Author Topic: Dead End Kings  (Read 47374 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dead End Kings
« Reply #45 on: 2012-08-21, 17:09:11 »
Piêknie p³ynie ta p³yta! Bardzo mi siê podoba! Byæ mo¿e nawet bardziej ni¿ poprzedniczka. "The Racing Heart"!!! Ten numer sprawia, ¿e kompletnie wymiêkam! Wczoraj oko³o 22 wracam rowerem z roboty, miasto w mroku, z³owrogie chmurzyska wisz± nad ¶wiatem, potê¿ne b³yskawice co chwila przecinaj± niebo, ale ¿adnych grzmotów nie s³yszê, tylko "The Racing Heart". Ciep³y wiatr we w³osach. Co¶ niesamowitego! W takich chwilach mogê umieraæ :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #46 on: 2012-08-21, 19:30:14 »
Piêknie p³ynie ta p³yta!

Bardzo dobrze powiedziane, p³ynie. Chyba powoli zaczynam siê wkrêcaæ, ale tak tylko troszkê... Album ma ¶wietne brzmienie i jest znakomicie zaaran¿owany. A same kawa³ki dopiero zaczynam rozró¿niaæ pomiêdzy sob±. Zobaczymy co bêdzie za dni kilka...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #47 on: 2012-08-22, 12:42:00 »
 Muszê powiedzieæ, ¿e "vexation, internal voooid" wkrêci³o mi siê niemal¿e od razu, ale nastêpne kawa³ki wydawa³y mi siê md³e i na jedno kopyto, zw³aszcza po przes³uchaniu ca³ego albumu na jutubach. Teraz jestem w³a¶ciwie po pierwszym przes³uchu w porz±dnej jako¶ci i cieszê siê, bo jest ca³kiem dobrze :) P³yciwo na pewno bardziej stonowane i spokojniejsze w stosunku do poprzedniego, co ja akurat poczytujê jako zaletê. Dobrze, ¿e nie ma takich klimatopsujów jak solo na kibordzie w Onward into battle albo "lala lala" w Nephilim. Baaardzo ³adne brzmienie, zw³aszcza wszelkich smyczków i inszych klawikordów. My¶lê, ¿e tegoroczna Katatonia podejdzie i osi±dzie mi g³êbiej ni¿ ostatnia :)

 A Lethean gdzie¶ w po³owie mocno mi pobrzmiewa Opeth, komu¶ jeszcze? Chyba nawet konkretnie Hex Omega, tak s±dzê. Po prostu kwestia instrumentacji i harmonii, ale jednak skojarzenie mam nieodparte w³a¶nie z Opeth :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Dead End Kings
« Reply #48 on: 2012-08-22, 14:26:00 »
Ja poczekam do jesieni, ¿eby z³apaæ klimat na Katatoniê ;)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #49 on: 2012-08-22, 18:51:25 »
A Lethean gdzie¶ w po³owie mocno mi pobrzmiewa Opeth, komu¶ jeszcze? Chyba nawet konkretnie Hex Omega, tak s±dzê. Po prostu kwestia instrumentacji i harmonii, ale jednak skojarzenie mam nieodparte w³a¶nie z Opeth :)

To przez te klawiszowe niby-flety, a mo¿e i prawdziwe. Opeciane nalecia³o¶ci s³yszê zreszt± w kilku innych miejscach, ale bardzo subtelnie u¿yte, wiêc nie ma mowy o jakim¶ bezdusznym kalkowaniu itp. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #50 on: 2012-08-22, 20:17:49 »
To przez te klawiszowe niby-flety, a mo¿e i prawdziwe. Opeciane nalecia³o¶ci s³yszê zreszt± w kilku innych miejscach, ale bardzo subtelnie u¿yte, wiêc nie ma mowy o jakim¶ bezdusznym kalkowaniu itp. :)
O, bez dwóch zdañ ;) Tym bardziej, ¿e coraz trudniej w takim nieeksperymentalnym graniu stworzyæ co¶, co nie wywo³uje ¿adnych bliskich skojarzeñ ze wszystkim, co ju¿ wcze¶niej by³o. Tak sobie my¶lê, ¿e w przypadku Katatonii nie zjadanie w³asnego ogona w obranej konwencji to ju¿ sztuka -  a do tej pory naprawdê daj± radê. Dead End Kings ³apie u mnie coraz wiêcej plusów.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #51 on: 2012-08-23, 11:39:27 »
Przes³uchaæ zd±¿y³am tylko raz niestety zanim skasowali na jutubach...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #52 on: 2012-08-23, 15:25:34 »
Wiadomo ju¿ w jakich klimatach bêdzie 12 bonusowy kawa³ek edycji specjalnej (sampl), ale nie wiem czy to jest Second czy The Act of Darkening, a mo¿e zamieszcz± oba...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #53 on: 2012-08-23, 15:29:12 »
Wiadomo ju¿ w jakich klimatach bêdzie 12 bonusowy kawa³ek edycji specjalnej (sampl).
Nie wiem czemu, ale jako¶ ze wszystkich bonusów Katatonii podchodzi mi jedynie Ashen i bardzo lubiê rozszerzony Brave Murder Day, a ca³± resztê odnajduje s³ab± - w tym przypadku równie¿. Zdaje siê, ¿e nagrane zosta³y dwa kawa³ki nie w³±czone w regularny album?
 edit: tak, kacperze, dwa. Liczê na to, ¿e oba bêdê w edycji dwup³ytowej :)

 
« Last Edit: 2012-08-23, 15:31:34 by Sol »

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dead End Kings
« Reply #54 on: 2012-08-23, 16:45:05 »
Z opisu na stronach wydawcy wynika, ¿e w wersji dwup³ytowej bêdzie tylko jeden bonus.

Dwa maj± byæ wy³±cznie w wersji deluxe (ci±gle siê waham czy to kupiæ). Przypuszczam, ¿e bêd± one równie¿ na winylowej 7" w ramach biletu VIP na najbli¿sze koncerty.

A je¶li chodzi o bonusy to zawsze uwielbia³em Dissolving Bonds

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #55 on: 2012-08-23, 20:51:32 »
A je¶li chodzi o bonusy to zawsze uwielbia³em Dissolving Bonds
S³usznie, to te¿ ca³kiem dobry kawa³ek. Zmotywowa³e¶ mnie, ¿eby zgromadziæ wszystkie bonusy. I chyba bêdê musia³ nieco zmieniæ zdanie, bo jest jeszcze kilka cudnych pere³ek oprócz tytu³ów wcze¶niej wymienionych. Odkrycie dnia z sesji Discouraged ones - Quiet world. Bardzo dobry smutasek ;)

 edit: Ekhm... a wiêc na Dead End Kings czekamy do poniedzia³ku, tak? :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dead End Kings
« Reply #56 on: 2012-08-23, 23:32:48 »
Po paru solidniejszych przes³uchaniach uda³o mi siê wreszcie nabraæ jako takiego obrazu nowej Katatonii. Pierwsze co mnie niestety dotyka i boli to fakt, ¿e jest to p³yta zauwa¿alnie s³absza od swojej poprzedniczki. "Night" by³o dla mnie genialne, a atmosfera bezgranicznego smutku jak± emanowa³a tamta p³yta troche tu wyparowa³a. Kawa³ki s± stosunkowo s³abo zapamiêtywalne. Miêdzy "Hypnone", a "Dead Letters" wyró¿nia siê tak naprawdê tylko "Buildings". Zastanawia³em siê z czego to wynika i moim zdaniem chyba ze zdania siê przez panów na totaln± masakrê ¶redniotempowcami. Naprawdê mimo, ¿e gdy przys³uchujesz siê uwa¿nie to s³yszysz, ¿e ka¿dy kawa³ek z osobna ma swój charakter i co wiêcej, jest muzycznie bardzo interesuj±cy to zebrane razem po prostu mêcz±. Czasami s³uchaj±c tej p³yty, a¿ chcia³bym b³agaæ ¿eby ju¿ nie wchodzi³a ta charakterystyczna zawijana perkusja. To sprawia, ¿e wszystkie utwory s± de facto "na jedno kopyto" mimo i¿ s± ¶wietne. Na poprzedniej czêsto by³o s³ychaæ róznice, mieli¶my takie wyró¿niaj±ce siê kawa³ki jak "Inheritance" czy "Departer". Tego mi tu strasznie brakuje i to powoduje ¿e nie umiem siê do koñca do niej przekonaæ mimo i¿ widzê wszystkie jej walory.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #57 on: 2012-08-24, 12:56:28 »
Z opisu na stronach wydawcy wynika, ¿e w wersji dwup³ytowej bêdzie tylko jeden bonus.
Dwa maj± byæ wy³±cznie w wersji deluxe (ci±gle siê waham czy to kupiæ).

Oby tylko w przysz³ym roku nie wydali kolejnej super edycji ze wszystkimi  bonusami i kawa³kami singlowymi, jak sta³o siê to w przypadku "Night Is The New Day (Tour Edition)"...


... Pierwsze co mnie niestety dotyka i boli to fakt, ¿e jest to p³yta zauwa¿alnie s³absza od swojej poprzedniczki. "Night" by³o dla mnie genialne, a atmosfera bezgranicznego smutku jak± emanowa³a tamta p³yta troche tu wyparowa³a. Kawa³ki s± stosunkowo s³abo zapamiêtywalne.

Unas, mam bardzo podobnie...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dead End Kings
« Reply #58 on: 2012-08-24, 13:03:08 »
Z opisu na stronach wydawcy wynika, ¿e w wersji dwup³ytowej bêdzie tylko jeden bonus.
Dwa maj± byæ wy³±cznie w wersji deluxe (ci±gle siê waham czy to kupiæ).

Oby tylko w przysz³ym roku nie wydali kolejnej super edycji ze wszystkimi  bonusami i kawa³kami singlowymi, jak sta³o siê to w przypadku "Night Is The New Day (Tour Edition)"...


Tego wykluczyæ nie mo¿na. Podobnie by³o przy The Great Cold Distance. Czê¶æ bonusów umieszczonych pierwotnie wy³±cznie na winylu wysz³o na singlach cd, czê¶æ na wznowieniach cd+dvd

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #59 on: 2012-08-24, 13:24:48 »
Mo¿e warto zaczekaæ, szczególnie, ¿e ok³adka tym razem niezapiêkna... :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind