Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422023 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7230 on: 2012-01-07, 16:37:33 »
Subsignal - Touchstones
Druga "p³yta roku". Piêkne, przestrzenne, prog-rockowe granie. Wokalnie na najwy¿szym poziomie, kompozycyjnie równie¿ kapitalnie...
Jak tak piêknie zachêcasz, to postanowi³em siê zapoznaæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7231 on: 2012-01-08, 02:39:23 »
Moon Far Away - Minnesang. £adne, nawet bardzo. Jeszcze nie wiem, co mi siê najbardziej podoba, pewnie póki co ok³adka i ksi±¿eczka, ale nied³ugo pewnie i jaki¶ utwór mi siê na mózg rzuci (chocia¿ nie ma tu hiciorów jak na Bia³owodziu np. Собираетце любезной, a w ka¿dym razie póki co nie s³yszê ;))

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7232 on: 2012-01-08, 12:10:12 »
Lethian Dreams na przyk³adzie White Gold. Wyj±tkowo podoba mi siê ten sposób wykorzystania wokalu.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7233 on: 2012-01-08, 16:45:12 »
Od paru dni s³ucham g³ównie Fonetyki  8)
...If I call will you come and will you save me?

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7234 on: 2012-01-09, 15:07:28 »
Jeff Bridges - Jeff Bridges
Ju¿ dawno mia³am przes³uchaæ, ale rozprasza³y mnie ró¿ne takie. W ka¿dym razie - dobrze jest, póki co.
(What A Little Bit Of Love Can Do)
ze mn± nie ma ¿artów

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7235 on: 2012-01-09, 20:31:43 »
Slucham od wczoraj kawalka 'Relusion' z drugiej plyty rodzimego Hipgnosis - swietnie wchodzi i czuje glod dalszej czesci tej plyty (niestety chwilowa pustka w portfelu).

Slyszal ktos moze caly album? Any opinions?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7236 on: 2012-01-10, 09:14:00 »
Jeszcze jeden kawa³ek z tej p³yty, "The Garden".

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekawą muzykę - RECENZJE
« Reply #7237 on: 2012-01-10, 10:31:39 »
Zespol Lebowski, ktory w 2010 praktycznie wszedzie zostal okrzykniety debiutantem roku na scenie progresywnej, udostepnil swoje dzielo 'Cinematic' w calosci do odsluchu. Takze kto tam jeszcze nie zna tej plyty - klik.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7238 on: 2012-01-10, 10:32:23 »
O, dzieki ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7239 on: 2012-01-11, 08:44:07 »
Na stronie Rock Area jest konkurs, w którym mo¿na wygraæ p³ytê Hipgnosis. Trwa on do jutra, wiêc mo¿esz spróbowaæ szczê¶cia ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7240 on: 2012-01-11, 21:14:26 »
Na stronie Rock Area jest konkurs, w którym mo¿na wygraæ p³ytê Hipgnosis. Trwa on do jutra, wiêc mo¿esz spróbowaæ szczê¶cia ;)

Heh, moze warto sprobowac ;)

+_+_+_+_+_+_+



Chyba jedna z najwazniejszych plyt w historii muzyki w ogole.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7241 on: 2012-01-12, 00:19:09 »
Chyba jedna z najwazniejszych plyt w historii muzyki w ogole.

och, ju¿ bez przesady, jest kapitalna, ale nie szafujmy tak "najwa¿niejszymi w historii", "genialnymi" itp. na prawo i lewo, bo te cudowne okre¶lenia zupe³nie strac± warto¶æ :P
W ogóle odrobinê krytyczniej spogl±dam ostatnio na Lacrimosê, nadal mi siê podoba, ale jednak s± rzeczy, które teraz zgrzytaj± mi w zêbach, a kiedy¶ tak nie by³o.


Ja ostatnio katujê w g³ównej mierze jeden zespó³ - Amplifier - a w zasadzie jeden ich album - The Octopus. Bojê siê ju¿ syndromu zakatowania do obrzydzenia, bo nawet jak nie chcê go s³uchaæ, to i tak chodzi mi po g³owie i w koñcu w³±czam. Nie s±dzi³em, ¿e tak bardzo siê do mnie przyklei. Ale kr±¿ek jest naprawdê bardzo dobry.

A, s³ucha³em te¿ zremiksowanego "Starless and Bible Black" King Crimson i znów muszê bardzo pochwaliæ Wilsona - wreszcie skrzypce w The Great Deceiver brzmi± jak skrzypce, a nie "co¶, co gra równolegle z gitar±, ale w zasadzie s³abo s³ychaæ i siê zlewa, wiêc pewnie nie jest zbyt istotne". Ca³ej p³yty wcze¶niej jako¶ za szczególnie nie lubi³em (najchêtniej s³ucha³em dwóch pierwszych utworów), a teraz zaczynam na ni± powoli patrzeæ jako ca³o¶æ, zreszt± okazuje siê, ¿e naprawdê ciekaw±. I odkry³em, ¿e The Night Watch to jest jednak przepiêkny utwór z parti± wokalu, która mnie ka¿dorazowo rozbija na kawa³ki.
« Last Edit: 2012-01-12, 00:22:57 by Callahan »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7242 on: 2012-01-12, 10:21:09 »
Chyba jedna z najwazniejszych plyt w historii muzyki w ogole.

W ogóle odrobinê krytyczniej spogl±dam ostatnio na Lacrimosê, nadal mi siê podoba, ale jednak s± rzeczy, które teraz zgrzytaj± mi w zêbach, a kiedy¶ tak nie by³o.

Tez juz nie patrze na nich z pozycji na kolanach, jak to bylo jeszcze jakies 12-13 lat temu, ale na 'Elodii' nadal nie potrafie znalezc chocby jednego slabego momentu. Dla mnie to dzielo zamkniete i absolutne ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7243 on: 2012-01-13, 14:49:09 »
Ja ostatnio katujê w g³ównej mierze jeden zespó³ - Amplifier - a w zasadzie jeden ich album - The Octopus. Bojê siê ju¿ syndromu zakatowania do obrzydzenia, bo nawet jak nie chcê go s³uchaæ, to i tak chodzi mi po g³owie i w koñcu w³±czam. Nie s±dzi³em, ¿e tak bardzo siê do mnie przyklei. Ale kr±¿ek jest naprawdê bardzo dobry.


Zainspirowany Twoj± i innych rekomendacjami, siêgn±³em po tê p³ytê (no dobra, fakt, ¿e Durose teraz u nich gra te¿ mia³ wp³yw :P ) i stwierdzam co nastêpuje: kilka kawa³ków jest naprawdê ¶wietnych, wiêkszo¶æ - przeciêtno¶rednich. Generalnie ten sam problem co ostatni Stefek: z tego mo¿na by³o zrobiæ pojedyncze CD - niekoniecznie wypchane po brzegi - i album zyska³by bardzo du¿o, a tak to ciê¿ko siê przez to przegry¼æ i wyselekcjonowaæ co¶ warto¶ciowego. Chyba ogóln± bol±czk± proga zawsze by³o nie respektowanie zasady "less is more". Tym niemniej, kilka kawa³ków sobie na playli¶cie zostawiê na sta³e

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7244 on: 2012-01-13, 19:06:15 »
Mnie pocz±tkowo zupe³nie odrzuci³o - ha³a¶liwe, du¿o niskich tonów, wszystko siê zlewa w ca³o¶æ, utwory trudno odró¿niæ od siebie, w dodatku tyle tego jest. Potem siê spodoba³o, jako¶ od wczoraj  wreszcie siê uwolni³em. Masz trochê racjê z tym porównaniem do Wilsona. I w³a¶nie problemem nie jest to, ¿e które¶ utwory s± z³e - one s± po prostu przeciêtne, albo zaledwie "dobre" i rozmywaj± obraz. Niemniej kilka patentów jest fajnych, parê chwytliwych melodii równie¿ i nawet jako ca³o¶æ s³ucha siê tego dobrze.
Mam dziwne wra¿enie, ¿e my nie wiadomo czego oczekujemy od muzyki i strasznie wybrzydzamy. A mo¿e naprawdê trudno ostatnio by³o o naprawdê dobry, porywaj±cy jako ca³o¶æ album?

 

lofty-success