Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422049 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6375 on: 2010-05-30, 19:32:58 »
Dzi¶ wziê³o mnie na O.N.A. bo ju¿ wieki ca³e ich nie s³ucha³em. Nie zdawa³em sobie sprawy, ¿e ostatni album wydali jesieni± 2001 roku, a wiêc to ju¿ prawie 9 lat. Pierwsza p³yta "Modlishka", druga w³a¶ciwie te¿, mocno zanurzona w Henrixowskim rocku. W³a¶ciwie debiut O.N.A. tak naprawdê mia³ byæ kolejn± p³yt± Skawalker, ale do zespo³u trafi³a Chyliñska i tak to siê zaczê³o. Skawiñski to dla mnie najlepszy i najbardziej rasowy polski gitarzysta rockowy, a na "modliszce" swój gitarowy kunszt zaprezentowa³ w Z drugiej strony lustra - znakomite i wysmakowane solo. I tak z p³yty na p³ytê zespó³ zmienia³ swoje oblicze. W sumie z piêciu wydanych p³yt, "Modlishka", "Bzzzzz", "T.R.I.P.", "Pieprz" i "Mrok", ku mojemu zaskoczeniu, dzi¶ najwiêksze wra¿enie robi na mnie ta ostatnia. Jest najmocniejsza i najmroczniejsza. Znakomicie zaaran¿owana i nagrana. To ju¿ ¶wiatowy poziom. I tylko szkoda, ¿e Chyliñska obrazi³a siê na Skawiñskiego i Tkaczyka, bo ju¿ pierwsza solowa ods³ona czyli "Winna" by³a ni¿szych lotów - bardziej zwraca³a uwagê niewybrednym s³ownictwem (Gor±ca pro¶ba, Z³a, Z³a, Z³a), ni¿ zawarto¶ci± muzyczn±. No mo¿e jeszcze tytu³owy kawa³ek to by³ jaki¶ przebój, ale reszta to zdecydowana obni¿ka formy w stosunku do tego, co dzia³o siê w O.N.A. A o "Modern Rocking" nie chce siê nawet pisaæ...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6376 on: 2010-05-31, 06:57:51 »
Zauwa¿y³am, ¿e ostatnio u mnie Komety króluj±. Na kompie, na s³uchawkach, no wszêdzie. Nied³ugo w³±czaj±c radio bêdê trafiaæ na Komety (w sumie siê nie zmartwiê ;P). I s³ucham g³ównie Via Ardiente, a zw³aszcza tego.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6377 on: 2010-05-31, 07:59:48 »
Ju¿ kiedy¶ o nich pisa³em:
4szmery - ale ch³opaki super podrabiaj± AC/DC!!! :D
a teraz kumpel podes³a³ mi link do koncertowego obrazka, który nb. sam zrealizowa³. Wokalista ¶piewa jak ¦p. Bon Scott - uwielbia³em jego g³os. Je¿eli kto¶ chcia³by pos³uchaæ trochê wiêcej 4szmery, to na ich stronce w dziale "download" jest trochê muzy, oraz na MySpace.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6378 on: 2010-05-31, 17:05:37 »
In Vain - Mantra
Sporo prog-black-death metalowego ha³asu bez wiêkszej rewelacji. Ain't No Lovin' to z¿ynka z Master's Apprentices Opetha. Trzy utwory które wybi³y siê ponad nudnaw± przeciêtno¶æ to Dark Prophets, Black Hearts, Circle Of Agony oraz Sombre Fall, Burdened Winter. MySpace

Omar Rodriguez-Lopez Quartet - Sepulcros de Miel
Czyli kolejne z niezliczonych wydawnictw gitarzysty The Mars Volta. Instrumentalne. W zasadzie jeden prawie pó³godzinny utwór podzielony na 8 czê¶ci. Ca³kiem przyjemne :) Mo¿na pobraæ za darmo ze strony Omara klik-klik
« Last Edit: 2010-05-31, 17:08:55 by Callahan »

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6379 on: 2010-05-31, 20:46:27 »
S³ucham nowego (w³a¶ciwie ju¿ trochê zle¿a³ego) wcielenia Cata Stevensa. Yusuf Islam - niby taki kontrowersyjny, ale przecie¿ wcale nie. Sympatyczne piosenki, w³a¶ciwie neutralne przes³anie, a¿ siê zaczyna pod¶piewywaæ. Cieszê siê, ¿e nie zrezygnowa³ z muzyki, bo podobno planowa³ ca³kowite zakoñczenie kariery i po¶wiêcenie siê pracy na rzecz spo³eczno¶ci muzu³mañskiej.
ze mn± nie ma ¿artów

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6380 on: 2010-05-31, 21:29:56 »
Anathema - 'We're here because we're here', czyli powrót po 7 latach. Album jak widzê do¶æ kontrowersyjny i wzbudzaj±cy skrajne emocje - albo mega zachwyt albo mega obrzydzenie. Ja go tak s³ucham sobie i my¶lê, ¿e jestem bli¿ej tej pierwszej opcji jednak.. Mo¿e nadal Natural Disaster i Judgement to moje ulubione albumy, ale nowy wiele im w sumie nie ustêpuje a moze byæ tylko lepiej bo z ka¿dym przes³uchaniem wchodzi coraz bardziej. Pewnie: jest przesadnie patetyczny z wyegzaltowan± chwilami melancholi±.. ale czy to co¶ nowego u nich?  Tym razem w sumie jest mniej rockowo na rzecz przestrzennych brzmieñ, momentami do¶æ optymistycznie i przes³anie nawet jakie¶ takie pozytywne jak na ten zespó³, ale mnie to zupe³nie nie przeszkadza. 'Angels walk among' w wersji studyjnej brzmi znacznie lepiej ni¿ demo, budz±c mi³e skojarzenia ze star± dobr± 'Angelic±'. 'A Simple Mistake' w wersji demo mo¿e mnie trochê bardziej porusza³, ale nadal mia¿d¿y i w sumie jest chyba najlepszym kawa³kiem w zestawie. Do tego 'Get Off Get Out', bardzo w stylu Porcupine Tree, ale przyznaæ muszê, ¿e ekipa Wilsona ju¿ rzadko takie fajne kawa³ki pisze. No i bardzo atmosferyczne dzie³a pokroju 'Thin Air' czy 'Hindsight' wprowadzaj± w mi³y trans.. Na pewno jeden z lepszych albumów tego roku jak dla mnie!

Na zachêtê dla tych którzy jeszcze go nie slyszeli: A Simple Mistake z p³yty
« Last Edit: 2010-05-31, 21:31:55 by :Wreath: »

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6381 on: 2010-05-31, 22:47:11 »


i jeszcze nowej Anathemy za namow± Wreath

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6382 on: 2010-05-31, 23:48:03 »
no to chyba w ramach rewan¿u bêdê musia³ pos³uchaæ Skalpela, co? ;)

ale pos³uchaj sobie pos³uchaj: warto, nawet je¶li masz do³±czyæ do hejterów p³yty ;)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6383 on: 2010-05-31, 23:51:18 »
Os³ucha³em siê z nowym albumem Katie Melua, wiêc mogê napisaæ co¶ bardziej "na ch³odno".

Zauwa¿a siê sporo ró¿nic w stosunku do wcze¶niejszych p³yt i choæ dla mnie The House nie bêdzie ulubionym albumem, to sam w sobie mi siê podoba. O pewnych zmianach stylistycznych ju¿ pisa³em przy okazji pierwszych wra¿eñ. Przede wszystkim wybijaj± mi siê cztery utwory - A Moment of Madness, czyli w³a¶nie przedstawiciel stylistyki, której wcze¶niej u Katie raczej nie s³yszeli¶my, ballada Red Balloons z bardzo ³adnym tekstem i tym, co w Katie najlepsze - g³êbi± jej g³osu, Tiny Alien - pocz±tkowo mi siê nie podoba³, ale teraz jest w czo³ówce, weso³a, fajna piosenka oraz ostatni, tytu³owy The House, który jest chyba jednym z najbardziej tajemniczych utworów w jej twórczo¶ci.

Jak ju¿ wspomnia³em album mo¿e nie jest arcydzie³em, ale trzyma poziom ³±cz±c mniej wiêcej w po³owie nowe dla Katie d¼wiêki i stare, sprawdzone motywy.


Wreath przypomnia³ mi o Natural Disaster Anathemy, wiêc zaczynam s³uchaæ.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6384 on: 2010-06-01, 09:56:35 »
Current 93 - Baalstorm, Sing Omega, nowy album Tibeta i spó³ki wyszed³ na tyle szybko, ¿e nawet nie zauwa¿y³em kiedy i jestem w niema³ym szoku, no ale teraz zas³uchuje siê w niepokoj±cych brzmieniach C93 (a zarazem jaki¶ takich dziwnie radosnych i onirycznych), nie tak surowych i wybuchowych jak na poprzedniej p³ycie (Aleph at Hallucinatory Mountain), bardziej wyciszonych, nawi±zuj±cych do takich p³yt jak Birth Canal Blues, Sleep Has His House czy bonusów do³±czonych do Soft Black Stars.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6385 on: 2010-06-01, 11:33:35 »
Zachêcony przez Wreatha zaznajamiam siê z now± Anathem± i momentami faktycznie jest czaruj±co. Prawdê mówi±c w ogóle nie czeka³em na ten album, tym bardziej, ¿e wersje demo kilku kawa³ków zamieszczone jesieni± ub. roku na majspejsie zupe³nie nie zrobi³y na mnie jakiegokolwiek wra¿enia, a tu taka niespodzianka. :shock: Zobaczymy jak bêdzie dalej za dni kilka... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6386 on: 2010-06-01, 11:43:18 »


Wczoraj mialem wypadek z "piwem" Karmi, ktore w calej swej plynnej rozciaglosci znalazlo sie na moim biurku, podlewajac przy okazji digipack 'Still Life', wiec slucham dzisiaj, coby sie plyta na mnie nie obrazila :P

PS:Przy okazji dowiedzialem sie na czym polega wyzszosc jewel case'a nad digipackiem :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6387 on: 2010-06-01, 12:24:22 »
Wczoraj mialem wypadek z "piwem" Karmi, ktore w calej swej plynnej rozciaglosci znalazlo sie na moim biurku, podlewajac przy okazji digipack 'Still Life', wiec slucham dzisiaj, coby sie plyta na mnie nie obrazila :P
O, to jednak bezalkoholowe te¿ szkodzi :shock:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6388 on: 2010-06-01, 12:54:30 »
Wczoraj mialem wypadek z "piwem" Karmi, ktore w calej swej plynnej rozciaglosci znalazlo sie na moim biurku, podlewajac przy okazji digipack 'Still Life', wiec slucham dzisiaj, coby sie plyta na mnie nie obrazila :P
O, to jednak bezalkoholowe te¿ szkodzi :shock:

 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zaiste :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6389 on: 2010-06-01, 15:59:02 »
Zachêcony przez Wreatha zaznajamiam siê z now± Anathem± i momentami faktycznie jest czaruj±co. Prawdê mówi±c w ogóle nie czeka³em na ten album, tym bardziej, ¿e wersje demo kilku kawa³ków zamieszczone jesieni± ub. roku na majspejsie zupe³nie nie zrobi³y na mnie jakiegokolwiek wra¿enia, a tu taka niespodzianka. :shock: Zobaczymy jak bêdzie dalej za dni kilka... :wink:

wow, widzê, ¿e inspiruj±ca byla ta moja recenzja hehe.. szczerze mówi±c te¿ zupe³nie nie czeka³em na t± p³ytê, po takiej przerwie w sumie zd±¿y³em o nich zapomnieæ.. tym milsze zaskoczenie :)

 

lofty-success