Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421984 times)

0 Members i 21 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6330 on: 2010-05-20, 22:54:06 »
S³ucham pierwszej czê¶ci najnowszego trzy p³ytowego albumu Joanny Newsom Have One On Me :)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6331 on: 2010-05-20, 23:39:37 »
Wczoraj przypadkiem natknalem sie na rzeszowski zespol Spiral i nie moge ich przestac sluchac... Generalnie cos dla fanow Portishead + Tool + Bjork tak na pierwszy rzut ucha. Jest cos w ich muzyce, co nie pozwala mi sie od niej oderwac...

Szczegolnie polecam 'Madhatter's Tea'!
Jutro gramy z nimi koncert. ;)
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6332 on: 2010-05-20, 23:42:14 »
Disperse siê tu gdzie¶ te¿ przewinêli niedawno :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6333 on: 2010-05-20, 23:50:56 »
A widzisz, jakos nie pokojarzylem faktow :] Racja ;) To mozecie obu kapelom przekazac, ze maja na Podbeskidziu nowego fana :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6334 on: 2010-05-21, 19:24:52 »
Wra¿enia po pierwszym przes³uchaniu The House Katie Melua:

Dobra p³yta, w po³owie ca³kiem co¶ nowego (co¶, czego na wcze¶niejszych p³ytach nie s³yszeli¶my), w po³owie ballady w stylu znanym z wcze¶niejszych albumów. Od razu na plan pierwszy wybi³o mi siê A Moment of Madness, które jest kompletnie inne, ni¿ jej wcze¶niejsze piosenki, a przy tym naprawdê ¶wietne! P³ytê otwiera bardzo ³adna ballada, kapitaln± ballad± jest równie¿ Red Balloons i oczywi¶cie tytu³owy utwór. Pocz±tkowo nie przypad³ mi do gustu Tiny Alien, ale teraz w³a¶nie leci i za drugim razem robi lepsze wra¿enie, ni¿ za pierwszym. Nie przypad³ mi te¿ do gustu Twisted. Rzecz, na któr± zwraca siê uwagê znaj±c dobrze poprzednie albumy - w wielu miejscach (praktycznie na ca³ej p³ycie) bas jest naprawdê masywny, czasami nawet a¿ zaskakuje.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6335 on: 2010-05-22, 01:05:05 »
Nie wiem czy kto¶ s³ucha³ solowej p³yty Jónsiego (wokalisty Sigur Rós :P) Go - w kwietniu tego roku ponoæ wysz³a. Wziê³am siê za ni±, bo ma przyjechaæ chyba na jesieñ do Polski na koncert i chcia³am wiedzieæ, czy co¶ stracê, je¶li nie pójdê... A tu w sumie mo¿e nawet siê wybiorê, bo p³yta mi siê ca³kiem spodoba³a.

W pierwszej chwili my¶la³am, ¿e podobna do ostatnich Sigurów, ale przes³ucha³am ich sobie znowu i chyba jednak to obraza by by³a ;p Owszem, na pierwszy rzut ucha jest taka hopsa hopsa jak pierwsze parê piosenek z tamtego albumu, ale powiedzia³abym raczej, ¿e je¿eli cokolwiek mi siê w tamtej p³ycie podoba³o, to tutaj zosta³o bardziej w³a¶ciwie rozwiniête i wykorzystane. Raczej nie mo¿na ju¿ tej muzyki nazwaæ post-rockiem, ale nie wiem czym w zamian... Bo jako¶ ¿adne z u¿ywanych tagów mi nie pasuj±. Mo¿e post-pop? :P Dodam jeszcze, ¿e sam wokal Jónsiego mi siê niê niezmiennie podoba, szczególnie jak miesza falset z normalnym g³osem.

No w ka¿dym razie polecam do choæby jednorazowego przes³uchania, bo mnie ciekawi, czy tylko mnie siê podoba ;)
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6336 on: 2010-05-22, 12:09:31 »
Wziê³o mnie na AC/DC i sobie po kolei przypominam moje ukochane ich p³yty:


Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6337 on: 2010-05-22, 13:00:23 »
Cynic - Re-Traced
Po pierwszym przes³uchaniu mam mieszane uczucia. Space siê broni, Integral wyszed³ do¶æ ³adnie, ale dwie pozosta³e przeróbki to nie wiem w ogóle po co. Dobrze, ¿e Wheels Within Wheels nie trafi³ na Traced in Air, bo jest s³abszy od zawarto¶ci p³yty. Nie jest z³y, ale te¿ w zasadzie nic ciekawego w nim nie pokazuj±.
Ogólnie to kasy bym na to nie wyda³, trochê na si³ê ta Epka, lepiej by nowy album nagrali zamiast siê rozdrabniaæ :P Pomys³ów im brakuje, czy co?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6338 on: 2010-05-22, 14:45:10 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6339 on: 2010-05-22, 16:24:22 »
Nie wiem czy kto¶ s³ucha³ solowej p³yty Jónsiego (wokalisty Sigur Rós :P) Go - w kwietniu tego roku ponoæ wysz³a. Wziê³am siê za ni±, bo ma przyjechaæ chyba na jesieñ do Polski na koncert i chcia³am wiedzieæ, czy co¶ stracê, je¶li nie pójdê... A tu w sumie mo¿e nawet siê wybiorê, bo p³yta mi siê ca³kiem spodoba³a.

Ma byæ (o zgrozo) g³ówn± gwiazd± Sacrum Profanum, co po pierwsze oznacza, ¿e bêdzie gra³ dwa koncerty w Krakowie (a przecie¿ nagra³ jedn± p³ytê, wiêc pytam siê po co a¿ tyle). Po drugie, ¿e bêdzie gra³ w Hucie, do której jego muzyka nie pasuje. Po trzecie, po Kraftwerk i Aphex Twinie, przychodzi wyra¼ny spadek formy line-upowej festiwalu (jeszcze rozumiem Sigur Rós, ale sam Jónsi?).

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6340 on: 2010-05-22, 19:19:31 »
Disperse - Journey Through the Hidden Gardens
calej plyty mozna posluchac na myspace Disperse...
Ca³y czas siê z albumem os³uchujê. My¶lê, ¿e maj± ogromny potencja³. ¦wietny gitarzysta! Bardzo dobry wokalista! Bêbnienie momentami jakby odrobinê nie do koñca profesjonalne, ale mo¿e to efekt niedostatków produkcji studyjnej, bo w tej materii album znacznie ustêpuje nie tylko produkcjom "zachodnim", ale tak¿e polskim - we¼my przyk³adowo najnowszy Division by Zero. Podsumowuj±c, jak na debiut, album prezentuje siê imponuj±co. Z pewno¶ci± mo¿na czepiaæ siê niedostatków w samej materii muzycznej, bo pomimo bogactwa aran¿acyjnego, po pierwszych kilku przes³uchaniach nadal mam problem z odró¿nieniem poszczególnych czê¶ci albumu - melodie jakie¶ takie w wiêkszo¶ci nazbyt do siebie podobne i nie wyró¿niaj±ce siê, ale to siê zawsze mo¿e jeszcze zmieniæ wraz z dalszym obcowaniem. Szczególnie drastycznie te, jak je nazwa³em "niedostatki w materii muzycznej", odczu³em dzi¶ w czasie autobusowej podró¿y do pracy, gdy pomy³kowo empetrójawkê zamiast ustawiæ na pocz±tek albumu, przeskoczy³em o jeden track wcze¶niej, a tam zagra³o genialne In The Presence of Enemies Pt.2 Dream Theater. Ale generalnie, na mojego nosa, Disperse obra³o dobry kierunek i liczê, ¿e z p³yty na p³ytê bêd± siê dalej muzycznie rozwijaæ.
Parê piosenek na tej p³ycie jest naprawdê niez³ych. Szczególnie te, na których solówki wychodz± na pierwszy plan - melodyjne, zgrabnie zagrane, przemy¶lane, bez przekombinowania. Trzeba przyznaæ, ¿e jak na licealistê m³ody gra ca³kiem przyzwoicie (btw. nie wiecie czy które¶ z piosenek to jego kompozycje?). Wola³bym jednak ¿eby nie poszli w kierunku Dream Theater tylko rozwijali Riversidowo-cynicowe nalecia³o¶ci (chocia¿ ostatni kawa³ek na p³ycie jest w³a¶ciwie bardziej w stylu Portal). Wokalista ma dobry g³os, niestety jego angielski momentami strasznie pruje po bebechach. Kurde, je¿eli kto¶ decyduje siê wydaæ p³ytê po angielsku to móg³by siê chocia¿ upewniæ czy poprawnie wymawia wszystkie s³owa. W ka¿dym razie Disperse to na pewno ciekawe zjawisko na naszej scenie muzycznej. Je¿eli znacie jeszcze jakie¶ zespo³y, które potrafi± fajnie wymieszaæ fusion z prog/hard rockiem (w przypadku Disperse tego pierwszego jest trochê ma³o), to jestem otwarty na sugestie ;]


ISIS wszystkiego, bo ju¿ koniec z nimi :<

Niefajnie, ale co¶ mi mówi ¿e jeszcze wróc±.  Takie t³umaczenie, ¿e nic lepszego ju¿ i tak nie wydamy wiêc czas daæ sobie spokój, wydaje mi siê trochê naci±gane.

Cynic - Re-Traced
Po pierwszym przes³uchaniu mam mieszane uczucia. Space siê broni, Integral wyszed³ do¶æ ³adnie, ale dwie pozosta³e przeróbki to nie wiem w ogóle po co. Dobrze, ¿e Wheels Within Wheels nie trafi³ na Traced in Air, bo jest s³abszy od zawarto¶ci p³yty. Nie jest z³y, ale te¿ w zasadzie nic ciekawego w nim nie pokazuj±.
Ogólnie to kasy bym na to nie wyda³, trochê na si³ê ta Epka, lepiej by nowy album nagrali zamiast siê rozdrabniaæ :P Pomys³ów im brakuje, czy co?
Niestety muszê siê pod tym podpisaæ. Zawsze wkurza³o mnie to, ¿e taki zespó³ nie potrafi skleciæ utworów d³u¿szych ni¿ tylko 3-4 minutowe . Najwyra¼niej im siê nie chce. Je¿eli kto¶ po tak d³ugiej przerwie wydaje album d³ugo¶ci EPki, z czego 6 min to w³a¶ciwie intro i outro (Nunc Fluens i Nunc Stans), a 4 minuty to przerobiona piosenka Aeon Spoke to powinien siê zastanowiæ czy wydawanie takiej 'p³yty' faktycznie ma sens. Szczerze mówi±c zamiast przerabiaæ w³asne piosenki mogliby siê zabraæ za przerabianie Machavishnu Orchestra, pewnie wysz³oby co¶ ciekawszego ni¿ Re-Traced.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6341 on: 2010-05-22, 21:30:57 »
Cynic - Re-Traced
Po pierwszym przes³uchaniu mam mieszane uczucia. Space siê broni, Integral wyszed³ do¶æ ³adnie, ale dwie pozosta³e przeróbki to nie wiem w ogóle po co. Dobrze, ¿e Wheels Within Wheels nie trafi³ na Traced in Air, bo jest s³abszy od zawarto¶ci p³yty. Nie jest z³y, ale te¿ w zasadzie nic ciekawego w nim nie pokazuj±.
Ogólnie to kasy bym na to nie wyda³, trochê na si³ê ta Epka, lepiej by nowy album nagrali zamiast siê rozdrabniaæ :P Pomys³ów im brakuje, czy co?
Niestety muszê siê pod tym podpisaæ. Zawsze wkurza³o mnie to, ¿e taki zespó³ nie potrafi skleciæ utworów d³u¿szych ni¿ tylko 3-4 minutowe . Najwyra¼niej im siê nie chce. Je¿eli kto¶ po tak d³ugiej przerwie wydaje album d³ugo¶ci EPki, z czego 6 min to w³a¶ciwie intro i outro (Nunc Fluens i Nunc Stans), a 4 minuty to przerobiona piosenka Aeon Spoke to powinien siê zastanowiæ czy wydawanie takiej 'p³yty' faktycznie ma sens. Szczerze mówi±c zamiast przerabiaæ w³asne piosenki mogliby siê zabraæ za przerabianie Machavishnu Orchestra, pewnie wysz³oby co¶ ciekawszego ni¿ Re-Traced.

Ja Traced in Air lubiê, w zasadzie to muzyka na tej p³ycie jest na tyle urozmaicona i bogata [du¿o drobnych d¼wiêków, w ogóle du¿o wszystkiego], ¿e gdyby by³o du¿o d³u¿ej, to mog³oby byæ to mêcz±ce. Wiêc nie mam pretensji, ¿e wydali album trwaj±cy niewiele ponad pó³ godziny, zw³aszcza ¿e ten materia³, który siê tam znalaz³, nawet je¶li to czêsto zwyk³e piosenki maksymalnie ubrane w progresywn± formê, reprezentuje wysoki poziom. Mam pretensje, ¿e po dwóch latach z wielk± dum± og³aszaj±, ¿e wydaj± co¶ nowego, po czym okazuje siê, ¿e to pop³uczyny po ¶wietno¶ci Traced in Air, taki och³ap, by fani nie zapomnieli, ¿e oni wci±¿ istniej±. To mo¿na by³o nawet zwlekaæ jeszcze rok, a potem wydaæ kolejny pe³noprawny album. I gdyby pokazali znów kawa³ek dobrej muzy, nawet je¶li trwa³oby to poni¿ej 40 minut, to by³oby w porz±dku. A tak to albo jest lenistwo, albo kompletny brak pomys³u na siebie. Lepiej ¿eby kolejny album wydali wkrótce i rozwiali moje w±tpliwo¶ci co do ich dalszych mo¿liwo¶ci. :?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6342 on: 2010-05-22, 22:14:28 »
Archive - Noise. Przypadkiem odnalaz³am i stwierdzam, ¿e ¿a³ujê, ¿a dawno nie s³ucha³am, bo ca³kiem dobre.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6343 on: 2010-05-23, 10:43:06 »
Pisa³em o nich niegdy¶ tutaj, wiêc by siê nie powtarzaæ, s³ucham w³a¶nie sobie debiutanckiego i jedynego albumu formacji Test wydanego przez Pronit w 1974 roku:

Kilka kompozycji z albumu:
- P³yñ pod pr±d
- Inna jest noc
- Zguba
- W pogoni dnia
- Licz na siebie sam
¦wietne granie!!! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6344 on: 2010-05-23, 12:03:52 »
Einstürzende Neubauten - Silence Is Sexy, ju¿ nie mogê siê doczekaæ kolaboracji Blixy i Alva Noto w barwach raster-noton, a zapowiada siê znakomicie -> Klik!, a tym czasem aby os³odziæ oczekiwania s³ucham Silence Is Sexy :)