Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421994 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7080 on: 2011-10-13, 22:37:30 »
Animals As Leaders - Isolated Incidents
Kolejny track - Odessa.

Edit: ¶wietna jest ta nowa p³yta Tosina! :)
« Last Edit: 2011-10-13, 23:44:08 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kwarc

  • Posts: 23
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • progressive-bolt - to, co w muzyce najlepsze
Odp: Polecamy ciekawą muzykę - RECENZJE
« Reply #7081 on: 2011-10-14, 19:21:04 »
Ja polecam zapoznać się z płytą zespołu Gong - Flying Teapot

Tutaj zamieszczam fragmenty mojej recenzji (pełna recenzja znajduje się na http://progressive-bolt.pl/recenzje/recenzje-redakcji/item/385-gong-flying-teapot.html):

Zespół Gong to już dzisiaj formacja nieco zapomniana, kojarzona głÃ³wnie przez wąskie grono słuchaczy rocka progresywnego i to raczej tych nieco starszych. Według mnie warto jednak odświeżyć tę lekko zakurzoną już pozycję, bo Flying Teapot, rozpoczynający trylogię Radio Gnome Invisible, to płyta wypełniona wspaniałą, zdecydowanie progresywną muzyką, do tego zagraną przez niezwykle utalentowanych i zdolnych muzyków(...)

Spotkałem się z opinią, iż te wydawnictwa to połączenie trzech pierwiastków: kabaretu, kosmosu oraz jazzu. I tak jest faktycznie, zostajemy przeniesieni w sam środek narkotycznych i dziwacznych wizji muzyków Gong, którzy każdym jednym dźwiękiem wciągają nas w tajemnicze i szalone misterium swojej sztuki. Do tego dochodzi niezwykłe, i hmm... dość osobliwe poczucie humoru członków formacji, które przejawia się zarówno w muzyce, jak i tekstach(...)

Jeśli lubicie pierwsze albumy Pink Floyd z Sydem Barrettem na wokalu to Flying Teapot spodoba się Wam na pewno. Krążek ten znacząco poszerza granicę stylu muzycznego zwanego właśnie space rockiem. Tak jak Gong i inne zespoły z tego kręgu nie gra już nikt. Gatunek umarł śmiercią naturalną i tylko gdzieniegdzie na pierwszych płytach Porcupine Tree czy Ozric Tentacles słychać dalekie echa takiej muzyki. Szkoda że tak mało grup poszło w tym kierunku, mi osobiście brakuje we współczesnym rocku tego szaleństwa, tej jazzowej swobody, tej niczym nieograniczonej zabawy formą(...)

Flying Teapot to naprawdę szalona i totalnie "fazowa" płyta. Dałbym głowę, iż muzycy biorący udział w sesji nagraniowej albumu wspomagali się jakimiś substancjami(...)

Płyta ta pomimo różnych dziwnych eksperymentów i zabiegów jest stosunkowo łatwa w obiorze (oczywiście jak na taką muzykę). Już po pierwszym przesłuchaniu melodie same zaczynają nucić się w głowie. Partie solowe poszczególnych instrumentów, pomimo wirtuozerii muzyków Gong, nie męczą, a skutecznie przyciągają uwagę na dłużej. To też album do którego chce się wracać. Skutecznie poprawia humor, pozwala na moment zanurzyć się w narkotycznych doświadczeniach szalonej epoki dzieci kwiatów. Mocne 4+.

Kwarc

  • Posts: 23
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • progressive-bolt - to, co w muzyce najlepsze
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7082 on: 2011-10-14, 19:24:21 »


Gentle Giant - Octopus, klasyk progresji, dziś już nieco zakurzony :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7083 on: 2011-10-14, 19:25:16 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7084 on: 2011-10-14, 20:16:17 »
Dzisiaj Ocoai sprawili mi przyjemno¶æ wrzucaj±c moj± recenzjê ich drugiej p³yty na ¶cianê swojego facebooka, dlatego zapu¶ci³em sobie The Electric Hand :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7085 on: 2011-10-15, 11:45:09 »
Dwóch kawa³ków Nicklasa Barkera, które napisa³ do filmu "El Ultimo Fin De Semana":
- Celestial Ghost
- Sisters
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7086 on: 2011-10-15, 16:47:33 »

Junius "Reports From The Threshold of Death". Bts podpowiedzia³ i w³a¶nie siê zaznajamiam. Fajna p³yta. Muzycznie trochê mi siê kojarzy z Fields of the Nephilim, ostatni± Katatoni± i czym¶ tam jeszcze, ale nie mogê teraz skojarzyæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7087 on: 2011-10-15, 17:08:51 »
Junius leci u mnie właśnie po raz trzeci. Mam spore skojarzenia właśnie z Katatonią. O ile poprzednie albumy od Katatonii były dosyć odległe tak ten ma wiele wspólnego. Mi oni zawsze kojarzyli się też m.in. z Killing Joke. Czasem zdarza im się grać w Polsce. Jesli ktoś będzie miał okazję to mocno polecam. Na żywo ogień!!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7088 on: 2011-10-15, 17:13:31 »
Junius "Reports From The Threshold of Death". Bts podpowiedzia³ i w³a¶nie siê zaznajamiam. Fajna p³yta. Muzycznie trochê mi siê kojarzy z Fields of the Nephilim, ostatni± Katatoni± i czym¶ tam jeszcze, ale nie mogê teraz skojarzyæ.
Junius leci u mnie w³a¶nie po raz trzeci. Mam spore skojarzenia w³a¶nie z Katatoni±. O ile poprzednie albumy od Katatonii by³y dosyæ odleg³e tak ten ma wiele wspólnego. Mi oni zawsze kojarzyli siê te¿ m.in. z Killing Joke. Czasem zdarza im siê graæ w Polsce. Jesli kto¶ bêdzie mia³ okazjê to mocno polecam. Na ¿ywo ogieñ!!!
Jak dos³ucha³em do koñca, to album skojarzy³ mi siê jeszcze z "October Rust" Type O Negative. S³yszê tam nawet dalekie echa The Cure, a nawet jakby Yes... :shock: Czy to mo¿liwe?

Edit: ju¿ wiem czemu ten Yes mnie tak mêczy³, bo na "Reports From The Threshold of Death" momentami jak bym s³ysza³ co¶ z twórczo¶ci Vangelisa z Andersonem. :wink:


« Last Edit: 2011-10-15, 19:04:17 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7089 on: 2011-10-16, 18:49:21 »

Born of Osiris "The Discovery" - amerykañski band graj±cy progressive death metal.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7090 on: 2011-10-16, 22:08:43 »
Piszcie, piszcie co s³uchacie. Kolejny ciekawy projekt podpowiedzia³ mi the_silent_man: Falloch "Where Distant Spirits Remain".

Na popróbowanie otwieraj±cy kawa³ek: We Are Gathering Dust.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7091 on: 2011-10-16, 22:38:26 »
Muszê przyznaæ Luksor, ¿e mamy du¿o wspólnego je¶li chodzi o muzyczne fascynacje. Muszê czê¶ciej podgl±daæ, czego aktualnie s³uchasz. Te¿ ostatnio katowa³em Fallocha i przyznam, ¿e to ciekawy materia³, chocia¿ na d³u¿sz± metê trochê zbyt monotonny. We Are Gatheringz Dust to zdecydowanie najmocniejsza pozycja na p³ycie i trochê szkoda, ¿e tê p³ytê promowa³a. Zawsze to fajnie jak na p³ycie jest co¶, co wywiera wiêksze wra¿enie ni¿ singiel.

Born of Osiris ca³kiem ciekawe, chocia¿ muzycznie momentami zbyt przekombinowane jak na mój gust. Te klawisze to jakie¶ szaleñstwo :D

Ja aktualnie wdra¿am siê w nastrój koncertowy i s³ucham Blueneck.


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7092 on: 2011-10-16, 23:07:53 »
Ja aktualnie wdra¿am siê w nastrój koncertowy i s³ucham Blueneck.
Fajne. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7093 on: 2011-10-17, 19:49:18 »
S³ucham Bad As Me - nowego albumu Toma Waitsa
Ca³ego albumu mo¿na pos³uchaæ wchodz±c na stronê po¶wiêcon± p³ycie, pobieraj±c kod na maila i potem wklepuj±c go na tej¿e stronie (przychodzi z opó¼nieniem, ja czeka³em chyba z godzinê) :P

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7094 on: 2011-10-17, 21:10:04 »
Ostatnio wystopowa³em z Wilsonem/Opethem/PoSem/DT i ich nowo¶ciami i:
- wracam do starego, dobrego Huntera (w sobotê w klubie wymiatali :D)
- zapoznajê siê z p³yta "tOMEk beksiñski"
- Beethoven i jego symfonie
« Last Edit: 2011-10-17, 21:12:10 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind