Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421968 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5610 on: 2009-10-02, 22:02:18 »
The Mars Volta - Octahedron
S³ucham, bo bêdê pisa³ o tym, ale przyznam, ¿e jestem rozdarty. Muzyka dobra, mo¿e nawet wiêcej, ni¿ tylko dobra. Momenty ma naprawdê super. Ale wokal...  :kulkaw³eb: Ju¿ kiedy¶ robi³em do Mars Volta podej¶cie i siê szybko podda³em w³a¶nie przez wokal. Jak mo¿na robiæ porz±dn± muzykê i tak koszmarnie, beznadziejnie skrzeczeæ? Tragedia po prostu, kole¶, który siê ³apie za mikrofon chyba nie posiada ni krzty krytycyzmu wobec swojego g³osu.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5611 on: 2009-10-03, 00:52:20 »
 Przes³ucha³em sobie trochê Gorgoroth nowego na YouTube, przyk³adowo: New Breed, Satan-Prometheus, i bardzo mnie ten nowy album zaciekawi³. Brzmieniowo jest klarowna i ascetyczna, podobnie do Vertebrae Enslaved, moim zdaniem. A s³ucha³ ju¿ kto¶ nowego Immortala?

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5612 on: 2009-10-03, 19:20:34 »
Alice in Chains - Check My Brain
Nie by³em na pocz±tku przekonany do tego wydania Alice in Chains, ale ten utwór mnie przekona³ w pe³ni.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5613 on: 2009-10-04, 13:14:51 »
Wydawa³o mi siê, ¿e odej¶cie Gaahla i Kinga z Gorgoroth to gwó¼d¼ do trumny zespo³u. Zbitek tak silnych osobowo¶ci jednak nie pozwoli³ na rozpad i rozpacz. Nie s³ysza³em nowych dokonañ Gaahla i Kinga pod szyldem God Seed, ale bêdzie im ciê¿ko przebiæ Infernusa :).
Nowy Gorgoroth (Infernus, Pest, pa³ker z nieod¿a³owanego Dissection - s³ychaæ jego silne wp³ywy :) ) zgniata wszystkich katoli swoj± szatañsk± si³± i pali ko¶cio³y tak jak za dawnych czasów w Norwegii  :twisted: . Jak odpali³em tê p³ytê poczu³em siê znów jak wtedy, gdy zakupi³em swój pierwszy metalowy kr±¿ek (Under The Sign of Hell) i siedzia³em wbity w fotel, bo nigdy wcze¶niej nie s³ysza³em takiej muzyki :D. Powrót do dobrych czasów UTSOH i Antichrist :D. S³ychaæ ju¿ kto by³ odpowiedzialny za to charakterystyczne brzmienie Gorgoroth dziêki któremu zyska³o tylu fanów. Utwory nie s± szczególnie szybkie, s± utrzymane w ¶rednio-wolnych tempach, muzyka jest przesycona t± siarczyst± Gorgorothow± melodyjno¶ci±, a g³os Pesta wyp³ywa jak gor±ca smo³a gdzie¶ z czelu¶ci piekielnych. Znów, po tak d³ugim czasie, potrafiê siê cieszyæ black metalem i odczuwam tê mroczn±, zimn± atmosferê. Pest krzyczy w pewnym momencie "Rebirth of Gorgoroth!" i ma 100% racji. Infernus pany.

Gorgoroth -  Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt
No way in from the outside, no way out from within.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5614 on: 2009-10-04, 22:45:17 »
A s³ucha³ ju¿ kto¶ nowego Immortala?

 Ja s³ucha³em! Kilka razy przes³ucha³em i po prostu bardzo mi siê podoba :D Na pewno znajd± siê tacy, którzy zarzuc± nowemu albumowi wtórno¶æ, byæ mo¿e i nawet cukierkowato¶æ, bo jest do¶æ chwytliwie (ale bez przesady!). Dla mnie to najkrócej rzecz ujmuj±c p³yta na wysokim poziomie. Klimatyczna, technicznie udana, z dobrymi riffami. I nie wiem, mo¿e to tylko moje odczucie, ale ca³o¶æ ³echce moj± pamiêæ o Bathory, ¶ci¶lej o Twilight of the gods. Zw³aszcza utwory: All shall fall i Norden on fire. Akurat ja odbieram to jako pozytyw :> Podsumowuj±c, warto moim zdaniem pos³uchaæ.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5615 on: 2009-10-05, 18:19:51 »
Najostatniejsze wydawnictwo Lifelovera, EPka Dekadens. Fajna, nic nowego stylistycznie, poziomem te¿ nie odstaje od wcze¶niejszych dokonañ. £adnie :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5616 on: 2009-10-05, 20:23:05 »
Matko, przypadkowo natknalem sie na nowy singiel Chylinskiej i moje uszy zaczely krwawic... Dlatego dla rownowagi slucham sobie teraz jej 'Goracej prosby' :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5617 on: 2009-10-05, 21:33:58 »
Matko, przypadkowo natknalem sie na nowy singiel Chylinskiej i moje uszy zaczely krwawic... Dlatego dla rownowagi slucham sobie teraz jej 'Goracej prosby' :)
o to to to! mia³am to samo ^^ widzia³am jej wywiad(bodaj¿e na stronie "mam talent") dotycz±cy nowej p³yty i z ciekawo¶ci sobie pu¶ci³am ten¿e singiel...
moja reakcja to : :shock: #-o

a s³ucham aktualnie tego : Charging Swarm Of Mousketeers  :twisted:
« Last Edit: 2009-10-05, 23:19:08 by mona700 »
Fata viam invenient

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5618 on: 2009-10-06, 19:10:25 »
Thy Catafalque - Róka Hasa Rádió. Nie wiem, co to za gatunek (na last.fm i RYMie jest otagowane jako awangardowy metal), wiem, ¿e fajnie graj± i maj± teksty w swoim ojczystym jêzyku (tj. wêgierskim), który bardzo mi siê podoba w wersji ¶piewanej (i nie tylko, ale mniejsza o to).

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5619 on: 2009-10-06, 22:34:05 »
Jason Heyes - WoW OST, a za chwilê Michael Hoenig - BGII OST ;]
selfbanned

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5620 on: 2009-10-08, 20:30:10 »
Klip klipem, ale ostatnio podoba mi siê kawa³ek She Wants Revenge - "Tear You Apart". Oprócz durnej nazwy, zespó³ charakteryzuje siê tym, i¿ gra co¶ co bym nazwa³a gothic indie :P Reszta p³yty w klimacie tego kawa³ka, choæ akurat ten chyba najbardziej przebojowy. Nie wiem czy polecam, bo za ma³o s³ucha³am, no ale w ka¿dym razie siê nimi zainteresowa³am.
wszystko, co sko¶ne.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5621 on: 2009-10-08, 20:58:29 »
W³±czy³em sobie Les Champs Elysées w wykonaniu Joe Dassin oczywi¶cie [celowo nie odmieniam w ¿aden sposób] i nie wiem sam dlaczego, zacz±³em siê krztusiæ ze ¶miechu. Nie mam pojêcia dlaczego, nigdy to na mnie tak nie dzia³a³o :mrgreen: Chyba jestem zmêczony XD

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5622 on: 2009-10-10, 13:51:46 »
Wykopa³am z czelu¶ci folderu "Muzyka" Process of Guilt. Ale¿ siê tego fajnie s³ucha :D Zw³aszcza Portraits of Regret. (Jakby kogo¶ interesowa³o: doom, do¶æ melodyjny, ogólnie rzecz bior±c ³adny. ;P)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5623 on: 2009-10-10, 17:13:19 »
Wykopa³am z czelu¶ci folderu "Muzyka" ...
Ze wzglêdu na zepsut± p³ytê g³ówn± ostatnio cierpiê na brak takowego folderu. S±dz±c po tym w jakim tempie idzie naprawa, p³yta zosta³a pewnie wys³ana gdzie¶ za ko³o podbiegunowe w celu przeprowadzenia dok³adniejszych testów. W ka¿dym razie szukam czego¶ ciekawego po myspejsach i jutjubach, co sprowadza siê do tego, ¿e non stop puszczam koncert Gilmoura - Live in Gdansk ;]. Szczególnie popisowe, nieziemskie wrêcz wykonanie Red Sky at Night i 25 minutowa wersja Echoes potrafi± nie¼le wkrêciæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5624 on: 2009-10-10, 21:17:25 »
Janusz Radek - Dziwny jest ten ¶wiat
Wyslano: 2009-10-10, 21:05:50


Matko, przypadkowo natknalem sie na nowy singiel Chylinskiej i moje uszy zaczely krwawic... Dlatego dla rownowagi slucham sobie teraz jej 'Goracej prosby' :)
Ja te¿. Gor±ca pro¶ba jest super, ale najbardziej jednak lubiê kawa³ki jakie zrobi³a ze Skawiñskim czyli O.N.A.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind