Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421987 times)

0 Members i 18 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5250 on: 2009-05-29, 10:40:30 »
With no Human Intervetion to jest rewelacyjna, ostatnia p³ytka nawet siê do niej nie umywa :)

Sunn O))) - Monoliths & Dimensions, nie s±dzi³em, ¿e do tego dojdzie, ale Altar zosta³ pobity. Absolut!

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5251 on: 2009-05-29, 14:39:44 »
P³yta ta jest mniej z³o¿ona, a co za tym idzie bardziej surowa, ale te 4 kompozycje, które siê na niej znajduj± s± dla mnie jak obrazy olejne. Wed³ug mnie ta ¶ciana na której wisz± 4 ogromne p³ótna zas³uguje na tytu³ p³yty roku. Zobaczê co jeszcze sp³odz± dziady z Tenhi (jak uda im siê wyrobiæ w tym roku), ale przed nimi trudne zadanie :D.

Pochmurno, ciê¿kie powietrze, czyli pogoda na Tenhi - Airut Aamujen
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5252 on: 2009-05-29, 16:05:26 »
W³a¶nie w tym roku to bêdzie chyba trudno wybraæ najlepsz± p³ytê, do tej pory wysz³o kilka naprawdê ¶wietnych rzeczy, choæby s³uchany przez mnie aktualnie Merriweather Post Pavilion , który to jest dla mnie najlepszym albumem Animal Collective od czasu debiutu  :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5253 on: 2009-05-29, 16:22:01 »
Sunn O))) - Monoliths & Dimensions, nie s±dzi³em, ¿e do tego dojdzie, ale Altar zosta³ pobity. Absolut!
P³yta ta jest mniej z³o¿ona, a co za tym idzie bardziej surowa, ale te 4 kompozycje, które siê na niej znajduj± s± dla mnie jak obrazy olejne. Wed³ug mnie ta ¶ciana na której wisz± 4 ogromne p³ótna zas³uguje na tytu³ p³yty roku.
No w³a¶nie sobie s³ucham (tutaj) - intryguj±ce powtórzê po raz który¶. Otch³añ bez koñca.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5254 on: 2009-05-29, 16:50:58 »
W³a¶nie skoñczy³em pierwsze przes³uchanie nowego Týra - By The Light Of The Northern Star. Opiniê wyrobiê sobie po kilku kolejnych przes³uchaniach, po pierwszym mogê powiedzieæ jednak, ¿e to co najmniej dobry album. Czy tak dobry jak Land - jeszcze nie potrafiê powiedzieæ. Niektóre fragmenty rozwalaj±. Na minus ju¿ w tej chwili fakt, ¿e panowie za bardzo ukochali jêzyk angielski i po swojemu ¶piewaj± ma³o w skali ca³ej p³ytki. Szkoda, bo te fragmenty po farersku zawsze mieli najlepsze...

A tak ju¿ troszkê d³u¿ej to Bright Ophidia - Set Your Madness Free. I nadal nie potrafiê siê zdecydowaæ. Na pocz±tku irytowa³ mnie wokal, ale teraz ju¿ siê przyzwyczai³em i nawet mi siê podoba. Muzyka naprawdê ciekawa. Mia³em ju¿ skojarzenia z SoaDem, Disturbed, ale i... King Crimson. Muszê jeszcze trochê poobracaæ ten kr±¿ek, mo¿e siê ca³kiem przekonam. Tak czy siak jest ca³kiem strawny :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5255 on: 2009-05-29, 20:25:47 »
Muszê siê podzieliæ pewnym spostrze¿eniem, mianowicie Foretold Death in June (z wspominanego ju¿ Nada!) nieodparcie kojarzy mi siê z twórczo¶ci± Dead Can Dance; tak mnie dzi¶ rano ol¶ni³o, a po po³udniu, jak znów s³ucha³am, to wra¿enie siê potwierdzi³o. I teraz w³a¶nie siê pog³êbia.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5256 on: 2009-05-30, 08:18:11 »

Eureka "Shackleton’s Voyage" czyli epicka opowie¶æ o wyprawie s³ynnego podró¿nika sir Ernesta Shackletona na Antarktydê. Mi³o siê tego s³ucha, choæ nie jestem wielkim amatorem takiego klasycznie progresywno-rockowego grania.

Edit: nowe Dreamy i Riversidy chwilowo (do czasu premiery) posz³y w odstawkê by siê nie przesyciæ, wiêc generalnie "The Devil You Know" Heaven and Hell.

Jestem pe³en uznania, bo rzadko siê zdarza, by formacja kultowa, czyli w tym przypadku Black Sabbath, a wiêc stara gwardia i weterani sceny rockowej byli w stanie stworzyæ co¶ naprawdê wyj±tkowego i na najwy¿szym ¶wiatowym poziomie, co¶ co by nie pobrzmiewa³o artystycznym archaizmem i odcinaniem kuponów od dawnej s³awy i ¶wietno¶ci, co¶ co na tle wspó³czesnej sceny rockowej i metalowej tchnê³oby niespo¿yt± witalno¶ci±, energi± i nadal by³o intryguj±cym wzorcem dla rzeszy m³odych twórców. Najbardziej zaskakuj±ce w tym wszystkim jest to, ¿e (czytaj±c wywiady) nie by³o ci¶nienia by komukolwiek cokolwiek udowadniaæ – grupa wesz³a po prostu do studia, zarejestrowa³a co im w duszach gra i wysz³a z tej próby zwyciêsko.
« Last Edit: 2009-05-30, 08:25:20 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5257 on: 2009-05-31, 10:00:02 »
John 5 (ten to jeszcze wiele zwojuje, zobaczycie  :twisted:)

S³ucham w³a¶nie. Powaliæ nie powali³, ale ciekawy artysta. Odrobinê szalony - porówna³bym go mo¿e do Devina Townsenda.
« Last Edit: 2009-05-31, 10:06:45 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5258 on: 2009-05-31, 10:04:41 »
A ja odkrylem kolejna kapele sludge-metalowa, z racji tego ze malo znana linka do youtube nie dam, zainsteresowanych dyskografia zapraszam na PW.
Chodzi o zespó³ Sleestak.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5259 on: 2009-05-31, 10:09:48 »
A ja odkrylem kolejna kapele sludge-metalowa, z racji tego ze malo znana linka do youtube nie dam, zainsteresowanych dyskografia zapraszam na PW.
Chodzi o zespó³ Sleestak.
Tak na szybko jako pierwsze przybli¿enie mo¿na pos³uchaæ na majspejsie. :wink:
« Last Edit: 2009-05-31, 10:24:37 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5260 on: 2009-05-31, 10:13:32 »
nie kazdemu myspace odpowiada :P pozatym nie w kazdym browserze dobrze chodzi i do tego malo tej muzy Sleestaka jest na gejspejsie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5261 on: 2009-05-31, 10:21:29 »
Teaser nowego albumu Devina Townsenda zat. "Ki" - wychodzi, ¿e to bêdzie stosunkowo spokojna p³yta. :shock:

nie kazdemu myspace odpowiada :P pozatym nie w kazdym browserze dobrze chodzi i do tego malo tej muzy Sleestaka jest na gejspejsie.
Dlatego napisa³em, ¿e jako pierwsze przybli¿enie, podobnie jak s³uchanie na youtube, które jako¶ciowo tak¿e najwy¿szych lotów nie jest, ale zawsze mo¿na zrobiæ pierwsze podej¶cie. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5262 on: 2009-05-31, 11:01:59 »
A u mnie kolejne radosne odkrycie: Bogus Blimp. Faaaajne ^___^ Jest sza³ :]

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5263 on: 2009-05-31, 13:25:49 »


I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5264 on: 2009-05-31, 14:13:19 »
A ja s³ucha³am Emilcina - Возвращение (Vozvrashcheniye) w pêtli ;) Piêkne! :* (co¶ dla fanów Tenhi :D)
...If I call will you come and will you save me?