Author Topic: W¶ciek³e gady i zamkniête rolety  (Read 3976 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« on: 2007-05-27, 12:55:32 »
Unas: Podzielone

 My¶lê, ¿e z anegdotk± mo¿na tutaj? ;P
 Siedzê sobie wczoraj z koleg± w pokoju przy komputerze. Siedzimy, siedzimy i nagle s³ychac d¼wiêk uderzenia o pod³ogê. Kolega do mnie: "Co¶ z rolety (zas³oniêta by³a) spad³o". Patrzymy - jaszczurka :D No i fajnie. Polata³a po pokoju, wlaz³a przy okazji w szczelinê pomiêdzy ¶cian±, a listw±, ale uda³o mi siê zapêdzic j± w k±t. Kierowa³em jej ruchem wspania³ym narzêdziem - pa³k± od perkusji :D Zastanawiali¶my siê z koleg±, jak j± wynie¶c (chocby trupem :P) z domu. Po jakim¶ czasie wziêli¶my s³oik, w³o¿yli¶my do niego trawê i podstawili¶my jaszczurce. O DZIWO nie chcia³a wej¶c :P Zaczê³a uciekac, podstawi³em jej pa³kê i jakim¶ cudem wlaz³a mi na ni±. W³o¿y³em jaszczurkê do s³oika, zakrêci³em (nie bójcie siê, dziurki w nakrêtce zrobi³em...), poogl±da³em i wypu¶ci³em na podwórku.
 Co ciekawe, sprawdzi³em w Wikipedii, jaki gatunek. Sprawê mia³em u³atwion±, poniewa¿ w Polsce ¿yj± cztery gatunki jaszczurek, z czego jeden gatunek jest zielony, a drugi beznogi, wiêc mia³em sprawê u³atwion±. Doszed³em do tego, ¿e by³a to jaszczurka ¿yworodna - charakterysztyczny pasek z boku i bia³o-¿ó³te plamki :D A tak w ogóle, to dobrze, ¿e jej nie zat³uk³em, po pod ochron± s± ;P.
 
« Last Edit: 2007-05-27, 23:25:12 by Unas »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #1 on: 2007-05-27, 13:28:22 »
Dobrze, ¿e jej nie ruszy³e¶. Jaszczurki s± fajne, jak jest ciep³o to wy³a¿± wszêdzie. Widzia³em je ju¿ kilka razy w lesie. :D
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #2 on: 2007-05-27, 14:29:41 »
Co ciekawe, sprawdzi³em w Wikipedii, jaki gatunek. Sprawê mia³em u³atwion±, poniewa¿ w Polsce ¿yj± cztery gatunki jaszczurek, z czego jeden gatunek jest zielony, a drugi beznogi, wiêc mia³em sprawê u³atwion±. Doszed³em do tego, ¿e by³a to jaszczurka ¿yworodna - charakterysztyczny pasek z boku i bia³o-¿ó³te plamki :D A tak w ogóle, to dobrze, ¿e jej nie zat³uk³em, po pod ochron± s± ;P.
O, a gdzie Ty mieszkasz? A mia³a ¿ó³t± plamê na piersi? Je¶li tak, to samiec to by³ :D Wspomina³am, ¿e mia³am zaliczenia z rozpoznawania ptaków, ssaków, p³azów i gadów?

A ja by³am wczoraj na koncercie Pid¿amy i lecia³am nad t³umem!  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #3 on: 2007-05-27, 14:48:19 »
O, a gdzie Ty mieszkasz? A mia³a ¿ó³t± plamê na piersi? Je¶li tak, to samiec to by³ :D

 No w³a¶nie trochê dziwne, bo nie mieszkam ani w pobli¿u podmok³ych ³±k, ani ¶ródle¶nych polanek, a najbli¿sze jezioro jest po³o¿one z 10m ni¿ej od mojego domu, a mam do niego tak kilometr.
 Akurat na brzuszek jej nie patrzy³em ;)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #4 on: 2007-05-27, 16:18:14 »
Od razu widaæ brak do¶wiadczenia :P  8)
A je¶li chodzi o te podmok³e tereny, to masz racjê z ¿yworódk±, ale zwinka woli bardziej suche obszary... A mo¿e to jednak by³a zwinka? Ona wystêpuje na terenie ca³ej Polski, ma ró¿norodne ubarwienie, w zasadzie trudno niewprawnym okiem rozró¿niæ te dwie jaszczurki ;) Tym bardziej, jak nie rzuci³a Ci siê w oczy plama na brzuchu :P
...If I call will you come and will you save me?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #5 on: 2007-05-27, 17:05:24 »
 Hmm, je¶li zwinka zawsze wygl±da tak: , to na pewno nie by³a to zwinka :P Mia³a te¿ inne paluszki, ni¿ ta na zdjêciu :mrgreen: Poza tym na boku mia³a taki br±zowo-czerwonawy pasek i te ¿ó³to-czarne plamki... (jednak bardziej ¿ó³te, ni¿ te - piaskowe) :)

 Aha, no i ta w moim domu otwiera³a pyszczek i wystawia³a jêzyk, taki rozdzielony :mrgreen:
« Last Edit: 2007-05-27, 17:07:07 by Sol »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #6 on: 2007-05-27, 21:42:37 »
Hmm, je¶li zwinka zawsze wygl±da tak
Nie zawsze, nie zawsze. Jest du¿a róznorodno¶æ, jak powiedzia³am, a nawet zmienno¶æ ¶rodowiskowa... :D No, ale niewa¿ne... :) Wa¿ne, ¿e j± wypu¶ci³e¶ :)
...If I call will you come and will you save me?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #7 on: 2007-06-19, 21:08:28 »
a ja widzia³am dzi¶ centymetrow± ¿abkê ;) przefajna by³a.

(bo mnie za¶ ponios³o, ja nie wiem kiedy skoñczy...)
wszystko, co sko¶ne.

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #8 on: 2007-07-17, 22:06:30 »
oh ah giñcie wy przebrzyd³e krwiopijcze skrzydlate stawonogi, jam królewna z krainy ogataniii nie dastaniecie siê do mnie!
Cieszê siê mam w koñcu moskitierê nad ³ó¿eczkiem i nie dosyæ ¿e jestem bezpieczna to jeszcze mam królewskie ³o¿e ( z Ikiei :lol:)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #9 on: 2007-07-17, 22:34:54 »
mam królewskie ³o¿e ( z Ikiei :lol:)
Ju¿ widzê ten promocyjny slogan "I Ty mo¿esz zostaæ królem!" :lol:

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: W¶ciek³e gady i zamkniête rolety
« Reply #10 on: 2007-07-18, 01:16:22 »
no ba  :królowa: a nie widaæ ??
tosz to szwedzka marka spod znaku trzech koron...moskitiera te¿ :lol:

 

lofty-success