Author Topic: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie  (Read 7605 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« on: 2007-04-01, 16:41:58 »
¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie to moje pierwsze nagrane demo. Sporo w nim jeszcze niedoci±gniêæ (brak basu, perkusji), niedokoñczone partie i jako¶æ jest marna, ale my¶lê, ¿e da siê tego pos³uchaæ. Komentarze bardzo mile widziane. Utwór trwa 14 minut i zajmuje oko³o 26mb.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #1 on: 2007-04-01, 18:21:58 »
Bardzo fajne, trochê opethowe i whendaydescendsowe - w najlepszym tego s³owa znaczeniu. Wcale nie odczuwam w tym braku basu i bêbnów.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #2 on: 2007-04-02, 00:43:31 »
Owszem, wielce zacne. Bardzo skondensowany zbiór pomys³ów. Imo z tego mog³o by powstaæ kilka utworów pe³nowymiarowych. Basu faktycznie brakuje, perkusji niekoniecznie wszêdzie. Czê¶æ riffów by³a by idealna na ballady, czê¶æ mo¿na by zagraæ ciê¿ej i _wzmocniæ_ basem wraz z perkusj±. Heh, mam wizje jak by to brzmia³o po wspomnianych modyfikacjach :)

djdioda: by³aby
« Last Edit: 2007-04-02, 02:06:40 by djdioda »

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Świat Nieuchronnie Zmierza Ku Zagładzie
« Reply #3 on: 2007-04-02, 10:36:50 »
kawał dobrej roboty! niektóre fragmenty jak np. 1:30 albo 10:38 miażdżą. jednak wiadomo, że połowa klimatu to odpowiednia perkusja i aranżacja, więc nie da się dokładnie tego ocenić. nie rozdrabniałbym tego utworu na kilka innych, potęga właśnie tego typu kawałków tkwi w mnogości różnych rozwiązań. oprócz basu i perki dodałbym jeszcze miejscami gitarę czysto rytmiczną zamiast cleanu, ale to już zależy od tego gdzie będzie perkusja, np. we wspomnianym 1:30 przydałoby się wzmocnienie riffem z przykopem, ale to ja sobie tylko tak gadam, wszystko zależy od wizji autora :)
« Last Edit: 2007-04-02, 10:38:34 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #4 on: 2007-04-02, 18:23:52 »
Wspania³a muzyka, ze ¶wietnym melancholijnym klimatem. Podziwiam, szczerze, podziwiam. Troszkê po za naszymi mistrzami kojarzy mi siê z pierwszym albumem Oldfielda, ale mo¿e to kwestia braku perkusji. Tak trzymaæ.

djdioda: poza
« Last Edit: 2007-04-02, 20:10:10 by djdioda »
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #5 on: 2007-04-02, 18:52:48 »
¦wietne! I tak jak Unas wspomnia³, nasuwa siê trochê Orchid, czy Morningrise (co siê oczywi¶cie chwali!) No i to co muzyce najwa¿niejsze - klimat! Jeszcze raz brawo!
selfbanned

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #6 on: 2007-04-03, 11:20:41 »
Tutaj jest wersja pi±ta. Pouk³ada³em pomys³y, poci±³em nieco przyd³ugie fragmenty, u³o¿y³em kilka riffów, dogra³em ciê¿sze gitary, akustyk w koñcu brzmi jak akustyk, ma to rêce i nogi, pozby³em siê tych pustych przestrzeni z poprzedniego demo i my¶lê, ¿e nabiera to ju¿ kszta³tów. Wci±¿ brak basu i perki, ale z czasem dojd±. Moim powa¿nym problemem jest teraz gitara, która po prostu nie stroi, muszê podkrêcaæ struny do poszczególnych riffów, zale¿nie od tego gdzie na gryfie gram, a i tak kana³, haha. Mam te¿ problem z miksowaniem, komp mi siada, procesor nie wyrabia, st±d te trzaski (zw³aszcza przy ciê¿szych partiach). Skróci³em go do 12min (21mb).

Fakt, mo¿e jest tam pomys³ów na osobne utwory, ale wersja 5 to mniej wiêcej kszta³t, jaki bêdzie mia³ ten utwór. Opetha raczej w nim nie s³yszê, za to z Oldfieldem mi siê skojarzy³ jak go wspomnia³ Unas. Teraz czeka mnie powrót do szko³y ("lekcje matematyki" :D ) i programowanie perki. :]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #7 on: 2007-04-03, 20:17:10 »
Wypasiony kawalek, koñcówka rz±dzi ;]. Te¿ mam skojarzenia z Oldfieldem, szczególnie w drugiej czê¶ci utworu. Reszta przypomina When Day Descends (jak chyba zreszt± wiêkszo¶æ piosenek w tym klimacie granych na gitarze akustycznej). Ca³o¶æ fajnie siê rozkrêca, chocia¿ brakuje przynajmniej jednego momentu z wykopem, ale w koñcu od tego jest bas i perka (chyba, ¿e przewidujesz jakie¶ wej¶cie gitar rodem z Meshuggah. Please, pretty please  :mrgreen:)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #8 on: 2007-05-13, 11:44:19 »
Mo¿na prosiæ o reup nowej wersji, bo zd±¿y³a znikn±æ zanim dogrzeba³em siê do tego w±tku :|
True Pagan Winter Crew

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #9 on: 2007-08-09, 11:26:22 »
Sorry, "¦wiat..." bêdzie musia³ zaczekaæ, a¿ nagram go ponownie (straci³em swoje nagrania przy przeprowadzce, poza tym kupi³em now± gitarê  :twisted: ). Teraz bêdê móg³ dodaæ perkusjê, bo podarowano mi klawisze midi i nie¼le siê tym bawiê. A efekt tych zabaw mo¿na us³yszeæ w moim nowym demo - Wied¿ma. To pierwszy utwór, w którym bawiê siê w perkusistê, hehe.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #10 on: 2007-11-03, 12:41:50 »
Mo¿na prosiæ o reup nowej wersji, bo zd±¿y³a znikn±æ zanim dogrzeba³em siê do tego w±tku :|
Ostatnio w odmêtach dysku natrafi³em na kawa³ek Agarvesa, wiêc jakby co to mogê podes³aæ. A tak swoj± drog±, naprawdê udany utwór. Czekam na wiêcej ;]

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #11 on: 2007-11-03, 13:17:35 »
Dwa moje utwory na moim profilu Myspace (adres w podpisie). Co prawda tylko 92kbps, bo na wiêcej nie by³o miejsca, ale jak komu¶ szczególnie zale¿y, to mogê porz±dniejsz± wersjê umie¶ciæ na Sendspace. Do ¦wiata w koñcu dogra³em bas i perkusjê i mam szczerze mówi±c mieszane uczucia, zw³aszcza je¶li chodzi o perkusjê, no ale perkusist± ostatecznie nie jestem. Ostatni utwór nazywa siê Drzewko Bonsai i to w sumie pierwszy utwór nagrywany z ca³± sekcj± rytmiczn±. Mam wci±¿ problemy z dobraniem brzmienia i g³o¶no¶ci poszczególnych instrumentów. Szczególnie denerwuje mnie "brzêczenie" strun sopranowych co¶, co s³yszê dopiero po ostatecznym zmiksowaniu materia³u, po czym szczerze mówi±c nie chce mi siê ju¿ wszystkiego na nowo zmieniaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #12 on: 2007-11-03, 14:35:21 »
Podobaj± mi siê oba kawa³ki - jakby¶ móg³ wrzuciæ to na Rapidshare? Oba s± w naszych ukochanych Opethowych i WhenDayDescendsowych klimatach. Dla mnie super!  :D

BTW: W Twoim profilu na myspace jest jedynie opis United Kingdom. Móg³by¶ dorzuciæ obok UK jeszcze Poland, by³oby mi³o... :) No i móg³by¶ gdzie¶ jeszcze w czê¶ci "friend space" wrzuciæ logo Opeth, no chyba ¿e trzeba mieæ na to zgodê Mike'a, bo nie wiem jak z tym jest?
« Last Edit: 2007-11-03, 14:38:54 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: ¦wiat Nieuchronnie Zmierza Ku Zag³adzie
« Reply #14 on: 2007-11-09, 01:24:47 »
Oba kawa³ki s± bardzo dobre. Jak dla mnie najlepszy jest wstêp i koñcówka drzewka, chocia¿ jako ca³o¶æ ¶wiat... jest jednak ciekawszy. Widaæ, ¿e wychodzi Ci robienie d³u¿szych utworów (co wbrew pozorom nie jest takie ³atwe. Mo¿na piosenkê  przekombinowaæ, ¼le u³o¿yæ i potem wychodzi z tego co¶ takiego jak The Newbreed ;]). Brzmienie mo¿e nie jest rewelacyjne, ale dla mnie i tak liczy siê pomys³. Co do perki to wydaje mi siê miejscami ca³kiem nie¼le wpasowana :>. Bas jako¶ siê nie narzuca, ale specjalnie mi to nie przeszkadza. Poza tym Twój projekt naprawdê ³atwo pomyliæ z When Day Descends. Do tego stopnia, ¿e nie by³bym w stanie odró¿niæ jednego od drugiego, gdyby kto¶ da³ mi namiar na nie podpisane kawa³ki ;]
« Last Edit: 2007-11-09, 01:26:54 by vertigo »