Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421903 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5085 on: 2009-04-24, 01:38:16 »
The Magic Carpathians Project [a.k.a. Karpaty Magiczne] - [2005] - Sonic Suicide

W ramach przygotowania mózgu do jutrzejszego koncertu, czyli do polskiego psychodelicznego folku eksperymentalnego wysokiej próby. Do kroæset, to p³yta jest ¶wietna! Nie doceni³em jej jako¶ wcze¶niej, za co pier¶ ma od razów jej zadawanych puchnie i eksploduje ¶wiat ca³y cz³onkami swemi zasypuj±c. Hm, zapêdzi³em siê. Taka muzyka... Polecam :wink:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5086 on: 2009-04-24, 14:52:31 »
Prze¿ywam ostatnio do¶æ mocn± fascynacjê takim lekkim jazzem (choæ ostatnio ta fascynacja trochê przyhamowa³a). Og³aszam wszem i wobec, ¿e zespó³ Jaga Jazzist jest po prostu ¶wietny! Kapitalne po³±czenie jazzu i delikatnej elektoniki na 'A Livingroom Hush' i 'The Stix'. Trochê podobnie gra Skalpel, ale oni a¿ tak mnie nie zachwycili, jak swego czasu Jaga Jazzist.
Oprócz tego Pink Freud - bardzo fajny lekkostrawny jazz made in Polska. Szczególnie podoba³ mi siê album 'Sorry music polska' ze ¶wietnym coverem 'Come as you are' Nirvany. Tak siê powinno robiæ dobre covery! (A 'Mademoiselle Madera' jest w ogóle ¶wietnym utworem!)
Bardzo ciekaw± muzykê na p³ycie 'Khmer' prezentuje Nils Petter Molvær. Nie wiem, jak to okre¶liæ, ale na last.fm stagowane jest to jako nu-jazz, electronic, experimental. I rzeczywi¶cie sporo eksperymentuj±, ale nie przekraczaj± pewnej granicy - album jest ¶wietny, wci±ga i prawie nie pozwala siê wy³±czyæ, zanim sam siê nie skoñczy.
Oprócz tego fajny i przyjemny jazz na 'Leucocyte' Esbjörn Svensson Trio.
Co¶ powa¿niejszego, czyli fascynacja 'Zdrowym Ko³³±tajem' Mo¿d¿era z jego p³ytki 'Piano' i 'Sun Bear Concerts' Keitha Jarretta (szczególnie piêkna jest pierwsza czê¶æ 'Kyoto')
Na zakoñczenie jeszcze 'Polish Spirit' Nigela Kennedy'ego. Trochê nudnawa p³yta, ale jest na niej skrzypcowe wykonanie Nokturnu Es-dur Op.9 Nr2 Chopina, które mnie powala. (kiedy¶ to ¶ci±gn±³em tylko jako "Nokturn Es-dur on violin" i nawet nie wiedzia³em, kto to wykonuje)

A ostatnimi dniami prawie ¿adna muzyka nie potrafi mnie zadowoliæ.
Mo¿ecie siê ¶miaæ, ale od wczorajszego wieczora gra u mnie ci±gle (z przerwami na dwa nowe utwory Dream Theater) 'Forever Yours' Nightwisha. Kiedy¶ namiêtnie s³ucha³em p³ytki 'Century Child', któr± nadal uwa¿am za bardzo dobr± - wiem, ¿e 'Forever Yours' s³ucha³em du¿o, ale w koñcu o tym zapomnia³em, a¿ przypadkowo przypomnia³ mi o tym wspó³lokator, który przes³uchiwa³ ca³± dyskografiê Nightwisha.
A oprócz tego jeszcze rzadko 'Sleeping Sun' oraz 'Falling' i 'Falling Again' z Lacuna Coil.
Ale 'Forever Yours', mimo tego, ¿e jest strasznie wolne (straszny "zamulacz"), to konkurencjê wybija ze spokojem.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5087 on: 2009-04-24, 18:49:00 »
Alley - progresywny death z Krasnojarska. My¶lê, ¿e Opeth tak¿e bardzo lubi±, jest zreszt± wymieniony we wp³ywach, ale inteligentnie inspiracje mieszaj±. Ca³kiem, ca³kiem...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5088 on: 2009-04-24, 20:03:13 »
Od¶wie¿am sobie w³a¶nie g³êbok± fascynacjê sprzed pó³ roku, Valravn, i stwierdzam, ¿e cholera jasna! czysta magia. W kategorii folk/neofolk/elektrofolk ta p³yta ma u mnie 11/10 :shock: :król: :rock:. Wszystko tu jest - i trans na spokojnie, zamglone, senne, zmys³owe brzmienia, i trans na czadowo, elektroniczny beat i metalowa niemal¿e energia, i skandynawskie skrzypce o bardziej 'organicznym' od klasycznych brzmieniu, i piêkna duñska mowa, i melodie tak niby po celtycku siê wij±ce, a tak zupe³nie odmienne... A wokalistka! Jakie ta kobieta miêso potrafi z siebie wydobyæ zaraz po zmys³owym szepcie, to ludzkie pojêcie przechodzi [-o<. Jak kto¶ gustuje w folku celtyckim b±d¼ skandynawskim wzglêdnie obydwu - jazda obowi±zkowa.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5089 on: 2009-04-25, 07:51:07 »
Bright Ophidia "Set Your Madness Free" - ¶wietna p³yta!!! Imho zdecydowanie najlepszy kr±¿ek w ich dorobku. ¦wie¿y, wysmakowany i bardzo indywidualny - na ¶wiatowym poziomie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5090 on: 2009-04-25, 09:15:57 »
Obecnie s³ucham mistrzów: Pungent Stench
ale tylko tej p³yty: Been Caught Buttering
a w tym momencie piosenki: And Only Hunger Remains

Groza! Groza! Groza! :twisted:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5091 on: 2009-04-25, 11:40:40 »
Trochê podobnie gra Skalpel, ale oni a¿ tak mnie nie zachwycili, jak swego czasu Jaga Jazzist.

Oj ja bym siê nie porywa³ na takie porównanie, ja wiem ¿e jazz, ale w obu przypadkach ró¿ni±cy siê bardzo. Poczynaj±c od tworzenia (Skalpel - smapling, JJ - ¿ywe instrumenty), a koñcz±c na stylu gdzie Skalpel inspiruje siê klasyk± polskiego jazzu (z Komed± na czele), a Jaga Jazzist to bardziej trêdziarskie nu-jazzowe granie (gdzie w przypadku Polaków nu-jazz odnosi siê raczej tylko do wspominanego wcze¶niej elementu producenckiego) w klimatach skandynawskich :) .

u mnie:
Laura Gibson - Beasts Of Seasons, bardzo dobra folkowa - ze szczypt± indie - p³yta :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5092 on: 2009-04-25, 12:51:26 »
Jay-Jay Johanson - Whiskey. Bo podgl±da³am jaki¶ czas temu, czego Whodo s³ucha ;)

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5093 on: 2009-04-25, 21:23:05 »
Ostatnio to tylko soundtracki z filmów  :mrgreen:. Gladiator, Kingdom of Heaven, Braveheart... G³ównie Gladiator jednak  :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5094 on: 2009-04-26, 07:46:22 »
Argos - muza inspirowana i stylizowana na klasykê rocka progresywnego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5095 on: 2009-04-26, 12:51:25 »
Jay-Jay Johanson - Whiskey. Bo podgl±da³am jaki¶ czas temu, czego Whodo s³ucha ;)

w³a¶nie s³ucham:
Jay-Jay Johanson - Antenna, tutaj nasz bohater przerzuci³ siê na taneczne brzmienia inspirowane latami 80tymi, ale nie zapomina te¿ o sowich wcze¶niejszych inspiracjach, wiêc jest i trochê trip hopu, s± te¿ elektroniczne minimalowe klikania, jak na razie p³yta zapowiada siê bardzo dobrze :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5096 on: 2009-04-26, 14:55:19 »
Blindead - Autoscopia / Murder In Phazes
Dopiero siê z nimi zapoznajê, ale pierwsze wra¿enie jak najbardziej pozytywne ;]
selfbanned

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5097 on: 2009-04-27, 14:03:09 »
Jay-Jay Johanson - Whiskey. Bo podgl±da³am jaki¶ czas temu, czego Whodo s³ucha ;)

w³a¶nie s³ucham:
Jay-Jay Johanson - Antenna, tutaj nasz bohater przerzuci³ siê na taneczne brzmienia inspirowane latami 80tymi, ale nie zapomina te¿ o sowich wcze¶niejszych inspiracjach, wiêc jest i trochê trip hopu, s± te¿ elektroniczne minimalowe klikania, jak na razie p³yta zapowiada siê bardzo dobrze :)

O w³a¶nie, ten pan jest w pierwszej pi±tce je¶li chodzi o muzykê z któr± mam siê zapoznaæ. Od czego siê wzi±æ?
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5098 on: 2009-04-27, 15:48:49 »
Od Whiskey najlepiej :)

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5099 on: 2009-04-27, 16:06:57 »
Caliban - Shadow Hearts - Geialna dawka metalcore ;D