Author Topic: Artyku³y na temat Opeth!  (Read 119685 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #240 on: 2010-08-15, 14:10:48 »
Skoro nikt nie wstawia, to ja wstawie w sobotê :-) Teraz jestem nad morzem i nie mam skanera ;-)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #241 on: 2010-09-15, 20:23:26 »
Dorwalem wlasnie 4 (!) numer Mystic Art z 1998 roku i znalazlem w nim recenzje znajomo wygladajacego albumu Opeth o tytule... "Everything Dies"!!!

Wmurowalo mnie w podloge.

Poszukalem tu i owdzie i okazalo sie, ze... Zreszta, niech Mike sam o tym opowie:

Quote
Niektóre magazyny przed oficjalnym wydaniem "My Arms Your Hearse" wypu¶ci³y zapowied¼ z inn± nazw±, ani¿eli ta, która ostatecznie widnia³a na p³ycie - "Everything Dies" - dlaczego tak siê sta³o?

To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.

Zrodlo

Wiedzieliscie o tym?

Anyway, recenzja goes like this:

Quote
Yeah, Opeth powrocil na scene potezniejszy niz kiedykolwiek. "Eveything Dies" jest wymarzonym, trzecim albumem zespolu, ktory w pelni spelnia swoje zadanie - potwierdza, wciaz nie malejaca klase Szwedow. Paradoksalnie, aczkolwiek to jest wlasnie wspaniale, ich muzyka jest zaprzeczeniem komercji, pokazuje, jak wiele twarzy moze miec wspolczesny metal i jednoczesnie w jaki zmyslny, zakrecony i czasem polamany sposob moze zostac zagrany, by jednoczesnie byc zaakceptowanym przez spora rzesze sluchaczy. Budujaca jest swiadomosc, ze ambitna, choc czasem trudna w odbiorze, muzyka jest doceniana. Nie mniej jednak, od razu musze zaznaczyc, ze najnowszy album Opeth jest prawdopodobnie najlatwiej przyswajalnym i jednoczesnie najbardziej zrozumialym muzycznie w dotychczasowym dorobku zespolu. Choc... dzieje sie tu nieskonczenie wiele, zaczyna sie od "Prologue", czyli krotkiego, spokojnego intra, ktore wprowadza w blogi, aczkolwiek bledny nastroj, bowiem zaraz po nim nastepuje eksplozja w postaci "April Ethereal", ktory w swojej znakomitej wiekszosci jest zapewne jednym z brutalniejszych utworow w historii zespolu. Potem jest juz bardzo roznie, raz mocno, miesiscie, z kopem i na zywiol, raz przemile, spokojnie i kojaco, wprowadzajac sluchacza w specyficzna zadume. To album czterech por roku, swiatla slonecznego i blasku ksiezyca, wody i ognia... do odkrycia czeka na nim naprawde jeszcze wiele rzeczy.

Michal Wardzala

Fajnie sie to czyta po tych wszystkich latach :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #242 on: 2010-09-15, 21:20:01 »
Dorwalem wlasnie 4 (!) numer Mystic Art z 1998 roku i znalazlem w nim recenzje znajomo wygladajacego albumu Opeth o tytule... "Everything Dies"!!!

Wmurowalo mnie w podloge.

Poszukalem tu i owdzie i okazalo sie, ze... Zreszta, niech Mike sam o tym opowie:

Quote
Niektóre magazyny przed oficjalnym wydaniem "My Arms Your Hearse" wypu¶ci³y zapowied¼ z inn± nazw±, ani¿eli ta, która ostatecznie widnia³a na p³ycie - "Everything Dies" - dlaczego tak siê sta³o?

To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.

Zrodlo

Wiedzieliscie o tym?

Tak. :)
...MAYH - by³a reklamowana (zapewne taki mia³a pierwotnie nosiæ tytu³) jako "Everything Dies"... Kto¶ mo¿e wie dlaczego w ci±gu jednego miesi±ca postanowiono zmieniæ tytu³ albumu na MAYH?
Ja znalaz³am tylko co¶ takiego w jednym z wywiadów :

Niektóre magazyny przed oficjalnym wydaniem "My Arms Your Hearse" wypu¶ci³y zapowied¼ z inn± nazw±, ani¿eli ta, która ostatecznie widnia³a na p³ycie - "Everything Dies" - dlaczego tak siê sta³o?

Mike:To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #243 on: 2010-10-15, 19:37:02 »
Wywiad z Majkiem, bardzo podobny do tego z polskiego "Gitarzysty".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #244 on: 2010-12-07, 16:59:56 »
Quote from: "Teraz Rock" nr 12/2010

OPETH - In Live Concert At The Royal Albert Hall

Fajna ok³adka. Fajna, ale myl±ca, bo choæ parafrazuje ilustracjê z albumu Deep Purple nagranego z orkiestr±, zdobi wydawnictwo, w którego powstaniu orkiestra nie bra³a udzia³u. Co kryje? Sporej wielko¶ci pude³ko, w którym znalaz³o siê a¿ piêæ dysków - dwa DVD i trzy CD. To rejestracja koncertu na dwudziestolecie dzia³alno¶ci, jaki szwedzki Opeth da³ w wype³nionym po brzegi, presti¿owym Royal Albert Hall w Londynie (to w³a¶nie lokalizacja wystêpu uprawomocnia nawi±zanie do Deep Purple) w kwietniu 2010. £±cznie prawie trzy godziny progressive art death metalu – najpierw wykonany w ca³o¶ci album "Blackwater Park", pó¼niej osiem kompozycji, po jednej z ka¿dej z pozosta³ych p³yt, u³o¿onych chronologicznie, co ma obrazowaæ ewolucjê grupy. Dodatkowo na DVD mamy czterdziestominutowy wywiad z Michaelem Akerfeldtem i ca³kiem ciekawy, trwaj±cy trzy kwadranse dokument Na trasie z Opeth - backstage, jazda autobusem, szybki wyskok na kebab... Wielka ró¿norodno¶æ, ci±g³e zmiany - nie mo¿esz siê nudziæ s³uchaj±c Opeth - mówi jeden z fanów przed londyñskim koncertem. To dla niego jest to wydawnictwo, on bêdzie zachwycony. Jednak dla tych wszystkich, którzy wrêcz przeciwnie - s³uchaj±c zespo³u nudz± siê ¶miertelnie, to DVD bêdzie k±skiem wyj±tkowo ma³o smacznym. Tym bardziej, ¿e Opeth na scenie nie jest aktem specjalnie ekscytuj±cym - piêciu statycznych panów, w tym Akerfeldt, który wrodzone sztywniactwo próbuje maskowaæ wrzucaj±c do ka¿dego zdania co najmniej jednego „fucka"...

Jordan Babula, ocena: 3/5
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #245 on: 2010-12-07, 17:28:17 »
Ja mam tylko jeden komentarz - strasznie nie lubiê pana Jordana Babuli. Raz, ¿e maruda z niego straszna tak ogólnie, a dwa, ¿e nasze gusta kompletnie sobie przecz± - obje¿d¿a zawsze wszystko to, co dla mnie siê podoba, wydziwia na rzeczy, które zas³uguj± na pochwa³ê, a je¶li ju¿ co¶ pochwali, to nigdy kompletnie nie rozumiem dlaczego akurat to chwali. Nie rozumiem tego cz³owieka, ale ju¿ dawno wiem, ¿e jego recenzjom nie nale¿y ufaæ, chyba, ¿e na zasadzie - jak co¶ objedzie, to mo¿e siê okazaæ fajne :S

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #246 on: 2010-12-07, 20:31:37 »
Who the fuck is Jordan Babula?

Stwierdzeniem, ze
Quote
dla tych wszystkich, którzy [...] s³uchaj±c zespo³u nudz± siê ¶miertelnie, to DVD bêdzie k±skiem wyj±tkowo ma³o smacznym
autor wspial sie na wyzyny logicznego myslenia...

 
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #247 on: 2010-12-07, 22:05:58 »
Quote from: "Teraz Rock" nr 12/2010
Jednak dla tych wszystkich, którzy wrêcz przeciwnie - s³uchaj±c zespo³u nudz± siê ¶miertelnie, to DVD bêdzie k±skiem wyj±tkowo ma³o smacznym.


No to przecie¿ nikt nie ka¿e im kupowaæ p³yty! Poza tym, nie s±dzê ¿eby wyluzowanie Mike'a by³o udawane... Recenzja BEZU¯YTECZNA.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #248 on: 2010-12-07, 23:35:37 »
Quote from: "Teraz Rock" nr 12/2010
Jednak dla tych wszystkich, którzy wrêcz przeciwnie - s³uchaj±c zespo³u nudz± siê ¶miertelnie, to DVD bêdzie k±skiem wyj±tkowo ma³o smacznym.


No to przecie¿ nikt nie ka¿e im kupowaæ p³yty! (...) Recenzja BEZU¯YTECZNA.
Ale ta recenzja jest nie tylko dla zagorza³ych fanów Opeth, ale te¿ dla ludzi, którzy zastanawiaj± siê, czy wydawnictwo mo¿e im siê spodobaæ mimo tego, ¿e poprzednie im nie podesz³y :P Przyda³oby siê trochê konstruktywnej krytyki, bo odnoszê wra¿enie, ¿e kolega jest po prostu rozgoryczony, ¿e recenzja nie jest wype³niona po brzegi pochwalnymi pie¶niami :P

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #249 on: 2010-12-08, 16:52:16 »
A mo¿e to i prawda, ¿e w grê wchodzi jakie¶ szczeniackie rozgoryczenie ( kto szkaluje mój ulubiony zespó³ tego nienawidzê ):P
Ale skoro recenzja jest dla wszystkich, to tak¿e dla tych którzy nie s³yszeli Opeth. W takim razie w±tpiê, czy ten tekst ich zachêci do spróbowania :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #250 on: 2010-12-08, 17:32:52 »
Ale skoro recenzja jest dla wszystkich, to tak¿e dla tych którzy nie s³yszeli Opeth. W takim razie w±tpiê, czy ten tekst ich zachêci do spróbowania :D
No to mo¿e chodzi o to, ¿eby lepiej nie próbowali akurat od tego, bo siê zniechêc±? :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #251 on: 2011-02-28, 19:15:40 »
W marcowym numerze Metal Hammera nie ma ¿adnego artyku³u na temat Opeth. Ale za to jest plakat :P

Jakby kto¶ by³ ciekaw, to taki brzydal [zdjêcie robione na szybko komórk±, innych mo¿liwo¶ci nie posiadam aktualnie]:

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #252 on: 2011-02-28, 22:52:47 »
³oooooo dziêki tysi±ckrotne !

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #253 on: 2011-03-01, 00:37:24 »
U mnie ju¿ wisi, ale naprawdê ma³o na nim widaæ i w sumie ¶rednio mi siê podoba. Pomys³ dobry, ale zrealizowany s³abo :P No ale Ope¶ to Ope¶, zawsze to kolejny eksponat do kolekcji :P Chyba, ¿e mu wiszenie na akademikowej ¶cianie zaszkodzi, ale nie powinno za bardzo :P

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Artyku³y na temat Opeth!
« Reply #254 on: 2011-03-10, 20:51:34 »
Kiedy¶ obieca³em, dzisiaj wstawiam :)





In the rays of the sun I am longing for the darkness...