Author Topic: Internet - connecting people  (Read 3317 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Internet - connecting people
« on: 2007-09-20, 22:54:48 »
Internet daje ogromne mo¿liwo¶ci... to tak a propos przemy¶leñ. :P
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Internet - connecting people
« Reply #1 on: 2007-09-21, 00:10:18 »
o tak, jakby tak pomyslec jak ulatwia zycie to az ciezko mi wyobrazic sobie swiat bez niego.. a przeciez taki istnial :]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Internet - connecting people
« Reply #2 on: 2007-09-21, 00:16:28 »
o tak, jakby tak pomyslec jak ulatwia zycie to az ciezko mi wyobrazic sobie swiat bez niego.. a przeciez taki istnial :]

i wcale nie by³ specjalnie gorszy od obecnego... a na przyk³ad, ludzie czasem spotykali siê na ¿ywo :P
wszystko, co sko¶ne.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Internet - connecting people
« Reply #3 on: 2007-09-21, 00:20:16 »
o tak, jakby tak pomyslec jak ulatwia zycie to az ciezko mi wyobrazic sobie swiat bez niego.. a przeciez taki istnial :]

i wcale nie by³ specjalnie gorszy od obecnego... a na przyk³ad, ludzie czasem spotykali siê na ¿ywo :P

Co prawda to prawda :D. Poza tym internet rozleniwia, np. nawet na zakupy nie chce mi sie lazic (jak chce sobie ciucha kupic), bo moge to zrobic w internecie (no do spozywczego jeszcze chodze na nogach :D )
« Last Edit: 2007-09-21, 00:24:21 by Jasmin »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Internet - connecting people
« Reply #4 on: 2007-09-21, 00:39:31 »
Bez Internetu z du¿ym prawdopodobieñstwem bym was nie pozna³. :D
[under construction]

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Internet - connecting people
« Reply #5 on: 2007-09-21, 00:47:30 »
Bez Internetu z du¿ym prawdopodobieñstwem bym was nie pozna³. :D

W³a¶nie - oto plus, ³±czy ludzi o wspólnych zainteresowaniach bez wzglêdu na odleg³o¶æ ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Internet - connecting people
« Reply #6 on: 2007-09-21, 09:28:23 »
A ja, wychodzi na to, jestem jaka¶ dziwna, bo nie lubiê robiæ zakupów przez net. Tak ju¿ mam, ¿e muszê wszystko pomacaæ  :mrgreen:

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Internet - connecting people
« Reply #7 on: 2007-09-21, 10:05:15 »
o tak, jakby tak pomyslec jak ulatwia zycie to az ciezko mi wyobrazic sobie swiat bez niego.. a przeciez taki istnial :]

i wcale nie by³ specjalnie gorszy od obecnego... a na przyk³ad, ludzie czasem spotykali siê na ¿ywo :P

serio ??  :shock: niee no takie rzeczy to w bajkach byly tylko..

a tak na serio to nie chodzi mi o to ze swiat bylby gorszy czy lepszy - to troche jak dywagowac czy swiat bylby lepszy gdyby ludzie oddychali azotem a nie tlenem :mrgreen:

 ok, moja pokretna psychika.. chodzi o to ze silnie uzaleznia i zmienia swiatopoglad :P ja zylem bez internetu, nie liczac sporadycznych wizyt w kafejkach, do wieku 16 lat.. komorke (tu sprawa jest przeciez analogiczna) kupilem dopiero jak mialem lat przeszlo 18 i to tylko dlatego ze musialem bo stawialem opor w tych sprawach wlasnie dlatego ze byly tak uzalezniajace i wiedzialem o tym.. a teraz jak ktos mi na pytanie jaki masz numer odpowiada ze nie ma komorki (tylko raz mi sie zdarzylo w ciagu ostatnich lat) to mi szczena opada, a sam fakt ze zamieszczam tego posta jest wynikiem tego ze mam internet w pracy - bez ktorego zanudzilbym sie tu na smierc czasem :P moj wniosek jest taki ze mozna zyc bez internetu i komorek, ale jak juz sie czlowiek przyzwyczai to powrot staje sie niemal niemozliwy..

ale zakupow dalej przez net nie robie, podobnie jak przelewow.. anachroniczny 4 lyfe :mrgreen:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Internet - connecting people
« Reply #8 on: 2007-09-21, 10:47:00 »
Podobnie jak ja, nie siadywam na czatach i nie kupujê na allegro. ;)
[under construction]

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Internet - connecting people
« Reply #9 on: 2007-09-21, 11:31:35 »
o tak, jakby tak pomyslec jak ulatwia zycie to az ciezko mi wyobrazic sobie swiat bez niego.. a przeciez taki istnial :]

i wcale nie by³ specjalnie gorszy od obecnego... a na przyk³ad, ludzie czasem spotykali siê na ¿ywo :P

Co prawda to prawda :D. Poza tym internet rozleniwia, np. nawet na zakupy nie chce mi sie lazic (jak chce sobie ciucha kupic), bo moge to zrobic w internecie (no do spozywczego jeszcze chodze na nogach :D )
W Bielsku kiedy¶ dosta³am ulotkê internetowego sklepu spo¿ywczego. P³acisz przy odbiorze, dowóz gratis, termin dostawy ustalasz przy zamówieniu. Nawet fajne. Sklep spo¿ywczy obok mnie ma nieprzyjemn± obs³ugê i lubi± tam sprzedawaæ nie¶wie¿e jedzenie. Gdyby nie klienci hipermarketów to tylko tam robi³abym zakupy (wiêkszy wybór itd.). Ca³e szczê¶cie, ¿e to nie ja zajmuje siê zakupami (mo¿e jak czasem obiad robi), ale tak to bym wypróbowa³a ten internetowy.

A ja, wychodzi na to, jestem jaka¶ dziwna, bo nie lubiê robiæ zakupów przez net. Tak ju¿ mam, ¿e muszê wszystko pomacaæ  :mrgreen:
Ja nie kupi³abym ciuchów przez net. Ja muszê wiedzieæ czy co¶ jest na mnie dobre i dok³adnie jak w tym wygl±dam. Czasami np. podoba mi siê jaka¶ sukienunia, ale na mnie ju¿ wcale mi siê nie podoba albo siê okazuje, ¿e wygl±dam w niej g³upio.
No i buty. Zakup przez internet odpada (z wyj±tkiem glanów kiedy nosze 38 dziwne, ¿eby jedna okaza³a siê inne ni¿ wszystkie -ale mam nadziejê, ¿e nie bêdê zmuszona i tego przez net kupowaæ).
A tak to lubiê internetowe aukcje.

Co do samego istnienia internetu -potworno¶ci mnie spotka³y i jakie¶ pó³ roku nie mia³am go w zasiêgu rêki =>istne tortury, znajomi, ³atwy dostêp do inf. i najbardziej mêcz±ce: korzystam z mBanku -INTERNETOWEGO banku.

Brak internetu to tak jak nag³y brak auta po d³u¿szym korzystaniu z tej wygody. Tortury podobnego stopnia.

Ps.:Te¿ muszê siê posiadaniem auta wyrwaæ od tych piekielnych babæ autobusowych.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Internet - connecting people
« Reply #10 on: 2007-09-21, 13:03:45 »
Ja wiêkszo¶æ moich ciuchów kupi³am przez net i nigdy nie by³am jeszcze niezadowolona :]. Prawda jest taka, ¿e polskich sklepach nie ma nic ciekawego, jest 50 takich samych sztuk kilku rodzajów ciuchów niewartych w wiêkszej czê¶ci ani uwagi, ani swojej ceny. Przez internet mo¿na za to kupiæ rzeczy oryginalne zagraniczne z metkami. Nie dla mnie chodzenie po sklepach, mêczy mnie przedzieranie siê przez t³umy napalonych kobiet uczestnicz±cych w wyprzedarzach  :?. A czy bêdê dobrze czy ¼le wygl±dac - widz±c rzecz próbujê sobie wyobraziæ w siebie w niej, zreszt± wiem z do¶wiadczenia w jakich kolorach i fasonach jest mi dobrze dlatego jako¶ zawsze trafiam i nie narzekam ;). Ale to rzecz gustu i ka¿dy robi jak mu wygodniej. Oczywi¶cie zdarza mi siê kupiæ co¶ w sklepie, np. zupe³nie przez przypadek trafiam na okazjê, to czemu mam z niej nie skorzystaæ?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Internet - connecting people
« Reply #11 on: 2007-09-21, 15:29:59 »
Wreath, ja bym siê k³óci³a, czy tak trudno jest siê odzwyczaiæ... Mo¿e na pocz±tku. Ja mam sieæ w domu od 5 lat, sta³e ³±cze od 4,5, i nazywali mnie w domu uzale¿nion±, a w akademiku nie mia³am komputera przez pó³ roku, telewizora zreszt± te¿, jedyna cywilizacj± by³a komórka i radiomagnetofon ;) I prze¿y³am. Wiêc da siê, ba, nawet do¶æ szybko mo¿na siê odzwyczaiæ.
Raczej gorzej by³oby mi ¿yæ bez komórki - z domowego telefonu ju¿ dawno nie korzystam i komórka jest g³ownym ¼ród³em wszelkich kontaktów ze znajomymi (i rodzicami). Pamiêtam te¿, ¿e mam jednego kolegê, który nie ma komórki i cholernie ciê¿ko by³o siê z nim umówiæ :D
Co do zakupów przez sieæ, to raczej te¿ ciê¿ko by³oby mi kupiæ ciuchy... Te¿ muszê pomacaæ :D Poza tym, zakupy to jest ¶wiêto dla kobiety :P
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Internet - connecting people
« Reply #12 on: 2007-09-21, 16:18:10 »
^ dla znajomych, Tomek, co by sobie jezyka nie lamac :]

no dobra, moze nie niemozliwe, ja przez praktycznie 2 pierwsze lata studiowania do neta mialem dostep tylko na uczelni i w domu ojczystym warminsko mazurskim i jakos zyje.. pytanie tylko co to bylo za zycie bez :] ogolnie - internet BARDZO ulatwia wiele spraw, czego przecenic nie mozna..

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Internet - connecting people
« Reply #13 on: 2007-09-21, 16:50:05 »
A ja nawet prze¿y³am prawie rok studiowania informatyki bez internetu ;]

A w ogóle to wydzielam, bo widzê, ¿e wiêksza dyskusja siê wywi±zuje ;)
« Last Edit: 2007-09-21, 16:53:11 by djdioda »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Internet - connecting people
« Reply #14 on: 2007-09-21, 18:08:53 »
Ja ju¿ sobie tego nie wyobra¿am. Po poznaniu tylu osób o podobnych zainteresowaniach w ró¿nych miejscach i znalezieniu sobie pracy, on siê sta³ po prostu niezbêdny. Tak jak kiedy¶ komputer.
[under construction]

 

lofty-success