Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421975 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7095 on: 2011-10-17, 21:20:25 »
A ja g³ównie na zmianê nowy Animals As Leaders i Junius.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7096 on: 2011-10-17, 21:52:09 »
U mnie jesień neofolku, na zmianę Woven Hand Mosaic i Von Thronstahl Conscriptum (czasem spotyka się zapis Conscriptvm, ach, ci Germanie i ich rzymskie dziedzictwo ortograficzne ;P), przerywane psychohitami z gatunku szwedzkiego popu (koreańskie na szczęście u mnie nie zaskakują na dłużej ;))
A VT polecam, tu niezbyt reprezentatywna próbka, czyli The Baltic Partisan. Miłego słuchania :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7097 on: 2011-10-18, 19:16:24 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7098 on: 2011-10-19, 00:17:10 »
- zapoznajê siê z p³yta "tOMEk beksiñski"

I co to w ogole za klimaty? Jakies rockowe czy bardziej gotyckie?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7099 on: 2011-10-19, 18:19:08 »


Machine Head "Unto The Locust" yeep wyciek³o ;)


Co do albumu hmm jest POWER to napewno:) jest dobrze! pocz±tek powala "I!!! Ammm!!!!! death!!!!!!!!!! ..."  Ogólnie album to dobra kontynuacja Through The Ashes Of Empires oraz The Blackening. (wiêc jak dla mnie to b.dobrze bo moim zdaniem s± to ich najlepsze albumy - bardziej dojrza³e). Dopiero co siê ws³uchujê, ale ju¿ 'widaæ' , ¿e mo¿na nagraæ kolejny mocny i genialny album nie wywracaj±c wszystkiego do góry nogami like Mr. Akerfeldt & Co. ;)

Nadal s³ucham i muszê stwierdziæ, ¿e siê nie nudzi BA po miesi±cu nadal mnie zaskakuje (taki Locust np).. niby faktycznie nie ma wiêkszych zmian w stylu ale i po co? riffy s± piekielnie dobre, dynamika na najwy¿szym poziomie, a wszystko to oblane Flynn'owskim wokalem :) Po Heritage i Wilsoni'e daje niez³ego kopa! Jak dla mnie ¶wietna i udana p³yta MH!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7100 on: 2011-10-19, 18:54:56 »
Joseph Magazine - intryguj±cy prog-metal.

Je¿eli komu¶ podoba³ siê Lebowski, to zapewne Joseph Magazine tak¿e przypadnie do gustu, choæ graj± trochê mocniej, momentami jakby pod Dreamów. A p³yta niedroga, podobnie zreszt± jak Butterfly Trajectory.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7101 on: 2011-10-19, 20:29:43 »
- zapoznajê siê z p³yta "tOMEk beksiñski"

I co to w ogole za klimaty? Jakies rockowe czy bardziej gotyckie?

Szczerze mówi±c to dwa pierwsze kawa³ki (które zdaje siê Adamczyk pu¶ci³ w niedzielê wieczorem) bardzo ciekawe, natomiast pó¼niej zabrak³o pomys³u. Poszczególne kompozycje mi niezbyt podesz³y. W pewnym momencie odnios³em wra¿enie, ¿e muzycy nie mog± siê zdecydowaæ czy nagrywaj± muzykê elektroniczn± czy rocka, czy s± powa¿ni czy sarkastyczni. A niestety Anja tak niemi³osiernie podci±ga³a koñcówki w sposób "operowy", ¿e wypad³o to groteskowo. Ale niew±tpliwie parê motywów jest dobrych.

Zaznaczam, ¿e s³ucha³em 2 razy, wiêc moja opinia jest wyj±tkowo subiektywna i instynktowna.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7102 on: 2011-10-20, 15:04:10 »
D³ugo nie mia³em okazji tu popisaæ, ale teraz spêdzê parê chwil, a nu¿ kto¶ siê pokusi sprawdziæ. O oczywisto¶ciach typu Opeth, Steven etc. pisaæ nie zamierzam, nie po temu zreszt± ten temat, ale ostatnio jestem zasypany p³ytami i mo¿e parê s³ów zatem...

Po¶wiêci³em parê chwil BRUTAL TRUTH i ich nowej p³ycie "End Time" ale w przeciwieñstwie do "Evolution Through Revolution" sprzed dwóch lat ona jest strasznie na jedno kopyto. Jak kto¶ jest mi³o¶nikiem chaotycznego grindu starej szko³y to polecam, ja wracam do niej stosunkowo rzadko.

Du¿o lepsze wra¿enie zrobi³a na mnie nowa epka IMMOLATION zatytu³owana "Providence" a rozdawana w internecie za darmo przez zespó³. Zachowuje ¶wietne standardy produkcyjne a jednocze¶nie jako¶ciowo przebije nieco wymêczon± "Majesty and Decay". Jest majestat, ciê¿ar, niewiarygodna melodyjno¶æ charakterystyczna dla nich. Ja bym do nazwa³ królewskim standardem w death metalu.

Bardzo dziwnym tworem jaki ostatnio studiujê jest BLUE DAISY. Powiedzia³bym ¿e to muzyka bardzo na czasie bo eksploruje popularne w muzyce alternatywnej w±tki ³±cz±c w dziwny konglomerat gitarowy drone, minimal techno, dubstep, ambient i bóg wie co jeszcze. W podrzuconym przeze mnie kawa³ku mamy te¿ elegancki rap w stylu Dalek. Mroczna i niepokoj±ca a jednocze¶nie bardzo delikatna i osobliwa muzyka.

Now± epkê zaserwowa³o te¿ ENSLAVED, a to ju¿ ich druga w tym roku. Ta jest surowa i nawi±zuje do tych zdecydowanie bardziej blackmetalowych korzeni grup (brak chocia¿by czystych ¶piewów Herbranda). Podobno zosta³a nagrana w lesie, a je¶li tak by³o to brzmi to naprawdê przekonuj±co.

W dobrym stylu powróci³o te¿ JANE'S ADDICTION chocia¿ ich nowa p³yta jest mrocznie psychodeliczna, a nie jak dotychczasowo dynamicznie rockowa. Wiêcej tu Muse bym powiedzia³ ni¿ funku. Ale to ich sprawa. £yka siê ca³kiem dobrze, mimo ¿e ja nie potrafiê do koñca przekonaæ siê do wokaliz Farrella. Tak czy siak to na pewno najwa¿niejsza rockowa premiera przed nowym Soundgarden.

Z krainy cienia przyp³ynê³a do mnie nowa p³yta KOMBAJNU DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH. Panowie z ch³opców zamienili siê w mê¿czyzn chocia¿ ca³y czas jest to polski alternatywny smutas z abstrakcyjnym tekstami to wiêcej tu agresji i powa¿nej dramaturgii ni¿ dzieciêcych smuteczków. To jest naprawdê mocna p³yta, w któr± raczej nie³atwo siê wgry¼æ na raz. Odstrêcza wrêcz, powiedzia³bym.

Na razie tyle. Ale pewnie jeszcze was pomêczê. ;)
« Last Edit: 2011-10-20, 15:06:03 by Unas »
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7103 on: 2011-10-20, 16:36:19 »
Na razie tyle. Ale pewnie jeszcze was pomêczê. ;)
Mêcz dalej. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7104 on: 2011-10-20, 18:20:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7105 on: 2011-10-20, 22:52:14 »
Black Math Horseman - ciekawe, trudne do okre¶lenia granie: trochê progresji, trochê cofniêtych wokali, trochê krzyku i masa innych rzeczy

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7106 on: 2011-10-21, 22:06:34 »
- Neurasja
To jest kontynuacja warszawskiego Alamuta... wtedy ich muzyka mia³a etniczny klimat... Ten nowy zespó³ bardziej kojarzy mi siê z takimi kapelami jak Muzykoterapia, Ms. No One... ale jako¶ mniej mi siê podoba... "znormalnieli"...
« Last Edit: 2011-10-21, 22:11:49 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7107 on: 2011-10-22, 13:40:57 »

Od kilku dni s³ucham debiutu polskiej formacji Joseph Magazine zat. "Night of the Red Sky". Bardzo udany debiut. Zespó³ gra ¶wietnie technicznie. Wokalnie na p³ycie niewiele i stosunkowo przeciêtnie. P³yta ma znakomite brzmienie. Mo¿e tylko niektóre partie klawiszy maj± odrobinê za amatorskie i syntetyczne brzmienie. Kompozycyjnie jest nie¼le, choæ po przes³uchaniu ca³o¶ci wkrada siê uczucie monotonii, bo wszystko zlewa siê jakby w jedn± ca³o¶æ. I melodie, momentami naprawdê niez³e, jeszcze niezbyt indywidualne i niezapadaj±cego w pamiêæ. Porównajmy dla przyk³adu z debiutem Riverside - tam pojawi³a siê ca³a masa muzyki na naprawdê wysokim poziome i wyra¼nie odbijaj±ca siê od przeciêtno¶ci w muzyce rockowej. Tutaj jeste¶my zaledwie odrobin± nad poziomem przeciêtno¶ci. Ale przyk³adaj±c miarê, ¿e to dopiero debiut, jest naprawdê bardzo dobrze i podobnie jak w przypadku Disperse lub Butterfly Trajectory, dobrze wró¿y na przysz³o¶æ. I jeszcze recka z ArtRock.pl.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7108 on: 2011-10-22, 14:34:02 »
Z tego, co wiem to ArtRock obj±³ patronatem rozwój tej formacji. Jako¶ szczególnie siê nie ws³uchiwa³em, ale ich muzyka wydaje mi siê odrobinê przekombinowana. U mnie aktualnie krêci siê Impressions (Lunatic Soul).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7109 on: 2011-10-22, 14:49:06 »
...ich muzyka wydaje mi siê odrobinê przekombinowana.
Te¿ mam takie odczucie, szczególnie za du¿o jest tych pokombinowanych i bardzo podobnych do siebie gitarowych riffów, przez co wkrada siê uczucie znu¿enia i monotonii.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success