Author Topic: Odeszli... (RIP)  (Read 131470 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #180 on: 2010-04-13, 15:04:51 »
Gdyby nie ta katastrofa, to ka¿dy popuka³by siê po czole jakby us³ysza³ "Kaczyñski pochowany na Wawelu."
+1
Szacunek, ¿a³oba - ok. Ale robienie z ¶.p. prezydenta ¶wiêtego i mêczennika to jednak przesada. Takie moje zdanie.
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #181 on: 2010-04-13, 15:11:53 »
Ja na przyk³ad nie mogê siê opêdziæ od mieszanych uczuæ. Czy¿by media by³y a¿ tak potê¿n± si³± by wykreowaæ li tylko negatywny wizerunek prezydenta? Teraz jak czytam jakim by³ ciep³ym i dobrym cz³owiekiem to ciê¿ko mi uwierzyæ.
wydaje mi siê, ¿e tak.

A mnie siê wydaje, ¿e nie tylko media s± tu winne, choæ na pewno s± wielk± si³±, w której s³owa rzesze ludzi wierz± bezgranicznie (niestety). Jednak sam zmar³y prezydent jako¶ nie dawa³ poznaæ swojego prawdziwego oblicza. Wydawa³ siê byæ do¶æ sztuczny na swoich publicznych przemówieniach, tzn mam na my¶li jego zachowanie, widaæ by³o, ¿e nie czuje siê komfortowo w roli mówcy (nie mam tu na my¶li tre¶ci merytorycznej lecz zachowanie). Ludzie patrz± nie tylko na tre¶æ wyst±pieñ ale i na sposób ich wyg³aszania, na mimikê, mowê cia³a, intonacjê a przede wszystkim na naturalno¶æ, a on zdawa³ siê byæ taki spiêty... Mo¿e i by³ ciep³y i mi³y lecz nie potrafi³ tego okazaæ szerszej rzeszy ludzi, a nie tylko swojej rodzinie i bliskim przyjacio³om czy wspó³pracownikom. Takie w ka¿dym razie odnoszê wra¿enie.

Gdyby nie ta katastrofa, to ka¿dy popuka³by siê po czole jakby us³ysza³ "Kaczyñski pochowany na Wawelu."
+1
Szacunek, ¿a³oba - ok. Ale robienie z ¶.p. prezydenta ¶wiêtego i mêczennika to jednak przesada. Takie moje zdanie.
Ja my¶la³am, ¿e z tym Wawelem to tak tylko powiedzieli a ¿e rodzina bêdzie raczej za pochówkiem na Pow±zkach...

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #182 on: 2010-04-13, 15:32:05 »
Ludzie patrz± nie tylko na tre¶æ wyst±pieñ ale i na sposób ich wyg³aszania, na mimikê, mowê cia³a, intonacjê a przede wszystkim na naturalno¶æ, a on zdawa³ siê byæ taki spiêty... Mo¿e i by³ ciep³y i mi³y lecz nie potrafi³ tego okazaæ szerszej rzeszy ludzi, a nie tylko swojej rodzinie i bliskim przyjacio³om czy wspó³pracownikom. Takie w ka¿dym razie odnoszê wra¿enie.

 To na pewno te¿. Ale zasadnicza sprawa jest taka, ¿e podstawowe kryterium lubiê-nie lubiê to zgodno¶æ z przekonaniami politycznymi. Nie s±dzê, ¿eby znalaz³o siê wielu ludzi, którzy byliby strasznymi jego przeciwnikami, a uwa¿ali prezydenta za mi³ego i z drugiej strony zwolenników, którzy widzieliby go jako niepasuj±cego do urzêdu.
 

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #183 on: 2010-04-13, 18:51:59 »
Problem w tym, ¿e on to sam sobie robi³. Nie rozumiem przepa¶ci miêdzy dzi¶ a w zesz³ym tygodniu. I nie zrozumiem. Z³o¿y³am mu ho³d jako g³owie pañstwa, ale powiedzieæ o nim, ¿e by³ wielkim, wspania³ym, godnym, ciep³ym i tak bardzo niezrozumianym jest zbyt dalekim posuniêciem. Owszem, czepiam siê, bo naprawdê mn± to trzêsie. Mam wra¿enie, ¿e media wybielaj± tu komu¶ ¿yciorys, a to mo¿e byæ bardzo niebezpieczne w przysz³o¶ci i w ¶wietle nadchodz±cych wyborów.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #184 on: 2010-04-13, 19:04:11 »
A tak btw. para prezydencka bêdzie pochowana na Wawelu.
A czemu niby na Wawelu? Nie rozumiem  :?
Ja my¶la³am, ¿e z tym Wawelem to tak tylko powiedzieli a ¿e rodzina bêdzie raczej za pochówkiem na Pow±zkach...
¯eby mieszkañcy Krakowa poznali, co to znaczy zablokowane miasto i niesmak. Przypadkiem siê dzi¶ znalaz³am na trasie, któr± transportowano cia³o ¶.p. pani Kaczyñskiej. Strasznie przykro mi siê znów zrobi³o, bo to by³o takie widowisko, w tv mo¿e to lepiej wygl±da³o, ale tak z boku to wygl±da³o okropnie, nawet nie chcê komentowaæ. A stoiska ze zniczami przy ¦wiêtokrzyskiej i wszêdzie na Krakowskim bardzo mnie niesmacz±. Ok, ja rozumiem, ¿e jedni chc± postawiæ ¶wieczkê i kwiatka, inni chc± zarobiæ, ale dla mnie to jest takie... sztuczne, poniek±d na pokaz, z drugiej strony zakamuflowana ciekawo¶æ: zobaczê co siê tam dzieje, ale pod pretekstem postawienia znicza, a druga czê¶æ (ta: "zarobiæ") jest zwyczajnie mier¿±ca.

Przepraszam, strasznie mnie to denerwuje. Nagle obywatelskim obowi±zkiem sta³o siê pielgrzymowanie pod Pa³ac... Nie mówiê, ¿e wszyscy powinni olaæ, bo to w koñcu g³owa Pañstwa, ale mam wra¿enie, ze nikt siê nie zastanawia nad tym, co robi. A na t³umaczenie tego spontanicznym dzia³aniem jest trochê za pó¼no.

Generalnie te¿ liczy³am na Pow±zki, có¿, trudno. I g³upio. Kekkai ma racjê tutaj:
Gdyby nie ta katastrofa, to ka¿dy popuka³by siê po czole jakby us³ysza³ "Kaczyñski pochowany na Wawelu."

Aha, no, i w¶ród tych wszystkich informacji o ofiarach sobotniego wypadku ludzie wy³±czyli siê na inne wiadomo¶ci, takie mam wra¿enie.
« Last Edit: 2010-04-13, 19:06:44 by Kas »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #185 on: 2010-04-13, 19:14:26 »
Mam wra¿enie, ¿e media wybielaj± tu komu¶ ¿yciorys, a to mo¿e byæ bardzo niebezpieczne w przysz³o¶ci i w ¶wietle nadchodz±cych wyborów.
Mo¿e siê skoñczyæ tym, ¿e ktokolwiek z pisu teraz nie wystartuje, i tak dostanie g³osy z lito¶ci.
A je¶li wygra kandydat pisu, to nie tylko obecna sytuacja nie zostanie w ¿aden sposób wykorzystana - prawdopodobnie nasze stosunki z Rosj± pogorsz± siê jeszcze bardziej, bo skoro ju¿ teraz pisowcy mog± rzucaæ oskar¿eniami o mataczenie Rosjan, to ³atwo sobie wyobraziæ, co bêd± wyrabiaæ pó¼niej. Zgroza.
Przykro mi z powodu tragedii, to naprawdê straszne, ¿e zginê³o tylu ludzi. Ale sta³o siê, gloryfikuj±c ofiary nie zmienimy tego, co siê sta³o, nawet je¶li zniekszta³cimy historiê. Wszechobecna teraz dwulicowo¶æ, hipokryzja i ogromna medialna szopka ju¿ sam nie wiem, czy powoduje u mnie wiêksze przera¿enie, czy niesmak. Che³pienie siê, ¿e ca³y ¶wiat o nas mówi [niewa¿ne jak, bo która¶ z telewizji wprost wymienia³a wady prezydenta obok jego zalet]... ca³e kola¿e z fragmentów zagranicznych programów informacyjnych... ¿a³osne.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #186 on: 2010-04-13, 19:34:31 »
Media maj± po¿ywkê.
(...) i w¶ród tych wszystkich informacji o ofiarach sobotniego wypadku ludzie wy³±czyli siê na inne wiadomo¶ci, takie mam wra¿enie.
Nie do koñca siê wy³±czyli. Mia³am dzi¶ w pracy troszkê czasu i chcia³am sobie poczytaæ o czym¶ na jakim¶ portalu. Czy to gazeta czy wp czy nawet przekrój - wszêdzie mówi± o tragedii - inne tematy jakby nie istnia³y. i nawet jakbym nie chcia³a, to i tak czytam o tym, ¿e chc± nazwaæ stadion narodowy imieniem Lecha Kaczyñskiego albo ¿e to samo chc± zrobiæ z nowym mostem w Bydgoszczy. Kto¶ ju¿ tu na forum wspomina³, ¿e na to czeka - no, to siê doczeka³.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #187 on: 2010-04-13, 19:38:34 »
Kto¶ ju¿ tu na forum wspomina³, ¿e na to czeka - no, to siê doczeka³.
Twoja kaczka Kekkai dziennikarska :wink:, w rzeczywisto¶ci by³o:
Nie zdziwi³bym siê, gdyby w nied³ugim czasie w naszym kraju pojawi³y siê place i ulice Lecha Kaczyñskiego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #188 on: 2010-04-13, 19:41:03 »
No dobrze, nie chcia³o mi siê szukaæ :) Rozumiem, ¿e nie dziwi Ciê informacja o stadionie? :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #189 on: 2010-04-13, 19:42:01 »
Media maj± po¿ywkê.
(...) i w¶ród tych wszystkich informacji o ofiarach sobotniego wypadku ludzie wy³±czyli siê na inne wiadomo¶ci, takie mam wra¿enie.
Nie do koñca siê wy³±czyli. Mia³am dzi¶ w pracy troszkê czasu i chcia³am sobie poczytaæ o czym¶ na jakim¶ portalu. Czy to gazeta czy wp czy nawet przekrój - wszêdzie mówi± o tragedii - inne tematy jakby nie istnia³y.
No, na Gazecie wczorajszego newsa o górnikach z zabrzañskiego Siltechu nawet zdjêli. Tak tylko zauwa¿am, ¿e co chwila jaki¶ dramat, a tu w kó³ko wa³kuje siê jedno. (Na pocieszenie: górnicy ¿yj± i s± w dobrym stanie.)

A tak przy okazji: Nie jestem fank± Eichelbergera, ale on czasem m±drze gada (nawet ca³kiem czêsto).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #190 on: 2010-04-13, 19:50:16 »
Rozumiem, ¿e nie dziwi Ciê informacja o stadionie? :)
Nie. Wawel tak¿e nie. Zreszt± stadion nie jest odosobniony: ulice L. Kaczyñskiego w europejskich stolicach.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #191 on: 2010-04-13, 20:30:07 »
Rozumiem, ¿e nie dziwi Ciê informacja o stadionie? :)
Nie. Wawel tak¿e nie. Zreszt± stadion nie jest odosobniony: ulice L. Kaczyñskiego w europejskich stolicach.
Bosz, mo¿e poczekajmy chocia¿ a¿ ich pochowaj±?!  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #192 on: 2010-04-13, 20:32:20 »
Rozumiem, ¿e nie dziwi Ciê informacja o stadionie? :)
Nie. Wawel tak¿e nie. Zreszt± stadion nie jest odosobniony: ulice L. Kaczyñskiego w europejskich stolicach.
Bosz, mo¿e poczekajmy chocia¿ a¿ ich pochowaj±?!  :shock:
A po co? Polityka dzieje siê tu i teraz.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #193 on: 2010-04-13, 20:40:03 »
Rozumiem, ¿e nie dziwi Ciê informacja o stadionie? :)
Nie. Wawel tak¿e nie. Zreszt± stadion nie jest odosobniony: ulice L. Kaczyñskiego w europejskich stolicach.
Bosz, mo¿e poczekajmy chocia¿ a¿ ich pochowaj±?!  :shock:
A po co? Polityka dzieje siê tu i teraz.
Mo¿e: bo tak wypada?
Chocia¿ teraz to ju¿ wszystkie chwyty dozwolone... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Odeszli... (RIP)
« Reply #194 on: 2010-04-13, 21:48:33 »
Najwa¿niejsze, ¿e co¶ siê dzieje, jak mniemam, dobrego: Daniel Olbrychski odczyta³ ¿yczenia do Rosjan. I to tak¿e wa¿ny sygna³: Barack Obama bêdzie na pogrzebie, a przecie¿ móg³ tê uroczysto¶æ zignorowaæ. Zobaczymy co przyniesie przysz³o¶æ, nawet ta za dwa, trzy tygodnie...


Edit: i jeszcze to: w³adze Rosji s± w dramatycznej sytuacji, mo¿emy ¿±daæ prawdy. Trudny i ciekawy czas nast±pi³.
« Last Edit: 2010-04-13, 21:54:16 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind