Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422019 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6750 on: 2011-04-10, 18:44:03 »
Kurcze.... T³ukê i t³ukê now± p³ytê Avenged Sevenfold i muszê przyznaæ ¿e naprawdê jest REWELACYJNA.... Zawsze uwa¿a³em ich za taki typowy pedalski band trochê pokroju tokio hotel itp itd.... a tutaj okazuje siê ¿e razem z "Portkiem" nagrali naprawdê kawa³ dobrego materia³u.... Z jednej strony mamy utwory bardzo mi³e dla ucha z du¿± moc± , natomiast z drugiej strony uderzaj± fantastyczne delikatne melodie....
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6751 on: 2011-04-11, 14:26:10 »
...podczas tych ponad 2 godzin kiedy Godspeed you (których nota bene pozna³em dopiero na koncercie) zaprezentowa³o po raz pierszy i jedyny polskiej publiczno¶ci czym jest post-rock, uzna³em, ¿e wszelkie kapele pokroju God is an astronaut, Mogwai, Tides from Nebula, long distance calling itp itd s± strasznie ma³o "post-rockowe" w tradycyjnym tego s³owa znaczeniu.
Moje pierwsze zetkniêcie z post-rockiem to japoñskie Mono i do dzisiaj za takie sztandarowe post-rockowe granie uwa¿am (mo¿e i b³êdnie) kawa³ki w stylu 2 Candles, 1 Wish oraz Halcyon (Beautiful Days).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6752 on: 2011-04-11, 19:27:15 »
Mono to te¿ wpania³y zespó³, dawno ich nie s³ucha³em, ale tak¿e polecam. Mono to troszkê inne klimaty, ale polecam Ci pos³uchaæ bardziej... szalonych, takich jakby kto¶ odebra³ granice muzyce pozwalaj±c jej siê swobodnie rozwijaæ, utworów Godspeed You! Black emperor jak Moya czy Motherfucker=Reedemer ;).
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6753 on: 2011-04-11, 21:18:43 »
Godspeed You! Black emperor jak Moya czy Motherfucker=Reedemer ;).
Bardzo fajne. W stosunku do Mono, zdecydowanie mniej ascetyczne, du¿o bogatsze brzmieniowo, bardziej awangardowe i otwarte w formie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6754 on: 2011-04-13, 11:30:47 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6755 on: 2011-04-13, 21:15:11 »
Kurcze.... T³ukê i t³ukê now± p³ytê Avenged Sevenfold i muszê przyznaæ ¿e naprawdê jest REWELACYJNA.... Zawsze uwa¿a³em ich za taki typowy pedalski band trochê pokroju tokio hotel itp itd.... a tutaj okazuje siê ¿e razem z "Portkiem" nagrali naprawdê kawa³ dobrego materia³u.... Z jednej strony mamy utwory bardzo mi³e dla ucha z du¿± moc± , natomiast z drugiej strony uderzaj± fantastyczne delikatne melodie....

wska¿ numer, bo nie trafi³am chyba na nic dobrego i mnie siê pogl±d "pedalski band" nie zmieni³.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6756 on: 2011-04-13, 23:35:15 »
Generalnie wszystkie utwory s± fajne ( no mo¿e poza Danger Line ) , na szczególn± uwagê zas³uguj± So Far Away , Victim , Tonight The World Dies i najlepszy moim zdaniem Save Me... nie jest to jakie¶ specjalnie ambitne granie ale uwa¿am ¿e te utwory s± bardzo fajne i przyjemnie siê tego s³ucha  :) , je¿eli kto¶ szuka jaki¶ wielkich smaczków na Nightmare to z pewno¶ci± siê zawiedzie , jednak patrz±c przez pryzmat tragedii jaka dotknê³a ten zespó³ , muszê przyznaæ ¿e mnie osobi¶cie ta p³yta "rusza"
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6757 on: 2011-04-14, 12:33:24 »
Dengue Fever - kambod¿añska Abba pomieszana ze Shpongle.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #6758 on: 2011-04-14, 21:20:02 »
The Mars Volta - "Frances the Mute"



"w³os siê na jajkach je¿y" - absolutnie najlepsze co do tej pory w ¿yciu s³ysza³em

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6759 on: 2011-04-15, 09:50:46 »
Przys³uchuje siê po trochu tym nowym kawa³kom Tides From Nebula i póki co nie porywaj± mnie. Rêki Zbigniewa Preisnera te¿ w tym wcale nie czujê (mo¿e to jak z udzia³em Mo¿d¿era w Behemocie)… A mo¿e post rock przesta³ mnie ju¿ intrygowaæ? :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6760 on: 2011-04-15, 11:14:46 »
Post-rocki w stylu tides from nebula maj± to do siebie, ¿e szybko nudz±. Faktycznie, na pierwszy rzut ucha porywaj±, ale potem okazuje siê, ¿e nie ma w tej muzyce ju¿ nic do odkrycia, dlatego ju¿ Ci poleca³em ws³uchaæ siê w takie bardziej "nietypowe" post-rocki, gwarantujê, ¿e szybko Ci siê to nie znudzi ;). Natomiast ja s³ucham nowych kawa³ków Tides from Nebula i bardzo mi siê podobaj±. Twierdzê, ¿e nowa p³yta bêdzie lepsza od Aury, która znudzi³a mi siê po kilku przes³uchaniach, a rêkê Preisnera czuæ, ale na tyle na ile byæ powinno ;).
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6761 on: 2011-04-15, 14:33:43 »
post-rock to umar³ (poza kilkoma wyj±tkami) na ostatniej p³ycie Godspeed You! Black Emperor :P

s³ucham:
Björk - Vespertine

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6762 on: 2011-04-15, 14:43:13 »
Ja mam mieszane uczucia co do tych dwóch nowych kawa³ków TFN , wydaje mi siê ¿e jest lepiej ni¿ by³o ale nadal bez specjalnej rewelacji. Zaczekam na ca³± p³ytê , ca³y czas mam wra¿enie ¿e ta muzyka jako¶ mi tak " ucieka bokiem" nie mogê siê na niej skupiæ a te d¼wiêki s± jakie¶ takie "puste"
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6763 on: 2011-04-15, 16:14:26 »
W sieci przeczyta³em, ¿e niejaki Unexpect przygotowuje do wydania nowy album zat. "Fables Of The Sleepless Empire", a poniewa¿ co¶ mi ta nazwa "mówi³a", wszed³em na MySpace i okaza³o siê, ¿e widzia³em ich na ¿ywo w Bydgoszczy przed Dreamami, Opesiem i BigElfem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6764 on: 2011-04-15, 18:02:37 »
Unexpect gra³ razem z DT Opeth i Bigelf w Europejskiej trasie Progressive Nation 2009. Trzeba przyznaæ ¿e s± bardzo oryginalnym zespo³em , mocno eksperymentuj±cym a ca³o¶æ utrzymana jest ( przynajmniej tak by³o na ostatniej p³ycie ) w formie swoistej opery
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

 

lofty-success