Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421975 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6090 on: 2010-02-24, 18:11:12 »
Jako brzêczyk w tle towarzysz±cy pracy, specjalnie mi nie przeszkadza ;) "Swojej" muzyki s³ucham w domu, a w robocie mam jednak mniejszy wybór ;)
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6091 on: 2010-02-24, 20:03:39 »
U mnie w jednej pracy by³a Trójka i Jedynka, w innej jakie¶ latino i d¿ez, a w jeszcze innej Tom Waits, The Dresden Dolls i co-tam-sobie-przynios³am. Cz³owiek jak pracuje, to nie mo¿e siê denerwowaæ ;) (a Radio Zet nie sprzyja odprê¿eniu.)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6092 on: 2010-02-24, 20:59:25 »
Ja radia nie s³ucha³am od 3 lat... a te 3 lata temu to Radio Z³ote Przeboje, wiêc nie powinno siê liczyæ... Ogólnie ju¿ nie pamiêtam, ¿e istnieje takie medium...  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6093 on: 2010-02-25, 17:07:39 »
^ nie ma czego wspominaæ.. radio by³o fajne gdy dostêpno¶æ muzyki by³a niska, obecnie kiedy samemu mo¿na wybraæ co siê chce pos³uchaæ katowanie siê subiektywnym wyborem nastawionym na mainstream chyba nie ma sensu

a w temacie: LITTLE DRAGON - s³ucham tego i z³ego utworu w ich twórczo¶ci znale¼æ nie mogê..

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6094 on: 2010-02-25, 17:25:51 »
radio by³o fajne gdy dostêpno¶æ muzyki by³a niska
Ale radio to nie tylko muzyka, na tym polega ca³y jego urok ;)
Dalsze posty n.t. tego medium proszê umieszczaæ w odpowiednim temacie ;)

Wracaj±c do tematu: od¶wie¿am sobie Sidewaytown. W sumie to mi siê ³±czy poniek±d z tematem radia, bo przypomina mi, jak rok temu siedzia³am ze znajomymi poznanymi dziêki ¶.p. audycji Mocne Nocne (ze ¶.p. Radia Bis) i p³akali¶my ogl±daj±c teledysk do utworu The Beautiful Accident.

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6095 on: 2010-02-26, 16:13:00 »
Na jednym z forum natkn±³em siê na polsk± wersjê "So What" Metalliki  :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6096 on: 2010-02-26, 17:14:49 »
Scott Walker - The Drift, dawno nie s³ucha³em, a przecie¿ wybitno¶æ, genialno¶æ i pora¿aj±ca oryginalno¶æ tej p³yty jest niezaprzeczalna :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6097 on: 2010-02-27, 11:28:04 »
Gudrun Gut - I Put a Record On. Taki smêt nieco, nawet adekwatny do pogody :roll:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6098 on: 2010-02-27, 16:25:03 »

Mo¿e to nie jest p³yta nie wiadomo jaka, ale przyjemnie s³ucha siê takiej klasyki na rockowo. Radek Chwieralski to uzdolniony artysta i fajn± ma gitarkê.
Wyslano: 2010-02-27, 12:32:04


Znakomity album jednego z wirtuozów gitary basowej Stu Hamma. W nagraniu albumu go¶cinnie udzia³ wziêli w kilku kawa³kach Allan Holdsworth i Joe Satriani.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6099 on: 2010-02-27, 16:36:30 »

Mo¿e to nie jest p³yta nie wiadomo jaka, ale przyjemnie s³ucha siê takiej klasyki na rockowo. Radek Chwieralski to uzdolniony artysta i fajn± ma gitarkê
S³ucha³em tego wydawnictwa raz i wymêczy³em siê koszmarnie. Nie podoba³o mi siê chyba nic, od brzmieñ po aran¿acje. Za nic w ¶wiecie bym do tej p³yty nie wraca³, bo imho przyprawiæ mo¿e tylko o ból zêbów. Chopin siê w grobie przewraca.

A s³ucham od paru dni The Mars Volta - Amputechture. Nie wiem jak mog³em tego wcze¶niej nie zauwa¿yæ, ale ta p³yta jest genialna! Nie mam jeszcze wyrobionego dostatecznie zdania o The Bedlam in Goliath, ale poza ni± Amputechture wydaje siê byæ najlepszym kr±¿kiem tej kapeli. Kilkunastominutowy Tetragrammaton ju¿ sam w sobie powala na kolana, móg³bym go s³uchaæ w kó³ko [co niemal robiê XD], w ogóle nie widzê na tym albumie ¿adnej skazy.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6100 on: 2010-02-27, 18:15:58 »
A s³ucham od paru dni The Mars Volta - Amputechture. Nie wiem jak mog³em tego wcze¶niej nie zauwa¿yæ, ale ta p³yta jest genialna!
A ja dla odmiany, po dwóch znakomitych albumach "De-Loused in the Comatorium" i "Frances the Mute", pocz±wszy od "Amputechture" ca³kowicie straci³em dla zespo³u serce. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6101 on: 2010-02-27, 22:02:52 »
A ja dla odmiany, po dwóch znakomitych albumach "De-Loused in the Comatorium" i "Frances the Mute", pocz±wszy od "Amputechture" ca³kowicie straci³em dla zespo³u serce. :wink:
Trafi³em kiedy¶ na The Bedlam in Goliath i zrazi³em siê do Mars Volty kompletnie - ha³as i skrzeki, to nie dla mnie. A w zesz³ym roku musia³em siê wgry¼æ trochê w ostatni± p³ytê i wkrêci³em siê dziêki niej w tê muzykê, potem dobrze zaczê³a wchodziæ De-Loused in the Comatorium. Frances the Mute ma ¶wietne fragmenty, ale ca³o¶æ jest za bardzo rozmyta przez za d³ugie, nudne eksperymenty z d¼wiêkami, jakie¶ ambientowe i tym podobne wstawki, które mo¿e nie brzmi± ¼le, ale nie s± tym czego oczekujê, kiedy siêgam po energetyczn±, zakrêcon± muzykê. Amputechture zdaje siê stanowiæ idealne rozwi±zanie - spokojne, wolne fragmenty s± zrobione z pomys³em i ¶wietnie kontrastuj± z tymi mocniejszymi, a ballady urzekaj± melodyjno¶ci± i ¶piewno¶ci±, z kolei ba³agan i ha³as nie przekracza granicy kiedy sta³by siê mêcz±cy i nu¿±cy [s³uchaj±c dzi¶ The Bedlam in Goliath odnios³em wra¿enie, ¿e ta p³yta, mimo niezbyt rozbudowanej konstrukcji poszczególnych utworów, jest nieco jednostajna w ha³asowaniu - byæ mo¿e nadal jeszcze za krótko j± znam, by wy³apaæ wa¿niejsze smaczki i doceniæ je w kontek¶cie albumu; chocia¿ nie odmawiam jej energii, zreszt± w zamy¶le p³yta mia³a byæ ostra, bardzo mocna i to siê akurat uda³o].
Z kolei Octahedron to ju¿ zupe³nie inna historia i ceniê go raczej za piosenkowo¶æ, która powoduje, ¿e ka¿da melodia lepi siê do cz³owieka i nie daje mu zapomnieæ o te p³ycie. Tak¿e drobiazgi, t³a, subtelne kontrasty, najró¿niejsze smaczki wy³a¿±ce po wielu przes³uchaniach warte s± docenienia.

Edit:
O, nawet mamy na forum w±tek o TMV :D
« Last Edit: 2010-02-27, 22:08:42 by Callahan »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6102 on: 2010-02-28, 23:35:40 »
Sumner McKane. Genialnie piêkny post-rock. Pe³en relaks.
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6103 on: 2010-03-01, 17:46:00 »
Piosenka dnia :)

A niedawno dziêki koledze odkry³am pani± nazwiskiem Yasmin Levy - niesamowita  :prayer:

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6104 on: 2010-03-01, 22:29:20 »
Yasmin Levy - niesamowita  :prayer:

Ja te¿ lubiê t± pani±. Chyba nawet kiedy¶ wspomina³am o niej na forum...
« Last Edit: 2010-03-01, 22:52:09 by Kas »