Author Topic: The Raven that Refused to Sing (and other stories)  (Read 47369 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #75 on: 2013-03-07, 20:05:46 »
P³yta mi dosz³a, limited jak najbardziej wart swojej ceny! D¼wiêk w 5.1 jak zwykle doskona³y, lecz na razie zd±rzy³em przes³uchaæ tylko na szybko :/ Muzyka wraz z ksi±¿k± i piêknymi ilustracjiami oraz samym tekstem tworz± perfekcyjn± harmonie! :D Najbardziiej mi szkoda ¿em siê nie wyposa¿y³ jeszcze w bluraya a ju¿ dwie p³yty w nim mam! :D
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #76 on: 2013-03-08, 19:18:28 »
Pos³ucha³em jeszcze raz uwa¿nie i my¶lê ¿e zbyt pochopnie os±dzi³em :) Widaæ nie mia³em nastroju na prog rocka bo wczoraj p³yta mnie zachwyci³a  :shock: My¶lê ¿e po prostu wymaga wiêcej uwagi ni¿ jej po¶wiêci³em prze pierwszym ods³uchaniu :) My¶lê ¿e miejscami Steven za du¿o nakombinowa³ no ale bywa. Co mnie rozbroi³o na tej p³ycie to perkusja... Najlepszy wg mnie Drive Home. Ma w sobie zdecydowanie najwiêcej emocji, do tego ¶wietna melodia, motyw gitarowy (4:38) przed wej¶ciem solówki rozbraja, Solo na gitarze majstersztyk :)
« Last Edit: 2013-03-08, 19:22:06 by Funnykris »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #77 on: 2013-03-10, 10:08:58 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #78 on: 2013-03-10, 12:01:09 »
W moim winylku nie ma kodu na pobranie muzyki na komputer :<.
No way in from the outside, no way out from within.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #79 on: 2013-03-10, 12:06:56 »
Czy¿by rzeczywi¶cie tym razem "limited" mia³ siê okazaæ "limited"? :-k
Quote from: Rock Serwis
Wygl±da na to, ¿e jeszcze przed premier± kruki limitowane CD+DVD5.1 odleciaaaaa³y i ich... nie ma. W koñcu nie od parady nazywa³y siê "limitowane".
Chcia³em zamówiæ jeszcze przed premier± (tak 3-4 dni) wersjê limitowan± z RS i jej nie by³o ju¿ w sprzeda¿y ale przyznacie, ¿e takie sytuacje siê czêsto nie zdarzaj±). Upolowa³em w MM na Bielanach Wr, by³y tam tylko dwa egzemplarze, nigdzie indziej nie widzia³em.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #80 on: 2013-03-11, 23:01:15 »
Chyba po przes³uchaniu albumu z 50(!) razy najbardziej zosta³ mi Pin Drop - bez wype³niaczy, ¶wietna formu³a, bez Stefankowego jod³owania typu 'laj laj laj', mroczne, weso³e, bomba emocjonalna :) Co do reszty... oczywi¶cie album dobry ca³y ale ten utwór zdecydowanie przes³ucha³em najwiêcej razy i ci±gle jestem "g³odny". A z pocz±tku mi nie podchodzi³. :shock:
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #81 on: 2013-03-12, 07:48:21 »
A jednak jest "dodruk" CD+5.1 DVD.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #82 on: 2013-03-12, 17:35:35 »
Tak tu s³odko i wszyscy kochaj± Stefusia, wiêc ja od siebie dorzucê kilka s³ów niezadowolenia. Dla równowagi, ¿eby nie by³o, ¿e ca³e forum lubi ten album :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #83 on: 2013-03-13, 12:09:01 »
Tak tu s³odko i wszyscy kochaj± Stefusia, wiêc ja od siebie dorzucê kilka s³ów niezadowolenia. Dla równowagi, ¿eby nie by³o, ¿e ca³e forum lubi ten album :P
Callahan, robisz siê tendencyjny: zawsze, jak siê wszyscy czym¶ zachwycaj±, to Tobie "dla równowagi" siê nie podoba :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #84 on: 2013-03-13, 12:28:22 »
Ostatnio by³o Riverside, teraz Wilson, dwa przypadki jak na razie... Katatonii nie liczymy z zasady, ja ich po prostu nie lubiê :P Zreszt± to nie moja wina, ¿e s³abe p³yty nagrywaj± ludzie, których do tej pory lubi³em s³uchaæ :?

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #85 on: 2013-03-13, 16:42:05 »
Ostatnio by³o Riverside, teraz Wilson, dwa przypadki jak na razie... Katatonii nie liczymy z zasady, ja ich po prostu nie lubiê :P Zreszt± to nie moja wina, ¿e s³abe p³yty nagrywaj± ludzie, których do tej pory lubi³em s³uchaæ :?
My¶lê ¿e w prog rocku ju¿ innowacyjno¶ci nie u¶wiadczymy. Ten album jest naprawdê mocny

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #86 on: 2013-03-13, 17:59:11 »
Ostatnio by³o Riverside, teraz Wilson, dwa przypadki jak na razie... Katatonii nie liczymy z zasady, ja ich po prostu nie lubiê :P Zreszt± to nie moja wina, ¿e s³abe p³yty nagrywaj± ludzie, których do tej pory lubi³em s³uchaæ :?
My¶lê ¿e w prog rocku ju¿ innowacyjno¶ci nie u¶wiadczymy. Ten album jest naprawdê mocny

W takim razie mo¿e powinni¶my przestaæ nazywaæ ten gatunek progresywnym. Co do artyku³u, to zgadzam siê, ¿e ostatnia twórczo¶æ SW to czerpanie ze starych patentów, inna rzecz, ¿e mi siê ona bardzo podoba.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #87 on: 2013-03-13, 20:42:57 »
Tak tu s³odko i wszyscy kochaj± Stefusia, wiêc ja od siebie dorzucê kilka s³ów niezadowolenia. Dla równowagi, ¿eby nie by³o, ¿e ca³e forum lubi ten album :P
Callahan, robisz siê tendencyjny: zawsze, jak siê wszyscy czym¶ zachwycaj±, to Tobie "dla równowagi" siê nie podoba :P

i to niby ja jestem maruda :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #88 on: 2013-03-13, 22:17:08 »
Tak tu s³odko i wszyscy kochaj± Stefusia, wiêc ja od siebie dorzucê kilka s³ów niezadowolenia. Dla równowagi, ¿eby nie by³o, ¿e ca³e forum lubi ten album :P
Callahan, robisz siê tendencyjny: zawsze, jak siê wszyscy czym¶ zachwycaj±, to Tobie "dla równowagi" siê nie podoba :P

i to niby ja jestem maruda :P
Ro¶nie Ci konkurencja... :>

Ostatnio by³o Riverside, teraz Wilson, dwa przypadki jak na razie... Katatonii nie liczymy z zasady, ja ich po prostu nie lubiê :P Zreszt± to nie moja wina, ¿e s³abe p³yty nagrywaj± ludzie, których do tej pory lubi³em s³uchaæ :?
My¶lê ¿e w prog rocku ju¿ innowacyjno¶ci nie u¶wiadczymy. Ten album jest naprawdê mocny

W takim razie mo¿e powinni¶my przestaæ nazywaæ ten gatunek progresywnym.
W³a¶nie, Stefan rock to lepsze okre¶lenie. (Nie myliæ ze "Stefan rocks", bo to taka sama prawda jak z t± progresywno¶ci±)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #89 on: 2013-03-14, 04:03:45 »
My¶lê ¿e w prog rocku ju¿ innowacyjno¶ci nie u¶wiadczymy. Ten album jest naprawdê mocny
 
W takim razie mo¿e powinni¶my przestaæ nazywaæ ten gatunek progresywnym.
Otó¿ to. Z tym zastrze¿eniem, ¿e nie powinni¶my przestaæ nazywaæ progresywn± muzykê muzyk± progresywn±, a raczej przestaæ nazywaæ progresywn± muzyk± muzykê, która nie jest progresywna. Tak jak ta Wilsona, która zamiast progresu niesie regres i to o cztery dekady.

 

lofty-success