Poll

Jakiego softu u¿ywasz?

Foobar2000
5 (21.7%)
Winamp 2/5
9 (39.1%)
XMMS
3 (13%)
amaroK
0 (0%)
Windows Media Player
1 (4.3%)
Banshee
0 (0%)
iTunes
0 (0%)
innego (jakiego?)
5 (21.7%)

Total Members Voted: 3

G³osowanie skoñczone: 2006-02-18, 19:22:45

Author Topic: U¿ywany soft  (Read 16237 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: U¿ywany soft
« Reply #45 on: 2007-01-07, 20:59:28 »
To, ¿e po jakiej¶ minucie wszystko siê zacina i ju¿ nie rusza :(

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: U¿ywany soft
« Reply #46 on: 2007-01-18, 14:51:45 »
A mi sie wczoraj audacious wywalil na pliku .pls :roll: Xmms w ogole takich nie rusza (a to dziwne, bo pamietam, ze jakies 1,5 roku temu moglam na xmmsie posluchac radia z pliku .pls wlasnie) W kazdym razie jak chce posluchac radia przez siec, to ani xmms, ani audacious sie do tego nie nadaja (i musze mplayera odpalac... mplayer jest najlepszy :hihi:)
A powaznie: boje sie tego audaciousa, trudny w oswajaniu i pliki sie glupio dodaje :?

Luna

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ~milk addict~
    • [Blackstone] Mroczna Mg³a
Odp: U¿ywany soft
« Reply #47 on: 2007-01-26, 14:40:17 »
Daaawno, daaawno temu winamp, potem przez pewien czas winda media player. Pó¼niej nasta³ czas iTunes'a, a¿ w koñcu przysz³a kolej na foobarek :)
Zdecydowanie polecam dwa ostatnie z wymienionych (szczególnie foobar).
"Nie ma w przyrodzie namiêtno¶ci równie demonicznej jak ta, która rozpala cz³owieka, gdy ten stoi na skraju otch³ani, zastanawiaj±c siê, czy siê w ni± nie rzuciæ..."

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: U¿ywany soft
« Reply #48 on: 2007-01-26, 16:37:15 »
 Foobar2000 do muzyczki, Windows MP do teledysków itp. : )

Nile

  • Guest
Odp: U¿ywany soft
« Reply #49 on: 2007-01-26, 16:41:35 »
Quote
A mi sie wczoraj audacious wywalil na pliku .pls Rolling Eyes Xmms w ogole takich nie rusza (a to dziwne, bo pamietam, ze jakies 1,5 roku temu moglam na xmmsie posluchac radia z pliku .pls wlasnie) W kazdym razie jak chce posluchac radia przez siec, to ani xmms, ani audacious sie do tego nie nadaja (i musze mplayera odpalac... mplayer jest najlepszy Hihot)

Dlatego tygryski dalej u¿ywaj± XMMSa \m/  8) U mnie dzia³a w nim odtwarzanie z .pls  :?
W ogóle to aplikacje w GTK2 dziwnie u mnie dzia³aj±, szczególnie mplayer - poruszanie siê w menu etc. dzia³a, jakby to powiedzieæ, "skokowo", jakbym mia³ procesor 100 MHz O_O I tak pod ka¿d± dystrybucj± linuks± jak± mia³em.
« Last Edit: 2007-01-26, 18:49:14 by Nile »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: U¿ywany soft
« Reply #50 on: 2007-09-13, 09:47:47 »
Zamieni³em XMMS'a na amarok'a. I cieszê siê z tej zamiany ;]
selfbanned

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: U¿ywany soft
« Reply #51 on: 2007-09-13, 11:10:24 »
amarok ma kiepsk± jako¶æ d¼wiêku u mnie :/ a tak to jest ca³kiem przyjemny..

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: U¿ywany soft
« Reply #52 on: 2007-09-13, 13:41:25 »
Szczerze powiedziawszy, po d³u¿szym u¿ywaniu Amaroka ta jako¶æ d¼wiêku przestaje jawiæ siê jako gorsza, lecz jako 'inna'. Gdy po pewnym czasie odpali³em co¶ na Winampie, to d¼wiêk wyda³ mi siê sztucznie brzmi±cy, tzn. tak, jakby equalizer mia³ bardzo ostre ustawienia [zazwyczaj preferujê ustawienie mniej wiêcej w kszta³t  ^V^, tzn. podbicie ni¿szych i wy¿szych czêstotliwo¶ci przy niewielkim obni¿eniu ¶rodkowych], podczas gdy Winampowe suwaki by³y bardzo nieznacznie ruszone. Konkluzja wiêc jest taka, ¿e Amarok ma zbyt s³aby equalizer, tzn. jego maksymalne ustawienia s± zbyt s³abe, za¶ Winamp przeciwnie - ka¿de drobne odchylenie jest bardzo s³yszalne i nie sposób dokonaæ subtelnych zmian w brzmieniu... :roll:
Na obronê Amaroka trzeba wspomnieæ o genialnej wrêcz bibliotece multimediów i natywnej integracji z last.fm :mrgreen:
« Last Edit: 2007-11-01, 21:20:13 by deluminathor »

paatos

  • Guest
Odp: U¿ywany soft
« Reply #53 on: 2007-11-01, 17:38:31 »
Nie wiem jak by³o z wcze¶niejszymi wersjami, ale foobar 0.9.4.5 pod wine 0.9.48 dzia³a rewelacyjnie  :) ¯adnych przyciêæ przy kompilacji w tle, brak brzydkich czionek/menu czy niespodziewanych segfaultów...

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: U¿ywany soft
« Reply #54 on: 2007-11-01, 18:29:00 »
brak brzydkich czionek/menu czy niespodziewanych segfaultów...

toæ czcionki sobie sam mo¿esz ustawiaæ, jak ca³y wygl±d foobara zreszt±, wiêc to ¿adna wada/zaleta (;
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

paatos

  • Guest
Odp: U¿ywany soft
« Reply #55 on: 2007-11-01, 18:35:06 »
Jak kiedy¶ sprawdza³em to siê menu rozje¿d¿a³o a czcionki wygl±da³y jak pod Windows 3.1 :P
« Last Edit: 2007-11-01, 18:36:45 by paatos »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: U¿ywany soft
« Reply #56 on: 2007-11-18, 14:22:32 »
Ja siê pobawi³em trochê foobarem u dziewczyny, i efekt nawet zadowalaj±cy.

selfbanned

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: U¿ywany soft
« Reply #57 on: 2007-11-18, 23:44:12 »
Ja siê pobawi³em trochê foobarem u dziewczyny, i efekt nawet zadowalaj±cy.
Efekt móg³by byæ zadowalaj±cy, gdyby¶ zacz±³ od usuniêcia Celine Dion, Avril Lavigne i Bon Jovi ;]

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: U¿ywany soft
« Reply #58 on: 2007-11-19, 13:21:42 »
Ja siê pobawi³em trochê foobarem u dziewczyny, i efekt nawet zadowalaj±cy.
Efekt móg³by byæ zadowalaj±cy, gdyby¶ zacz±³ od usuniêcia Celine Dion, Avril Lavigne i Bon Jovi ;]
Utwory tych wykonawców mieszcz± siê w rozleg³ym katalogu "inne" Czasem nachodzi mnie ochota posprz±tania tam, ale za du¿o tego. Wiêkszo¶æ poza tym nadaje siê do kosza wiêc mog³abym usun±æ ca³y, ale jest tam te¿ parê takich fajnych utworów jak Ennio Morricone -¼le opisanych i nie chce mi sie tykaæ tego katalogu przeszukiwaæ itd.
Mam tam te¿ rózne zabawne utwory trzymane dla jaj jak: Robie Lou Da'mur, a Avril mam utwór knocking on heavens door :D Wiêc czekaj± sobie na jaki¶ kolejny zjazd ¶wirów w moim pokoju, którzy sami przeszukuj± ten katalog i znajduj± te 'pere³ki'
A Celine Dion i Bon Jovi to mo¿na by ewentualnie, ale mi siê tam  nie chce ich szukaæ, jak na razie ;P póki miejsca mi nie braknie ;P

poza tym to bardzo mnie cieszy, ¿e Nilf zacz±³ bawiæ mi siê tym foobarem, jest teraz taki wygodny :D

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: U¿ywany soft
« Reply #59 on: 2008-06-12, 00:30:39 »
Zastanawia³em siê, czy lepiej w "Twój Linux" czy tutaj, ale pad³o na tutaj ;)
Otó¿ d³ugo szuka³em satysfakcjonuj±cej mnie odtwarzarki muzyki. Na pocz±tku by³ xmms, wrêcz klasyk. Niestety nie jest zbyt czêsto dopieszczany aktualkami o ile wiem Brzmienie ok, wygl±d hm.. normalne winampowe podej¶cie. Potem natrafi³em na jeden z jego klonów - Audacious. Jako¶æ d¼wiêku bardziej mi pasowa³a w A, ni¿ w X.. Niestety po d³ugiej bitwie A z lastefê (scrobbling dzia³a³ raz na jaki¶ czas) , jako lastfm addict zdecydowa³em siê na powrót do xmms. Kilka godzin temu dopad³em co¶ ala gnomowego Amarok'a - exaile. Jako¶æ d¼wiêku w porównaniu do xmms raczej bez ró¿nicy, natomiast biblioteka z ca³± moj± kolekcj± muzyczn± niesamowicie u³atwia sprawê. Jest te¿ opcja automatycznego ¶ci±gniêcia ok³adek (która jednak nie dzia³a chyba jeszcze do koñca  :P ). Innymi s³owy, przeskakuje na jaki¶ czas na exaile.

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

 

lofty-success