Author Topic: Odeszli... (RIP)  (Read 131474 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #135 on: 2010-04-10, 13:50:46 »
Mnie ¿al prezydentowej. W sumie spoko babka z niej by³a...
No i ¿al te¿ cz³onków rodzin. Im jest teraz najciê¿ej...
G³upot± jest to, ¿e tak wiele wa¿nych osobisto¶ci lecia³o jednym samolotem  :?
« Last Edit: 2010-04-10, 13:53:02 by Jasmin »

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #136 on: 2010-04-10, 13:56:39 »
Mnie ¿al prezydentowej. W sumie spoko babka z niej by³a...
No i ¿al te¿ cz³onków rodzin. Im jest teraz najciê¿ej...
G³upot± jest to, ¿e tak wiele wa¿nych osobisto¶ci lecia³o jednym samolotem  :?

the same....
ja czu³am nawet sympatiê do Pana prezydenta i jego ma³¿onki, dlatego tym bardziej mnie zszokowa³a ta wiadomo¶æ...i naprawdê ciê¿ko mi siê z tym pogodziæ...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #137 on: 2010-04-10, 14:15:28 »
Jest co¶ wznios³ego w ¶mierci Prezydenta Kaczyñskiego, kultywowa³ patriotyzm, a teraz zgin±³ tam z innymi w tym symbolicznym dla Polski miejscu...
« Last Edit: 2010-04-10, 14:18:31 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #138 on: 2010-04-10, 14:17:37 »
Co¶ czujê, ¿e nied³ugo powstanie nowa teoria o "kl±twie katyñskiej" :roll:... Znów zginêli ludzie uwa¿ani przez wielu za ¶mietankê polityki, inteligencji (wprawdzie w wypadku no ale nie zag³êbiajmy siê w takie szczegó³y)... heh i ponoæ byli na pok³adzie cz³onkowie rodzin katyñskich... No teoria mo¿e siê przyj±æ.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #139 on: 2010-04-10, 14:38:44 »
A ile wa¿nych osobisto¶ci? To nie by³y znowu takie najwa¿niejsze. Premier i Marsza³ek zostali. Zreszt± oni wrêcz nie mog± razem lataæ. Samolot prezydencki z zaproszonymi go¶æmi...

Ale ten Katyñ... co¶ w tym jest...
Dla mnie to osobi¶cie wa¿ne miejsce - mój pradziadek tam zgin±³.
« Last Edit: 2010-04-10, 14:40:32 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #140 on: 2010-04-10, 15:29:20 »
A ile wa¿nych osobisto¶ci? To nie by³y znowu takie najwa¿niejsze. Premier i Marsza³ek zostali. Zreszt± oni wrêcz nie mog± razem lataæ. Samolot prezydencki z zaproszonymi go¶æmi...

No sorry, ale prezydent jest uwa¿any za osobê nr 1 w pañstwie. Co prawda nie ma tyle w³adzy, co np premier, no ale mimo wszystko. A co do wa¿nych osobisto¶ci - dowódcy ca³ego wojska (specjalnych, lotniczych, l±dowych, marynarki, szef sztabu), prezes NBP - nie chodzi przecie¿ tylko o polityków. Zginê³o wiele osób pe³ni±cych najwa¿niejsze funkcje w pañstwie. I polityków (wicemarsza³kowie) i niepolityków (wojskowi, biskupi, prezes NBP)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #141 on: 2010-04-10, 16:06:24 »
Nie powiedzia³am nigdzie, ¿e prezydent jest niewa¿ny, tylko ¿e nie by³y to wszystkie najwa¿niejsze osoby w kraju.
Mia³am na my¶li to, ¿e dopuszczalny taki sk³ad by³. Nie mo¿na powiedzieæ, ¿e ich tam razem dopakowali w ramach oszczêdno¶ci, a ju¿ s³ysza³am takie g³osy. Delegacja pañstwowa w koñcu.
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #142 on: 2010-04-10, 16:26:56 »
Nie k³óæcie sie. Sytuacja i tak sama w sobie jest nieprzyjemna.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #143 on: 2010-04-10, 17:44:00 »
Ale my siê nie k³ócimy.

W tv mówili, ¿e nie ma ¿adnego przepisu, który nie pozwala wszystkim dowódcom lecieæ jednym samolotem, ale ¿e po ostatniej katastrofie wojskowej CASY, gdzie zginê³o wielu oficerów lotnictwa stwierdzili, ¿e nigdy nie mo¿e siê co¶ takiego powtórzyæ. Tylko szkoda, ¿e takie postanowienia nie trwaj± d³ugo.

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #144 on: 2010-04-10, 18:06:52 »
W sumie, w takiej sytuacji trudno jest powiedzieæ cokolwiek sensownego... Po prostu szok.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #145 on: 2010-04-10, 21:08:52 »
by³am w³a¶nie na mszy we Wro, po¶wiêconej ofiarom katastrofy...przysz³o mnóstwo osób, a przed ko¶cio³em i na rynku wystawili telebimy dla tych, którzy siê nie zmie¶cili....dó³...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #146 on: 2010-04-10, 22:22:48 »
Tak w temacie:

<Procek> Droga Kostucho...
<Procek> W tym roku zabra³a¶ mi mojego ulubionego tancerza Michaela Jacksona, ulubionego aktora Patricka Swayze, mojego ulubionego piosenkarza Stephena Gately i moj± ulubion± aktorkê Farê Fawcett.
<Procek> Jak wiesz, moimi ulubinymi politykami s± Jaros³aw oraz Lech Kaczyñscy.
<Procek> Pozdrawiam

(oczywi¶cie bash)
O nieboszczykach tylko dobrze albo wcale - tak g³osi przys³owie, wiêc powstrzymam siê od g³osu.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #147 on: 2010-04-10, 23:05:50 »
Mnóstwo, mnóstwo ludzi na Starym Mie¶cie, pod Pa³acem Prezydenckim kwiaty, znicze... niesamowita atmosfera... Mam wra¿enie, jak przy ¶mierci Papie¿a, ¿e sta³o siê co¶ ogromnie wa¿nego dla historii naszego kraju... Ale jako¶ ci±gle nie mogê w to uwierzyæ  :?
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #148 on: 2010-04-10, 23:52:19 »
Akurat podje¿dzali¶my pod dwór ¯eleñskich w Grodkowicach, kiedy kolega dosta³ telefon od znajomego. Zszokowa³o nas tam, powiem wam - wyba³uszyli¶my siê tam na siebie, osobi¶cie w pierwszej chwili pomy¶la³am, ¿e to jaki¶ spó¼niony ¿art na Prima Aprilis, i to w bardzo z³ym gu¶cie. Ale potem podzwonili¶my po rodzinie i znajomych, i gdy sp³ywa³o coraz wiêcej faktów, dalej trudno by³o w to uwierzyæ. Jak to, g³owa pañstwa, ministrowie, elita dowództwa armii, prawie sto osób - i wszyscy zginêli, nikt nie ocala³? Zostali¶my bez wiêkszej po³owy ekipy rz±dz±cej, praktycznie interregnum? Szczerze mówi±c jeszcze teraz ledwo mie¶ci mi siê w g³owie, ¿e najwa¿niejsze osoby w pañstwie mo¿na by³o wys³aæ na pok³adzie jednej przestarza³ej posowieckiej maszyny. Poza tym, cholera, niby wiadomo, katastrofy zdarzaj± siê, ale jako¶ tak mia³am w g³owie zakodowane, ¿e prezydent czy ministrowie wstêpuj± na urz±d, piastuj± go, potem ustêpuj± i ¿yj± dalej, a nie gin± w trakcie kadencji 0.o taki dysonans poznawczy, no. 
Po drodze widok flag z kirami wywieszanych wszêdzie na trasie naszego przejazdu, b³yskawicznie wywieszane na ko¶cielnych tablicach og³oszenia o mszach ¿a³obnych, a potem masa zniczy pod Ko¶cio³em Mariackim...
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #149 on: 2010-04-11, 10:19:34 »
Wed³ug Rosjan, pilot samolotu by³ ostrzegany o z³ych warunkach i proszony o wybranie innego lotniska. Ca³y artyku³ tutaj.

 

lofty-success