Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421939 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6510 on: 2010-09-11, 23:24:53 »
Przes³ucha³em Mojobone - bardzo fajna p³yta :D ¦wietnie siê s³ucha³a i na pewno jeszcze do niej wrócê, bo zarówno muzycznie jak i wokalnie mam bardzo pozytywne odczucia :D Wprawdzie nie uwa¿am, by wokal Pera pasowa³ do Opeth by wystêpowaæ jako¶ wyra¼nie obok Mikaela, jednak to trochê inne klimaty, ale radzi sobie ¶wietnie w Mojobone :D

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6511 on: 2010-09-12, 00:19:41 »
Wychodzi na to, ¿e Krux to kapela z ogromn± ilo¶ci± przera¿aj±co niewykorzystanych fantastycznych wokalistów. ;)
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6512 on: 2010-09-12, 12:57:04 »
Wprawdzie nie uwa¿am, by wokal Pera pasowa³ do Opeth by wystêpowaæ jako¶ wyra¼nie obok Mikaela, jednak to trochê inne klimaty, ale radzi sobie ¶wietnie w Mojobone :D
A ja my¶lê, ¿e przy obecnie obranym kierunku Opeth, momentami bêdzie ¶wietnie pasowa³ i uzupe³nia³ vocal Majka - trochê jak znakomity, tu i ówdzie pojawiaj±cy siê ¶piew Rogera Taylora przy wspania³ym i ponadczasowym g³osie Freddie Mercury'ego w Queen... :wink: A sam vocal Pera momentami pobrzmiewa mi Danem McCaffertym z Nazareth. :)
Wyslano: 2010-09-12, 08:47:31
Edit: a tak btw. mo¿e przyda³by siê osobny w±tek po¶wiêcony projektom pobocznym cz³onków Opeth? No chyba, ¿e ju¿ co¶ jest i nie uda³o mi siê tego namierzyæ... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6513 on: 2010-09-12, 23:00:41 »
Melvins - Houdini, tego mi by³o trzeba  :supz:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6514 on: 2010-09-13, 17:27:59 »
nowa Brodka
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6515 on: 2010-09-14, 09:21:17 »
Na dzieñ dobry pu¶ci³em sobie Whitesnake "Good To Be Bad" :) Mi³y dla ucha hard rock, który postawi³ mnie na nogi :) A¿ mi kanapki spad³y :D

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6516 on: 2010-09-14, 18:05:43 »
nowa Brodka
Jacku, forum Brodki jest piêtro ni¿ej :>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6517 on: 2010-09-14, 19:51:39 »
nowa Brodka
Jacku, forum Brodki jest piêtro ni¿ej :>
Wiem :twisted:, ale sobie pos³ucha³em, có¿ tam nowego wypichci³a. Nadal jest to artystka nie dla mnie, ale mo¿e kto¶ na forum j± uwielbia. :wink: A tak generalnie to powtórzê siê:
A Tobie siê podoba?
Ani tak, ani nie. Je¿eli obok linka nie komentujê, to oznacza, ¿e tylko s³ucham i nie mam wyrobionego zdania. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6518 on: 2010-09-15, 01:10:55 »
S³ucham nowego The Birthday Massacre, mo¿e kogo¶ zainteresuje, co? Wczoraj wyszed³ :P Strasznie jestem samotna w moim s³uchaniu ostatnio (na szczê¶cie mam kolegê od koreanek, bozia mi go zes³a³a). W ka¿dym razie zachwycona nie jestem szczególnie, ale dajê im szansê nadal. Za du¿o takich smêtów na pierwszy i drugi rzut ucha, promuj±ca piosenka te¿ jako¶ sza³u nie robi.
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6519 on: 2010-09-17, 08:21:30 »
S³ucham w³a¶nie anglojêzycznej p³yty Comy zat. "Excess". Tak z osiemdziesi±t procent albumu, to anglojêzyczne wersje kawa³ków z ostatniej studyjnej ods³ony zat. "Hipertrofia". Kilka próbek z albumu:
- Excess
- Transfusion
- Afternoons in the Colour of Yellow
- Silence & Fire
Zanim co¶ od siebie, fragment wywiadu z Roguckim:
Quote from: "Teraz Rock" 9/2010
- Dlaczego zdecydowali¶cie siê na wydanie p³yty po angielski?
- Wiesz, dla nas to jest tak naprawdê ostatnia szansa, ¿eby spróbowaæ czego¶ wiêcej ni¿ granie do koñca ¿ycia w naszym kraju, w za¶mierdniêtych rockowych spelunkach, które od lat siê nie zmieniaj± i nie zmieni± siê nigdy i znamy je na wylot. Gdzie ciesz± nas wydarzenia, ¿e do garderoby po kilku sezonach starañ wstawiono nam Toi Toia ¿eby¶my siê mogli normalnie odlaæ, a nie laæ do kufla albo do wiadra. Tak to czasami wygl±da. Dlatego naprawdê nie mamy nic do stracenia. Nie chcemy staæ w miejscu i odcinaæ kuponów od tego, co uda³o nam siê tutaj zrobiæ, bo to by w efekcie oznacza³o pocz±tek naszego koñca. W Polsce osi±gnêli¶my ju¿ chyba wszystko, na co liczyli¶my. Oczywi¶cie mogliby¶my zmieniæ trochê kierunek i zacz±æ graæ pop, ¿eby mieæ wiêcej kasy, ale to nie jest naszym priorytetem. Byæ mo¿e w przysz³o¶ci nagramy jaki¶ nasz Modem Rocking i bêdziemy sobie wtedy stawiali domy z basenami (¶miech).
- Czyli traktujecie Excess na zasadzie interesuj±cego eksperymentu i nie bêdziecie siê przejmowaæ, gdy z podboju ¶wiata wrócicie na tarczy?
- Nie mo¿emy siê skupiaæ wy³±cznie na tym, ¿eby zrobiæ karierê zagranic±, bo to jest fizycznie niewykonalne ze wzglêdu na brak ¶rodków. Gdyby wydawa³a nas firma Virgin albo jaki¶ inny gigant, który ³adowa³by w nas tyle pieniêdzy, co w Rammsteina czy w powiedzmy Tokio Hotel, to rzeczywi¶cie musieliby¶my siê na tym wyj±tkowo skoncentrowaæ. Tak jednak nie jest i p³ytê angielsk± traktujemy po prostu jak ciekaw± przygodê. To taka praca u podstaw. Wychodzimy na ¶wiat³o dzienne w Europie, dajemy sobie jaki¶ czas na sprawdzenie mo¿liwo¶ci i albo siê udaje albo nie. Nie jest to ¿aden zmasowany atak zespo³u Coma na Europê i Stany Zjednoczone. Jeste¶my zespo³em kompletnie nieznanym i nikt nie zainwestuje w nas milionów dolarów. Jak±kolwiek markê za granic± musimy sobie wyrobiæ sami. Mystic nawi±za³ jednak sporo kontaktów, na razie wspó³praca uk³ada siê znakomicie, wiêc teraz czekamy na to, co bêdzie po premierze. Jeste¶my otwarci na wszelkie propozycje. Zreszt± dla Mystica p³yta Excess równie¿ jest eksperymentem.
- Dlaczego?
- Bo to ich pierwsze w³asne wydawnictwo w Europie. Do tej pory, je¶li zespo³y z Mystica wydawa³y swoje p³yty za granic±, polega³o to zwykle na udzieleniu licencji innej firmie fonograficznej.
- Co twoim zdaniem Coma ma do zaoferowania zachodnim s³uchaczom?
- Có¿, parê zespo³ów z Polski próbowa³o i wszyscy wiemy, jak to siê skoñczy³o. Moim zdaniem nasza muzyka jest mieszank± ró¿nych stylów, która z jednej strony brzmi znajomo, a z drugiej jest na tyle oryginalna, ¿e nie wpisuje siê jednoznacznie w ¿aden z rozpowszechnionych obecnie na ¶wiecie nurtów. Poza tym jest na tyle dynamiczna i energetyczna, ¿e potrafimy zagraæ naprawdê fajne koncerty. Uwa¿am, ¿e to w³a¶nie jest naszym g³ównym atutem. Bo jak ju¿ wyjdziemy na scenê, to jest jazda, jest czad. Bez wzglêdu na to, czy gramy dla naszych fanów, czy dla ludzi, którzy nigdy wcze¶niej nas nie s³yszeli. Jeste¶my zespo³em typowo koncertowym. Dlatego je¶li Zachód bêdzie mia³ okazjê obejrzeæ nas na scenie, to my¶lê, ¿e mamy spore szansê siê spodobaæ. Znamy swoj± warto¶æ. Widzieli¶my wiele zachodnich zespo³ów, wiemy, co maj± do zaoferowania na ¿ywo i spokojnie mo¿emy z nimi konkurowaæ.
- Macie ju¿ w planach jakie¶ zagraniczne koncerty?
- Plany oczywi¶cie s±, ale plany w tym wypadku to za ma³o. Zorganizowanie trasy koncertowej zagranic± albo wyjazd na licz±ce siê festiwale to bardzo trudna rzecz. Dopiero opinia ludzi, którzy nasz± p³ytê przes³uchaj±, bêdzie w stanie zweryfikowaæ nasz± zagraniczn± pozycjê. Albo znajdziemy za granic± ludzi, którzy nas wspieraj±, albo nie. I tyle. Choæ oczywi¶cie by³oby ekstra reprezentowaæ polsk± moc rockow± na ¶wiecie.
A wiêc przes³ucha³em i obawiam siê, ¿e tak jak w przypadku innych prób polskich wykonawców rockowych, a by³o ich wielu (Czes³aw Niemen, SBB, TSA, Turbo, Kat, Hey itd.), Comê spotka podobny los. Niby fajnie siê tego s³ucha, ale w polskiej wersji mia³o to jaki¶ taki specyficzny posmak, a po angielsku ulatuje gdzie¶ ten charakter Comy. Tak wiêc nie wró¿ê tym razem Comie nic poza egzotyczn± ciekawostk± dla ¶wiata zachodu, ale mo¿e siê mylê...
« Last Edit: 2010-09-17, 08:27:46 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6520 on: 2010-09-19, 01:40:33 »
S³ucham w³a¶nie nowego Enslaved i przyznam, ¿e ³atwiej mi ta p³yta wchodzi ni¿ "Vertebrae", z któr± mia³em autentyczny problem jak wysz³a. Jest bardziej przystêpna chocia¿ trzeba przyznaæ, ¿e wyj±tkowo szybka jak na ten zespó³. Panowie praktycznie zdejmuj± nogi z gazu, ale nie utracili nic ze swojej wyj±tkowo¶ci. S± 2 numery: "Giants" i "Waruun", które dobijaj± geniuszem do takich dzie³ jak "Heir To The Cosmic Seed", "Center" albo "As Fire Swept Clean The Earth". Naprawdê niesamowite utwory.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6521 on: 2010-09-19, 08:42:49 »
Jak Unasi co¶ napisze, cz³owiek od razu ma ochotê na degustacjê. :) A tak generalnie, bie¿±cy rok póki co jest dla mnie jaki¶ taki s³abiutki muzycznie, albo ja mam taki nieciekawy muzycznie okres. Od pocz±tku roku w³a¶ciwie nie ukaza³o siê nic, co by mn± wstrz±snê³o, co by mnie absolutnie oczarowa³o, co sprawi³oby, ¿e czu³bym siê dziêki tej muzyce podniesiony na duchu. Owszem ukaza³o siê kilka nowo¶ci, które chêtnie s³ucha³em, jak choæby toolowaty Karnivool, polskie Terminal, Disperse i Division By Zero, sympatyczny Mojobone czy nowa kompozycja Opeth do gry komputerowej, ale nie by³o to nic na miarê ubieg³orocznego czarownego "Night is the New Day" Katatonii. Tak sobie czasami my¶lê, czy pojawi siê wreszcie co¶ dla mnie nadzwyczajnego? :-k
« Last Edit: 2010-09-19, 08:44:37 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6522 on: 2010-09-19, 15:20:25 »
 Mo¿e musisz zacz±æ szukaæ rzeczy nowych, w gatunkach, które wcze¶niej Ciê nie interesowa³y? W takim przypadku tegoroczne p³yty niemetalowe mog± Ciê oczarowaæ, bo nawet gdyby by³y kalkami lub bardzo podobne do minionych p³yt, i nic nowego do tych nieznanych Ci gatunków nie wnosi³y, to tych starszych wydawnictw z których czerpa³y nie znasz i zachwycasz siê "odgrzewanym kotletem", bo nie wiesz, ¿e jest odgrzewany :P

 U mnie na okr±g³o dyskografia Katatonii. Wreszcie wyja¶ni³em sobie dziurê, jaka by³a dla mnie miêdzy Last fair deal gone down a The great cold distance, czyli po prostu przes³ucha³em i polubi³em Viva emptiness :mrgreen: I utwierdzi³em siê w przekonaniu, ¿e Blakkheim jest najlepszym znanym mi gitarzyst±. ¯eby napisaæ piosenek na 8 p³yt opartych na takim samym schemacie i w du¿ej mierze na podobnym riffowaniu, jednocze¶nie zachowuj±c wyj±tkowo¶æ ka¿dego utworu, nie wspominaj±c o tych wszystkich riffów zajebisto¶ci, to trzeba byæ geniuszem, i nim Blakkheim w³a¶nie jest.
 
 A dla odmiany i wype³niania przestrzeni w pokoju czyst± atmosfer± to s³ucham sobie trochê Melancholii Williama Basinskiego i przede wszystkim Library tapes i Deaf center. Oba projekty nieco podobne, oparte o ambientowe (w przypadku Bibliotecznych ta¶m bardziej organiczne) t³a i spajaj±ce wszystko d¼wiêki fortepianu. I to mnie siê k***a podoba. Tylko zastanawiam siê, dlaczego jak co¶ jest zajebiste, minimalistyczne i melancholijne, to jest z Pó³nocy...? :P

 (pytanie retoryczne, oczywiste by³yby odpowiedzi, ¿e jest tam zimno, mroczno, straszno i chujowo i dlatego tak, ale nie o to chodzi)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6523 on: 2010-09-19, 16:16:51 »
Mo¿e musisz zacz±æ szukaæ rzeczy nowych, w gatunkach, które wcze¶niej Ciê nie interesowa³y?
Ale¿ szukam i s³ucham 8), ale trudno trafiæ na co¶ dla siebie. W czasie letniej samochodowej podró¿y znowu zwróci³em uwagê na kawa³ek, który gdy zagra go radio, od razu przyci±ga moj± uwagê, a jest nim:
Ostatnimi czasy na wakacjach w aucie: Seal - Crazy.
I postanowi³em sobie pos³uchaæ trochê wiêcej Seala, bo go¶æ ma genialny soulowy g³os, ale niestety poza jeszcze Kiss from a Rose, w jego twórczo¶ci nie znajdujê nic dla siebie. Trochê szkoda...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6524 on: 2010-09-19, 16:23:48 »
 No ja wiem, ¿e diametralnie Ci siê gust zmieni³, ¿e teraz porzuci³e¶ death metal i przerzuci³e¶ siê na black metal... :P A na powa¿nie to wiem, ¿e siê nie ograniczsz, uda³o mi siê przez te kilka lat to zauwa¿yæ :D
 
[...] ale trudno trafiæ na co¶ dla siebie. [...]
Co prawda to prawda. Ale jak siê choæ trochê wie, czego siê szuka, to poszukiwania maj± wiêksze szanse powodzenia.