Author Topic: Moje w³asne przemyslenia  (Read 7952 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Moje w³asne przemyslenia
« on: 2007-01-31, 15:34:57 »
Ca³e moje zycie skupia siê wokó³ muzyki. Muzyka stanowi bardzo  wazn± czê¶æ mojego ¿ycia. Nikt inny nie znalaz³ w niej swojej ¿yciowej pasji tak jak ja.
Spotykam siê tylko z kpinami i na ka¿dym kroku siê o¶mieszam:
Mama: Co ciê obchodzi co jest na I miejscu LP3!? To jest nieistotne, idiotyczne i bezsensowne! Nie bedziesz zdawac matury z muzyki!
Tato: P³yta Stereophonics!? ZAPOMNIJ O NIEJ!
Babcia: Nie tak ¿e¶my ciê wychowali!
Kuzyn: Ty bys pewnie wola³a p³ytê Franza Ferdinanda  od ciuchów czy kosmetyków. Ty wogóle jestes jaka¶ inna!
Wiêc pytam siê sama siebie: Po co mi ta muzyka, p³yty, teledyski i listy przebojów? Przecie¿ i tak nikogo nie obchodzi czy s³ucham Coldplay, Snow Patrol, Oasis czy Ich Troje i Mandaryny.
Przecie¿ i tak mnie nikt nie zauwa¿y  i wreszcie: Przeciez nie dostanê pracy w ¿adnym czasopi¶mie muzycznym ( ROCK), w radiu a tym bardziej w  jakiej¶ muzycznej telewizji.
Lada dzien czeka mnie rozmowa z psychologiem. Jest ona inicjatyw± mamy, która powiedzia³a: Wiesz po co idziesz do psychologa?: NADMIERNE ZAINTERESOWANIE MUZYK¡.
I po chwili doda³a: Ju¿ NIGDY nie dostaniesz od nas ¿adnej p³yty bo nie tak ciê wychowali¶my.

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Moje własne przemyslenia
« Reply #1 on: 2007-01-31, 16:13:57 »
Lajf is brutal. Szczerze współczuję takiego braku zrozumienia ze strony najbliższych. Mnie nikt nie zabraniał nigdy poświęcania się dla swoich pasji. Owszem, jak chodziłam do szkoły było słychać narzekanie, że lepiej wzięłabym się do nauki, tylko, że oceny miałam w miarę do zaakceptowania, więc nikt nie czepiał się na poważnie. Na tym psychologu mama tylko się przejedzie. Z trochę innych powodów spotykałam się z psychologami, ale znając ich podejście, raczej nie uznają Cię za osobę, której potrzebna będzie terapia i odwyk. A już na pewno nie miałby tu nic do robienia psychiatra.
Z Twojego postu nie wynika wcale być była jakąś obsesyjną maniaczką. To raczej problem konserwatywnej postawy rodziny. Mieli wobec Ciebie inne oczekiwania a zapomnieli, że to Ty siedzisz za sterami swojego życia, nie nikt inny. O ile 19 w Twoim nicku oznacza Twój wiek to tym bardziej powinni pogodzić się z tym, że już za dorosła jesteś by tak ingerować w Twoje życie..
"Ty bys pewnie wolała płytę Franza Ferdinanda  od ciuchów czy kosmetyków. Ty wogóle jestes jakaś inna!"
Ha, ha, tego cytatu wręcz nie chce mi się  komentować. Znowu jest to wyłącznie kwestia podejścia. Co kuzynowi do tego na co wydasz swoje własne pieniądze? Jak nie może znieść widoku naturalnej kobiety, bez tapety i tipsów, to niech nie patrzy. Jak chodziłam ubrana w męskie ciuchy i ogolona na zapałkę nikt nie wytykał mi, że jestem inna. Pewnie, marudzili sobie, że nie jestem kobieca, że maskuję urodę, że zachowuję się jak facet, bekam, klnę et caetera. Ale, żeby ktoś mnie krytykował lub wyzywał?! Zaakceptowali i tyle.
Bądź dzielna i nie daj sobie wmówić, że trzeba Cię leczyć. Mała rada - do matury mimo wszystko też czasami się poucz, bo to Ci się przyda a i mama nie będzie mogła się czepiać ;)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #2 on: 2007-01-31, 17:17:25 »
Z nadmiernym zainteresowaniem muzyk± nale¿a³oby i¶æ do psychologa dopiero je¶li ¼le wp³ywa³aby na Twoje zdrowie, stosunki z innymi lud¼mi itp. To tak jakby fan sklejania modeli samolotów mia³by i¶æ na konsultacjê dlatego, ¿e nie interesuje siê pi³k± no¿n± i samochodami. Za to je¶li wydaje ostatnie pieni±dze na kolejny model i raz tygodniowo wychodzi na ¶wiat³o dzienne...
Dla mnie muzyka jest nie tylko pasj±, lecz tak¿e pewnym ubarwieniem ¿ycia, czym¶ nieod³±cznym od rzeczywisto¶ci. Ju¿ tysi±ce lat temu muzyka mia³a swoje miejsce w ¿yciu codziennym (ba, kiedy¶ to nawet uzdrawiali wy³±cznie muzyk± :P ) i dla niektórych do dzi¶ spe³nia bardzo wa¿n± rolê.
A jako student psychologii zarêczam Ci, ¿e przy odpowiednio odbytej rozmowie psycholog mo¿e tylko przyznaæ Ci racjê 8)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #3 on: 2007-01-31, 22:24:21 »
Hmmm... niech mama idzie z Toba: przypomniala mi sie historia kolezanki, ktora - wg mamy - byla uzalezniona od internetu. Poszla do psychologa razem z mama i okazalo sie, ze to z mama jest cos nie tak, a nie z nia. Coz, i tak bywa.
A chyba lepiej miec jakies sensowne i rozwijajace hobby (a takim na pewno jest muzyka), niz wydawac kase na ciuchy i kosmetyki (o ile te ostatnie sie jeszcze przydaja, a niektore sa niezbedne, to po co komu co miesiac nowy ciuch?). Zreszta ludzie maja rozne zainteresowania, ktore osobom postronnym moga sie wydawac dziwne. Niektorzy nie rozumieja, jak mozna wydawac pieniadze na filmy i wywolywanie zdjec, tylko dlatego, ze sami tego nie robia, innym wydaje sie dziwne ogladanie meczow pilki noznej czy siatkowki... bo sami nie ogladaja. I bywa, ze to, czego sami nie robia, uznaja za odstepstwo od normy (bo, ze uznaja za cos dziwnego, to jeszcze jest do zniesienia).

Aha: tematu nie nalezaloby przeniesc do dzialu "Chat"? (tak sie pytam, zeby demokratycznie bylo ;))

djdioda: no w³a¶nie te¿ chcia³am przenie¶æ, pozwolisz? ;]
« Last Edit: 2007-01-31, 22:30:39 by djdioda »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #4 on: 2007-02-01, 11:37:20 »
Tylko Sztuka Ciê nie oszuka! :D
Zainteresowanie muzyk± to jedno z lepszych hobby jakie mo¿na mieæ i pielêgnuj je dobrze. A do czego mo¿e siê przydaæ?
Pracownik stoiska muzycznego w Media Markt czy Saturnie zarabia 1500z³ na rêkê. To wiêcej ni¿ nauczyciel kontraktowy na 1,5 etatu. Mo¿na pisaæ recenzje do fanzinów a nawet do normalnych magazynów muzycznych. Mo¿na otworzyæ sklep, knajpê, cokolwiek.
Wreszcie (last but not least) mo¿na poznaæ mi³o¶æ swojego ¿ycia, która te¿ szaleje na punkcie muzyki, która poka¿e Ci nowe horyzonty, nowe niezbadane muzyczne przestrzenie. My¶lê, ¿e wyra¿am siê dostatecznie jasno, ¿e warto po¶wiêciæ siê muzyce :)
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #5 on: 2007-02-01, 18:12:24 »
Amen

Mnie mamusia kiedys zabra³a kabel od magnetofonu... bo s±dzi³a, ze to mi pomo¿e w skupieniu siê na nauce. Nastêpnego dnia mia³am ju¿ nowy a mamie opad³y macki i wiêcej nie próbowa³a mnie pozbawiaæ muzyki.
Co prawda nieraz jeszcze s³yszê "wy³±cz tê ¶mieciarkê" ale to ju¿ po mnie od dawna sp³ywa.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #6 on: 2007-02-01, 21:55:32 »
eh...co¶  mi to mówi, zabieranie kabla, wy³±czanie radia i "cenne rady", by zaj±æ siê czym¶ bardziej "po¿ytecznym".... :-s
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #7 on: 2007-02-02, 00:18:30 »
Kiedy¶ jak mia³am siln± wolê, to potrafi³am nawet parê dni nie s³uchaæ nic (to by³o jak siê jeszcze uczy³am, tak mo¿e z rok - dwa temu). Teraz sobie nie wyobra¿am. W sumie, to uczyæ siê ju¿ za bardzo nie uczê, a wszelkie matmy i fizyki mogê spokojnie robiæ przy, bo to mi inn± pó³kulê chyba zajmuje ;)

Nie wiem, jako¶ strasznie mieli¶cie / macie w domu, ja nie mam ¿adnych problemów na tym tle (haha, póki rodziciele sobie nie przypomn± ¿e mam maturê ;]).

Osobi¶cie twierdzê, ¿e ka¿da praktycznie pasja jest czym¶ wspania³ym i koniec. Dopóki nie przeszkadza w funkcjonowaniu i kontaktach z innymi lud¼mi jest czym¶ naturalnym i raczej po¿±danym (ja tam mam szacunek do ludzi interesuj±cych siê czym¶ tak serio bardzo). Poza tym, wedle mojej teorii ka¿da pasja to pewnego rodzaju mi³o¶æ a mi³o¶æ do czegokolwiek (i niewiedza :mrgreen:) daj± szczê¶cie, wiêc...
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #8 on: 2007-02-02, 00:24:49 »
Znalazlam cos, jak najbardziej w temacie:
¯ycie bez muzyki by³oby pomy³k±.
-- F. Nietzsche
:)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #9 on: 2007-02-02, 00:39:35 »
Znalazlam cos, jak najbardziej w temacie:
¯ycie bez muzyki by³oby pomy³k±.
-- F. Nietzsche
:)

ja siê zgadzam...muzyka to dla mnie sens ¿ycia :duma: bez niej wszystko by³oby do kitu!nidgdy nie s±dzi³am, ¿e co¶ bêdzie mia³o tak silny wp³yw na moje ¿ycie...a jednak :D
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #10 on: 2007-02-02, 00:53:00 »
Znalazlam cos, jak najbardziej w temacie:
¯ycie bez muzyki by³oby pomy³k±.
-- F. Nietzsche
:)
Music is the wine that fills the cup of silence :wink:
-- Robert Fripp


A co do rodziców: u mnie matka potrafi pó³ godziny krzyczeæ do ojca który i tak nic nie s³yszy bo ma s³uchawki na uszach, lub jest zbyt zajêty wyszukiwaniem bootlegów jugos³owiañskich grup prog-rockowych na soulseeku :mrgreen:
Kiedy¶ z kolei dosta³o mi siê od s±siadki, ¿e "codziennie g³o¶no s³ucham muzyki i ile tak mo¿na". Problem w tym, ¿e dopiero poprzedniego dnia przyjecha³em do domu na ferie i nawet nie zd±¿y³em odpaliæ jakiejkolwiek p³yty. Co siê okaza³o? Mamusia s³ucha³a Eryki Badu :mrgreen:

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #11 on: 2007-02-02, 20:26:02 »
£ojojta jak ja Ci buckethead zazdroszczê. No¿... nie ¿ebym, mia³a jako¶ cienko w domu, mamusia zrozumia³a, ¿e to jest moja sprawa, bo to m±dre stworzenie jest. Tylko czasem jeszcze próbuje mi co¶ tam wbiæ do g³owy, ¿e to taka og³upiaj±ca muzyka jest. Ja jej siê trochê nie dziwiê, bo ona bardziej w muzyczkê window± jest.. znaczy tak±, co spokojnie w tle mo¿e sobie lecieæ i nikomu nie przeszkadza... Smooth jazzy i inne. Kopara mi opad³a jak zobaczy³am, ¿e s³ucha Pink Floyd  :eee:  . Natomiast ja.. szczególnie jak zapodam jaki¶ Black to s± pretensje... nic na to nie poradzê, ja to czasem muszê, MUSZÊ :D

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #12 on: 2007-02-02, 23:35:59 »
Ech, pamiêtam do jakiego sza³u doprowadza³o mnie, gdy w czasach mego celtyckiego amoku tatu¶ z min± wszystkowiedz±cego mentora t³umaczy³ mi, ¿e irlandzki folk jest muzyk± prymitywn± i wie¶niack±  :lol: za to teraz babcia codziennnie modli siê, ¿ebym przesta³a s³uchaæ "tej ³omocz±cej, blaszanej muzyki" i nawróci³a siê na "Mazowsze" i Mozarta :mrgreen:
Pod t± sentencj± Nietzschego podpisujê siê wszystkimi koñczynami  - muzyka jest dla mnie namiastk±  prozacu, najfajniejsz± przypraw± ¿ycia i w ogóle lekiem na (prawie) ca³e z³o ¶wiata :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #13 on: 2007-02-03, 12:35:12 »
Dodam jeden cytat: Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music - Sergei Rachmaninov
selfbanned

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Moje w³asne przemyslenia
« Reply #14 on: 2007-02-04, 00:30:44 »
A ja bym chcia³a wst±piæ do zakonu gdzie bym mog³a serce duszê i umys³ oddaæ muzyce. Kocham j± tak, ¿e a¿ boli. Tak, ¿e czasem nie potrafiê wy³±czyæ.
A najlepszy jest mój maniak modelarstwa... Wymachujê koñczynami, podniecam siê, ¿e Opeth jest taki a taki a Riverside a PRR a (tu obojêtnie jaka nazwa zespo³u) i w ogóle... a on na to:
- Wiesz... zastanawia³em siê czy nie dokupiæ jeszcze czterech demonetek.... T.T

kocie ³apki opad³y i sobie posz³a.

 

lofty-success