e nigdy nie fascynowa³em siê jako¶ nadzwyczajnie muz± Brytyjczyków. Owszem maj± w dorobku wy¶mienite kompozycje jak os³awiony Again czy Lights, ale stworzyli tak¿e masê muzy, która zwyczajnie do mnie nie trafia.

Mnie tak ¶rednio ci±gnie, ¿eby wracaæ do tej p³yty. Niby z³a nie jest, ale nie zaskoczy³a mnie i nie oczarowa³a. Bêdê próbowa³, mo¿e siê przekonam.

Dwa dni temu i wczoraj zrobi³em kolejne podej¶cie do Dream Theater. Przes³ucha³em ca³e Images and Words, a potem Train of Thought. I tak, jak dot±d nie przekonywa³a mnie ta muzyka, co¶ w stylu "nie jest z³e, ale nie robi na mnie wra¿enia", tak teraz co¶ zaskoczy³o i mi siê wreszcie spodoba³o. Postanowi³em siê wgryzaæ w resztê dyskografii, ale chyba dopiero, jak ju¿ poznam bli¿ej przynajmniej w³a¶nie Train of Thought.

 

lofty-success