Author Topic: Odeszli... (RIP)  (Read 131471 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #150 on: 2010-04-11, 12:38:11 »
Nie chce mi siê wierzyæ, ¿e to by³ b³±d pilota, bo jak s±dzê, by³ zbyt do¶wiadczony. S±dzê, ¿e mimo wszystko musia³o tam doj¶æ do jakiej¶ awarii i maszyny nie uda³o siê ju¿ wyprowadziæ. Faktycznie mogli zahaczyæ o maszt stacji naprowadzaj±cej lub uszkodzeniu uleg³o sterowanie i st±d do przechylenie. Byæ mo¿e nast±pi³a jaka¶ awaria silnika, bo wielu ¶wiadków (w tym nasz monta¿ysta z TVP) wspominali, ¿e silniki dziwnie "hucza³y".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #151 on: 2010-04-11, 12:54:09 »
Zobaczymy, co oka¿e siê po zbadaniu czarnych skrzynek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #152 on: 2010-04-11, 13:03:16 »
Pierwsza rzecz to oczywi¶cie brak wniosków po katastrofie samolotu CASA. Pamiêtam, jak tr±biono, ¿e ju¿ nigdy tyle wa¿nych osób nie mo¿e lataæ jednym samolotem. Szybko zapomniano. Nie wnikam ju¿ w to, ¿e raz prezydentowi i premierowi zdarzy³o siê lecieæ jednym samolotem, co jest sprzeczne z wszelkimi przepisami. NIGDY NEVER EVER najwa¿niejsze osoby w pañstwie (prezydent, premier i marsza³ek sejmu) nie mog± podró¿owaæ tym samym pojazdem. Niestety prezydent zawsze wiedzia³ lepiej.
Nie wymieniono te¿ floty VIPowskiej, o czym rozprawiano ju¿ od dawna, ale oczywi¶cie by³y wa¿niejsze sprawy i standardowy brak pieniêdzy w bud¿ecie.
Druga rzecz to od razu nasuwaj±ce siê skojarzenia z niedosz³ym l±dowaniem w Tblisi, gdzie na pok³adzie by³y g³owy kilku pañstw, a Kaczyñski naciska³, by l±dowaæ w stolicy Gruzji - na zbombardowanym lotnisku, w strefie konfliktu zbrojnego. Pilot odmówi³, za co dosta³ zjebkê od prezydenta i medal od MON. Podobno czarne skrzynki Tupolewa nagrywa³y wszystko, co siê dzia³o w kabinie, wiêc bêdzie mo¿na zweryfikowaæ teoriê o l±dowaniu pod przymusem. Obym siê myli³.

Moja teoria jest taka: Pilot dosta³ informacjê, ¿e s± kiepskie warunki. Poinformowa³ prezydenta, który kaza³ mu jednak lecieæ, bo mo¿e siê poprawi±. Poza tym pilot jest do¶wiadczony i co, on nie da rady? Poza tym prezydent jest zwierzchnikiem si³ zbrojnych i rozkazuje pilotowi lecieæ. No i pilot polecia³. Próbowa³ podej¶æ, ale nie móg³ siê zorientowaæ, wiêc spróbowa³ po raz kolejny. Przy drugim lub trzecim razie przesadzi³ i zawadzi³ o drzewo, co spowodowa³o uszkodzenie silnika lub innej wa¿nej czê¶ci samolotu. W tym momencie nie mog³o byæ ju¿ mowy o zmianie kursu - desperacko próbowa³ wyl±dowaæ, jednak skosi³ jeszcze wiêcej drzew i run±³.

Tak, wiem - to ten etap obwiniania ofiar - s³ysza³em o tym. Potem przychodzi ju¿ chyba pogodzenie siê z rzeczywisto¶ci±.
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #153 on: 2010-04-11, 14:24:25 »
To chyba nie jest jeszcze pora na takie roztrz±sanie...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #154 on: 2010-04-11, 14:32:16 »
S³usznie. Wracaj±c do tego niezwykle przykrego wydarzenia, które ju¿ siê sta³o czê¶ci± naszej polskiej historii, mam cich± nadziejê, ¿e ta wczorajsza ¶mieræ nie by³a poniesiona na darmo.

Quote from: ks. Bronis³aw Bozowski
Nie ma przypadków, s± tylko ZNAKI
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #155 on: 2010-04-11, 14:33:43 »
Ja niestety zgadzam siê z minderem w 100%. Przechojrakowali, inaczej pilot pos³ucha³by wie¿y - to by by³o takie bardzo... polskie.
Oczywi¶cie pojawiaj± siê ju¿ spekulacje, ¿e KGB macza³o w tym palce (jak by nie patrzeæ maszyna pó³ roku spêdzi³a na naprawach nie gdzie indziej tylko w Rosji, której jak by nie patrzeæ nie podoba³a siê wypowied¼ Prezydenta podczas Pomarañczowej Rewolucji), ¿e mo¿e pilot naprawde nie zosta³ ostrze¿ony (bo Ruscy zawsze k³ami±) i inne.
Z ca³ym szacunkiem dla ofiar pamiêtam co by³o przed katastrof± i jakie wtedy byly nastroje wobec prezydenta (choæby ten cytat, który poda³am). Czujê siê wyj±tkowo dziwnie w tym momencie - wszyscy go wychwalaj± i momentami zahaczaj± o hipokryzjê - choæby Niemcy, które swego czasu nazwa³y braci Kaczyñskich kartoflami dzi¶ mówi± o wybitnym polityku. Czy tylko mnie siê tak wydaje?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #156 on: 2010-04-11, 14:36:16 »
Ja w ogóle nie odbieram tego politycznie... (jeszcze) P³aczê po ludziach, Polakach, a nie po ministrach, pos³ach, wojskowych czy ksiê¿ach...
I najbardziej siê wzruszam, kiedy wspomina siê tych ludzi... Naprawdê wspó³czujê ich rodzinom, bliskim. Znajomej ch³opak te¿ tam zgin±³ - by³ t³umaczem. To jest tragedia.
Sama nie s±dzi³am, ¿e tak bardzo bêdê to prze¿ywaæ.
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #157 on: 2010-04-11, 14:53:08 »
Kekkai, ale jakie to czasami ¶mieszne by³y te zarzuty, ¿e prezydent ¼le wymówi³ nazwisko Boruca, ¿e fa³szowa³ ¶piewaj±c hymn, ¿e pani prezydentowa wsiada³a na pok³ad samolotu z reklamówk± pod pach±... My¶lê, ¿e do wielu tych osób dzi¶ (wczoraj) dotar³o, ¿e nie do koñca byli w porz±dku i czasami przeginali... Ale teraz to nie czas na takie dysputy. Po¿egnajmy z godno¶ci± g³owê Pañstwa.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #158 on: 2010-04-11, 15:18:40 »
Quote from: Fred
Wspó³czujê wszystkim dotkniêtym t± katastrof±, to wielka tragedia dla Polaków.

Nie mogê siê jednak powstrzymaæ od trze¼wej analizy wydarzeñ. Wydaje mi siê bardzo prawdopodobne ¿e bezpo¶redni± przyczyn± wypadku by³a z³a pogoda - niskie chmury i mg³a na wysoko¶ci 70m. Samo nasuwa siê pytanie dlaczego pilot jednak podj±³ próbê l±dowania w tak z³ych warunkach? Samolot by³ faktycznie dosyæ ju¿ wys³u¿onym - 20 lat lotów, co prawda po remoncie generalnym u producenta w Samarze mniej ni¿ pó³ roku temu. Wydajê mi siê ¿e rzeczywi¶cie nie wyci±gniêto wniosków po katastrofach samolotu C-295 CASA i wydarzeniach na pok³adzie prezydenckiego Tu-154 nad Gruzj±. Nie wydaje mi sie by chodzi³o tutaj o kozakowanie do¶wiadczonego pilota - pilot z lotu do Gruzji straci³ swoje stanowiisko po wspomnianym locie. Wydaje mi siê prawdopodobne ¿e znaleziono lepszego kandydata na to stanowisko (byæ mo¿e bardziej bior±cego pod uwagê stanowisko Prezydenta) - mia³ on 35 lat. Byæ mo¿e ten niekorzystny splot wydarzeñ zakoñczy³ siê tragicznie.

Zaznaczê jeszcze raz ¿e to wielka tragedia i niezale¿nie od tego czy lubili¶my naszego Prezydenta czy nie, nikt nie zas³uguje na taki los, nie wspominaj±c zupe³nie o pozosta³ych pasa¿etrach i cz³onkach za³ogi. Warto te¿ wyci±gn±æ jakie¶ wnioski na przysz³o¶æ by nie sprawdza³o siê po raz kolejny powiedzienie "m±dry Polak po szkodze". Tego nam wszystkim ¿yczê.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #159 on: 2010-04-11, 16:59:08 »
Ja spotka³em siê ju¿ z próbami wrêcz negowania, ¿e te wszystkie uroczysto¶ci maj± sens i ¿e przecie¿ nie lubili¶my "Kaczora", wiêc po co ta hipokryzja. A to przecie¿ nie oto chodzi. Chowa siê G³owê Pañstwa i ta trumna, któr± niedawno ogl±da³em na lotnisku symbolizuje majestat ca³ego naszego kraju. Co¶ o czym kompletnie nie pamiêtamy i nie my¶limy i dopiero teraz u¶wiadamiamy sobie co to znaczy byæ Polakami. To jest cios, ta tragedia. Ale to nie jest cios w honor naszej Ojczyzny czy jako¶ tak. To jest w³a¶nie znak naszego narodu i pozwala nam sobie przypomnieæ jakie znaczenie ma dla nas i ¿ycie i miejsce w którym ¿yjemy.

Dlatego zanim ta trumna legnie na Pow±zkach obok tej drugiej wa¿nej dla niej trumny i za nim wszelkie komisje przes³uchaj± wszelkie skrzynki i przeczesz± ca³y las do ostatka to wzorem Romana Dmowskiego, który komentowa³ ¶mieræ innej g³owy naszego Pañstwa zawo³am: "Ciszej nad t± trumn±..."

Ale z innej strony wszystkim nienawistnikom ¿yczê teraz gotowania siê we w³asnym sosie. A Tomasza Lisa, który obieca³, ¿e odgryzie sobie jêzyk je¶li Lech Kaczyñski nie bêdzie kandydatem PiS na prezydenta trzymam za s³owo. :?
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #160 on: 2010-04-11, 17:24:23 »
No w³a¶nie mnie jest przykro po stracie Kaczyñskiego i jego ¶wity z tego wzglêdu, ¿e to ogromny czas dla Polski. Nigdy nie ukrywa³em, ¿e go nie lubiê i marzy³em o koñcu jego prezydentury, ale nigdy w tak tragicznych okoliczno¶ciach. Niechby sobie ¿y³ spokojnie na emeryturze, pokozakowa³ czasem w radiu czy TV jak Wa³êsa. Traktowa³oby siê go wtedy dobrotliwie, jak zbzikowanego staruszka. Nie, nie uwa¿am, ¿e ¿a³oba narodowa i wszelkie formy oddawani czci s± hipokryzj±. Je¶li kto¶ nie lubi³ Kaczyñskiego, niech przynajmniej z³o¿y pok³on Prezydentowi - G³owie Pañstwa.

A konsekwencje tragedii widaæ ju¿ teraz. Wzros³o zainteresowanie ¶wiata zbrodni± w Katyniu. Rosyjska telewizja emituje "Katyñ" Wajdy w g³ównym programie w najlepszym czasie antenowym. W 70. rocznicê mordu na Polakach ¶wiat g³o¶no i wyra¼nie o nich us³ysza³. Szkoda tylko, ¿e Los (Bóg?) nie pozwoli³ odnale¼æ mniej dramatycznego sposobu. Nagle, przez najtragiczniejsz± katastrofê lotnicz± w historii, jeste¶my znów w centrum uwagi. Najwiêksze jajco by by³o, gdyby nagle wstrzymano budowê Gazoci±gu Pó³nocnego i przestano w koñcu nas dymaæ na ka¿dym kroku. Wszystko bêdzie zale¿eæ od tego w jaki sposób podniesiemy siê po tym ciosie. Oby jak Feniks - odm³odzeni i silniejsi.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #161 on: 2010-04-11, 18:34:16 »
Los (Bóg) czasem jednych wywy¿sza, innych poni¿a. Nie zdziwi³bym siê, gdyby w nied³ugim czasie w naszym kraju pojawi³y siê place i ulice Lecha Kaczyñskiego. To co dzieje siê obecnie wokó³ nas, podobnie jak po ¶mierci Jana Paw³a II-go, przebiega zupe³nie spontanicznie i zawistników chyba w³a¶nie to najbardziej boli. A je¿eli chodzi o osobiste odczucia, nie przypuszcza³em, ¿e mo¿e mnie to tak nieprawdopodobnie poruszyæ. Zastanawiam siê (bez ¿yczenia ¶mierci), jak kiedy¶ tam bêdzie, gdy opu¶ci nas Lech Wa³êsa. Czy jego ¶mieræ wywo³a równie wielkie poruszenie spo³eczne? ¯yczê takie ¿egnanie przez naród ka¿demu wielkiemu Polakowi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #162 on: 2010-04-11, 18:44:50 »

Z ca³ym szacunkiem dla ofiar pamiêtam co by³o przed katastrof± i jakie wtedy byly nastroje wobec prezydenta (choæby ten cytat, który poda³am). Czujê siê wyj±tkowo dziwnie w tym momencie - wszyscy go wychwalaj± i momentami zahaczaj± o hipokryzjê - choæby Niemcy, które swego czasu nazwa³y braci Kaczyñskich kartoflami dzi¶ mówi± o wybitnym polityku. Czy tylko mnie siê tak wydaje?

Nie tylko tobie. Te¿ odnoszê wra¿enie, ¿e smutek niektórych jest tylko na pokaz. No ale tak zawsze by³o i bêdzie i to ju¿ jest sprawa tych¿e ludzi.
Ja czujê ¿al po ¶mierci wszystkich tych osób choæ dobrze ich nie zna³am. Wiele siê teraz mówi o tym, ¿e Lech Kaczyñski by³ takim wspania³ym dobrym cz³owiekiem, ¿e Polacy dobrze nie znali swego prezydenta. Mo¿e by³ nim faktycznie tylko szkoda, ¿e nie dawa³ siê od tej strony poznaæ. Nie wyczuwa³o siê w nim tej charyzmy, gdy przemawia³ robi³ to tak, ¿e nie chcia³o mi siê go s³uchaæ. Bardziej ciep³a i dobra zdawa³a siê byæ jego ¿ona i ona rzeczywi¶cie zdoby³a moj± sympatiê, nie tylko jako osoba ale te¿ za swoj± postawê w kilku kwestiach. Jednak najbardziej ¿al mi ¿ywych, którzy po nich zostali. Jak pokazali córkê prezydenckiej pary, Martê, dzi¶ na Okêciu... po prostu serce siê na jej widok kraje :(
Reakcja ¶wiata na te wydarzenia, a szczególnie Rosji, (a my¶lê, ¿e jeszcze wiele siê wydarzy w odpowiedzi na tê katastrofê) przywo³uj± na my¶l refleksjê, ¿e mo¿e faktycznie czasem trzeba dopiero zgin±æ za co¶, ¿eby to osi±gn±æ.

EDIT
Zastanawiam siê (bez ¿yczenia ¶mierci), jak kiedy¶ tam bêdzie, gdy opu¶ci nas Lech Wa³êsa. Czy jego ¶mieræ wywo³a równie wielkie poruszenie spo³eczne? ¯yczê takie ¿egnanie przez naród ka¿demu wielkiemu Polakowi.

Zauwa¿y³am obecnie pewien trend, ¿eby pluæ na Wa³êsê. W ostatnich dniach równie¿. Siedz±c w sobotê u fryzjera s³ucha³am jak parê osób wy¶miewa go nazywaj±c "prostakiem" i "bucem", bo poró¿ni³ siê z Lechem Kaczyñskim. Podobne g³osy s³ysza³am te¿ przed ¶mierci± prezydenta. No ale znaj±c nasze polskie tendencje teraz jest plucie a "potem" bêdzie wychwalanie pod niebiosa...
« Last Edit: 2010-04-11, 18:52:32 by Jasmin »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #163 on: 2010-04-11, 19:10:43 »
Ja w ogóle nie odbieram tego politycznie... (jeszcze) P³aczê po ludziach, Polakach, a nie po ministrach, pos³ach, wojskowych czy ksiê¿ach...
I najbardziej siê wzruszam, kiedy wspomina siê tych ludzi... Naprawdê wspó³czujê ich rodzinom, bliskim. Znajomej ch³opak te¿ tam zgin±³ - by³ t³umaczem. To jest tragedia.
Sama nie s±dzi³am, ¿e tak bardzo bêdê to prze¿ywaæ.
Czujê dok³adnie to samo.

Los (Bóg) czasem jednych wywy¿sza, innych poni¿a. Nie zdziwi³bym siê, gdyby w nied³ugim czasie w naszym kraju pojawi³y siê place i ulice Lecha Kaczyñskiego. To co dzieje siê obecnie wokó³ nas, podobnie jak po ¶mierci Jana Paw³a II-go, przebiega zupe³nie spontanicznie i zawistników chyba w³a¶nie to najbardziej boli.
A nie uwa¿asz, ¿e porównania Lecha Kaczyñskiego do Józefa Pi³sudskiego (kilka razy dzi¶ s³ysza³am) s± nieco na wyrost? Poza wiar± w s³uszno¶æ tego, co robili, to nie wiem, czy s± jeszcze jakie¶ podobieñstwa (poza oczywistym - pozycj± w Pañstwie). W sumie te porównania pokazuj± nasz± drug± narodow± tragediê - brak bohaterów i wielkich ludzi.

Zastanawiam siê (bez ¿yczenia ¶mierci), jak kiedy¶ tam bêdzie, gdy opu¶ci nas Lech Wa³êsa. Czy jego ¶mieræ wywo³a równie wielkie poruszenie spo³eczne? ¯yczê takie ¿egnanie przez naród ka¿demu wielkiemu Polakowi.

Zauwa¿y³am obecnie pewien trend, ¿eby pluæ na Wa³êsê. W ostatnich dniach równie¿. Siedz±c w sobotê u fryzjera s³ucha³am jak parê osób wy¶miewa go nazywaj±c "prostakiem" i "bucem", bo poró¿ni³ siê z Lechem Kaczyñskim. Podobne g³osy s³ysza³am te¿ przed ¶mierci± prezydenta. No ale znaj±c nasze polskie tendencje teraz jest plucie a "potem" bêdzie wychwalanie pod niebiosa...
Ja Wa³êsy nie darzê sympati±. Ale w zasadzie nie powinno siê wszystko koñczyæ na sympatii, bo jest jeszcze co¶ takiego, jak szacunek. Szanujê go za to, co zrobi³ w przesz³o¶ci. A je¶li chodzi o najnowsz± tera¼niejszo¶æ, to moim zdaniem zachowa³ siê z klas± i godno¶ci± po ¶mierci Kaczyñskiego, i podziwiam go za to.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #164 on: 2010-04-11, 20:15:43 »
To racja, ¿e wielu przesadza teraz w swojej nag³ej mi³o¶ci do zmar³ego prezydenta, ale najbardziej wkurzaj± mnie ludzie, którzy na ka¿dym kroku chc± pokazaæ przed innymi swoj± oryginalno¶æ i to wszystko negowaæ - ca³y szacunek, je¶li nawet nie do cz³owieka (to ju¿ samo w sobie jest masakr±, ¿e niektórzy nie maj± za grosz szacunku dla drugiego cz³owieka), to choæby do prezydenta. Maj± to w dupie i pokazuj±, jacy s± oryginalni i "fajni" (w ich mniemaniu oczywi¶cie), dlatego tak bardzo wkurza ich ta solidarno¶æ, któr± teraz widaæ na ulicach, podobna do tej, z jak± mieli¶my do czynienia po ¶mierci papie¿a. Ja sam z uznaniem odbiera³em niektóre wyst±pienia prezydenta Kaczyñskiego, o czym nawet pisa³em kiedy¶ w "Dra¿liwych tematach" - szczególnie podoba³a mi siê determinacja i oddanie, które zaprezentowa³ przy okazji wojny w Osetii Po³udniowej w 2008 r.

Sam siê przed sob± dziwiê, ¿e wczoraj tak ciê¿ko mi na sercu by³o. Naprawdê ciê¿ko by³o zmusiæ siê do jakiegokolwiek u¶miechu, nie spodziewa³em siê, ¿e to mn± mo¿e tak wstrz±sn±æ. Szczerze mówi±c to nadal nie do koñca mogê uwierzyæ, ¿e to naprawdê siê sta³o - tak nagle i w tak nieprawdopodobnych okoliczno¶ciach (nie jestem zwolennikiem spiskowych i mistycznych teorii, ale symbolika nasuwa siê sama - nie mówiê, czy to s³uszne, czy nie, po prostu nasuwa siê na my¶l), ¿e nie do koñca wierzê, ¿e to naprawdê siê sta³o. Dzi¶, jak siê obudzi³em, to nie by³em pewien, czy to prawda, dopóki nie w³±czy³em komputera.

Jestem bardzo zaskoczony postaw± Rosjan. Nie to, ¿ebym ich uwa¿a³ za skurwysynów, ale nie spodziewa³em siê A¯ takiego wsparcia. Orêdzie Miedwiediewa, Putina, komisja, na której czele stoi Putin, dzieñ ¿a³oby miêdzynarodowej w Rosji (co podobno zdarza siê niezwykle rzadko). Czyta³em te¿, ¿e podobno Putin obj±³ Tuska wczoraj w Smoleñsku - nie widzia³em tego, wiêc nie wiem, ale jestem naprawdê bardzo bardzo bardzo mile zaskoczony. Czyta³em dzi¶ artyku³ - nie pamiêtam, czy na stronie gazeta.pl czy w sobotnim specjalnym wydaniu Wyborczej w internecie, ale pojawi³o siê tam zdanie, ¿e trudno wyobraziæ sobie, w jaki sposób bardziej Rosjanie mogliby pokazaæ, ¿e nas w tym wspieraj±. Zreszt±, co chwilê pojawiaj± siê jakie¶ informacje, które podnosz± na duchu i ciesz± po prostu. To jest piêkne. Tak samo wyró¿niæ trzeba Gruzjê, Litwê, Ukrainê, Brazyliê, gdzie równie¿ zarz±dzono dzieñ (w Brazylii podobno trzy) ¿a³oby narodowej. Mniejsza rzecz, ale równie¿ dla mnie zaskakuj±ca - minuta ciszy przed meczem Real - Barcelona, dodatkowo czarne opaski u zawodników Realu (gdzie na ³awce siedzi Dudek).

Pojawiaj± siê te¿ niestety sprawy obrzydliwe, jak impreza "Stypa Party", czy sms za 30 z³, ¿eby opublikowaæ kondolencje

Na pewno jeste¶my ¶wiadkami historycznego wydarzenia. Narutowicz zosta³ zamordowany, a Kaczyñski zgin±³ w katastrofie lotniczej - innych tego typu przypadków u nas nie by³o.
Wyslano: 2010-04-11, 20:06:15
rzeczywi¶cie