Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421968 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7110 on: 2011-10-22, 18:35:03 »
Druga czê¶æ dnia to praktycznie tylko Animals As Leaders:

Bardzo pasuje mi takie granie - jazzuj±cy djent okraszony wirtuozeri± Tosina Abasi. W±tpiê by kto¶ jeszcze nie zna³, ale gdyby tak siê zdarzy³o, na chybi³ trafi³ na popróbowanie: Song of Solomon, Modern Meat, Odessa, On Impulse.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7111 on: 2011-10-22, 20:41:43 »
Weightless jest bardzo dobry, ale bardziej 'rwany' i chyba trochê trudniejszy w odbiorze porównuj±c z pierwsz± p³yt± przez co póki co nie mogê siê jeszcze do koñca do niego przyzwyczaiæ. Nie wiem czy wiêksza ilo¶æ elektroniki wysz³a im na dobre - mimo ¿e niektóre wstawki s± nawet fajne. Za to bas jest jeszcze bardziej wyeksponowany i w takich kawa³kach jak New Eden po prostu mia¿d¿y. W³a¶ciwie pierwszy album te¿ od razu ca³y mi nie podszed³ tak¿e przypuszczam z ka¿dym ods³uchem powinno byæ lepiej.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7112 on: 2011-10-23, 09:15:21 »
Joseph Magazine - intryguj±cy prog-metal.
Po raz kolejny kilka s³ów o tym jednym z ciekawszych dla mnie w ostatnim okresie (obok Butterfly Trajectory) polskim debiucie. P³yta na dobr± sprawê skonstruowana zosta³a na zasadzie: pograjmy przez 40 minut karko³omne wariacje a la Dream Theater (we¼my na warsztat przyk³adowo ¶rodkow± instrumentaln± czê¶æ Outcry), do³ó¿my wstêp i zakoñczenie trochê w innym stylu, co¶ jeszcze w ¶rodku i mamy gotowy album. I w³a¶nie na p³ycie najbardziej brakuje mi (podobnie jak na najnowszej ods³onie Lunatic Soul) wokali, bo to co jest pasuje niczym przys³owiowy kwiatek do ko¿ucha. Byæ mo¿e taka by³a koncepcja, a mo¿e wokalista pojawi³ siê zbyt pó¼no, by ¶piewaæ trochê wiêcej. Osobi¶cie nie jestem przekonany do tego co zaprezentowa³ w ostatniej kompozycji oraz wokaliz gdzie¶ w ¶rodku. Póki co jest zdecydowanie najs³abszym ogniwem formacji.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7113 on: 2011-10-24, 11:40:21 »
Czê¶æ druga:

Tak jak spora czê¶æ forum podniecam siê nie zdrowo nowy albumem JUNIUS. Du¿o ju¿ zosta³o tu o niej powiedziane, ja od siebie dodam tylko, ¿e takie kawa³ki jak "All Shall Float" czy "A Universe Without Stars" naprawdê zabijaj±.

Poniewa¿ nie mam awersji do rapu, a ju¿ szczególnie do polskiego, czêsto mój odtwarzacz okupuje ostatnio nowa p³yta £ONY zatytu³owana "Cztery i Pó³". Mniej tu m³odzieñczego kabaretu w którym lubowa³ siê szczecinianin, teraz g³ównie ironiczna publicystyka i trochê nostalgii ¶wie¿ego 30-latka. Do tego ¶wietne, nowoczesne bity nieska¿onego klasycznym samplowaniem i rewelacyjne flow. Bardzo dobra p³yta.

W nieskoñczonym oczekiwaniu na nowy Burial szukam te¿ muzyki, która jakkolwiek by go przypomina³a i bliski temu jest BONECOLD chocia¿ zasadniczo maluje swój oszczêdny brzmieniowo dubstep w znacznie ja¶niejszych barwach. Je¶li kto¶ ma problemy ze snem, a dobra elektronika to to co lubi, to serdecznie polecam "Somnipath", zasadniczo muzyka t³a, ale bardzo przyjemna.

Inne dubstepowe d¼wiêki, którym siê po¶wiêcam to ulubione przeze mnie KRYPTIC MINDS. Oni to ju¿ w zasadzie ocieraj± siê o darkstep. Jestem trochê zawiedziony "Can't Sleep", bowiem w przeciwieñstwie do debiutu i niezliczonej ilo¶ci wybitnych singli tutaj mo¿na znale¼æ sporo pospolitych d¼wiêków, które niewiele wnosz± do twórczo¶ci tego duetu. Niemniej jednak polecam ich ka¿demu kto lubi w³o¿yæ g³owê w d¼wiêki pustych nocnych ulic jakiej¶ mrocznej metropolii. Takie trochê dubowe "Perdition City".

I wreszcie na koniec tej listy solidny kop w po¶ladki, w postaci ALL PIGS MUST DIE czyli nowej hardcorowo-sludgeowej ekipy muzyków Converge i Trap Them. Je¶li kto¶ kojarzy obydwie te formacje to wie, ¿e mo¿na siê spodziewaæ siê nielichego ³omotu. Z tym¿e w przeciwieñstwie do rodzimych grup tutaj muzycy nastawieni siê nie na urywanie g³owy w tempie 250, ale solidne mia¿d¿enie ko¶ci breakdownami i d-beatow± motoryk±. Jest w tym pasja i autentyczna agresja która spala z³e i namawia do headbangingu. Dawkowaæ ostro¿nie.
[under construction]

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7114 on: 2011-10-25, 10:50:35 »
Walkuje od wczoraj debiut lodzkiego Tune - bardzo dobra plyta, ciekawe podejscie do komponowania i do tego niezly wokalista. Calosc do odsluchu tutaj, a ja cos czuje, ze bede kolejna plyte zamawiac :]
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7115 on: 2011-10-25, 12:14:10 »
Her Name Is Calla ca³kiem ciekawy brytyjski postrock, momentami urzekaj±cy nastrój, nostalgiczne wokale, dêciaki (!).

A tu jeszcze taki przyk³ad: Her Name Is Calla - A Blood Promise. 14-tego listopada graj± w Warszawie ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7116 on: 2011-10-25, 15:05:33 »
Calosc do odsluchu tutaj...
Super, ¿e coraz wiêcej formacji decyduje siê na taki krok i mo¿na bez kombinowania pos³uchaæ przedpremierowo materia³u w sieci, by spokojnie podj±æ decyzjê o ewentualnym nabyciu albumu. Tak jakby dojrzewa³ "mój" :wink: pomys³. A Tune, jak ju¿ wcze¶niej pisali¶my bodaj¿e latem, kolejny intryguj±cy projekt na krajowej scenie.


Btw. kto¶ z Was jeszcze s³ucha "Cerulean Blue" Rain? By³ to jeden z pierwszych projektów umieszczonych w sieci do pobrania, nb. wspania³a p³yta. :)



« Last Edit: 2011-10-25, 15:19:59 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7117 on: 2011-10-25, 20:39:30 »
Zakocha³em siê w nowej p³ycie Tori Amos. Jeszcze ¿adnej jej p³yty tak nie uwielbia³em od pocz±tku do samego koñca. W³a¶nie w³±czy³em znowu. Odp³yn±³em, do widzenia.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7118 on: 2011-10-26, 17:59:19 »
Ca³kiem przypadkiem siê dowiedzia³em i ju¿ s³ucham. Jak kto¶ jest spragniony growlu i miêcha to polecam. Zespó³ Gregora Mackintosha - VALLENFYRE - A Fragile King

Doesn't mean you should
Just because you can

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7119 on: 2011-10-26, 21:18:26 »
Nowy Tom Waits tak konkretnie kopie dupę, że odciągnąć od niego może mnie tylko nowy album Florence + The Machine, który właśnie zaczynam słuchać.

Btw. kto¶ z Was jeszcze s³ucha "Cerulean Blue" Rain? By³ to jeden z pierwszych projektów umieszczonych w sieci do pobrania, nb. wspania³a p³yta. :)

Słuchałem dawno temu i bardzo mi się podobało, chociaż teraz już niewiele dźwięków pamiętam.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7120 on: 2011-10-28, 23:44:43 »
Ceremonials Florence + The Machine to album doskonały w każdym calu. Trochę bardziej przebojowy od wcześniejszego Lungs, ale i dużo bardziej równy - prawie każdy utwór na tej płycie jest doskonały. Spodziewałem się mocnego materiału, ale płyta i tak przerosła moje oczekiwania. Jestem zachwycony. Moja recenzja.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7121 on: 2011-10-28, 23:55:09 »
Ceremonials Florence + The Machine to album doskona³y w ka¿dym calu. Trochê bardziej przebojowy od wcze¶niejszego Lungs, ale i du¿o bardziej równy - prawie ka¿dy utwór na tej p³ycie jest doskona³y. Spodziewa³em siê mocnego materia³u, ale p³yta i tak przeros³a moje oczekiwania. Jestem zachwycony. Moja recenzja.

Recka bardzo fajna, ale na "poziom artystyczny utrzymuj±cy siê na wysokim poziomie" zwróæ uwagê na przysz³o¶æ :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7122 on: 2011-10-29, 13:38:27 »

No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

mr_b

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7123 on: 2011-11-01, 19:24:24 »


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7124 on: 2011-11-02, 22:05:44 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success