Author Topic: Metal Mind Records  (Read 8816 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Metal Mind Records
« on: 2005-05-28, 22:11:37 »
Czego¶ tu nie rozumiem... bylem dzisiaj w media markt i zobaczylem sobie piekne stoisko o dziwecznym brzmieniu przeceny... patrze a tu co? Damnation!! szperam dalej... Deliverance tez sie znalazlo... Ze damnation bylo jeszcze kilka a deliverance jedno wzialem deliverance w celu sprawdzenia wiarygodnosci kasety i jakosci dziweku... ah... zapomnialem o najwazniejszym... cena. dlaczego producenci tlumacza glupio koszty plyt, skoro zaplacilem za legalna kasete opetha z zaiksem i wszystkim tyle ze nagrana przez Metal Mind Records, ktora wykupila licencje od Music For Nations za 3,99? I jaki ch*lera jasna opeth ma miec z tego zysk? moze mi ktos wyasnic o co tu chodzi bo nie bardzo rozumiem... (a w ogole spieszcie do media markt.. hehe...)
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Metal Mind Records
« Reply #1 on: 2005-05-29, 08:40:05 »
Widzisz tu nie chodzi tylko o koszty, które zap³aci³ Metalmind za Opeth.

W to wszystko wchodzi oczywi¶cie cena p³yt, ale dla ka¿dego zespo³u jest ona inna je¶li chodzi o odsprzeda¿ praw. Do tego dochodz± po¶rednicy, którzy te¿ chc± zarobiæ. Potem Metal Mind dolicza w³asny procent. Dalej trzymane jest to w magazynach, którym te¿ siê p³aci, a po¶rednicy (znowu) dostarczaj± je do sklepów, które na koniec doliczaj± w³asn± mar¿ê. Efektem tego s± ceny p³yt w naszym kraju. :roll:
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Metal Mind Records
« Reply #2 on: 2005-05-29, 09:33:15 »
No dobrze, ale koszty, o których piszesz dotycz± w równej mierze p³yt i kaset. Ja z kolei zastanawiam siê dlaczego p³yty musz± byæ dwa razy dro¿sze ni¿ kasety, skoro koszt ich t³oczenia jest zbli¿ony do kosztu nagrania ta¶my magnetofonowej...  :?

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Metal Mind Records
« Reply #3 on: 2005-05-29, 17:08:13 »
Przepraszam piszesz tutaj o tym, skad sie biora ceny plyt w naszym kraju a ja zapytalem tylko jak to mozliwe ze w naszym kraju gdzie ceny plyt sa jakie sa znalazla sie kaseta za 3,99... przeciez na tym nikt nic nie zarobi...
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Metal Mind Records
« Reply #4 on: 2005-05-29, 18:43:28 »
No fakt, Unas nie odpowiedzial na pytanie ;) Mo¿e po prostu w Media Markt postanowili siê "pozbyæ" kaset, które od dluzszego czasu nie schodzily? :P :mrgreen:

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Metal Mind Records
« Reply #5 on: 2005-05-29, 21:31:36 »
dziêki za info :D  dzisiaj dorwa³em te kasetki i jestem bardzo happy 8)



a tak w ogóle, to witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum :P
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Metal Mind Records
« Reply #6 on: 2005-05-29, 22:54:30 »
Quote from: sehl
dziêki za info :D  dzisiaj dorwa³em te kasetki i jestem bardzo happy 8)



a tak w ogóle, to witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum :P


witam na forum
od razu chcia³em siê dowiedzieæ czy jeszcze by³o "Damnation" jak kupowa³e¶, bo mam nadzieje ¿e jeszcze siê za³apie!

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Metal Mind Records
« Reply #7 on: 2005-05-30, 08:40:38 »
O, widzê, ¿e to w Krakowie takie ceny ;) Tam to w ogóle zawsze s± ciekawe promocje na muzê. Nie zdarzylo siê jeszcze ¿ebym byla w Krakowie i nie wyhaczyla czego¶ w tamtejszym Empiku :mrgreen:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Metal Mind Records
« Reply #8 on: 2005-05-30, 10:58:24 »
Szczerze powiedziawszy nie mam bladego pojêcia dlaczego akuraty p³yty s± dro¿sze od kaset? :oops:  :roll:
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Metal Mind Records
« Reply #9 on: 2005-05-30, 13:32:00 »
Quote from: djdzida
O, widzê, ¿e to w Krakowie takie ceny ;) Tam to w ogóle zawsze s± ciekawe promocje na muzê. Nie zdarzylo siê jeszcze ¿ebym byla w Krakowie i nie wyhaczyla czego¶ w tamtejszym Empiku :mrgreen:

 :shock:  to kiedy Ty jeste¶? Bo ja zawsze trafiam na "wielkie nic" albo przecena: p³yta za 30 z, idê nastêpnego dnia z pieniêdzmi i.... kosztuje 60-70 z powrotem  :evil:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Metal Mind Records
« Reply #10 on: 2005-05-30, 13:38:10 »
Ja te¿ nie wiem dlaczego p³yty s± dro¿sze od kaset - przecie¿ cena t³oczenia p³yty przy masowej produkcji to kilka groszy. Nagranie kasety to znacznie d³u¿szy proces. Mo¿e maj± tu wp³yw "tradycje"? W koñcu kaseta to przestarza³y no¶nik i jedynym, co mo¿e zachêciæ do kupna, jest niska cena. Znam osoby, które maj±c oryginaln± p³ytê kupuj± równie¿ oryginaln± kasetê (do auta), bo nie musz± bawiæ siê w nagrywanie i celowanie w d³ugo¶æ. Mo¿e to uk³on w ich stronê?

Co do niskich cen p³yt produkowanych przez Metal Mind, to moja teoria jest taka: MM kupuje licencjê na bicie p³yt we w³asnym zakresie - jest bardziej op³acalne ni¿ redystrybucja. Licencja jest albo czasowa, albo ilo¶ciowa; po pewnym czasie firma nie musi odprowadzaæ tantiemów, ale ma obowi±zek obni¿yæ cenê p³yty. Korzy¶æ podwójna - ceny niskie, choæ popyt mniejszy ni¿ wcze¶niej, ale za to kasa idzie ju¿ tylko do kieszeni MM (podkre¶lam, ¿e to tylko teoria). Podobn± tendencjê mo¿na zauwa¿yæ tak¿e w wydawnictwach sprowadzonych z zagranicy: Nowa p³yta DVD z koncertem kosztuje czêsto ponad 100z³. Koncert Queen z Wembley (2xDVD) kosztuje 35z³. Nowa p³yta jakiego¶ zespo³u X kosztuje 55z³, p³yta tego¿ zespo³u sprzed 10 lat kosztuje 30z³. Nowo¶ci rodzimych zespo³ów potrafi± kosztowaæ nawet 25z³ (Lao Che, ale to niszowa kapela). Nie jest tak najgorzej.

Quote from: djdzida
O, widzê, ¿e to w Krakowie takie ceny ;) Tam to w ogóle zawsze s± ciekawe promocje na muzê. Nie zdarzylo siê jeszcze ¿ebym byla w Krakowie i nie wyhaczyla czego¶ w tamtejszym Empiku :mrgreen:

Przejd¼ siê do Music Corner. Jak staniesz na Rynku przodem do ul. Grodzkiej, to patrz±c w lewo (godzina 10) i nieco do góry, zauwa¿ysz naklejki na oknach drugiego piêtra. Po emigracji z parteru w³a¶nie na takie zakuprza, nagle drastycznie obni¿yli ceny. Powy¿ej 50z³ kosztuj± w zasadzie tylko nowo¶ci, czê¶ciej jednak cena nie przekracza 35 z³otych. Maj± te¿ bardzo dobrze zaopatrzony komis. Szczerze polecam.
True Pagan Winter Crew

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Metal Mind Records
« Reply #11 on: 2005-05-30, 20:50:54 »
Damnation na MC by³o sporo jeszcze jak ja by³em w niedzielê. Deliverance zosta³o jedno, ale mo¿e gdzies siê jeszcze uchowa³o. ja w sumie kupi³em w³asnie dlatego, bo cena by³a bardzo przystepna i chcia³êm miec w takim wypadku oryginalne wydawnctwo mimo, ¿e mam juz p³ytê, bo Del w digi juz mam. Niestety od d³u¿szego czasu polujê na Damn w takim formacie. Odwiedzam ka¿dy komis w mie¶cie i nic ;P Tak to jest, jak siê nie kupuje od razu, ale rzexzywisto¶æ bywa w sprawachfinansowych okrutna...
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Metal Mind Records
« Reply #12 on: 2005-05-30, 21:47:04 »
Quote from: Kasandra
:shock:  to kiedy Ty jeste¶? Bo ja zawsze trafiam na "wielkie nic" albo przecena: p³yta za 30 z, idê nastêpnego dnia z pieniêdzmi i.... kosztuje 60-70 z powrotem  :evil:

Najczê¶ciej w wakacje, bo w innych terminach nie mam za bardzo czasu  :? Ostatnie dwa lata obfitowa³y w "krakowskie zakupy" :P Mo¿e mia³am akurat szczê¶cie ;)

Quote from: Minder
Przejd¼ siê do Music Corner. Jak staniesz na Rynku przodem do ul. Grodzkiej, to patrz±c w lewo (godzina 10) i nieco do góry, zauwa¿ysz naklejki na oknach drugiego piêtra. Po emigracji z parteru w³a¶nie na takie zakuprza, nagle drastycznie obni¿yli ceny. Powy¿ej 50z³ kosztuj± w zasadzie tylko nowo¶ci, czê¶ciej jednak cena nie przekracza 35 z³otych. Maj± te¿ bardzo dobrze zaopatrzony komis. Szczerze polecam.

Dziêki za radê, na pewno wpadnê :)

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Metal Mind Records
« Reply #13 on: 2005-05-31, 10:53:21 »
Je¶li polecamy dobre sklepy, a wszyscy znaja Metal Shop, to ja z kolei polecam Bad Taste na Kremerowskiej 12 (przecznica od Karmelickiej). na stronie badtaste.pl jest mapka. wydaja pismo, stawiaja pierwsze kroki jako wytwórnia, maja komis  :D
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Metal Mind Records
« Reply #14 on: 2005-05-31, 12:18:49 »
przejdê siê, tylko kiedy... pi±tek praktycznie ca³y zawalony, a potem ¿egnam Kraków na trochê  :roll:
a co do Music Cornera, to te¿ nie mam szczê¶cia... na promocje trafiam praktycznie tylko na Rockserwisie  :|  chocia¿ czasem w musiccornerowym komisie mo¿na trafiæ na ciekawe p³yty, jakie¶ rarytasy... tylko pogrzebaæ dobrze trzeba.
dobra, nie bêdê wiecej narzekaæ ;)