Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421967 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5880 on: 2009-12-20, 11:59:01 »
W innym w±tku pisa³em, ¿e zamierzam co nieco bardziej zg³êbiæ twórczo¶æ The Cure, wiêc na pocz±tek kompozycja z pocz±tkowego okresu dzia³alno¶ci formacji tak bardzo chwalona przez Tomka Beksiñskiego, a mianowicie The Funeral Party.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5881 on: 2009-12-20, 12:11:51 »
[...] a mianowicie The Funeral Party.

 Przed chwil± te¿ tego kawa³ka s³ucha³em :) W sumie szkoda, ¿e jest taki krótki, bo móg³by byæ nieco bardziej rozwiniêty, ale i tak jest dobry. I depresyjny.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5882 on: 2009-12-20, 12:26:15 »
Mnie z twórczosci The Cure Bardzo urzek³o The Fascination Street

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5883 on: 2009-12-20, 15:16:24 »
Ulver w tramwaju. (Dok³adniej to mam przy sobie tylko Blood Inside, Perdition City i Svidd Neger)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #5884 on: 2009-12-21, 12:56:34 »
³o³, Tomasz Beksiñski... to ju¿ 10 lat [']
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5885 on: 2009-12-23, 15:53:50 »
Queen - Absolute Greatest
Nie lubiê sk³adanek, grejtestów i innych mieszanek. I omijam szerokim ³ukiem. Ale to Queen, wiêc postanowi³em sprawdziæ czy co¶ zrobili z tymi starymi nagraniami.
No wiêc jest nowy mastering. I jest cudowny. S³ucha siê tego niesamowicie, w nagraniach, które - tak mi siê wydawa³o - znam na pamiêæ w drobnych szczegó³ach, wy³apa³em niuanse, których dot±d nie by³o s³ychaæ. Trochê irytowa³o mnie kompletne wymieszanie piosenek - jednak dziwnie siê s³ucha, kiedy po Seven Seas Of Rhye [ten kawa³ek ma ju¿ ponad 35 lat!] nastêpuje ponad 15 lat m³odszy Heaven For Everyone, mogli siê choæ trochê trzymaæ jakiej¶ chronologii, czy chocia¿ jako¶ to postopniowaæ. No ale taki ju¿ urok sk³adanek. W ka¿dym razie - ka¿demu, kto choæ trochê lubi Queen, polecam, bo jako¶æ nagrañ zosta³a wy¶mienicie poprawiona. Zarówno tych starutkich, jak i nowszych. Osobi¶cie uwa¿am, ¿e wszystkim p³ytom Queen nale¿y siê takie odkurzenie i czekam, a¿ kto¶ siê wreszcie za to we¼mie. :twisted:



A o Them Crooked Vultures s³ysza³ kto¶? :D
Supergrupa - Dave Grohl - Perkusja (Foo Fighters, Nirvana), Josh Homme - wokal, gitara prowadz±ca (Eagles Of Death Metal, Kyuss, Queens of the Stone Age) oraz John Paul Jones - gitara basowa, klawisze, chórki (Led Zeppelin). Sk³ad chyba mówi sam za siebie. Wydali p³ytê, która premierê mia³a jako¶ niedawno, nazywa siê jak oni, Them Crooked Vultures i krótko mówi±c brzmi pysznie. Hard rockowe granie z jajem, Queensi to nie s±, chocia¿ do¶æ czêsto ich tam s³ychaæ, ale i tak bardzo dobrze siê tego s³ucha. Po pierwszym kontakcie jestem mi³o zaskoczony, bo dopiero dzisiaj zosta³em u¶wiadomiony o istnieniu tego projektu, a okazuje siê, ¿e ju¿ wydali kawa³ ¶wietnej roboty i odgra¿aj± siê, ¿e wydadz± kolejny. Bardzo dobrze :-)
A, co do QotSA - podobno maj± wreszcie ruszyæ ty³ki do roboty latem 2010. Strasznie siê jeszcze naczekamy, ale przynajmniej jest nadzieja, ¿e jednak co¶ jeszcze stworz±.
« Last Edit: 2009-12-23, 19:56:02 by Callahan »

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5886 on: 2009-12-25, 16:02:55 »

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5887 on: 2009-12-25, 18:35:41 »
przejebane
http://www.youtube.com/watch?v=-1_NrJnkSOo
Ca³kiem niedawno grali (gra³) w Gdyni. Oczywi¶cie by³em  :mrgreen: (10z³ kosztowa³o)
« Last Edit: 2009-12-25, 18:49:49 by Wujek »
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5888 on: 2009-12-26, 15:56:56 »
przejebane
http://www.youtube.com/watch?v=-1_NrJnkSOo

Heh, moja wspó³lokatorka by³a fank± tego wielkiego zespo³u, czasem po pijaku mnie tym mêczy (w przerwie miêdzy grin dejem, jako¶ siê skuma³y¶my, ¿e w m³odo¶ci obu nam siê podoba³o, i mia³y¶my z tego polew ;p nawet nie wiecie jakie tam s± g³êbokie teksty, szczególnie w stanie nie do koñca trze¼wym ;>).
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5889 on: 2009-12-27, 10:56:44 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5890 on: 2009-12-27, 22:37:52 »
przejebane
http://www.youtube.com/watch?v=-1_NrJnkSOo
Zawsze wola³em to: Landryn

A u mnie ostatnio w odtwarzaczu:

Minsk - The Ritual Fires of Abandonment - zna³em pierwsz± i trzeci± p³ytê, obie ¶wietne, ale t± najlepsz± jako¶ omin±³em. Zebra³em siê wiêc którego¶ razu i zdoby³em "Rytualne Ognie". Có¿ i¶cie magiczna p³yta pokazuj±ca jak mo¿na graæ plemienny sludge. Ci Panowie godnie odrobili lekcjê dan± przez Killing Joke i zniszczyli. Naprawdê transowa i niezwyk³a muzyka.

Thy Disease - Anshur-Za - nie zawsze ³ykam tu czyste wokale, ale poziom riffowania jest wybitny. Skrzy¿uj sobie Fear Factory z motorycznym szwedzkim death metalem i masz. Znakomita chocia¿ dosyæ specyficzna p³yta.

Tymon & The Transistors - Bigos Heart - mam s³abo¶æ do Tymona. Prawie wszystko co robi to mi wchodzi. Nawet jak przek³ada Beatlesów na polski jêzyk muzyki, jak znów powtarza t± swoj± lekk± pomorsk± melodyjno¶æ. Tranzystory s± bezpretensjonalne, fajnie czerpi± z tradycji i wbrew pozorom nie jest to taka bezrefleksyjna muzyka.

Echoes of Yul - s/t - polski Eagle Twin tak po krótce. Oczywi¶cie operuj± w³asnym jêzykiem, ale czasem forma przerasta tre¶æ. Nie do koñca ich dronowanie jest przekonuj±ce. No ale nie od razu i Sunn zbudowa³o zaufanie do siebie. Ale o ile Amerykanie zawsze budzili emocje o tyle tutaj jest pó³ na pó³ znakomito¶ci, a pó³ na pó³ muzycznej pustki. Czekam na nastêpny ich ruch.

Armia - Freak - pó³ roku temu mia³em Armiê w dupie. Teraz klêkam z podziwu. Najpierw dziki i szalony Process, a teraz free jazzowy Dom. No w³a¶nie, free jazzowa p³yta ³ykaj±ca rocka, stoner, reggae, ambient i co jeszcze. W 80% ponoæ improwizowana. Jestem w szoku nad produktywno¶ci± i jako¶ci± materia³u.

Fifty Foot Woman - The Wall - polecam TEN zespó³ z pe³n± odpowiedzialno¶ci±. Prawdziwy polski stoner rock, z jajami, pomys³em na siebie, klimatem, ¶wietnym wokalem i ambicjami. A ten singiel to przedsmak debiutanckiego albumu. Spróbujcie.

1349 - Revelation of The Black Flame - przy tym album Ordo ad Chao Mayhemu brzmi jak pop metal z Nuclear Blastu. Jak graæ black metal to w³a¶nie taki. Chory, atmosferyczny, sadystycznie z³o¶liwy i wci±gaj±cy jak cholera. I ten cover Floydów. No szok ta p³yta po prostu.

Kaliber 44 - W 63 Minuty Dooko³a ¦wiata - panowie ¦l±zacy nie nagrali ani jednego z³ego albumu. Ten jest wybitny, smakowity i powoduje szczery ¿al za czasami kiedy hip hop to by³ naprawdê nowy majdan artystycznego rozwoju na naszym krajowym polu.

George Dorns Screams - The Large Glass - fajnie ¿e D¿ord¿e siê rozwijaj±, ale nie kupujê do koñca tego albumu. Chocia¿ ostatni kawa³ek jest ¶wietny. No i Garth móg³by siê czasami ograniczyæ ze ¶piewaniem.

Fear Factory - Mechanize - no to powrócili. Z Dinem i Genem na pok³adzie. Zasadniczo rozpierniczyli. Album jest agresywny jak debiut, pomys³owy jak Obsolete, przebojowy jak Demanufacture i epicki jak Archetype. Szczerze bije na g³owê wszystko co stworzy³ ten zespó³ od 12 lat. Naprawdê siê nie spodziewa³em.
[under construction]

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5891 on: 2009-12-27, 23:33:46 »
Odkrywam na nowo Red Hot Chili Peppers, poza tym znowu na³ogowo s³ucham Trójki, brak mi s³ów na okre¶lenie wspania³o¶ci tej stacji.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5892 on: 2009-12-27, 23:40:41 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5893 on: 2009-12-27, 23:51:32 »
Anga¿ w kapeli techniczno brutal death metalowej zaowocowa³ nag³± potrzeb± miêcha blastów i piekielnych wyziewów.
Origin - Antithesis
Azarath - D.I.E.
Bloodbath - Nightmares Made Flesh i oczywi¶cie Last Days of Humanity
No way in from the outside, no way out from within.

kapitan_zbeak

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #5894 on: 2009-12-28, 00:10:07 »
w chwili obecnej


dzia³a bardzo koj±co.