Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422066 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6345 on: 2010-05-23, 12:14:09 »
Pisa³em o nich niegdy¶ tutaj, wiêc by siê nie powtarzaæ, s³ucham w³a¶nie sobie debiutanckiego i jedynego albumu formacji Test wydanego przez Pronit w 1974 roku:

Kilka kompozycji z albumu:
- P³yñ pod pr±d
- Inna jest noc
- Zguba
- W pogoni dnia
- Licz na siebie sam
¦wietne granie!!! :)

Uuu, zaaajebiste!

Kozakiewicz stanardowo rulez i nawet ten Gassowski sie broni (choc mi sie i tak juz do konca zycia bedzie z piosenka z 'M jak Milosc' kojarzyc :P). Tak jak pisales - perelka jak na tamte czasy...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6346 on: 2010-05-23, 12:57:16 »
No to jak wspominaæ dawne czasy, to kilka wczesnych kawa³ków Turbo z ich drugim wokalist± Piotrem Krystkiem:
- Taka w³a¶nie jest muzyka
- ¦miej siê b³a¼nie
- Fabryka keksów
Polecam szczególnie ten ostatni - genialna kompozycja Zbigniewa Ho³dysa! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6347 on: 2010-05-23, 12:59:30 »
Ja wlasnie odgrzewam klasyka nad klasyki:

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6348 on: 2010-05-23, 14:55:31 »
Ananke czyli kolejny projekt post'Abraxas'owy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6349 on: 2010-05-23, 14:59:55 »
Pisa³em o nich niegdy¶ tutaj, wiêc by siê nie powtarzaæ, s³ucham w³a¶nie sobie debiutanckiego i jedynego albumu formacji Test wydanego przez Pronit w 1974 roku:

Kilka kompozycji z albumu:
- P³yñ pod pr±d
- Inna jest noc
- Zguba
- W pogoni dnia
- Licz na siebie sam
¦wietne granie!!! :)
Uuu, zaaajebiste!
Kozakiewicz stanardowo rulez i nawet ten Gassowski sie broni (choc mi sie i tak juz do konca zycia bedzie z piosenka z 'M jak Milosc' kojarzyc :P). Tak jak pisales - perelka jak na tamte czasy...
Swoj± drog± jak na tamte czasy to wyj±tkowo agresywna i ciê¿ka muzyka :]. Poza tym na ich p³ycie jest prawdopodobnie jedna z najlepszych miniaturowych ballad 'ever written', czyli ¦nij o mnie. Szkoda tylko, ¿e jaki¶ kretyn na reedycji albumu wydanej na cd wymiesza³ piosenki z debiutu z marnej jako¶ci demami.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6350 on: 2010-05-23, 15:21:15 »
Szkoda tylko, ¿e jaki¶ kretyn na reedycji albumu wydanej na cd wymiesza³ piosenki z debiutu z marnej jako¶ci demami.
Jak wspomina³em, mam oryginalny analog Pronitu, a reedycjê CD kupi³em wydan± przez Polskie Nagrania "Muza" i tam na pocz±tku jest 5 wcze¶niejszych kawa³ków tj. Wybij sobie z g³owy, Po horyzontu kres, ¯ó³w na Galapagos, Livin' in Sin i Smoke on the Water, a nastêpnie ca³y album dok³adnie w takiej kolejno¶ci jak na oryginalnym analogu. I do tego reedycja jest z oryginaln± ok³adk± (front). Masz zapewne to wydanie ze z³otej kolekcji zat. "Przygoda bez mi³o¶ci"? Ostatnio pojawi³a siê tak¿e kolejna kompilacja zat. "Z Archiwum Polskiego Radia vol. 9 - TEST", na której znalaz³y siê kawa³ki z EP-ki "Antonina" oraz kilka znanych z albumu "Test", ale tutaj w innych, radiowych wersjach.
« Last Edit: 2010-05-23, 15:28:28 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6351 on: 2010-05-23, 16:30:38 »
Einstürzende Neubauten - Silence Is Sexy
Chyba moja ulubiona p³yta EN. Wszystkie utwory na ca³kiem wysokim poziomie, niczego nie prze³±czam, jak leci, czyli jest dobrze ;) (a naprawdê, to ja bardzo lubiê ¶piewaæ Die Befindlichkeit des Landes :>)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6352 on: 2010-05-23, 16:59:47 »
...jak na debiut, album prezentuje siê imponuj±co. Z pewno¶ci± mo¿na czepiaæ siê niedostatków w samej materii muzycznej, bo pomimo bogactwa aran¿acyjnego, po pierwszych kilku przes³uchaniach nadal mam problem z odró¿nieniem poszczególnych czê¶ci albumu - melodie jakie¶ takie w wiêkszo¶ci nazbyt do siebie podobne i nie wyró¿niaj±ce siê, ale to siê zawsze mo¿e jeszcze zmieniæ wraz z dalszym obcowaniem.
Z ka¿dym przes³uchaniem, coraz bardziej podoba mi siê "Journey Through the Hidden Gardens" Disperse. :) Ten rok (dla mnie) obfituje w ciekawe polskie p³yty: "Tree Of Lie" Terminal i "Independent Harmony" Division By Zero.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6353 on: 2010-05-23, 22:09:59 »
And So I Watch You From Afar - And So I Watch You From Afar
S³ucham pierwszy raz, p³yta zesz³oroczna. Ale jak na post-rock to bardzo to urozmaicone, ¶wietnie mi siê s³ucha. Na pewno nie raz jeszcze zago¶ci w s³uchawkach, muszê poznaæ bli¿ej :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6354 on: 2010-05-23, 22:33:46 »
Od dwóch dni w przewadze s³uchanie klasyki, wiêc na koniec dnia:

Budgie "Never Turn Your Back on a Friend" z 1973 roku. Kapitalny album z ich opus magnum czyli Parents. O takiej p³ycie mo¿na pisaæ i pisaæ, wiêc tylko o pewnym ma³ym skojarzeniu, choæ nie wprost. Gdy wiele lat temu oczarowa³em siê "Morningrise" Opeth, zastanawia³em siê z kim z przesz³o¶ci ich twórczo¶æ najbardziej kojarzy mi siê. W nielicznych wtedy recenzjach, zespó³ (zawarto¶æ albumu) porównywano do Camel i zapewne jest jakie¶ ziarenko Wielb³±da w twórczo¶ci Majka, jak choæby Selva. Ale ja dla odmiany, najwiêksze skojarzenie mia³em wtedy w³a¶nie z trzecim albumem Budgie, bo Szwedzi podobnie jak Walijczycy, mieszali mocne granie z piêknymi balladowymi fragmentami. A To Bid You Farewell jest niczym wspomniane Parents, d³ugie, spokojne i niespiesznie krocz±ce od pierwszych d¼wiêków do zakoñczenia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #6355 on: 2010-05-24, 01:28:14 »
co¶ ciekawego, co nie wiedzia³am, gdzie wrzuciæ....fajna muzyczka, jeszcze lepsze teksty :mrgreen:  :P ciekawe, czy uznali ich ju¿ za pogan :-k :twisted:
Pogan... raczej antykleryka³ów? I wpis raczej do innego w±tku, bo brak recenzji...
dlatego napisa³am, ¿e nie wiem, gdzie to wrzucuæ...polecam, ale zrecenzowaæ jeszcze nie potrafie, musia³abym ca³ej p³yty pos³uchaæ, a dzi¶ dopiero ten kawa³ek "odkry³am"....ale dobrze...ju¿ przenosze ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6356 on: 2010-05-24, 01:31:42 »
co¶ ciekawego, co nie wiedzia³am, gdzie wrzuciæ....fajna muzyczka, jeszcze lepsze teksty  :mrgreen: :P ciekawe, czy uznali ich ju¿ za pogan  :-k :twisted:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6357 on: 2010-05-24, 06:07:23 »
co¶ ciekawego, co nie wiedzia³am, gdzie wrzuciæ....fajna muzyczka, jeszcze lepsze teksty  :mrgreen: :P ciekawe, czy uznali ich ju¿ za pogan  :-k :twisted:
Za pogan... Prêdzej za antykleryka³ów. :wink: A muzycznie radosny i energetyczny kawa³ek, szczególnie ten zmasowany refren robi wra¿enie. :twisted: No i teledysk jest profesjonalny.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #6358 on: 2010-05-24, 11:37:03 »
Przegladajac wczoraj przepastne zbiory Progarchives.com, natknalem sie calkiem przypadkowo na szwedzki (a jakze!) zespol Anglagard, rzecz do tej pory nieznajoma mym uszom. Od razu wyszukalem ich kawalki na YouTubie i okazalo sie, ze prawie 30 lat zylem w blogiej nieswiadomosci - dawno nie slyszalem czegos tak zajebistego! Przemieszany King Crimson z jakimis odjazdami z stylu Liquid Tension Experiment i solowkami w klimacie wczesnego Genesis, a calosc podlana skandynawskim, mrocznym sosem. Po prostu miod na uszy! W takich chwilach mam ochote wywalic na trawnik przed blokiem wszystkie plyty DT i oddac sie prawdziwym Mistrzom.

I jeszcze okladka ich albumu 'Hybris':



PS:Uklony w strone Lizarda i Milada, ktorzy juz wczesniej wspominali o Anglagard na forum.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #6359 on: 2010-05-24, 14:00:46 »
PS:Uklony w strone Lizarda i Milada, ktorzy juz wczesniej wspominali o Anglagard na forum.
A ja to co? :evil: :wink: :mrgreen: Je¿eli podszed³ Ci Anglagard, to teraz ju¿ tylko krok do Anekdoten, ale pewnie ich znasz?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind