Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421904 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7140 on: 2011-11-13, 16:06:22 »

Unas w wywiadzie tak przekonuj±co zachêca³, wiêc postanowi³em siê dobraæ i robi wra¿enie. Pierwsze, co ci¶nie siê na usta, to potêga! No to co, odpalamy...

Jest moc jest jest:) ale mnie ciary przechodz± s³uchaj±c tych utworów w wersji symfonicznej o tu np. w/w "The Vampire From Nazareth" albo tu "Pyramid God".

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7141 on: 2011-11-14, 12:36:41 »
http://www.youtube.com/watch?v=D7DbFth4otE&feature=share - jedyny hip hop który akceptujê w 100%  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekawą muzykę - RECENZJE
« Reply #7142 on: 2011-11-14, 13:49:42 »
Norweska scena juz chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac i zadziwiac. Tym razem wygrzebalem z czelusci sieci twor o nazwie Vaiping i szczerze mowiac to jeszcze nie wiem, czy nadaje sie to do polecania, ale ziarno zostalo zasiane i jestem zaintrygowany ;)

Cholera wie, gdzie to wsadzic, ale jedno jest pewne - strasznie wkreca. Po mojemu to jakis dziwaczny miks industrialu z klimatami rodem z Kraftwerka, do tego gdzies tam troche Rammsteina, moze nawet troche Toma Waitsa (jakos tak mi sie skojarzylo), a wszystko podlane jakims powalonym klimatem i dziwnie rzezacymi gitarami. Naprawde nie wiem, co z tym zrobic :-k Jestem skonfundowany.

Tutaj do odsluchu caly album tego czegos - pierwszy "normalny" (czyt. nie introwy) numer to 'IWW', wiec radze od tego zaczac.



PS: Do tego ci goscie wygladaja, jakby dopiero co skonczyli krecic jakis skecz dla Monty Pythonow. Predzej bym podejrzewal o takie jajcarskie klimaty Szwabow i to ich kanciaste poczucie humoru, a tu Norwegia - spore zaskoczenie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7143 on: 2011-11-14, 18:29:23 »
Mam jaki¶ nostalgiczny powrót do dzieciñstwa, tote¿ s³ucham The Smashing Pumpkins. Poza tym ostatnio du¿o u mnie Czy¿ykiewicza.
Ja te¿ wracam do rzeczy starszych, z tym ¿e u mnie jest to Jethro Tull.
Chyba te¿ sobie przypomnê.

Jesieñ to najlepsza pora roku pod wzglêdem muzycznym. Przynajmniej dla mnie.
ze mn± nie ma ¿artów

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7144 on: 2011-11-14, 20:28:14 »


Jesieñ to najlepsza pora roku pod wzglêdem muzycznym. Przynajmniej dla mnie.

Zgadzam siê. Na jesieni muzyka która wchodzi w pozosta³e pory roku jest równie dobra, albo i lepsza, a poza tym jest szereg rzeczy które nadaj± siê tylko na jesieñ. Zima te¿ jest ok, ale jesieni nie przebije.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7145 on: 2011-11-15, 09:18:48 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7146 on: 2011-11-15, 14:43:28 »

Alpha Coma promuj±cy nowy album George Dorn Screams.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7147 on: 2011-11-16, 10:26:09 »
Unas w wywiadzie tak przekonuj±co zachêca³, wiêc postanowi³em siê dobraæ i robi wra¿enie. Pierwsze, co ci¶nie siê na usta, to potêga! No to co, odpalamy...
Jest moc jest jest:) ale mnie ciary przechodz± s³uchaj±c tych utworów w wersji symfonicznej o tu np. w/w "The Vampire From Nazareth" albo tu "Pyramid God".
Bardzo mi siê podoba ta nowa p³yta Septic Flesh. Unas, zdrajco, czemu¶ nic do tej pory nie napisa³ na forum, ¿e ch³opaki nagrali tak± ¶wietn± p³ytê :axe:  :wink:.

A ta wersja z dyskiem orkiestrowym tylko w full wypasie za jedyne 389.99 z³ – wygl±da imponuj±co:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7148 on: 2011-11-16, 11:09:40 »
Unas, zdrajco, czemu¶ nic do tej pory nie napisa³ na forum, ¿e ch³opaki nagrali tak± ¶wietn± p³ytê :axe:  :wink:.

A ta wersja z dyskiem orkiestrowym tylko w full wypasie za jedyne 389.99 z³ – wygl±da imponuj±co

Z tym toporkiem to 2ch powinno biegaæ :wink: Mnie równie¿ album bardzo przypad³ do gustu i faktycznie jest to naprawdê ¶wietna pozycja.
A co do wydania 'full' to, WOW, widaæ sk±d ta cena, imponuj±ce.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7149 on: 2011-11-16, 11:21:27 »
A nie mia³em czasu 3 edycji napisaæ jeszcze. :P A przecie¿ chwali³em w wywiadzie no!
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7150 on: 2011-11-16, 16:32:26 »
S³ucha³em tylko Vampires from Nazareth w tej "orkiestrowej" wersji, ale podejrzewam ¿e z reszt± jest podobnie - czy tylko dla mnie wydaje siê ¿a³osnym wydawanie samej ¶cie¿ki orkiestry i chóru, tej samej która jest CZʦCI¡ zwyk³ej wersji utworu i nazywanie tego hucznie "wersj± orkiestrow±"? I dodawanie jako super bonus do cholernie drogiej edycji specjalnej? Jako¶ nie wyobra¿am sobie, by Lacrimosa wyda³a swoj± muzykê w wersji CD1 - ca³o¶æ + CD2 - tylko orkiestra i chór, pozbawione wokalu Tilo, gitar, perkusji i ca³ej reszty. Co to jest - podk³ad orkiestrowy daj±cy mo¿liwo¶æ rejestracji w³asnej wersji utworu? Bo  do takich "instrumentalnych" wersji utworów z przedostatniego kr±¿ka DT siê da³o przynajmniej zorganizowaæ karaoke (chocia¿ jako¶ s³abo to widzê, ale na upartego da radê), tutaj ju¿ zupe³nie nie rozumiem posuniêcia. Nied³ugo bêdziemy dostawali piêæ p³yt, na ka¿dym zarejestrowana inna partia - bas, perkusja, gitary, wokal itd?
No i skoro ju¿ o Septic Flesh mowa, to chocia¿ nigdy nie uwa¿a³em tych ich ostatnich eksperymentów z orkiestr± za szczególnie ambitne, to jednak Communion mi siê podoba³o, mia³o faktycznie spor± moc, dawa³o kopa. Tymczasem nowy album mnie nudzi ¶miertelnie - nic w nim mnie nie zainteresowa³o, choæ robi³em kilka podej¶æ, wszystko co na nim jest wydaje siê byæ s³absz± kalk± tego, co ju¿ dostali¶my na Communion. Przez to wszystko orkiestrowe elementy brzmi± jeszcze bardziej kiczowato i tandetnie, niczym wyciête z taniej ekranizacji jakiego¶ komiksu. Dla mnie to jest jednak jedno z rozczarowañ tego roku, choæ jako¶ szczególnie na tê p³ytê nie liczy³em.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7151 on: 2011-11-16, 21:34:36 »
A ja tak siê ucieszy³em wie¶ciami o reaktywacji Black Sabbath, ¿e s³ucham sobie "Sabotage". :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7152 on: 2011-11-16, 22:15:27 »

Unas w wywiadzie tak przekonuj±co zachêca³, wiêc postanowi³em siê dobraæ i robi wra¿enie. Pierwsze, co ci¶nie siê na usta, to potêga! No to co, odpalamy...
Niesamowita p³yta :) Wersja symfoniczna to faktycznie podk³ady :P Ale p³yta mia¿d¿y. Zainteresowa³em siê tym zespo³em :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7153 on: 2011-11-16, 22:40:35 »
Natrafi³em nawet na stosown± recenzjê:
Quote from: Magazyn Gitarzysta
Grecy powracaj± z ósmym ju¿ albumem w karierze. Karierze, w trakcie której nie prze¿yli mo¿e jakich¶ wielkich upadków, ale te¿ i niewielu do¶wiadczyli wzlotów. Oczywi¶cie, Septic Flesh to zespó³ o ustalonej marce, produkuj±cy solidne p³yty, który jednak nigdy, przynajmniej w moim odczuciu, nie nagra³ porywaj±cego kr±¿ka. Nigdy nie budzi³em siê z chêci± natychmiastowego odpalenia której¶ z ich p³yt. A przecie¿ z muzyk± czasem jest jak z dziewczyn±, ca³y dzieñ potrafi chodziæ po g³owie.  Do tej pory moimi faworytami w dyskografii SF by³y: ostatnia, jak dot±d, "Communion" (2008) oraz wcze¶niejsza "Sumerian Daemons" (2003). Mo¿na powiedzieæ, ¿e przy okazji wydania tej ostatniej co¶ dobrego zaczê³o siê dziaæ w muzyce Greków. Nie mam te¿ w±tpliwo¶ci, ¿e "The Great Mass" to najlepsza rzecz, jak± wydali muzycy z Hellady. To zawsze mi³e zaskoczenie w czasach, gdy zwykle zespó³ maj±cy 3-4 p³yty na koncie ka¿dym kolejnym wydawnictwem u¶wiadamia s³uchaczowi, ¿e najlepsze, co mia³ do zagrania, ju¿ (niestety) nagra³. S± od tej regu³y wyj±tki i Septic Flesh ewidentnie do nich nale¿y. Od pierwszych p³yt Ateñczycy starali siê ³±czyæ orkiestralne klawisze z melodyjnym death metalem. Jednak dopiero na ostatnich p³ytach uda³o im siê skomponowaæ naprawdê ¶wietne tematy. Muzycy Septic Flesh maj± projekt o nazwie Chaostar. Kszta³c±cy siê w kompozycji w London College of Music lider Septic Flesh Christos Antoniu, dawa³ upust swemu zami³owaniu do klasyki w tym w³a¶nie projekcie. By³o kwesti± czasu, kiedy po³±czy obie formy muzyczne w jedno i sta³o siê to w³a¶nie na "The Great Mass". Z pomoc± w utrwaleniu tej wizji przysz³a Orkiestra Filharmonii Praskiej oraz 32-osobowy chór. Efekt jest co najmniej zdumiewaj±cy. Porównywaæ orkiestracje np. Dimmu Borgir do tych z "The Great Mass" to jak porównywaæ fabu³ê "Zmierzchu" do "Niebezpiecznych Zwi±zków" Frearsa. Obydwa s± byæ mo¿e dobrze zrealizowane, ale niuansów i tre¶ci jakby wiêcej w tym drugim. Zarówno je¶li idzie o tematy na orkiestrê, jak i te death metalowe, to najlepsza rzecz, jak± Grekom uda³o siê skomponowaæ do tej pory. Muzyka na "The Great Mass" jest raz gwa³towna, raz klimatyczna. Jednak dominuj±cym elementem jest ten pierwszy. Brzmi to trochê jak soundtrack do jakiego¶ gotyckiego horroru. ¦ciana d¼wiêku jest powalaj±ca. Orkiestracje na szczê¶cie nie ociekaj± bombastycznym patosem. Bardziej buduj± klimat, a je¶li ju¿ spotykaj± siê w crescendo z gitarami i perkusj±,  zaaran¿owane s± na tyle ciekawie, ¿e nie odnosi siê wra¿enia, ¿e s³ysza³o siê to ju¿ sto razy. Zmienno¶æ tempa to te¿ du¿y atut p³yty. Aran¿acja perkusji, kombinowanie ze zmiennym metrum, tak niewiele trzeba, by zaciekawiæ s³uchacza, tak by nie mia³ wra¿enia powtarzalno¶ci. Tu równie¿ oklaski dla perkusisty Fotisa Benardo. Jest te¿ uk³on w stronê starszych fanów w postaci "Rising", gdzie prosty melodyjny gitarowy temat stanowi podstawê utworu, w refrenie za¶ s³ychaæ charakterystyczny czysty wokal Sotirisa Vayenasa. Tak niewiele czasem potrzeba, by skomponowaæ dobry metalowy numer. Septic Flesh w³a¶nie osi±gn±³ szczyt i mam nadziejê, ¿e nieprêdko z niego zejdzie. Takie p³yty pchaj± ten gatunek do przodu. Na dzieñ dzisiejszy "The Great Mass" w moim odczuciu jest poza konkurencj±, je¶li idzie o death metal. Jeden z najlepszych albumów w tym gatunku od lat. Pozostaje wcisn±æ play i ponownie zanurzyæ siê w niespokojnym klimacie,  wykreowanym przez Greków.

Sebastian Urbañczyk, ocena: 10/10
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7154 on: 2011-11-17, 20:37:14 »


Od dwoch dni. Fajnie chlopaki smaza. Bardziej mi to wchodzi niz tegoroczny DT.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success