Author Topic: Kto jest zainteresowany graniem?  (Read 8728 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

summoner

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
Kto jest zainteresowany graniem?
« on: 2003-10-31, 14:28:36 »
Opanowalem kilka utworow Opeth (fragmentarycznie lub w calosci), ale granie samemu nie jest w pelni satysfakcjonujace :cry: . W sumie, jest jeszcze miksowanie dwoch sciezek na komputerze, ale to nie jest to co mnie calkiem cieszy. Jesli ktos odniosl podobne wrazenie i jest zainteresowany taka forma aktywnsci, to niech da znac (Warszawa).
I wear a naked soul
A blank face in the streaming water...

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Wspolne granie
« Reply #1 on: 2003-11-01, 21:34:56 »
Hmmm... A nie wybierasz siê do Londynu?  :lol: Stary, wiesz jak czesto tu graj±?  :lol: A tak na powa¿nie, to niestety odleg³o¶æ. A nawet wios³o sobie w koñcu kupi³em. Gdybym by³ w Polsce, w sumie niezale¿nie gdzie, to zajecha³bym na wspólne sesje. :wink: Te¿ gram kilka rzeczy Opetha, ale brakuje mi cierpliwo¶ci, ¿eby siê utworów od pocz±tku do koñca na pamiêæ uczyæ, wiêc pogrywam sobie do p³yt. Po¶ci±ga³em tabulatury, ale w nie nie wierzê. Poprzegl±da³em kilka i by³y tak dalekie od orygina³u (jak na moje ucho), ¿e da³em sobie spokój. Poza tym Opeth ma momentami fragmenty technicznie dla mnie... eee... wyzywaj±ce (¿eby nie powiedzieæ nieosi±galne). Poza tym trudno mi uzyskaæ ich brzmienie, co te¿ wp³ywa negatywnie na satysfakcjê z grania ich kawa³ków.

summoner

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #2 on: 2003-11-05, 22:33:07 »
Z tymi tabulaturami jest rzeczywiscie roznie, ale czesc z nich jest naprawde wierna oryginalowi. Nawet jesli sa miejsca, w ktorych cos mi nie pasuje, to zawsze mozna wprowadzic wlasne modyfikacje ze sluchu. W miare mozliwosci naturalnie - czasami jest z tym ciezka sprawa, bo obie gitary zlewaja sie ze soba i nie mozna wylapac ktora co gra. Nad Tamize na razie sie nie wybieram, ale w razie czego dam znac  :wink: . Pozdrawiam.
I wear a naked soul
A blank face in the streaming water...

caress of stars

  • Guest
Re: Wspolne granie
« Reply #3 on: 2004-01-10, 16:19:03 »
Quote from: Agarves
Po¶ci±ga³em tabulatury, ale w nie nie wierzê. Poprzegl±da³em kilka i by³y tak dalekie od orygina³u (jak na moje ucho), ¿e da³em sobie spokój.


I tu przyznaje racje- sama jeszcze nigdy nie trafilam na takie tabulatury, z ktorymi do konca moglabym sie zgodzic...

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Re: Wspolne granie
« Reply #4 on: 2004-01-14, 23:08:37 »
Quote from: caress of stars
Quote from: Agarves
Po¶ci±ga³em tabulatury, ale w nie nie wierzê. Poprzegl±da³em kilka i by³y tak dalekie od orygina³u (jak na moje ucho), ¿e da³em sobie spokój.


I tu przyznaje racje- sama jeszcze nigdy nie trafilam na takie tabulatury, z ktorymi do konca moglabym sie zgodzic...


Wiec slabo szukasz :)

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #5 on: 2004-01-15, 03:55:21 »
Masz jakie¶ konkretne namiary na wiarygodne tabulatury?

caress of stars

  • Guest
Re: Wspolne granie
« Reply #6 on: 2004-01-15, 08:04:54 »
Quote from: Darayavahus
Wiec slabo szukasz :)


Dawno juz przestalam szukac...
Zreszta i tak lepiej czujê siê maj±c pod palcami klawisze ni¿ struny  :) .

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #7 on: 2004-02-11, 16:49:23 »
jakby mi kto¶ móg³ rozpisaæ na nuty, bo czytaj±c tabulatury nie mogê siê skupiæ na graniu, tylko za du¿o my¶lê  :?  a moja nauczycielka (super kobieta!) zawsze mi mówi³a, ¿e jak siê gra, to siê nie my¶li gdzie, tylko co; a ja wiem co, jak widzê nuty, a nie te idiotyczne numerki

caress of stars

  • Guest
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #8 on: 2004-02-11, 17:05:20 »
Popieram Kasandrê... tabulatury to cos okropnego  :? ... a zapisu nutowego nigdzie nie uswiadczysz  :x ...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #9 on: 2004-02-13, 12:43:38 »
taby to b³ogos³awieñstwo!
jet taki program (guitar pro) ktory rozpisuje na taby i na nuty, polecam
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #10 on: 2004-02-13, 14:51:06 »
Quote from: Nilfheim
taby to b³ogos³awieñstwo!
jet taki program (guitar pro) ktory rozpisuje na taby i na nuty, polecam

Guitar pro (o ile pamiêtam) nie produkuje nut, a jedynie jakie¶ nuto-tabulatorowe hybrydy. Je¶li chcecie prawdziwego zapisu nutowego stworzonego na podstawie tabulatur, to gor±co polecam program PowerTab. Na stronie opeth.darkwood.com jest sporo tabów w³a¶nie w tym formacie, natomiast http://opeth.rockmetal.art.pl/pliki/benighted.rar">tutaj jest tab do Benighted.
True Pagan Winter Crew

Fallen Drapery

  • Guest
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #11 on: 2004-02-13, 22:26:06 »
Quote from: Minder

Guitar pro (o ile pamiêtam) nie produkuje nut, a jedynie jakie¶ nuto-tabulatorowe hybrydy. Je¶li chcecie prawdziwego zapisu nutowego stworzonego na podstawie tabulatur, to gor±co polecam program PowerTab. Na stronie opeth.darkwood.com jest sporo tabów w³a¶nie w tym formacie, natomiast tutaj jest tab do Benighted.

A ten znowu swoje! :D Guitar Pro rz±dzi, Power Tab to kupa!!  :twisted:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #12 on: 2004-02-15, 02:31:18 »
Quote from: Fallen Drapery

A ten znowu swoje! :D Guitar Pro rz±dzi, Power Tab to kupa!!  :twisted:

Wiesz jak to jest z gustami. :P
True Pagan Winter Crew

Astera

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
...
« Reply #13 on: 2004-02-15, 11:19:11 »
GuitarTab3 to faktycznie produkowa³ jakie¶ dziwol±gi, ale 4 jest satysfakcjonuj±ca  :).
And blood tears I cry, endless grifed remain inside

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Kto jest zainteresowany graniem?
« Reply #14 on: 2004-02-17, 15:17:23 »
a tutaj mo¿ecie ¶ci±gn±c taby Opetha do Guitar Pro : www.blackrose.metal.pl   ... no i tutaj www.mysongbook.com
selfbanned

 

lofty-success