Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421926 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7545 on: 2012-06-29, 11:41:02 »
Kurcze widzê, ¿e ten Om zgarnia tu same achy i ochy i a¿ nie chcê nikogo dra¿niæ swoim 'malkontenctwem', ale po prostu nie rozumiem zachwytów.. Nie to, ¿e mi siê nie podoba - jest ok, s³ucha siê mi³o, ale ¿eby od razu powala³ na kolana..? W tej do¶æ w±skiej specjalizacji panowie maj± ju¿ nie lada konkurencjê, za któr± uwa¿am w tym przypadku Dead Can Dance - i sorry ale przy niej wypadaja trochê blado.. Mo¿e to kwestia mojej nieznajomo¶ci poprzedniej twórczo¶ci panów z Om, ale us³yszawszy tylko to nagranie porównanie z DCD nasunê³o siê samo no i jak tu wypa¶æ ol¶niewaj±co? :)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7546 on: 2012-06-29, 12:29:36 »
W tej do¶æ w±skiej specjalizacji panowie maj± ju¿ nie lada konkurencjê, za któr± uwa¿am w tym przypadku Dead Can Dance - i sorry ale przy niej wypadaja trochê blado.. Mo¿e to kwestia mojej nieznajomo¶ci poprzedniej twórczo¶ci panów z Om, ale us³yszawszy tylko to nagranie porównanie z DCD nasunê³o siê samo no i jak tu wypa¶æ ol¶niewaj±co? :)

Zapoznaj siê z poprzednimi albumami. Koniecznie w kolejnosci chronologicznej. Najlepiej zaczynaj±c od protoplasty OM czyli Sleep. Mo¿e Zrozumiesz jak dalece nistosowne jest porównywanie OM do DCD ;) To s± dwa ró¿ne ¶wiaty, zupe³nie ró¿ne korzenie i tak naprawdê w OM chodzi o co¶ zupe³nie innego ni¿ w DCD. DCD nie jest dla OM ¿adn± konkurencj±. Pierwsze wra¿enie mo¿e byæ bardzo myl±ce ;) Advaitic Songs to jak na razie dla mnie ¶cis³a czo³ówka w tym roku.

Co siê za¶ tyczy DCD - wczoraj przysiad³em nad nowym albumem. No kurde, troche siê rozczarowa³em. Ale nie dlatego, ¿e jest z³y. Wrêcz przeciwnie, podoba mi siê. Ale jakbym s³ysza³ solowego Brendana. Jako¶ tak za ma³o tam ¿ywych instrumentów, przynajmniej takie odnios³em wra¿enie. Bardzo syntetyczna ta p³yta. Od DCD oczekiwa³em jednak czego¶ wiêcej. Zw³aszcza, ¿e to ich wielki studyjny powrót.
« Last Edit: 2012-06-29, 12:34:15 by bts »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7547 on: 2012-06-29, 12:40:52 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7548 on: 2012-06-29, 14:20:59 »
W tej do¶æ w±skiej specjalizacji panowie maj± ju¿ nie lada konkurencjê, za któr± uwa¿am w tym przypadku Dead Can Dance - i sorry ale przy niej wypadaja trochê blado.. Mo¿e to kwestia mojej nieznajomo¶ci poprzedniej twórczo¶ci panów z Om, ale us³yszawszy tylko to nagranie porównanie z DCD nasunê³o siê samo no i jak tu wypa¶æ ol¶niewaj±co? :)

Zapoznaj siê z poprzednimi albumami. Koniecznie w kolejnosci chronologicznej. Najlepiej zaczynaj±c od protoplasty OM czyli Sleep. Mo¿e Zrozumiesz jak dalece nistosowne jest porównywanie OM do DCD ;) To s± dwa ró¿ne ¶wiaty, zupe³nie ró¿ne korzenie i tak naprawdê w OM chodzi o co¶ zupe³nie innego ni¿ w DCD. DCD nie jest dla OM ¿adn± konkurencj±. Pierwsze wra¿enie mo¿e byæ bardzo myl±ce ;) Advaitic Songs to jak na razie dla mnie ¶cis³a czo³ówka w tym roku.

Co siê za¶ tyczy DCD - wczoraj przysiad³em nad nowym albumem. No kurde, troche siê rozczarowa³em. Ale nie dlatego, ¿e jest z³y. Wrêcz przeciwnie, podoba mi siê. Ale jakbym s³ysza³ solowego Brendana. Jako¶ tak za ma³o tam ¿ywych instrumentów, przynajmniej takie odnios³em wra¿enie. Bardzo syntetyczna ta p³yta. Od DCD oczekiwa³em jednak czego¶ wiêcej. Zw³aszcza, ¿e to ich wielki studyjny powrót.

o, ju¿ mo¿na znale¼æ nowe DCD? chêtnie pos³ucham

tymczasem w temacie OM: dlatego w³a¶nie zaznaczy³em nieznajomo¶æ poprzedników Advaitic Songs. Wydaje mi siê, ¿e Wasza percepcja albumu jest inna bo ¶ledzili¶cie ich wcze¶niej. Natomiast z perspektywy kogo¶ z zewn±trz  porównanie do DCD - zw³aszcza tego wczesnego - s± jak najbardziej na miejscu. Pierwszy utwór ze ¶piewaj±c± pani± to co¶ na wzór utworów z Lis±, natomiast pan co ¶piewa dalej trochê jakby próbowa³ robiæ to manier± Brendana. Tak¿e korzenie mog± byæ i ró¿ne, ale obecne brzmienie wywo³a³o u mnie takie a nie inne skojarzenia

a muzyki ju¿ trochê w ¿yciu pos³ucha³em i nie powiem nigdy, ¿e black metal to trochê jakby ciê¿szy Led Zeppelin czy co¶ w tym rodzaju ;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7549 on: 2012-06-29, 14:34:47 »
W tej do¶æ w±skiej specjalizacji panowie maj± ju¿ nie lada konkurencjê, za któr± uwa¿am w tym przypadku Dead Can Dance - i sorry ale przy niej wypadaja trochê blado.. Mo¿e to kwestia mojej nieznajomo¶ci poprzedniej twórczo¶ci panów z Om, ale us³yszawszy tylko to nagranie porównanie z DCD nasunê³o siê samo no i jak tu wypa¶æ ol¶niewaj±co? :)

Zapoznaj siê z poprzednimi albumami. Koniecznie w kolejnosci chronologicznej. Najlepiej zaczynaj±c od protoplasty OM czyli Sleep. Mo¿e Zrozumiesz jak dalece nistosowne jest porównywanie OM do DCD ;) To s± dwa ró¿ne ¶wiaty, zupe³nie ró¿ne korzenie i tak naprawdê w OM chodzi o co¶ zupe³nie innego ni¿ w DCD. DCD nie jest dla OM ¿adn± konkurencj±. Pierwsze wra¿enie mo¿e byæ bardzo myl±ce ;) Advaitic Songs to jak na razie dla mnie ¶cis³a czo³ówka w tym roku.

Co siê za¶ tyczy DCD - wczoraj przysiad³em nad nowym albumem. No kurde, troche siê rozczarowa³em. Ale nie dlatego, ¿e jest z³y. Wrêcz przeciwnie, podoba mi siê. Ale jakbym s³ysza³ solowego Brendana. Jako¶ tak za ma³o tam ¿ywych instrumentów, przynajmniej takie odnios³em wra¿enie. Bardzo syntetyczna ta p³yta. Od DCD oczekiwa³em jednak czego¶ wiêcej. Zw³aszcza, ¿e to ich wielki studyjny powrót.

o, ju¿ mo¿na znale¼æ nowe DCD? chêtnie pos³ucham

tymczasem w temacie OM: dlatego w³a¶nie zaznaczy³em nieznajomo¶æ poprzedników Advaitic Songs. Wydaje mi siê, ¿e Wasza percepcja albumu jest inna bo ¶ledzili¶cie ich wcze¶niej. Natomiast z perspektywy kogo¶ z zewn±trz  porównanie do DCD - zw³aszcza tego wczesnego - s± jak najbardziej na miejscu. Pierwszy utwór ze ¶piewaj±c± pani± to co¶ na wzór utworów z Lis±, natomiast pan co ¶piewa dalej trochê jakby próbowa³ robiæ to manier± Brendana. Tak¿e korzenie mog± byæ i ró¿ne, ale obecne brzmienie wywo³a³o u mnie takie a nie inne skojarzenia

a muzyki ju¿ trochê w ¿yciu pos³ucha³em i nie powiem nigdy, ¿e black metal to trochê jakby ciê¿szy Led Zeppelin czy co¶ w tym rodzaju ;)

W ramach szybkiego doszkolenia Variations on a Theme w ca³o¶ci ;)

DCD mo¿na wyszperaæ bez problemu w guglach ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7550 on: 2012-06-29, 14:35:01 »
Kurcze widzê, ¿e ten Om zgarnia tu same achy i ochy i...

Album bardzo przypad³ mi do gustu :) i w najbli¿szym czasie z pewno¶ci± czêsto bêdê do niego wraca³. Czy przetrwa próbê czasu... zobaczymy za pó³ roku. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7551 on: 2012-06-29, 20:42:23 »
Om s³ucha³em tylko czê¶ciowo i jako¶ mnie nie porwa³o, ale to ju¿ trzeci temat, w którym piszê praktycznie to samo, wiêc bardzo mo¿liwe, ¿e za bardzo grymaszê ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7552 on: 2012-06-29, 20:53:26 »
Pierwszy utwór ze ¶piewaj±c± pani±...

Tomek, to trochê jak na Waszej EP-ce. Tak¿e macie "laskowaty otwieracz". :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7553 on: 2012-06-30, 09:09:33 »
Oyaarss  - dla koneserów postindustrialnej elektroniki.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7554 on: 2012-06-30, 10:22:27 »
Pierwszy utwór ze ¶piewaj±c± pani±...

Tomek, to trochê jak na Waszej EP-ce. Tak¿e macie "laskowaty otwieracz". :wink:

co¶ w tym jest :) co zrobiæ, inspiracje s± silne :P

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7555 on: 2012-06-30, 14:01:00 »
Przes³ucha³em now± Gojirê i album przyt³umi³ mnie. Nie mam teraz nastroju na takê muzykê i na razie raczej nie bêdê s³ucha³. Druga po³owa p³yty momentami przykuwa³a uwagê, ale album nie wszed³ mi.

Gojira - L'enfant Sauvage

Jestem po dwóch ods³uchach i za pierwszym razem te¿ pad³o stwierdzenie "sza³u nie ma" ALE, przy 2gim razie ju¿ siê powoli zacze³o wy³apywaæ smaczki, niuanse... generalnie muszê siê odci±æ od reszty ost. s³uchanej muzyki, diametralnie rózni±cej siê stylem.

Czujê, ¿e bedzie podobnie jak z The Way Of All Flesh...czyli bardzo pozytywnie! Trochê to trwa³o, by zaskoczy³o lecz gdy do tego dosz³o to w wielkim stylu:)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7556 on: 2012-06-30, 17:46:49 »
Co siê za¶ tyczy DCD - wczoraj przysiad³em nad nowym albumem. No kurde, troche siê rozczarowa³em. Ale nie dlatego, ¿e jest z³y. Wrêcz przeciwnie, podoba mi siê. Ale jakbym s³ysza³ solowego Brendana. Jako¶ tak za ma³o tam ¿ywych instrumentów, przynajmniej takie odnios³em wra¿enie. Bardzo syntetyczna ta p³yta. Od DCD oczekiwa³em jednak czego¶ wiêcej. Zw³aszcza, ¿e to ich wielki studyjny powrót.

s³ucham w³a¶nie nowego DCD i póki co mimo, ¿e Spiritchasera to nie przebija to podoba mi siê niesamowicie! Skojarzenie z solowym Brendanem s³uszne, ale tylko po czê¶ci bo na tym albumie podobnie jak na starych plytach DCD jest wyra¼ny podzia³ na utwory Brendana i utwory Lisy. Trochê szkoda, ¿e nie kontynuowali ³±czenia swoich inspiracji jak na wspomnianym Spiritchaserze tylko ka¿dy sobie rzepkê skrobie, ale nadal - przebija to o kilka d³ugo¶ci panów z OM moim skromnym zdaniem

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7557 on: 2012-06-30, 17:49:11 »
Przes³ucha³em now± Gojirê i album przyt³umi³ mnie. Nie mam teraz nastroju na takê muzykê i na razie raczej nie bêdê s³ucha³. Druga po³owa p³yty momentami przykuwa³a uwagê, ale album nie wszed³ mi.

Gojira - L'enfant Sauvage

Jestem po dwóch ods³uchach i za pierwszym razem te¿ pad³o stwierdzenie "sza³u nie ma" ALE, przy 2gim razie ju¿ siê powoli zacze³o wy³apywaæ smaczki, niuanse... generalnie muszê siê odci±æ od reszty ost. s³uchanej muzyki, diametralnie rózni±cej siê stylem.

Czujê, ¿e bedzie podobnie jak z The Way Of All Flesh...czyli bardzo pozytywnie! Trochê to trwa³o, by zaskoczy³o lecz gdy do tego dosz³o to w wielkim stylu:)
Dok³adnie! Pierwszy raz nie zachwyci³, ale im wiêcej razy przes³ucha³am, tym bardziej zaczê³am siê wkrêcaæ w ten kr±¿ek! Podoba mi siê!! :)
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7558 on: 2012-07-01, 01:25:56 »
Przes³ucha³em pierwszy raz Eremitê Ihsahna. Oj, ciê¿ko mi to wchodzi³o, ale zainteresowa³o mnie. Bojê siê tylko, ¿e niestety ma³o to siê ró¿ni od After. Ale bêdê móg³ krytykowaæ jak siê lepiej wgryzê, bo to jednak du¿o muzyki i to skomplikowanej, wiêc potrzebujê wielu podej¶æ by sobie wyrobiæ jak±¶ opiniê.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7559 on: 2012-07-01, 10:22:12 »
Przes³ucha³em pierwszy raz Eremitê Ihsahna. Oj, ciê¿ko mi to wchodzi³o, ale zainteresowa³o mnie. Bojê siê tylko, ¿e niestety ma³o to siê ró¿ni od After. Ale bêdê móg³ krytykowaæ jak siê lepiej wgryzê, bo to jednak du¿o muzyki i to skomplikowanej, wiêc potrzebujê wielu podej¶æ by sobie wyrobiæ jak±¶ opiniê.

Mam podobne odczucia. 'After' bylo w pewnym sensie przelomowe i sporo nowego wnosilo, a tu juz jakby wiecej powielania schematow z poprzedniej plyty. Przesluchalem ja juz z 10 razy i coraz lepiej wchodzi, ale nie powala tak jak poprzedniczka, choc 'The Grave' jest tak dziwny, ze cholernie intryguje.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success