Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422067 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6300 on: 2010-05-06, 21:57:22 »
Petula Clark. Co lepsze kawa³ki. Mimo wszystko ponadczasowe.
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6301 on: 2010-05-07, 11:25:16 »
The Black Heart Procession - Six, kurcze mo¿e jednak siê przejdê na koncert <siê zastanawia siê> :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6302 on: 2010-05-07, 22:01:43 »
Szufla z 2500 utworów z mojego dysku... Niespodziankowo :)
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6303 on: 2010-05-08, 00:41:08 »
Nowa Sade Soldier of love.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6304 on: 2010-05-08, 10:15:00 »
Nowy Bonobo jest ZAJEBISTY!

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6305 on: 2010-05-08, 16:51:29 »
Nowej Anathemy s³ucham - We're Here Because We're Here. Nawet przyjemna, raczej na plus, wiêcej na razie nie potrafiê powiedzieæ.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6306 on: 2010-05-08, 17:03:09 »
Nowy Bonobo jest ZAJEBISTY!

No ca³kiem, ca³kiem (Kiara stylizowana na modny ostatnio nowy abstract hip-hop zar±bista) choæ poprzedni lepszy :P ale za to najnowsze Crystal Castles (którego w³a¶nie s³ucham) wymiata, mniej taneczno¶ci wiêcej ha³asu :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6308 on: 2010-05-09, 13:37:10 »
Odswiezam sobie dzisiaj debiutancki album Votum:



Wspaniala plyta, szkoda, ze jej nastepczyni nie jest juz tak dobra... Zobaczymy co chlopaki wymysla na kolejnym albumie...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6309 on: 2010-05-09, 16:40:22 »
Debiut Votum by³ bardzo dobry, a o ich drugim albumie mam podobne zdanie. Zrobi³em do niego ju¿ wiele podje¶æ i poza kompozycj± otwieraj±c± i zamykaj±c±, jak dla mnie zawiewa z lekka nud±. Generalnie Votum, to dla mnie zespó³ odrobinê podobny do Riverside - jest co¶ pokrewnego zarówno w warstwie muzycznej, jak i wokalnej. Ja natomiast od kilku dni przys³uchujê siê innej formacji, której najnowszy album tak¿e nasuwa pewne skojarzenia z Riverside, ale graj± zdecydowanie ciê¿ej i jakby mroczniej, a ten album to:
"Independent Harmony" Division By Zero na YouTube.
Uuu, swietny material... Trzeba sie bedzie zaopatrzyc!
Mo¿e nie uleg³em i byæ mo¿e nie ulegnê zachwytowi (czas poka¿e), ale "Independent Harmony" to bardzo dobry i równy album. Mo¿e trochê za ma³o zró¿nicowany, przez co mo¿na odnie¶æ wra¿enie pewnej jednostajno¶ci, ale za to znakomicie zagrany i nagrany. Partie instrumentalne na najwy¿szym poziomie. Wokal tak¿e jako¶ tak pokrewny Dudzie, choæ momentami z lekka mnie irytuje, jak np. za¶piew tytu³u zamykaj±cego album Intruder - jego melodyka i wykonanie robi na mnie fatalne wra¿enie amatorskiego komponowania. Czasami tak¿e nie do koñca przekonany jestem do u¿ycia brzmienia fortepianu. Ale s± to jedynie drobne detale. Przebrn±wszy przez pierwszy etap oswajania, odkrywa siê masê znakomitego i nieszablonowego grania.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6310 on: 2010-05-09, 23:45:09 »
Cholera, polska scena progresywna rosnie w sile dzieki takim kapelom :)

A ja nie dalej niz godzine temu natknalem sie dosc przypadkowo na informacje, iz rodzimy Disperse wlasnie wydal swoj debiutancki album. Nie wiem jakim cudem przegapilem dzien premiery, ale najwazniejsze, ze juz JEST!

Zespol widzialem ostatnio na trasie z Riverside i bardzo mnie zaciekawil - prezentowali niezwykle wysoki poziom, co w polaczeniu z wiekiem muzykow (srednio 20 lat) robilo spore wrazenie.

Anyway, calej plyty mozna posluchac na myspace Disperse - zdecydowanie warto, slucham juz od godziny i nie moge wyjsc z podziwu! Cos czuje, ze wkrotce ten zespol namiesza na scenie... No bo jak sie wydaje tak dojrzaly debiut w tak mlodym wieku, to potencjal jest ogromny. Oby go tylko chlopaki nie zmarnowali...

Plyte wydala warszawska ProgTeam, czyli stajnia, ktora zarzadza Mittloff. Tak, ten sam, ktory calkiem niedawno wydal nowego Division By Zero :) Swiat jest maly.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6311 on: 2010-05-10, 10:23:21 »
Anyway, calej plyty mozna posluchac na myspace Disperse - zdecydowanie warto, slucham juz od godziny i nie moge wyjsc z podziwu!
No niez³e naprawdê! :>

A ja przys³uchujê siê:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6312 on: 2010-05-11, 22:46:13 »
S³ucha³em dzi¶ Disperse - Journey Through the Hidden Gardens. Jak na taki typ muzyki to pierwsza po³owa p³yty mnie wynudzi³a. Druga by³a nieco ciekawsza, ale na ca³o¶ci denerwowa³y mnie metalicznie piszcz±ce klawisze. Ogólnie niby nie jest z³e, ale niczym szczególnym siê nie wybi³o i nie zainteresowa³o. W³±czy³em zaraz po tym wcale przecie¿ nie najlepszy w dyskografii Riverside Rapid Eye Movement i s³ucha³o siê nieporównywalnie lepiej.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6313 on: 2010-05-12, 21:57:24 »
Disperse - Journey Through the Hidden Gardens
calej plyty mozna posluchac na myspace Disperse...
Ca³y czas siê z albumem os³uchujê. My¶lê, ¿e maj± ogromny potencja³. ¦wietny gitarzysta! Bardzo dobry wokalista! Bêbnienie momentami jakby odrobinê nie do koñca profesjonalne, ale mo¿e to efekt niedostatków produkcji studyjnej, bo w tej materii album znacznie ustêpuje nie tylko produkcjom "zachodnim", ale tak¿e polskim - we¼my przyk³adowo najnowszy Division by Zero. Podsumowuj±c, jak na debiut, album prezentuje siê imponuj±co. Z pewno¶ci± mo¿na czepiaæ siê niedostatków w samej materii muzycznej, bo pomimo bogactwa aran¿acyjnego, po pierwszych kilku przes³uchaniach nadal mam problem z odró¿nieniem poszczególnych czê¶ci albumu - melodie jakie¶ takie w wiêkszo¶ci nazbyt do siebie podobne i nie wyró¿niaj±ce siê, ale to siê zawsze mo¿e jeszcze zmieniæ wraz z dalszym obcowaniem. Szczególnie drastycznie te, jak je nazwa³em "niedostatki w materii muzycznej", odczu³em dzi¶ w czasie autobusowej podró¿y do pracy, gdy pomy³kowo empetrójawkê zamiast ustawiæ na pocz±tek albumu, przeskoczy³em o jeden track wcze¶niej, a tam zagra³o genialne In The Presence of Enemies Pt.2 Dream Theater. Ale generalnie, na mojego nosa, Disperse obra³o dobry kierunek i liczê, ¿e z p³yty na p³ytê bêd± siê dalej muzycznie rozwijaæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6314 on: 2010-05-13, 07:56:58 »
Z racji lekkiego kaca dzieñ rozpocz±³em od Diany Krall "Only trust your heart", a teraz przys³uchujê siê ostatniej p³ycie Scorpionsów :)

 

lofty-success