Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422024 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5550 on: 2009-09-12, 17:26:09 »
AJZIS !
Kupi³em w³a¶nie bilety na ich koncert w listopadzie i nie mogê siê doczekaæ :). To dla mnie zdecydowanie zespó³ tego roku.
No way in from the outside, no way out from within.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5551 on: 2009-09-12, 23:49:01 »
Richard Cheese!
selfbanned

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5552 on: 2009-09-13, 11:38:30 »
Rednex - Spirit of the Hawk
... Komentarze zbêdne... :mrgreen:
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5553 on: 2009-09-13, 15:17:11 »
This Immortal Coil - The Dark Age Of Love, to nie kolejna ods³ona projektu wytwórni 4AD This Mortal Coil, a zaczerpniêcie tytu³u w celu z³o¿enia ho³du legendarnej grupie Coil (w listopadzie minie 5 lat od tragicznej ¶mierci Johna Balance'a). W projekcie uczestnicz± miêdzy innymi Bonnie 'Prince' Billy (który wykona³ niezwyk³± wersjê Ostii z albumu Horse Rotorvator), Yann Tiersen i Matt Elliott.
« Last Edit: 2009-09-13, 15:18:42 by Whodo »

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5554 on: 2009-09-14, 10:08:12 »
Globus - Preliator - Genialne, od czasow O Fortuna czegos tak epickiego nie slyszalem :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5555 on: 2009-09-14, 14:56:19 »
Poza nowymi Porkami i ró¿nymi ró¿no¶ciami, od wczoraj katujê Muse - The Resistance. P³yta nie jest z³a, jest kilka naprawdê dobrych fragmentów, nawet je¶li chodzi o elektronikê, to znalaz³em dla siebie co¶ mi³ego. I mi³y, polski akcent w jednym z utworów... ;-) To wszystko nie zmienia faktu, ¿e po Absolution, ka¿da kolejna p³yta Muse'a jest jaka¶ taka mniej tre¶ciwa, takie mam przynajmniej wra¿enie.
A je¶li komu¶ siê wydawa³o, ¿e muzyka, jak± gra Muse jest patetyczna, to ta p³yta utwierdzi go w tym przekonaniu :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5556 on: 2009-09-14, 17:03:02 »
Przy okazji delektowania siê "The Incident" Porcupine Tree, siêgn±³em po dwie starsze ich p³yty, "Lightbulb Sun" i "In Absentia". Obie z perspektywy czasu wydaj± siê bardzo piosenkowe, szczególnie jak siê jest od wielu lat nieustannie oczarowanym "The Sky Moves Sideways". "¯arówka" wydaje siê o pó³ oczka lepsza od "nieobecno¶ci". Jest na niej kilka elektryzuj±cych i do dzi¶ krêc±cych kompozycji jak Lightbulb Sun, How Is Your Life Today?, Shesmovedon, Hatesong i Russia On Ice. Generalnie album zrobiony w beatlesowskiej manierze, st±d czêsto pojawiaj±ce siê w tamtym czasie porównania Je¿ozwierzy do sceny britpopowej. Od czasu "Signify", pomijaj±c wydawnictwa specjalne jak "Metanoia" czy "Recordings", regularne p³yty nie w ca³o¶ci potrafi³y poch³on±æ mnie, ale muzyka jak± Porki tworz± od "Fear of a Blank Planet" znowu wywo³uje mrowienie. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5557 on: 2009-09-15, 22:07:37 »
Vladislav Delay - Tummaa, nowy W³adek prezentuje jak zwykle wysoki poziom, tym razem, jednak zrezygnowa³ z ambientowych, syntetycznych brzmieñ, na rzecz elektroakustyki, podszytej abstrakcyjnymi rozwi±zaniami rytmicznymi, charakterystycznymi, dla poprzedniej p³yty Delay'a.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5558 on: 2009-09-15, 23:57:01 »
Nowy Fennesz! :) Od wczorajszej premiery
Fennesz + Sparklehorse - In The Fishtank 15
Trzyma klasê Fishtanków; do¶æ ciekawa kolaboracja pomiêdzy artystami, którzy graj± do¶æ odmienne style muzyczne. Sparklehorse g³ównie gitarowo/wokalnie, a Christian doda³ tej muzyce swej charakterystycznej 'przyprawy'. Podobnie smakuje jak na Morzu Czarnym, bez ha³asów i trzasków, wiêcej ambientu i przestrzeni. Polecam!
No way in from the outside, no way out from within.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5559 on: 2009-09-16, 00:06:24 »
A mnie niedawno ol¶ni³o s³uchaj±c Face of Melinda. Przez tyle lat nie zdawa³em sobie sprawy, ¿e Akerfeldt w ostatniej zwrotce u¿y³ nieprawid³owego przyimka. :]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5560 on: 2009-09-16, 01:41:47 »
A mnie niedawno ol¶ni³o s³uchaj±c Face of Melinda. Przez tyle lat nie zdawa³em sobie sprawy, ¿e Akerfeldt w ostatniej zwrotce u¿y³ nieprawid³owego przyimka. :]
Ja pierniczê... Anglista  :nauka: ](*,)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5561 on: 2009-09-16, 23:01:28 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5562 on: 2009-09-16, 23:33:36 »
Nowy Fennesz! :) Od wczorajszej premiery
Fennesz + Sparklehorse - In The Fishtank 15
Trzyma klasê Fishtanków; do¶æ ciekawa kolaboracja pomiêdzy artystami, którzy graj± do¶æ odmienne style muzyczne. Sparklehorse g³ównie gitarowo/wokalnie, a Christian doda³ tej muzyce swej charakterystycznej 'przyprawy'. Podobnie smakuje jak na Morzu Czarnym, bez ha³asów i trzasków, wiêcej ambientu i przestrzeni. Polecam!

No w koñcu wydali co¶ studyjnego, a nie tylko koncertówki, które zreszt± te¿ s± dobre. A Fishtnak bardzo, bardzo smakowity, szczególnie Goodnight Sweetheart z tymi cudnymi podskórnymi pulsacjami jak w City of Light z Venice (zreszt± ostatni utwór to zagrana na samej gitarze, bez efektów Laguna z wspominanego albumu).

u mnie:
Ran Slavin - The Wayward Regional Transmissions, ta p³yta naprawdê jest wspania³a, ale wci±¿ potrzebujê czasu, ¿eby j± ca³kowicie zrozumieæ. Ran atakuje nas wycinkami melodii charakterystycznych dla muzyki klezmerskiej, wklejaj±c je w glitchow± i ambientow± polewê, doprawiaj±c basowymi pulsacjami. Czasem gubiê siê w chaosie, ale to mo¿e dlatego, ¿e obcujê z p³yt± nowatorsk± i prze³omow±, ale kto to tam wie  :mrgreen:

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5563 on: 2009-09-17, 11:25:59 »

James Newton Howard - Osada
Mo¿na narzekaæ na ten film (choæ ja umieszczam go w ¶cis³ej czo³ówce), ale ¶cie¿ka d¼wiêkowa jest po prostu magiczna. Próbujê rozpracowaæ parê kawa³ków na pianino, ale chyba podarujê sobie te pasa¿e skrzypcowo-harfowe w mistrzowskim wykonaniu :). Jesieñ idzie - klimat  8)

No w koñcu wydali co¶ studyjnego, a nie tylko koncertówki, które zreszt± te¿ s± dobre. A Fishtnak bardzo, bardzo smakowity, szczególnie Goodnight Sweetheart z tymi cudnymi podskórnymi pulsacjami jak w City of Light z Venice (zreszt± ostatni utwór to zagrana na samej gitarze, bez efektów Laguna z wspominanego albumu).
Goodnight Sweetheart choæ s³odkie jak cholera, wspania³e jest, trochê klimatem "Niekoñcz±ce siê Lato" Krystiana mi przypomina :). Faktycznie, sk±d¶ ten ostatni utwór kojarzy³em; mi³y smaczek dla fanów  :) .
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5564 on: 2009-09-17, 18:26:04 »

Fennesz - Venice, najlepszy album Christiana i basta! A tak serio wybór najlepszej p³yty Fennesza jest trudny jak cholera  :mrgreen: