Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422015 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.


Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5731 on: 2009-11-09, 17:42:47 »
Quote
http://www.youtube.com/watch?v=1Ho4-tExpTE

Ta p³yta MIA¯D¯Y!!!! Jak ja kocham takie progresywne wymiatanie....  :twisted: :twisted:
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5732 on: 2009-11-09, 18:40:33 »
S³ucham sobie (miejscami) dziewczynki zw±cej siê Lisa Mitchell. Zasadniczo wziê³a siê ona z reklamy - w jednej niemieckiej reklamie lecia³a jaka¶-taka-sobie piosenka, co do której by³am przekonana, ¿e j± znam. Po ciê¿kich poszukiwaniach okaza³o siê, ¿e wcale nie znam, ale zasadniczo do ca³ej p³yty (Wonder siê nazywa ta co mam, innych chyba nie wyda³a) mo¿na mieæ to samo zastrze¿enie. Znaczy siê - gdzie¶ to ju¿ kiedy¶ s³ysza³am i to nie raz, zarówno g³os jak i piosenki (chocia¿, g³os nale¿y do tej rodziny która d³ugo jeszcze mi siê nie znudzi). Tak czy inaczej, do¶æ przyjemny popowy wype³niacz.

Aktualnie jestem zakochana w kawa³ku "Pirouette". Jeden taki marazmatyczny, reszta bardziej jest ruchawa.
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5733 on: 2009-11-09, 21:30:51 »
David Sylvian - Manafon, nie wiem, co siê dzieje, same pytajniki, spad³em, na ziemiê, a Sylvian nadal mnie kopie, jedyne co mi siê nasuwa to Blemish, ale jeszcze bardziej minimalistycznie, surowo i anty-melodyjnie. Je¿eli mo¿na mówiæ w przypadku Manafon o melodiach, to tworzy je David sowim g³osem (ale s± bardzo odleg³e od jakichkolwiek standardów), w tle towarzysz± mu dysharmoniczne skrzypienia, krótkie uderzenia instrumentów rodem ze L¶nienia Stanleya Kubricka. Gdzie¶ tam przeb³yskuj± jeszcze fragmenty When Loud Weather Buffeted Naoshima. W Small Metal Gods da siê us³yszeæ najbardziej wyciszon± stronê Black Sea Fennesza (który zreszt± jest jednym z wielu wspania³ych go¶ci na p³ycie), ale to chyba jedyne poza sylvianowe skojarzenia jakie mi przychodz± do g³owy. Atmosfera jest totalnie por±bana, psychodeliczna i pe³na napiêcia.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5734 on: 2009-11-09, 21:47:06 »
David Sylvian - Manafon, nie wiem, co siê dzieje, same pytajniki, spad³em, na ziemiê, a Sylvian nadal mnie kopie, jedyne co mi siê nasuwa to Blemish, ale jeszcze bardziej minimalistycznie, surowo i anty-melodyjnie. Je¿eli mo¿na mówiæ w przypadku Manafon o melodiach, to tworzy je David sowim g³osem (ale s± bardzo odleg³e od jakichkolwiek standardów), w tle towarzysz± mu dysharmoniczne skrzypienia, krótkie uderzenia instrumentów rodem ze L¶nienia Stanleya Kubricka. Gdzie¶ tam przeb³yskuj± jeszcze fragmenty When Loud Weather Buffeted Naoshima. W Small Metal Gods da siê us³yszeæ najbardziej wyciszon± stronê Black Sea Fennesza (który zreszt± jest jednym z wielu wspania³ych go¶ci na p³ycie), ale to chyba jedyne poza sylvianowe skojarzenia jakie mi przychodz± do g³owy. Atmosfera jest totalnie por±bana, psychodeliczna i pe³na napiêcia.
£a³, muszê tego pos³uchaæ  :mrgreen:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5735 on: 2009-11-09, 21:51:39 »
 Mnie siê przypomnia³o, ¿e na dysku czeka Blemish tego¿ autora :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5736 on: 2009-11-09, 22:19:56 »
David Sylvian - Manafon, nie wiem, co siê dzieje, same pytajniki, spad³em, na ziemiê, a Sylvian nadal mnie kopie, jedyne co mi siê nasuwa to Blemish, ale jeszcze bardziej minimalistycznie, surowo i anty-melodyjnie. Je¿eli mo¿na mówiæ w przypadku Manafon o melodiach, to tworzy je David sowim g³osem (ale s± bardzo odleg³e od jakichkolwiek standardów), w tle towarzysz± mu dysharmoniczne skrzypienia, krótkie uderzenia instrumentów rodem ze L¶nienia Stanleya Kubricka. Gdzie¶ tam przeb³yskuj± jeszcze fragmenty When Loud Weather Buffeted Naoshima. W Small Metal Gods da siê us³yszeæ najbardziej wyciszon± stronê Black Sea Fennesza (który zreszt± jest jednym z wielu wspania³ych go¶ci na p³ycie), ale to chyba jedyne poza sylvianowe skojarzenia jakie mi przychodz± do g³owy. Atmosfera jest totalnie por±bana, psychodeliczna i pe³na napiêcia.

O³ kolejna godna polecenia pozycja, Jak Krzysiek siê pojawia to must have.
Dzisiaj od rana:
nowy Swallow The Sun - New Moon
Wspania³a p³yta, choæ po kilku przes³uchaniach stwierdzi³em, ¿e chyba nie przebije Hope melodyjno¶ci± i smutkiem. Niemniej jednak, Finowie wci±¿ w natarciu, bardzo jesienni, smutni, ale jak zwykle okraszeni wspania³ymi melodiami i prawdziwie dumowym ciê¿arem. Klawisze tak ju¿ nie ra¿± jak na poprzednich wydawnictwach. Plague Of Butterfiles zapowiada³a siê do¶æ gotycko/epicko/patetycznie, ale na szczê¶cie mamy stary dobry przygnêbiaj±cy klimat. 
Nile - Kefirowa p³yta
Stars Of The Lid - koncert w Ko¶ciele ¦w Katarzyny

No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5737 on: 2009-11-09, 23:14:00 »
Oprócz nowej Katatonii, Na progu ¿ycia z nowej p³yty Turbo czyli w starym dobrym stylu. No i bêdê musia³ siê dobraæ do nowego Sylviana, bo ju¿ te próbki, które Whodo wrzuci³ z miesi±c temu robi³y wra¿enie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5738 on: 2009-11-09, 23:30:06 »
O³ kolejna godna polecenia pozycja, Jak Krzysiek siê pojawia to must have.

Nie Krzy¶ a Krystek  :mrgreen:  ale polecam, tylko mo¿e lepiej wcze¶niej zapoznaæ siê z Blemish bo bardziej przyswajalny jest :)

u mnie dalej nowy David na zmianê z III Symfoni± Góreckiego :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5739 on: 2009-11-10, 06:10:37 »
http://www.youtube.com/watch?v=1Ho4-tExpTE
Intryguj±co gra ten Tosin Abasi - podoba mi siê. A tak btw. mo¿na prosiæ o u¿ywanie funkcji "url", pod któr± mo¿na wstawiæ nazwê formacji - w przysz³o¶ci ³atwiej potem odszukiwaæ wpisy, a czasami tak robiê. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5740 on: 2009-11-10, 15:13:43 »


Mi³o¶æ! Uwaga! Ratunku! Pomocy!

9/10 - skala prywatna
6.5/10 - skala wg Scaruffiego

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5741 on: 2009-11-10, 17:19:59 »


Mi³o¶æ! Uwaga! Ratunku! Pomocy!

9/10 - skala prywatna
6.5/10 - skala wg Scaruffiego

1/10 moja skala :P ja ju¿ zupe³nie nie rozumiem Nosowskiej :P
Fata viam invenient

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5742 on: 2009-11-10, 18:37:14 »
No mi siê te¿ nowy Hey niezbyt podoba, a teraz s³ucham North Atlantic Oscillation, ale te¿ tak ¶rednio podchodzi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5743 on: 2009-11-10, 20:17:49 »
1/10 moja skala :P ja ju¿ zupe³nie nie rozumiem Nosowskiej :P
Mo¿e nie tak skrajnie, ale od tego posta moja opinia siê nie zmieni³a, bo jak dot±d nie chcia³o mi siê wracaæ do tej p³yty. Jeszcze raz siê mo¿e zmuszê, ale w±tpiê, by co¶ siê zmieni³o. Tak ze 3, mo¿e 4/10 bym da³, na pewno nie wiêcej.


A dzisiaj albo bêdê dalej dr±¿y³ Kayo Dot, bo to muzyka niezaprzeczalnie przepyszna, albo po raz pierwszy spróbujê Isis. A mo¿liwe, ¿e jedno i drugie. Powinno byæ ciekawie :D

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5744 on: 2009-11-10, 21:54:53 »
http://www.youtube.com/watch?v=1Ho4-tExpTE
Intryguj±co gra ten Tosin Abasi - podoba mi siê. A tak btw. mo¿na prosiæ o u¿ywanie funkcji "url", pod któr± mo¿na wstawiæ nazwê formacji - w przysz³o¶ci ³atwiej potem odszukiwaæ wpisy, a czasami tak robiê. :)
Ca³kiem fajna p³yta. Brzmi jak Cynic + Gordian Knot, tyle ¿e brutalniejsze i niestety momentami za bardzo przekombinowane. Przyda³oby siê uproszczenie kompozycji i dodanie wokalu.