Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421937 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7245 on: 2012-01-13, 23:43:37 »
Poza wymienionymi przez Ciebie elementami odrzuca³ mnie nieco wokal, który brzmi jak ma³o przekonuj±cy klon Stevena Wilsona.. No i fakt, mocno siê to wszystko zlewa - w zasadzie oba CDki wype³nione s± bli¼niaczo podobnymi utworami. Tym niemniej parê rzeczy na czele z utworem tytu³owym "zatrybi³o" u mnie ;)

Wiesz, nie wydaje mi siê, ¿e za du¿o wymagamy (a mo¿e to frustracja po odej¶ciu 'Sizeów..? :P mnie na przyk³ad boli, ¿e Durose teraz po¶wiêca siê w ca³o¶ci czemu¶ ewidentnie s³abszemu..). Mam natomiast wra¿enie, ¿e za du¿o zespo³ów z okolic prog rocka ucieka w megalomaniê, wychodz±c z za³o¿enia ¿e je¶li fani pokochali ich p³yty to podwójnie pokochaj± podwójne wydawnictwa. Prawda jest natomiast taka, ¿e liczy siê jako¶æ a rosn±ca ilo¶æ wp³ywa na ni± odwrotnie proporcjonalnie.. Przyk³ad? Porównaj sobie Octopus czy Grace for Drowning z Music For Nurses. W muzyce niedosyt jest lepszy ni¿ przesyt
« Last Edit: 2012-01-14, 10:11:40 by :Wreath: »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7246 on: 2012-01-14, 11:33:20 »


Po tylu latach ta plyta nadal rozwala na kawalki!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7247 on: 2012-01-15, 13:01:57 »
Poza wymienionymi przez Ciebie elementami odrzuca³ mnie nieco wokal, który brzmi jak ma³o przekonuj±cy klon Stevena Wilsona..
Subiektywnie, z tym trudno jest mi siê zgodziæ, ja wokalnie skojarzeñ ze Stevenem nie mia³em, pocz±tkowo dziwnie to dla mnie brzmia³o, ale szybko siê przyzwyczai³em. Ciekaw jestem jak wokalnie idzie im na ¿ywo, przekonam siê w kwietniu ;)

Quote
Wiesz, nie wydaje mi siê, ¿e za du¿o wymagamy (a mo¿e to frustracja po odej¶ciu 'Sizeów..? :P mnie na przyk³ad boli, ¿e Durose teraz po¶wiêca siê w ca³o¶ci czemu¶ ewidentnie s³abszemu..). Mam natomiast wra¿enie, ¿e za du¿o zespo³ów z okolic prog rocka ucieka w megalomaniê, wychodz±c z za³o¿enia ¿e je¶li fani pokochali ich p³yty to podwójnie pokochaj± podwójne wydawnictwa. Prawda jest natomiast taka, ¿e liczy siê jako¶æ a rosn±ca ilo¶æ wp³ywa na ni± odwrotnie proporcjonalnie.. Przyk³ad? Porównaj sobie Octopus czy Grace for Drowning z Music For Nurses. W muzyce niedosyt jest lepszy ni¿ przesyt
No tutaj wytoczy³e¶ ciê¿ki argument, bo jednak Music for Nurses to dla mnie taki niedo¶cigniony wzór nagrywania krótkich albumów. Nie znam drugiej epki, która by³aby tak idealna - w niczym nie przesadzona, wywa¿ona i jednocze¶nie tak niesamowicie mocna pod wzglêdem zawartych na niej kompozycji. (I dlatego te¿ tak siê w¶ciekam, ¿e tego nigdzie nie mo¿na kupiæ, to po prostu g³upie, ¿e siê takich rzeczy nie wznawia, bo nie ma innej mo¿liwo¶ci by s³uchaæ muzyki, jak ukra¶æ j± z sieci.)
Niektóre zespo³y nie maj± pewno¶ci co do kierunku, w którym pod±¿aj± i zamiast skupiæ siê na najbardziej warto¶ciowym materiale, eksperymentalnie b³±dz± w ró¿nych kierunkach - i w tym w sumie nie ma nic dziwnego. Choæ zdolno¶ci nie brakuje, by potem zrobiæ z tego co¶ "s³uchalnego", to nie zawsze pomys³y s± trafione. Problem w tym, ¿e kiedy ju¿ zosta³a w nie w³o¿ona praca, pewnie trudno jest je tak po prostu odrzuciæ. Wiêc to, co najlepszego z tej pracy wynik³o, s³uchacz potem musi sobie wybraæ z szumu przeciêtno¶ci. Z drugiej strony nasuwa mi siê przyk³ad Archive - w grudniu nagrywali swój nowy album, twierdz±c, ¿e rejestruj± wszystko, co stworzyli, ale nie zak³adaj±c z góry, ¿e wszystko bêd± upychaæ na now± p³ytê. Potencja³u maj± podobno na dwudyskowy album, a czy taki on rzeczywi¶cie bêdzie - dot±d nie powiedzieli. Ja nie widzê nic z³ego w wydawaniu odrzutów z sesji przy okazji singli, mini-albumów, albo dorzucania ich jako bonusy w dro¿szych wersjach - bo i tak standardow± wersjê albumu staram siê zwykle traktowaæ jako odrêbn± ca³o¶æ. Byle tylko by³ do tych utworów dostêp, je¶li ju¿ zespó³ decyduje siê na ich publikacjê. A album jako tê utart± przez dziesiêciolecia formê powinno siê jednak traktowaæ wyj±tkowo - nie jako okazjê do ci±g³ego przepracowywania swojego stylu, czy poddawania s³uchacza próbom, ale raczej wynik uczciwej pracy i zaprezentowanie jej faktycznego efektu szerokiej publiczno¶ci. Szczególnie, ¿e dzisiaj to, jak siê dany efekt uzyska³o, da siê pokazaæ na wszelkie mo¿liwe sposoby (przyk³adem Wilson, który upycha do tych super-wypasionych wydawnictw wszelki ¶mietnik, jaki tylko mu siê nawinie ze studia).

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7248 on: 2012-01-15, 13:40:06 »

Po the great mass zainteresowa³em siê tym zespo³em i przyznajê ¿e wci±gn±³ mnie bez reszty :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7249 on: 2012-01-15, 15:23:09 »
Apple Bells - Taki jest ¶wiat - karmazynowanie po polsku. Tu drobne fragmenty z "Rzeki dam".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7250 on: 2012-01-15, 21:26:19 »

Po the great mass zainteresowa³em siê tym zespo³em i przyznajê ¿e wci±gn±³ mnie bez reszty :)

Mmmm, swietna jest ta plyta - IMHO obok 'Ophidian Wheel' najlepsza w dyskografii SF.

A u mnie dzisiaj klasycznie:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekawą muzykę - RECENZJE
« Reply #7251 on: 2012-01-15, 21:34:30 »
Dla wszystkich, ktorych ostatnio jara Septic Flesh  - a jak widze jest tu takich coraz wiecej: rzuccie sobie uchem na austriacki Hollenthon. W sumie dosc podobne granie - tez cala masa orkiestracji, rozmach, mroczne klimaty i swietny, gleboki wokal. Zespol wydal poki co bodajze 3 albumy, ale na scenie dzialaja juz dosc dlugo (ich pierwsza plyte kupilem jeszcze na tasmie gdzies w poznych latach 90.; a zreszta ich kregoslup to ludzie, ktorzy w zamierzchlych czasach tworzyli potezny i oblesny death metal w Pungent Stench, wiec metal maja we krwi ;) ). Anyway, na probke 'Of Splendid Worlds' oraz 'Enrapture'.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7252 on: 2012-01-17, 16:16:49 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7253 on: 2012-01-17, 19:47:03 »


Stare dobre czasy:) Klasyk...Pantera - Official Live 101 Proof 1997

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7254 on: 2012-01-17, 22:03:39 »
« Last Edit: 2012-01-17, 22:15:59 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7255 on: 2012-01-19, 22:28:27 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7256 on: 2012-01-21, 12:26:53 »

- Kuriozum
A sk±d znasz? :D To mój zespó³ jest XD
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7257 on: 2012-01-21, 14:23:56 »
A sk±d znasz? :D To mój zespó³ jest XD
Tradycyjnie, natrafi³em w trakcie przegl±dania ró¿niastych witryn. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kwarc

  • Posts: 23
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • progressive-bolt - to, co w muzyce najlepsze
Odp: Polecamy ciekawą muzykę - RECENZJE
« Reply #7258 on: 2012-01-21, 22:28:57 »
Chciałem polecić Wam do przeczytania mój artykuł na temat gatunku jakim jest (był?) space rock:

http://www.wykop.pl/link/1014845/space-rock-gatunek-ktory-umarl/

Uważam, że tak jak Hawkwind czy Gong w zasadzie nie gra już teraz żaden innym zespół. Styl jest o tyle warty przypomnienia, że wiele współczesnych kapel takich jak chociażby Radiohead, the Mars Volta, Muse czy Porcupine Tree inspiruje się dokonania space rocka i te inspiracje są wyraźnie słyszalne. Myślę, że gatunek ten nawet po latach robi ogromne wrażenie. Osobiście bardzo lubię tego typu gęstą fakturę dźwiękową i narkotyczny duszny nastrój w kompozycjach. Ze wszystkich space rockowych kapel najbardziej przypadł mi do gustu Hawkwind, a szczególnie album Warrior On The Edge Of Time (tutaj recenzja: http://progressive-bolt.pl/component/k2/item/1105-hawkwind-warrior-on-the-edge-of-time.html). A jakie jest wasze doświadczenie ze space rockiem?

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7259 on: 2012-01-23, 20:52:44 »
Stare (2009) ale dla mnie nowo¶æ :)

Spinnerette - Spinnerette


Quote from: artrock.pl
Debiut Spinnerette sk³ada siê z... przyjemnych piosenek. Barwnych na swój sposób, dopieszczonych studyjnie. Je¶li trafiaj± siê stricte cukierki, to w nadzieniu maj± k³y. (Vide – wycie wilków pod koniec „All Babes Are Wolves”.) Jest to muzyka melodyjna, miejscami zachêcaj±ca do niezobowi±zuj±cego podrygiwania w miejscu, jak singlowy „Ghetto Love” i „Distorting A Code”. Co¶ jednak jest w tym g³osie pani Dalle. Potrafi ³adnie ¶piewaæ, z lekk± chrypk±, a chwilê pó¼niej zawyæ jak za czasów Distillers, chocia¿by w „A Spectral Suspension” lub „Rebellious Palpitations”. Zamykaj±cy album „A Prescription For Mankind” brzmi majestatycznie, zupe³nie jakby zespó³ czu³, ¿e nie musi niczego udowadniaæ. Gdzie¶ tam pobrzmiewa klasyk± rocka, mo¿e nawet odrobinê Kyussem w tej przestrzeni rozmytej (pustynnej?). Gdzie¶ tam mo¿e Queens of the... Ale w ¿aden sposób nie mo¿na przesadzaæ z porównaniami. Ta p³yta brzmi przede wszystkim jak dzie³o Brody Dalle.

Ogólnie polecam. Zró¿nicowana p³yta, ¶wietnie vokale i ciekawa oprawa muzyczna, raz bardziej, raz mniej melodyczna. A A Prescription For Mankind faktycznie brzmi ... majestatycznie.