Author Topic: Growling  (Read 16441 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Arhe

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Growling
« Reply #30 on: 2007-12-02, 22:35:13 »
Co do techniki growlowania to mam dla was takie cwiczenie...
Zauwazyles ze gdy wyjawiamy jakies wieksze zdziwienie to wciagamy powietrze.slychac wtedy taki osobliwy dzwiek, zwroc na niego uwage teraz poddaj sie jemu tylko ze wciagaj to powietrze caly czas az ci pluca pekna.staraj sie wciagac to powietrze tak jakbys mial je polknac-musisz je poczuc w przeponie! wazne bardzo aby ociaralo ono takze o struny glosowe gdy juz zalapiesz o co chodzi to zniz tonacje na ta najnizsza(w moim przypadku to zaciskanie gardla :) do tego dodaj jeszcze szczypte agresji albo swoja wlasna intencje tworcza...

Powodzenia i pozdrowienia

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Growling
« Reply #31 on: 2007-12-03, 17:41:38 »
Mnie siê i tak najbardziej podoba guttural :D, a'la Wormed, Fleshgore itp.
No way in from the outside, no way out from within.

fioletowa487

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Jedna z niewielu dziewczyn?
« Reply #32 on: 2009-08-08, 01:24:26 »
Cze¶æ.

Zauwa¿y³am, ¿e grono ludzi choæby rozmawiaj±cych o growlingu to g³ównie mê¿czy¼ni i jest to nieco problematyczne. Jestem dziewczyn± i mimo to chcia³abym nauczyæ siê growlu (ewentualnie sceramo).
Nie ma w moim mie¶cie ¿adnego instruktora tego typu vocalu (je¶li gdziekolwiek kto¶ taki istnieje) i liczê na jakie¶ konkretne instrukcje : co zrobiæ? Nie chodzi mi o powtarzanie ci±gle has³a "Pracuj przepon±!" bo to jest wszêdzie opisane i z czyms takim mo¿na i¶æ do ka¿dego instruktora ¶piewu (b±d¼ te¿ nauczyæ siê samodzielnie).
Wyczyta³am, ¿e nale¿y wybraæ sobie "styl"/"kierunek", w którym chcia³oby siê growlowaæ. Jako dziewczyna nie mam zbyt du¿ego wyboru, ale strasznie podoba mi siê sposób w jaki robi to Angela Gossown z Arch Enemy. Ona jest bogini±.
Je¶li kto¶ siê na tym zna i jest sk³onny mi pomóc, choæ trochê, bêdê bardzo, ale to bardzo wdziêczna.
Owy "Kto¶" móg³by napisaæ to na forum z pewno¶ci± wszystkim by siê przyda³o.

Z góry dziêkujê.