Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421974 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5115 on: 2009-04-29, 21:12:53 »
ale wzglêdem czego to porównanie? :P
Znawca muzyki ze mnie ¿aden. Z minimalistycznych do granic ambientów s³ucham Fennesza, Emitera, Coil, Jacaszka i innych popularnych, wiêc wzglêdem tego co znam sobie porównujê, choæ rozumiem, ¿e to tak samo jakbym powiedzia³, ¿e " (...) eee, Cannibal Corpse jest lepsze od Iron Maiden (...) " :D
@t:
Therion - Gothic Kabbalah
No way in from the outside, no way out from within.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5116 on: 2009-04-30, 10:19:01 »
Zachwycam siê znowu po d³u¿szej przerwie Venetian Snares, a dok³adniej Rossz Csillag Alatt Született, po wywaleniu jednego kawa³ka ta p³yta jest po prostu doskona³a. Szkoda, ¿e reszta VS ma ma³e szanse mi siê spodobaæ... (co¶ tam próbowa³am, ale za du¿y hardkor dla mnie).
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5117 on: 2009-04-30, 15:50:16 »
ale wzglêdem czego to porównanie? :P
Znawca muzyki ze mnie ¿aden. Z minimalistycznych do granic ambientów s³ucham Fennesza, Emitera, Coil, Jacaszka i innych popularnych, wiêc wzglêdem tego co znam sobie porównujê, choæ rozumiem, ¿e to tak samo jakbym powiedzia³, ¿e " (...) eee, Cannibal Corpse jest lepsze od Iron Maiden (...) " :D

nie oto mi chodzi³o, pyta³em dlaczego akurat do Black Sea porówna³e¶ ;) bo jak dla mnie bardzo trudno wybraæ co lepsze (choæ chyba jednak bardziej w stronê Fennesza), ale w "fenneszowych" klimatach jest FFT pop Mokiry (tyle, ¿e Szwed jest bardziej przyswajalny dlatego niektóre jego twory okre¶la siê jako ambient pop i poza tym to artysta minmalowy, czego o Austriaku ba³bym siê powiedzieæ. Christian to taki maksymalista w¶ród minimalistów? :P ) :)

wiêc wzglêdem tego co znam sobie porównujê, choæ rozumiem, ¿e to tak samo jakbym powiedzia³, ¿e " (...) eee, Cannibal Corpse jest lepsze od Iron Maiden (...) " :D

a¿ tak radykalnych ró¿nic nie dostrzeg³em :P

Z minimalistycznych do granic ambientów s³ucham (..) Coil

proszê nie uogólniaæ  :P :mrgreen: je¿eli Jacaszka (s³ysza³e¶ nowy album -> Pentral?), Fennesza podaruje to jednak Coil wiêcej ma albumów nieminimalistycznych ;)

U mnie:
Mokira - FFT pop


Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5118 on: 2009-04-30, 22:53:58 »
Pimentola - Misantropolis. Kiedy¶ ju¿ chyba o tym wspomina³am, taki fajny industrial. Mrok i przestrzeñ. Zdecydowanie dobra p³yta, zwa¿ywszy, ¿e do niej wracam (po pierwsze) i nie wy³±czam po pierwszym utworze (po drugie).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5119 on: 2009-05-01, 10:40:13 »
Believer - brzmi to trochê jak nostalgia za wczesnym nieopierzonym thrash metalem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5120 on: 2009-05-01, 11:05:19 »
w³a¶nie s³ucham:
Jay-Jay Johanson - Antenna
(...) Ok³adka koszmarna (...)

polemizowa³bym ;)

Kyteman - The Hermit Sessions, trwa pierwszy ods³uch i ca³kiem pozytywne mam wra¿enia, po³±czenie dubuów, rega³ów z hip-hopem i nowymi brzmieniami :)

PS. kocham francuski hip-hop!!! :D

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5121 on: 2009-05-01, 11:12:12 »
ca³e The Project Hate MCMXCIX - dawno ¿aden zespó³ tak mnie nie ruszyl jak oni ;D

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5122 on: 2009-05-01, 14:44:06 »
Edvard Grieg. Trochê Peer Gynt'a, trochê koncertów fortepianowych. Orgazm muzyczny.
selfbanned

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5123 on: 2009-05-01, 15:30:31 »


nie oto mi chodzi³o, pyta³em dlaczego akurat do Black Sea porówna³e¶ ;) bo jak dla mnie bardzo trudno wybraæ co lepsze (choæ chyba jednak bardziej w stronê Fennesza), ale w "fenneszowych" klimatach jest FFT pop Mokiry (tyle, ¿e Szwed jest bardziej przyswajalny dlatego niektóre jego twory okre¶la siê jako ambient pop i poza tym to artysta minmalowy, czego o Austriaku ba³bym siê powiedzieæ. Christian to taki maksymalista w¶ród minimalistów? :P ) :)



proszê nie uogólniaæ  :P :mrgreen: je¿eli Jacaszka (s³ysza³e¶ nowy album -> Pentral?), Fennesza podaruje to jednak Coil wiêcej ma albumów nieminimalistycznych ;)
A jako¶ tak s³uchaj±c Persony i Black Sea stwierdzi³em, ¿e oba albumy maj± podobn± "kolorystykê" muzyczn±. S± szare, z plamami niebieskiego :D.

(Pentral to dopiero odjazd :D, czyta³em jak Micha³ to nagrywa³, nas³ucha³ sie chyba Field Recordingów Fennesza :D. Ogólnie studium pog³osu na tej p³ycie - bomba. Ciê¿ko wchodzi jako ca³o¶æ). Ja Coil znam od Time Machines, tych mniej minimalistycznych nie s³ysza³em.

Brootal Defmetal !!!   :mrgreen:
Origin - Antithesis
Beneath The Massacre - Dystopia
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5124 on: 2009-05-01, 15:33:33 »

"Set Your Madness Free" Bright Ophidia - od tygodnia - ¶wietna p³yta!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5125 on: 2009-05-01, 15:40:47 »
The Twin Trees kapeli In Gowan Ring jak na razie wlecia³y mi jednym, a wylecia³y drugim uchem. Nie, ¿eby jakie¶ z³e, po prostu niczym nie przyku³y mojej uwagi. Za to wkrêci³am siê powa¿niej w Allerseelen, fajnie to pokrêcone, nierówne i zeschizowane. I niech mi kto¶ spróbuje wciskaæ kit, ¿e niemiecki nie jest ¶piewnym jêzykiem! :>
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5126 on: 2009-05-02, 08:36:42 »
The Twin Trees kapeli In Gowan Ring jak na razie wlecia³y mi jednym, a wylecia³y drugim uchem. Nie, ¿eby jakie¶ z³e, po prostu niczym nie przyku³y mojej uwagi.
W³±cz sobie ostatni utwór z Hazel Steps Through a Weathered Home i tyle w temacie tego zespo³u ;) (chocia¿ ca³y album ¶wietny jako t³o do jakiego¶ powa¿nego zajêcia ;))

U mnie: Agnivolok - Cherries. Wci±gaj±ce. ¦liczne. Z akordeonem, gitar± akustyczn±, wiolonczel± i pi³± (jak kto¶ ogl±da³ "Delikatesy" Jeuneta, to wie, jak pi³a mniej-wiêcej brzmi), do tego ¿eñskie wokale w jêzyku rosyjskim. Piêkne "^___^" (Dobra, nie umiem tego opisaæ, polecam stwierdziæ urok tej muzyki organoleptycznie.)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5127 on: 2009-05-02, 11:59:16 »
(Pentral to dopiero odjazd :D, czyta³em jak Micha³ to nagrywa³, nas³ucha³ sie chyba Field Recordingów Fennesza :D. Ogólnie studium pog³osu na tej p³ycie - bomba.

Mi ca³a idea i pod wzglêdem eksperymentu (który mimo tego co podkre¶la Jacaszek nie jest ju¿ tak modny jak kilka lat temu (o pocz±tkach industrialu nie wspominaj±c) i trochê spowszednia³) i pod wzglêdem pewnej filozofii powstawania d¼wiêku (próba zawarcia w muzyce swego rodzaju duchowo¶ci, tutaj du¿y plus dla Micha³a) kojarzy siê z 4 Rooms Jacoba Kirkegaard'a* (mo¿e s³ysza³e¶?), tyle ¿e nie rejestrowa³ d¼wiêków wytwarzanych przez cz³owieka (tutaj mo¿na pos³uchaæ fragmentu). W ogóle arty¶ci zwi±zani z wytwórni± Touch znani s± ze swych upodobañ do field recordingów (Fennesz, Biopshere). Pod wzglêdem brzmienia ostatnie dwie p³yty Jacaszka przywo³uj± na my¶l produkcjê charakterystyczn± dla minmal techno (szczególnie Murcof, o czym kiedy¶ ju¿ wspomina³em), g³ównie chodzi mi o operowanie pog³osem.

*Kirkegaard ma wiele podobnych eksperymentów na koncie, wystarczy przejrzeæ jego stronê 

Ja Coil znam od Time Machines, tych mniej minimalistycznych nie s³ysza³em.

to du¿o tracisz, a w zasadzie (w mojej opinii), tracisz to co najlepsze ;) ze Scatology, Horse Rotorvator, Love's Secret Domain (bo The Ape of Naples rozumiem, ¿e znasz?) na czele :)

s³ucham:
Lisandro Aristimuño - 39°, indie folk z Argentyny, okraszony charakterystyczn± dla tamtejszego folkloru melodyk±, plus za u¿ycie ojczystego jêzyka* :)

*w po³±czeniu z Phonurgia Metallis Kirkegaard'a brzmi bardzo osobliwie i oryginalnie ;)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5128 on: 2009-05-02, 20:48:00 »
A nie znam, ale z chêci± poznam, ostatnio tak± muzyk± siê narkotyzujê.

1 Mile North - Minor Shadows

Je¶li nie znasz, Whodo, to szczerze polecam. Wydaje mi siê, ¿e przypadnie Ci do gustu, a napewno zaintryguje. Z pocz±tku nie robi³o to na mnie wiêkszego wra¿enia, ale po pewnej posiadówce u znajomego, bardzo mi przypad³o do gustu.

djdioda: na pewno
« Last Edit: 2009-05-09, 22:28:32 by djdioda »
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5129 on: 2009-05-04, 20:43:16 »
Pomy¶la³am, ¿e siê tu wpiszê, bo warto odnotowaæ fakt s³uchania czego¶ normalnego, mianowicie: Depeche Mode. Tych najfajniejszych utworów z ka¿dej p³yty... (chocia¿ nie, bo to by wychodzi³o, ¿e s³ucham wszystkiego, jak leci :P)

 

lofty-success