Author Topic: "Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz  (Read 53044 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Toshi

  • Posts: 38
  • Karma: +0/-0
Nie ulega w±tpliwo¶ci, ze wszyscy odwiedzajacy to forum uznaj± Opeth jako kapelê numer 1 ( podobnie jak ja :) ) Jednak Nie samym chlebem cz³owik ¿yje i jestem przekonany, ze Wy równie¿ s³uchacie tak¿e innych zespo³ów. Jakich??

Ja ostatnio jestem pod wielkim wra¿eniem Novembers Doom. Z checia s³ucham Death'a, My Dying Bride, Anathemy, Lux in Tenebris :], In Flames, Blind Guardian , Moonspella i wielu jeszcze wielu innych ;)
- - - To Bid You Farewell - - -

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Opeth=chleb ?
« Reply #1 on: 2003-05-18, 01:24:10 »
Opeth zmienil mnie tak, jak kiedys Iron Maiden, do ktorego wciaz mam wielki sentyment. Z rzeczy, ktore rowniez slucham to aktualnie nowy The Gathering, zakochany jestem w glosie Anneke (graja tu wkrotce), poza tym Anathema, Marillion, Camel (tez tu wkrotce graja), Megadeth, Metallica, Candlemass, Pearl Jam, Dead Can Dance, Skyclad, Moonspell, Tiamat, Katatonia, Blind Guardian, Annihilator, Jean Michael Jarre, Fish, Rage i pare jeszcze innych. Do tego troche polskiej muzy: O.N.A., Roze Europy, Hey, Grzegorz Turnau, Myslovitz, Raz Dwa Trzy... Patrze na te liste i mysle sobie - niezla mieszanina, a jest jeszcze tyle rzeczy, ktore chcialbym miec.

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #2 on: 2003-05-18, 15:15:54 »
aktualnie wsrod kapel ktorych lubie sluchac (oprocz oczywiscie opeth ;-))sa:
anathema, my dying bride, dream theater, death, katatonia, edge of sanity, bloodbath :D, carcass (thx! shadow :-)), tool, marillion, porcupine tree i jedna pani - tori amos :-)

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #3 on: 2003-05-18, 16:40:38 »
Porcupine Tree gral tu raz, a jako support grala Anathema  :wink:

Shadow

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #4 on: 2003-05-19, 05:14:06 »
heh.........ciezko bedzie wybrac tych kilka ulubionych.
Moze lepiej napisze czego ostatnio duzo slucham : Death, Carcass, Morbid Angel, Theory in Practice, Spiral Architect, Porcupine Tree, Arcturus, In The Woods..., Collage (Moonshine), Camel, Led Zeppelin, Summoning, Immortal, Lux Occulta, Tenebris......pewnie o czyms zapomnialam.....

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #5 on: 2003-05-21, 22:08:28 »
Hm... mam wymieniaæ? MAM WYMIENIAÆ??? :twisted:
Yes, Pink Floyd, Fantasy, Tangerine Dream, Gordian Knot, Vangelis, Aghora, Porcupine Tree, Dark Tranquillity, Agathodaimon, Dargaard, Mithotyn i ogólnie wszystkiego co ¶ci±gnê z SoulSeeka :P
True Pagan Winter Crew

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #6 on: 2003-05-22, 01:22:07 »
raz wystarczy ;-)

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #7 on: 2003-05-22, 08:20:50 »
wiêc oprocz Opeth slucham rowniez:
Iron Maiden, Arch Enemy, RATM, RHCP, Katatonia, Behemoth, Deep Purple, Ghost :D, Kat, Marilyn Manson, Sepultura i SOAD. chyba o niczym nie zapomnialem :)  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #8 on: 2003-05-22, 10:37:03 »
Quote
Ja ostatnio jestem pod wielkim wra¿eniem Novembers Doom


Tako¿ i ja :))). Wydaje mi sie ¿e oni (tj. faceci z ND) sa ostro zafascynowani tworczoscia Opeth, bo znajduje w ich kawalkach wiele podobnych elementow. Zreszta, nei znam ich za dobrze, ale to co udalo mi sie uslyszec powialo przyjemnym Opethaniem tak jakos...


A odpowiadajac na pytanie, to glownie slucham kapel gotyckich (nie bede powielal sie, pisalem juz o tym w topiku "cos o sobie":). Opeth slucham z sentymentu :). Podobnie zreszta jak wymieniany juz wyzej przez kogos  Blind Guardian :).

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
inne zespo³y
« Reply #9 on: 2003-05-23, 13:05:34 »
Co oprócz Opeth? Du¿o heavy/power metalu, thrash metalu (tak nawiasem mówi±c parê solówek na "Deliverance" kojarzy mi siê z Coronerem). Lubiê w³a¶nie Coronera, Voivod, Mekong Delta, Testament, Overkill...
Z heavy metalu Iron Maiden, Helloween i du¿o, du¿o innych.
A co z innych gatunków metalu? Lubiê nawet granie "klimatyczne" (Katatonia, Anathema, MDB), greck± scenê np. Septic Flesh, Nightfall, Elysian Fields...
Ponadto projekty zespo³y mr. Dana Swano: Edge Of Sanity, Nigthingale, Unicorn, Pan Thy Monium, Godsend...
Jakbym chcia³ wymieniæ wszystko, to by miejsca nie styk³o.
moonfire - ³orjor of def

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #10 on: 2003-06-25, 11:10:30 »
no ok, teraz ja... ile razu ju¿ to pisa³am ale niech bêdzie, ¿e jeszcze raz :)
Iron Maiden, Opeth [jak¿e inaczej:)], Slayer, Kreator, Metallica[do "Justice" niestety, reszta jako¶ ju¿ nie podchodzi :? ) Marillion, Dream Theater, Black Sabbath, In Flames, Samael, momentami Marduk, Gorgoroth i 1000000 innych których po prostu nie chce mi siê wymieniaæ :)

np. Opeth - Nectar
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

sulfur

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #11 on: 2003-06-26, 00:46:24 »
starsznie dlugo by wymieniac ....ale min: Children of Boddom, Edge of Sanity, Katatonia, In Flames, Anathema, Soilwork i qupe innych...  :twisted:  :twisted:
"am I to bid you farewell?"

psilocybe

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #12 on: 2003-06-26, 23:36:43 »
Warto zwróciæ uwagê na wymienione ju¿ Theory In Practice i Spiral Architect bo to niesamowity materia³. Oj do tego Martyr bo go¶cie s± odjechani zupe³nie, podobnie stary dobry Cynic, Atheist, Dark Tranquillity i Napalm Death. Oprócz tego s³ucham takiej progresji jak Neglected Fields, Acrid, A Canorous Quintet, Grief of Emerald, Emperor, równie¿ Katatonia (Viva Emptiness powali³a mnie na kolana), Agalloch, Enter Chaos, Behemoth, Sceptic, Decapitated, At the Gates, Lilitu, Ensiferum, Pan Thy Monium, Watchtower, Novembre, Entombed, In Flames itd. Uff mo¿na by tak wymieniaæ i wymieniaæ... a muszê na koniec zwrócic uwagê na twórczo¶æ Chuck'a Schuldiner'a, poniewa¿ Death jest dla mnie bandem nr 2 po Opeth, a w ogóle zauwa¿am pewn± styczn± liniê ³±cz±c± Schuldiner'a i Ackerfeld'a, trudno to wyrazic s³owami ale obaj tworz± dla mnie zupe³nie odjechany klimat, w pe³nym tego s³owa znaczeniu. Poza tym mam nadziejê, ¿e ten drugi jeszcze d³ugo po¿yje i nagra kilka rzeczy dla swoich g³odnych czcicieli.
Psilocybe

...Detached from reality, in the Knowing of dreams, we know the entity of ensuing agony waits to clasp us in its cold breast in an empty room. We awake and it's true...

DemonOfTheFall

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #13 on: 2003-06-29, 15:08:41 »
Slucham mase roznych gatunkow.Oprocz naszego genialnego zespolu na O. czesto slucham Anathemy, MDB, Katatonii, Green Carnation, Porcupine Tree, Edge of Sanity i wiekszosc projektow Dana Swano, bardzo mi podchodzi rowniez Nevermore, Arch Enemy...a Death jest niesmiertelny, takze i dla mnie jeden z najwazniejszych zespolow, pionierzy!Oprocz tego Slayer, Megadeth, Entombed, Mustasch etc...

Ardenno

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
"Nie samym chlebem cz³owiek ¿yje" - czyli co prócz
« Reply #14 on: 2003-09-19, 12:57:53 »
Poza wielkim Opethem kolejne miejsca zajmuj±:
Anathema, Tool, My Dying Bride, The Gathering, Apocalyptica, Metallica, A Perfect Circle, In Flames, Ulver, Within Temptation, Theatre of Tragedy..., Z polskich: Moonlight i Hunter!

 

lofty-success