Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422033 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7650 on: 2012-08-24, 23:01:24 »
Twoje s³owa podkre¶laj± moje odczucia na temat tego bandu zanim us³yszalem "Monoliths". W sumie ta p³yta mnie ol¶ni³a dopiero, a wcze¶niej dla mnie Sunn by³o najwy¿ej ¶wietnym ¿artem. Mieli¶my nawet z kolegami kapelê drone-parody, z któr± nagrali¶my jak±¶ obskurn± epkê trochê siê polewaj±c z ca³ej tej "awangardy". Ale "Monolity" sporo zmieni³y zupe³nie inaczej wtedy spojrza³em na ten zespó³.
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7651 on: 2012-08-24, 23:10:28 »
Ja od Monolitów zacz±³em i niemal od pocz±tku zrobi³y na mnie spore wra¿enie. Atmosferê takiej muzyki mo¿na ci±æ no¿em (by pozostaæ w kuchennych klimatach). A co do Black One, to nie wci±gnie mnie chyba tak, jak Monolity, ale na pewno do niej bêdê wraca³ (to by³ mój pierwszy ods³uch). ¯arty ¿artami (skojarzenie z czajnikiem by³o tak silne, ¿e musia³em siê nim podzieliæ), ale jako eksperymentalne zjawisko ta muzyka jest ciekawa. Tak sobie my¶lê, czy nie jest to jeszcze jedna odmiana muzyki, do której bardziej ni¿ s³owo "muzyka" pasuje raczej okre¶lenie sound-art...

Przemy¶leñ na temat ekstremalnych przejawów w muzyce i roli intensywno¶ci mam wiêcej, ale na razie niepouk³adane, a nie mam czasu, by napisaæ co¶ o tym jako¶ sk³adnie. Mo¿e za parê tygodni wreszcie sklecê z tego jaki¶ tekst, szczególnie, ¿e niespodziewanie Sunn mi siê w to wpasowuje ca³kiem nie¼le.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7652 on: 2012-08-25, 00:27:22 »
odpowiem tak...
No way in from the outside, no way out from within.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7653 on: 2012-08-25, 00:54:28 »
To znaczy, za³amujesz siê nami? ;) Ja te¿ doceniam mocno du¿± czê¶æ ich dyskografii. Szczególnie "Altar" czy "WhiteOne". Ale przez "Double Null Void" nadal siê nie przegryzam.
[under construction]

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7654 on: 2012-08-25, 09:18:24 »
Aeonsphere - "Alcyone", a tutaj parê s³ów o tym projekcie.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7655 on: 2012-08-25, 14:05:42 »
odpowiem tak...
Nie wiem, dlaczego, ale nie widzê obrazka na forum... Najs, Bejb! :D
...If I call will you come and will you save me?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7656 on: 2012-08-25, 14:12:30 »
 Chyba trzy lata przesuwana by³a premiera... Ale wreszcie jest! Jestem niezmiernie ciekawy co bêdzie. Dopiero zaczynam, oczywi¶cie klimatyczne intro.

 

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7657 on: 2012-08-25, 20:06:55 »
Dzisiaj walkuje koncert reaktywowanego Arcturus sprzed paru miesiecy. I po raz kolejny utwierdzam sie w przekonaniu, ze to genialny, jedyny w swoim rodzaju zespol!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7658 on: 2012-08-26, 13:58:42 »
Arcturus to Artcturus. Klasa sama w sobie. Obok nowego Archive i Katatonii s³ucham masê ró¿nych nowo¶ci i staroci:
- Novembers Doom - Into Night's Requiem Infernal
- Korál - Elõszó / Kiûzetés a Paradicsomból
- Bad Salad "Uncivilized"
- Distorted Harmony "Utopia"
Te dwa ostatnie zespo³y trochê Dreamowate, ale momentami ciekawe d¼wiêki. Szkoda tylko, ¿e technika gitarzystów w solówkach pozostawia jednak trochê do ¿yczenia...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7659 on: 2012-08-26, 16:51:51 »
Na fali znakomitego "Grengus" siêgn±³em po "Weight Of Coronation" i jest równie piêknie od pocz±tku do koñca  :supz: A "Sovereign" klimatycznie przypomina mi genialny "Brought Back" ze wspomnianego wcze¶niej "Grengus".
Do¶æ gadania, polecam uwadze:

HORN OF THE RHINO - Weight Of Coronation



ps. "Brimstone Breath" to jedna z lepszych nut jakie mia³em przyjemno¶æ s³yszeæ, poruszaj±c siê w tych klimatach.
« Last Edit: 2012-08-26, 20:19:56 by ambush1 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7660 on: 2012-08-26, 18:45:46 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7661 on: 2012-08-26, 21:36:57 »
Nowe Archive - jestem ju¿ po kilku przes³uchaniach. Jako ca³o¶æ mo¿e nie jest superpowalaj±ce, kilka nietrafionych rzeczy tam siê znajdzie, ale s± i genialne pere³ki na czele z Wiped Out i Interlace - chocia¿by dla tych dwóch warto przes³uchaæ! Thx again Jacek ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7662 on: 2012-08-27, 15:01:26 »
Imho nierówny jest ten nowy album Vai'a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7663 on: 2012-08-28, 02:09:59 »
 Odno¶nie wcze¶niejszej rozmowy Panów o Sunn O))), choæ nie o nich chcia³bym wtr±ciæ. Ja akurat zaliczam siê do tej grupy ludzi, których dro³ny ani trochê nie ¶miesz± i przeciwnie, uwa¿am same za³o¿enia gatunku (je¶li oczywi¶cie mo¿na o czym¶ takim mówiæ) za niezmiernie ciekawe i warte zg³êbiania. Zreszt± znale¼æ mo¿na wiele analogii z odbiorem wspó³czesnej muzyki powa¿nej, o "powa¿nym" nurcie drone music nie wspominaj±c. Ale niewa¿ne. Zespo³em, który sprzê¿enia i arytmiczno¶æ wykorzystywa³ najciekawiej, jednocze¶nie przez swój ekspresyjny charakter i ponury nastrój nie sprawia wra¿enia jakby robi³ sobie jajce ze s³uchacza, nie balansuje na granicy przerostu formy nad tre¶ci±, by³ i jest dla mnie Khanate. I co najdziwniejsze, mimo eksplorowania podobnych, by nie rzec, ¿e tych samych, terenów do Sunn O))), Grave temple, Pentemple, Burial Chamber Trio i tak dalej, to brzmi naprawdê odmiennie i wyj±tkowo.

Tak sobie my¶lê, czy nie jest to jeszcze jedna odmiana muzyki, do której bardziej ni¿ s³owo "muzyka" pasuje raczej okre¶lenie sound-art...

Przemy¶leñ na temat ekstremalnych przejawów w muzyce i roli intensywno¶ci mam wiêcej, ale na razie niepouk³adane, a nie mam czasu, by napisaæ co¶ o tym jako¶ sk³adnie. Mo¿e za parê tygodni wreszcie sklecê z tego jaki¶ tekst, szczególnie, ¿e niespodziewanie Sunn mi siê w to wpasowuje ca³kiem nie¼le.
Napisz co¶ koniecznie, bardzo chêtnie poczytam i podyskutujê, bo to ¶wietny temat ;)
 "Sound-art" brzmi ciekawie, a do tego to jedno z niewielu "miejsc" gdzie zespó³ w jaki¶ sposób metalowy, wychodz±cy z metalizowania, mo¿e zajmowaæ niewiele ni¿sze miejsce, ni¿ takie nazwiska jak La Monte Young czy inny Cage. Chocia¿ nie ma siê co oszukiwaæ - Sunn O))) nie wynale¼li nic zupe³nie nowego, tylko przenie¶li wcze¶niejsze odkrycia na grunt gitarowy i id±c dalej - rozrywkowy (b±d¼ co b±d¼... chocia¿ mnie samemu wydaje siê to w jaki¶ sposób delikatnie krzywdz±ce okre¶lenie), co w jaki¶ sposób takie "granie" spopularyzowa³o. Ale tak czy inaczej... Sunn to Sunn :mrgreen:

 

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7664 on: 2012-08-28, 10:15:20 »
A u mnie leci dzisiaj Threshold - March Of Progress. Bardzo udany album. Naprawdê dobrze im zrobi³ powrót Wilsona. Przestali byæ kwadratowi a nabrali wiêcej finezji. Fajne, pozytywne granie.