Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421994 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6705 on: 2011-01-23, 21:31:28 »
Time te¿ s³abo kojarzê [chocia¿ jest tam ¶wietne Rain is falling], ale z tego co pamiêtam, to wypada³o gorzej w porównaniu z albumami ze ¶rodka lat siedemdziesi±tych. Pó¼niej siê ELO zrobi³o bardziej popowe i przebojowe i jakby straci³o trochê na uroku. Niemniej do Time te¿ mam zamiar dotrzeæ, dzisiaj poza Out of the Blue s³ucha³em tak¿e Eldorado i A New World Record i chyba siê wci±gn±³em na dobre. A to ciekawe, bo jako¶ zawsze lekce ich sobie wa¿y³em, a tu nagle zaskoczy³o i smakuje :D
Swoj± drog± niez³y mam rozstrza³ stylistyczny. Najpierw przez kilka dni t³uk³em niemal sam dredg [szczególnie ich ostatni album - The Pariah, The Parrot, The Delusion; notabene w tym roku ma wyj¶æ kolejny!]. Potem przeskoczy³em na Gojirê i znów przez kilka dni s³ucha³em prawie tylko jej, po ca³o¶ci dyskografii. Gdzie¶ w miêdzyczasie przez jeden dzieñ s³ucha³em samych soundtracków [Labirynt fauna, Amelia, Mirrormask, 1900 - Cz³owiek Legenda, Requiem dla snu, mo¿e co¶ jeszcze, nie pamiêtam], a dzisiaj ju¿ Gojira nagle przesta³a mi wchodziæ, za to trzy p³yty ELO przepysznie :mrgreen:

A teraz leci Road Salt One Pain of Salvation, jeden z najczê¶ciej s³uchanych przeze mnie kr±¿ków spo¶ród tych zesz³orocznych. Tak dla odmiany. :)

O, i jeszcze jedno - przes³ucha³em soundtrack z Czarnego £abêdzia i jestem rozczarowany. W zasadzie najciekawsze s± tam cytaty z Jeziora £abêdziego, wiêc w sumie lepiej sobie pos³uchaæ pierwowzoru :P O ile film bardzo mi siê podoba³ [by³em w pi±tek w kinie] i da³bym mu spokojnie 9/10, tak po soundtracku spodziewa³em siê czego¶ wiêcej, szczególnie, ¿e ten z Requiem dla snu bardzo lubiê. :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6706 on: 2011-01-28, 07:39:57 »
Time te¿ s³abo kojarzê [chocia¿ jest tam ¶wietne Rain is falling], ale z tego co pamiêtam, to wypada³o gorzej w porównaniu z albumami ze ¶rodka lat siedemdziesi±tych.
Jest tam ca³a masa przebojów, a ja zawsze najbardziej lubi³em Here Is The News.
Wyslano: 2011-01-23, 22:24:48
Witchfinder General - Sabbathowsko-podobna formacja z pocz±tku lat 80-tych - nie zna³em ich do tej pory.
Wyslano: 2011-01-27, 18:28:54

Próbujê zaczepiæ ucho o "Missa Atropos" Gazpacho, ale póki co nie potrafiê siê do ich propozycji przekonaæ. Niby fajne, ale do mnie jako¶ nie dociera. Muza z p³yty nasuwa pewne skojarzenia z pó¼nym Marillionem. Dwie próbki z p³yty: Missa Atropos i She's Awake.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6707 on: 2011-01-28, 11:37:59 »
S³ucha³em tego albumu Gazpacho dwa czy trzy dni temu i szczerze powiem, ¿e ledwie dotrwa³em do koñca p³yty. Wokalista ¶piewa tak, jakby by³ maksymalnie znudzony tym co ¶piewa, albo ¶miertelnie zmêczony. Muzyka nie pokazuje nic interesuj±cego, nie ma w zasadzie na czym ucha zawiesiæ. Raczej nie bêdê do tego wraca³ :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6708 on: 2011-02-08, 22:11:59 »
Przes³ucha³em kilka razy i raczej tak¿e nie bêdê ju¿ wraca³ do tego albumu.
Wyslano: 2011-01-29, 10:38:11

Les Discrets

oraz
- Pathology (band obecnego wokalisty Turbo)
- Calm Hatchery (death band niegdy¶ z Bia³egostoku - wydali ¶wietn± p³ytkê "El-alamein")
Wyslano: 2011-02-01, 16:14:48
W oczekiwaniu na nowy Ulver "Shadows of the Sun" oraz trochê staroci:
- Empyrium - The Blue Mists Of Night
- Empyrium - Ode To Melancholy
- RPWL - Crazy Lane
- RPWL - Spring Of Freedom
- RPWL - Hole In The Sky

A z rzeczy które jeszcze nie zna³em:

In Search For, ale tak ¶rednio mi wchodzi...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #6710 on: 2011-02-11, 21:55:28 »
Parê razy pojawi³a siê ju¿ na forum nazwa Between the Buried and Me. Otó¿ ich wokalista jako Thomas Giles wyda³ w tym roku solow± p³ytê, zatytu³owan± Pulse. Przy pierwszym podej¶ciu w sumie nie zrobi³a na mnie wra¿enia, ale przy kolejnych poszczególne motywy zaczê³y mi wpadaæ w ucho i doszed³em do wniosku, ¿e album, choæ na pocz±tku wcale siê taki nie wydaje, jednak wart jest po¶wiêcenia mu czasu. Nie jest to tak hardkorowe granie jak BTBAM - jest wprawdzie kilka bardzo ostrych wstawek, jednak Giles du¿o bawi siê te¿ elektronik±, miesza, kombinuje, a co najwa¿niejsze - nie stara siê na chama kopiowaæ King Crimson czy Dream Theater [a przecie¿ nawet BTBAM pobrzmiewa czêsto DT], jak to siê zdarza wiêkszo¶ci debiutuj±cych-progresywnych, a bawi siê po swojemu. Polecam spróbowaæ, bo choæ rok zapowiada siê naprawdê zabójczo pod wzglêdem zaplanowanych premier, to Pulse mo¿e okazaæ siê jedn± z do¶æ wa¿nych p³yt w rocznych zestawieniach :D
Tutaj recenzja mojego autorstwa
A tu mo¿na pos³uchaæ pierwszego utworu z p³yty, który mo¿e nie oddaje jej mo¿liwo¶ci, ale na pocz±tek nadaje siê ¶wietnie.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6711 on: 2011-02-21, 10:17:41 »
Jako, ¿e jestem mocno do ty³u i dopiero zaczê³a do mnie docieraæ muzyka z 2010, mêczê Nos chants perdus Rome'a. Nie bêdê siê rozwodziæ, bo ja siê ka¿dym albumem Rome'a zachwycam ;P (a w ka¿dym razie chocia¿ dwoma utworami z ka¿dego ;P Tutaj: Les îsles noires i La rose et la hache. Przy czym ta pierwsza przypomina mi co¶ z Masse Mensch Material, co by³o jednak mroczniejsze i smutniejsze, ale podobne.)

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6712 on: 2011-02-21, 13:13:24 »
A ja s³ucham Ukraiñców du¿o: Океан Ельзи, Фліт, Lama. Kiedy¶ ich nie dzier¿y³am, ale ludzie siê zmieniaj±. Mam te¿ zamiar zapolowaæ na "Jaskó³kê" Roksany Vikaluk.
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6713 on: 2011-02-22, 14:45:23 »
Madvillain - Madvillainy, jedna z najlepszych hip-hopowych p³yt ostatniej dekady :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6714 on: 2011-02-23, 17:11:31 »

Wyslano: 2011-02-23, 08:23:04


Kansas z "Leftoverture", a w szczególno¶ci Carry On Wayward Son, Magnum Opus i Cheyenne Anthem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6715 on: 2011-02-23, 22:12:36 »
O, ostatnio jak by³am u znajomego, to ca³y wieczór s³uchali¶my Kansas i bêdzie mi siê mi³o ten zespó³ kojarzy³ :)
"Czy to musi tak burczeæ?!"  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6716 on: 2011-02-23, 22:47:00 »
Od czterech dni odswiezam niemalze non-stop:



Wspaniala plyta...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6717 on: 2011-02-24, 11:54:17 »
Niegdy¶ w szczeniêcych czasach trochê mi siê podoba³a p³yta Thin Lizzy zat. "Thunder and Lightning" i teraz spróbowa³em do niej po latach wróciæ… I przyznajê szczerze, ¿e obecnie nie jestem w stanie jej s³uchaæ (dwie próbki: Thunder & Lightning i This Is The One). Ju¿ wolê ich starsze granie, takie jak choæby w Johnny. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6718 on: 2011-02-24, 20:48:50 »
http://baabakulka.bandcamp.com/track/aces-high

a co, ciekawa przeróbka Iron Maiden, ciekawe co jeszcze wrzuc± na warsztat

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6719 on: 2011-02-27, 13:00:48 »
mjut udostepnil na swoim myspace debiutancka plyte do odsluchu - musze przyznac, ze choc obce mi sa takie elektroniczno-postrockowe dzwieki, to calosc brzmi co najmniej ciekawie...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs