Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422019 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6825 on: 2011-05-22, 23:51:29 »
Grzebiê i wynajdujê u siebie zespo³y z dziwnymi nazwami (np. I Love You But I've Chosen Darkness - po prostu boska nazwa :D), albo takie, których s³ucha³am tak dawno, ¿e w ogóle zapomnia³am o posiadaniu takowych wynalazków (Claro Intelecto, Kettel, Kwoon), czy ¿e siê nimi zachwyca³am nawet (Have a Nice Life, Kwoon). Ale dobrze tak pos³uchaæ czego¶, czego siê dawno nie s³ucha³o, cz³owiek siê robi spokojny, mózg ch³onny :)
A w zwi±zku z Have a Nice Life i ostatnimi przedziwnymi snami przypomnia³ mi siê Nahvalr, którego od³o¿y³am sobie na jak±¶ noc, kiedy bêdê siedzieæ zupe³nie sama :> Lubiê stare horrory ;)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6826 on: 2011-05-23, 15:17:13 »
Dredg. W zasadzie to az trzech Ich albumów polecanych via Callahan:) tj. "El Cielo" , "Catch Without Arms", "The Pariah, the Parrot, the Delusion" (zaszala³em;) ). Na gor±co: ostatni od pierwszych chwil wpada w ucho, swietny melodyjnie.. momentami jednak trochê hmm ZA popowy (moim zdaniem)ale tak troszeczkê;), w "Catch Without Arms" podoba mi siê zw³aszcza 2ga po³owa. Co do "El Cielo" hmm zdecydowanie ró¿ni siê od "The pariah..." ..ciê¿szy.. ale chodzi tu bardziej o odbiór, chociaz nie tylko.. bez w±tpienia ma w sobie du¿y potencja³.

Obecnie nie mogê siê oderwaæ od Mourning This Morning from The Pariah...

Ps. Dziêki Callahan za naprawdê dobr± muzykê.

W³a¶nie dzieñ i noc to napierdzielam. Szczesliwa as hell, bo wreszcie kawal dobrej muzyki :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6827 on: 2011-05-23, 19:37:28 »
Ps. Dziêki Callahan za naprawdê dobr± muzykê.
Nie ma za co :D
Widzê, ¿e siê robi popularny dredg na forum ^^ Tym bardziej szkoda wobec tego, ¿e nowa p³yta tak bardzo obni¿y³a poziom ich muzyki. :P

~

Przypominam sobie dzisiaj Still szwedzkiego Wolverine, z okazji premiery ich nowego albumu, która ma miejsce dzisiaj. Nowy kr±¿ek ma tytu³ Communicaton Lost, ale poza jednym opublikowanym jaki¶ czas temu utworem [Embrace] na razie nie ma sk±d po¿yczyæ. Czekam niecierpliwie, bo zapowiada siê naprawdê ¶wietnie, a bior±c pod uwagê w±tek dramatyczny [zespó³ by³ o krok od rozwi±zania, ale jako¶ utrzyma³ siê w kupie], emocje rosn± tym bardziej ;)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6828 on: 2011-05-23, 21:14:53 »
Znam El Cielo juz od dlugiego czasu. Podobalo mi sie, ale nie tak jak "The Pariah...". Nie wiem, jakos ten album podszedl mi od razu i w calosci, a Na El Cielo jakos sa momenty, ktorych nie lubie. Pamietam jak nie moglam przebrnac przez reszte albumu, bo po genialnym Same 'ol Road nastepuje dlugo nic ciekawego. Na "The Pariah, the Parrot and the Delusion" nie ma dla mnie slabych momentow.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6829 on: 2011-05-23, 22:42:28 »
W³a¶nie wrzuci³em na odtwarzacz ¶wie¿utkiego Kangding Ray :D, nie psujê sobie pierwszego wra¿enia i jutro z rana w drodze na uczelniê bêdzie mi dzwoni³ w uszach w ¶rodku miejskiej d¿ungli ^^ .
No way in from the outside, no way out from within.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6830 on: 2011-05-24, 01:14:51 »
Znam El Cielo juz od dlugiego czasu. Podobalo mi sie, ale nie tak jak "The Pariah...". Nie wiem, jakos ten album podszedl mi od razu i w calosci, a Na El Cielo jakos sa momenty, ktorych nie lubie. Pamietam jak nie moglam przebrnac przez reszte albumu, bo po genialnym Same 'ol Road nastepuje dlugo nic ciekawego. Na "The Pariah, the Parrot and the Delusion" nie ma dla mnie slabych momentow.

Nie zgodzê siê, "The Pariah.." jest po prostu ³atwiejsze w odbiorze i zapewniam Ciê szybko Ci siê znudzi znam to z autopsj (inne kapele). Nie twierdzê, ¿e to z³y album , niemniej "El Cielo" jest ambitniejsze pod ka¿dym wzglêdem (subiektywizm). Ka¿dy utwór ma w sobie cos magicznego ot taki "Triangle" .. zadziwia zmienno¶ci±. "Sorry But It's Over" , "Scissor Lock"... "Of The Room" (uwielbiam ostry riff 2:20 i perfekcyjne przej¶cie przy 2:35 - perkusja) no i magiczny "The Canyon Behind Her" .. nie znajdziesz tego wszystkiego na "The Pariah..".

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6831 on: 2011-05-24, 12:58:40 »
El Cielo dawno temu (i zapewne równie szybko jak i ten) mi siê znudzi³o. "The Canyon Behind Her" chyba najbardziej zdarlam. Mo¿e "The Pariah" jest latwiejsze, zgodze sie, ale zdecydowanie bardziej urywa mi tylek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6832 on: 2011-05-24, 20:39:33 »
Pieter Nooten & Michael Brook - Sleeps with the Fishes
Odkryte przypadkiem, bo po us³yszeniu intra do p³yty, które zaintrygowa³o. Potem to, ¿e p³yta jest z 87r. (a brzmi imo trochê jak Kangding Ray ;), mo¿e to bardziej skojarzenie, bo moje odkrycie zbieg³o siê z premier± OR Francuza, ale 1 i 2 p³ytê polecam :) ) i wspania³y klimat ! Polecam mi³o¶nikom akustyczno/elektronicznych wyciszonych d¼wiêków przywo³uj±cych na my¶l Shadows of The Sun Ulvera. ZAJAWKA . Jeszcze raz gor±co polecam!
No way in from the outside, no way out from within.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6833 on: 2011-05-25, 17:54:39 »
W ramach odpoczynku od metalu (uszom te¿ co¶ od ¿ycia nale¿y :P) zaje¿d¿am stare dobre Queen. Lecê w tê i z powrotem po ich albumach z lat 70. + genialne "Innuendo". Mo¿e to nie jest szczyt artyzmu, ale albumy "Queen II", "Sheer Heart Attack" czy "A Night At The Opera" s± po prostu ¶wietne.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6834 on: 2011-05-25, 19:18:25 »
Mo¿e to nie jest szczyt artyzmu, ale albumy "Queen II", "Sheer Heart Attack" czy "A Night At The Opera" s± po prostu ¶wietne.

Poprawka. To JEST szczyt artyzmu :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6835 on: 2011-05-26, 11:31:51 »
Mo¿e to nie jest szczyt artyzmu, ale albumy "Queen II", "Sheer Heart Attack" czy "A Night At The Opera" s± po prostu ¶wietne.

Poprawka. To JEST szczyt artyzmu :)

W³a¶nie! QII, SHA i ANATO to chyba moje ulubione, chocia¿ ja do praktycznie ca³ej dyskografii mam tak ogromny sentyment, ¿e uwielbiam niemal na równi wszystkie p³yty od pocz±tku a¿ do Made in heaven, mo¿e z wyj±tkiem Flasha, przez którego nigdy nie mog³em siê skutecznie przebiæ, no ale to soundtrack i to zrobiony trochê nie w moich klimatach :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6836 on: 2011-05-26, 12:27:20 »
Ee, nawet "Hot Space" lykasz? Ja sie nie potrafie przez to przebic, wlasciwie slucham jej jedynie dla "Under Pressure" i ewentualnie "Put Out The Fire". Ale zeby bylo smiesznie, to np taki "Another One Bites the Dust", ktory z powodzeniem wpasowalby sie w klimaty z "Hot Space", bardzo mi sie podoba :P Dziwne :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6837 on: 2011-05-26, 17:01:44 »
W³a¶nie wrzuci³em na odtwarzacz ¶wie¿utkiego Kangding Ray :D, nie psujê sobie pierwszego wra¿enia i jutro z rana w drodze na uczelniê bêdzie mi dzwoni³ w uszach w ¶rodku miejskiej d¿ungli ^^ .

a jednak mia³e¶ racjê, ¿e bli¿ej Pruitt Igoe bêdzie, ale d¼wiêków podobnych do Autumn Fold te¿ tam troszkê jest :)

tymczasem:
Deaf Center - Owl and Splinters, chyba najlepsza ambientowa p³yta jaka do tej porty pojawi³a siê w tym roku

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6838 on: 2011-05-26, 17:28:48 »
Ale zeby bylo smiesznie, to np taki "Another One Bites the Dust", ktory z powodzeniem wpasowalby sie w klimaty z "Hot Space", bardzo mi sie podoba :P Dziwne :)

Bo "Another One Bites the Dust" jest bardzo fajnym kawa³kiem, zdecydowanie lepszym od ca³ego "Hot Space", a poza tym mo¿e chodziæ o natê¿enie tego rodzaju brzmienia :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6839 on: 2011-05-27, 00:54:40 »
Ee, nawet "Hot Space" lykasz? Ja sie nie potrafie przez to przebic, wlasciwie slucham jej jedynie dla "Under Pressure" i ewentualnie "Put Out The Fire". Ale zeby bylo smiesznie, to np taki "Another One Bites the Dust", ktory z powodzeniem wpasowalby sie w klimaty z "Hot Space", bardzo mi sie podoba :P Dziwne :)

Nawet. Ale to by³a jedna z pierwszych ich p³yt, któr± zna³em w ca³o¶ci, bo kupi³em orygina³ w ciemno. Nie ¿e pierwsza czy druga, ale jednak. I dla mnie to nadal jest Queen, tylko w zupe³nie innym stylu. Ja tylko fenomenu Radio Gaga nie mogê zrozumieæ, to jest dla mnie jedyny kawa³ek, który, jakby nie istnia³, to ¶wiat by za wiele nie straci³ :P Chocia¿ jak s³ucham The Works, to razem z nim, wiêc nie, ¿e nie lubiê, obojêtny mi jest.