Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421887 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7050 on: 2011-10-06, 12:21:24 »
Nie wiem ale te wrześniowe nowości chyba mnie uspokoiły... odkopałem dawno nie słuchane Like Herod

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7051 on: 2011-10-06, 20:11:21 »
Poza wrze¶niowymi nowo¶ciami Opeth, Stevena Wilsona i Dream Theater, w tej chwili w³a¶ciwie tylko do posmakowania sample Aardvark i "Green Naugahyde" Primus.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

adatter

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7052 on: 2011-10-06, 21:44:21 »
Aktualnie molestujê nowe Opeth, Mastodon i Pain of Salvation.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7053 on: 2011-10-06, 23:05:50 »
For Lies I Sire MDB... Jak ja dawno tego nie s³ucha³em... Zdecydowanie jeden z moich ulubionych albumów wszech czasów. A poza tym wróci³em tak¿e do Remedy Lane PoS i ci±gle próbujê w ró¿nych konfiguracjach nowo¶ci
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7054 on: 2011-10-07, 00:00:52 »
For Lies I Sire MDB... Jak ja dawno tego nie s³ucha³em... Zdecydowanie jeden z moich ulubionych albumów wszech czasów.

Zajebista plyta, choc akurat imho do starszych albumow MDB nie ma nawet startu :P

A poza tym wróci³em tak¿e do Remedy Lane PoS i ci±gle próbujê w ró¿nych konfiguracjach nowo¶ci

Wczoraj sluchalem i cholera jakos nie moze do mnie ten zespol trafic, nie wiem dlaczego. To juz moje kolejne podejscie i za kazdym razem pomimo szczerych checi jakos nie moga mnie przekonac. I laduja w jednym worku z Tool i Katatonia.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7055 on: 2011-10-07, 10:06:07 »

"Fire Garden" Steve Vai’a – fajna jest szczególnie ta pierwsza instrumentalna czê¶æ, a tam m.in. There's a Fire in the House, Hand on Heart, Bangkok i Fire Garden Suite  (niegdy¶ zastanawia³em siê czemu Steve te dwa ostatnie kawa³ki, choæ tworz± ca³o¶æ, osobno zatytu³owa³ i zaindeksowa³, a tu okaza³ siê, ¿e Bangkok napisa³ Björn Ulvaeus z ABBY ).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7056 on: 2011-10-07, 22:05:05 »
A poza tym wróci³em tak¿e do Remedy Lane PoS i ci±gle próbujê w ró¿nych konfiguracjach nowo¶ci

Wczoraj sluchalem i cholera jakos nie moze do mnie ten zespol trafic, nie wiem dlaczego. To juz moje kolejne podejscie i za kazdym razem pomimo szczerych checi jakos nie moga mnie przekonac. I laduja w jednym worku z Tool i Katatonia.

Ja mia³em tak, ¿e podoba³o mi siê kilka kawa³ków ze Scarsick i w sumie poza nim niewiele. BE pocz±tkowo mnie wynudzi³o, Perfect Element part I przyt³oczy³ i nie mia³em si³y siê w to wgryzaæ, a Remedy Lane okaza³a siê po prostu jaka¶ taka kwadratowa. I o ile do BE po d³ugim czasie nagle siê przekona³em i uwa¿am ¿e to najlepszy album PoS (muzyczno-tekstowy majstersztyk!), a Perfect Element doceni³em ze wzglêdu na mnóstwo emocji na tym albumie i po prostu ciekawego gitarowego grania, to Remedy Lane, choæ te¿ ju¿ lubiê, to nadal do¶æ umiarkowanie. Jaka¶ taka kanciasta jest ta p³yta i mnie osobi¶cie za ka¿dym podej¶ciem zniechêca³a do poznawania muzyki Szwedów, choæ teraz przyznam, ¿e ma swoje naprawdê mocne strony.
No i wydaje mi siê, ¿e takiego BE nie sposób doceniæ dopóki siê cz³owiek nie wczyta w teksty. Zreszt± nawet pozornie du¿o prostsze Road Salt One zaczyna siê prezentowaæ inaczej, kiedy we¼mie siê pod uwagê koncepcjê jak± obra³ Daniel przy pisaniu tekstów.

¯e Katatonia nie potrafi do siebie przekonaæ, to rozumiem, bo ona ma raczej talent by do siebie zra¿aæ, a zreszt± jedzie z jej p³yt jakim¶ takim plastikiem, zupe³nie mnie one nie przekonuj±. A ¿e Tool... albo siê tê stylistykê polubi, albo nie. Ja raczej nie traktuje ich jako kultowe zjawisko i muzyczny geniusz, ale oryginalno¶ci nie sposób im odmówiæ. Jest w ich muzyce co¶, co mnie rusza i to chyba wystarczy :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7057 on: 2011-10-07, 23:05:45 »
Caly dzien dzisiaj walkuje 'Reign In Blood' wiadomego zespolu, chociaz i tak znam te plyte na pamiec ;) Dzisiaj mija 25 lat od wydania tego przelomowego albumu.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7058 on: 2011-10-08, 14:39:21 »
Tak sobie szukam zastêpstwa dla ciê¿szej strony Opeth. I tak trafi³em na Gorod - Transcendence. Przy³apuje siê na my¶leniu, ¿e fragmenty tego kawa³ka brzmi± jak nie nagrana nigdy mocniejsza p³yta Opeth (czysty wokal - jest, growl - jest, zakrêcone riffy - s±, ponad 10 min trwania - jest, nawet folkowy motyw siê znalaz³ w ¶rodku).

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7059 on: 2011-10-08, 17:06:10 »
A poza tym wróci³em tak¿e do Remedy Lane PoS i ci±gle próbujê w ró¿nych konfiguracjach nowo¶ci

Wczoraj sluchalem i cholera jakos nie moze do mnie ten zespol trafic, nie wiem dlaczego. To juz moje kolejne podejscie i za kazdym razem pomimo szczerych checi jakos nie moga mnie przekonac. I laduja w jednym worku z Tool i Katatonia.

Ja mia³em tak, ¿e podoba³o mi siê kilka kawa³ków ze Scarsick i w sumie poza nim niewiele. BE pocz±tkowo mnie wynudzi³o, Perfect Element part I przyt³oczy³ i nie mia³em si³y siê w to wgryzaæ, a Remedy Lane okaza³a siê po prostu jaka¶ taka kwadratowa. I o ile do BE po d³ugim czasie nagle siê przekona³em i uwa¿am ¿e to najlepszy album PoS (muzyczno-tekstowy majstersztyk!), a Perfect Element doceni³em ze wzglêdu na mnóstwo emocji na tym albumie i po prostu ciekawego gitarowego grania, to Remedy Lane, choæ te¿ ju¿ lubiê, to nadal do¶æ umiarkowanie. Jaka¶ taka kanciasta jest ta p³yta i mnie osobi¶cie za ka¿dym podej¶ciem zniechêca³a do poznawania muzyki Szwedów, choæ teraz przyznam, ¿e ma swoje naprawdê mocne strony.
No i wydaje mi siê, ¿e takiego BE nie sposób doceniæ dopóki siê cz³owiek nie wczyta w teksty. Zreszt± nawet pozornie du¿o prostsze Road Salt One zaczyna siê prezentowaæ inaczej, kiedy we¼mie siê pod uwagê koncepcjê jak± obra³ Daniel przy pisaniu tekstów.

¯e Katatonia nie potrafi do siebie przekonaæ, to rozumiem, bo ona ma raczej talent by do siebie zra¿aæ, a zreszt± jedzie z jej p³yt jakim¶ takim plastikiem, zupe³nie mnie one nie przekonuj±. A ¿e Tool... albo siê tê stylistykê polubi, albo nie. Ja raczej nie traktuje ich jako kultowe zjawisko i muzyczny geniusz, ale oryginalno¶ci nie sposób im odmówiæ. Jest w ich muzyce co¶, co mnie rusza i to chyba wystarczy :P

RL by³o pierwszym albumem PoS jaki s³ysza³em i dalej ma ¶wietne momenty. Ale niestety jest te¿ parê "zapychaczy" i trochê zmarnowanych pomys³ów. My¶lê, ¿e do tego po czê¶ci przyczyni³o siê zebranie piosenek z ró¿nych okresów i wyrzucenie "Thorn Clown" (tylko na edycji japoñskiej), bo kiedy s³ucha³em tego albumu z tym kawa³kiem to zyskiwa³ na swojej spójno¶ci. No i jest moim zdaniem najprzystêpniejsz± p³yt± PoSu (pomijam RS), nie przyt³acza tak jak TPE i w sumie brak tu specjalnych eksperymentów (jak na Scarsick czy BE). Co nie zmienia faktu, ¿e za tê p³ytê Pain of Salvation polubi³em i wgryz³em siê dalej. "Of Two Beginings", "Undertow" i "Chain Sling" ci±gle brzmi± genialnie.  A moim absolutnym numerem jeden jest "One Hour By The Concrete Lake", Daniel ju¿ chyba nic równie fenomenalnego nie nagra. I zgadzam siê, ¿e p³yty tej formacji zyskuj± po zag³êbieniu w teksty, bo one s± po prostu nieroz³±czn± czê¶ci± tych kompozycji.
A kto¶ kiedy¶ powiedzia³, ¿e Toola mo¿na albo pokochaæ, albo znienawidziæ i choæ nie mam tak radykalnych pogl±dów, to co¶ w tym jest (mówiê z perspektywy wielkiego fana formacji) bo sam za pierwszym razem zosta³em skutecznie od ich muzyki odrzucony i musia³em im daæ drug± i trzeci± szansê :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7060 on: 2011-10-08, 20:10:24 »
"Thorn Clown" (tylko na edycji japoñskiej)
Nie zna³em, ale czy ja wiem czy ten Thorn Clown a¿ taki dobry...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7061 on: 2011-10-08, 21:05:28 »
Mi siê podoba bardzo, zw³aszcza w ci±gu z pozosta³ymi. :twisted:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7062 on: 2011-10-09, 08:11:02 »
Zastanawia³em siê, co z tych bonusowych kompozycji w edycjach japoñskich, dla mnie stanowi kompozycjê warto¶ciow± i naprawdê wyj±tkow±, a nie jedynie odrzut z sesji nagraniowej. Do g³owy przychodzi mi jedynie Sad Rain Anekdoten, do³o¿ony do japoñskiej edycji ich debiutu zat. "Vemod".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7063 on: 2011-10-09, 20:23:14 »
Pneuma z p³yty "Apatia" na yt.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7064 on: 2011-10-10, 18:27:32 »

S³ucham nowy NeWBReeD i jest tu masa nieszablonowego grania, ale muzycznie zupe³nie nie mogê przebrn±æ. Jakie¶ to dla mnie takie mia³kie wydaje siê i nijakie, a mo¿e za trudne... :shock: :?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success