Author Topic: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"  (Read 86961 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #225 on: 2010-10-27, 22:01:04 »
Tobie dziêki za zdjecia. Swoja drog± ciekawe ile Mikael ma p³yt w swojej kolekcji... Nie s³ysza³em ¿eby go kto¶ o to pyta³ w ¿adnym wywiadzie

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #226 on: 2010-10-27, 22:19:45 »
Tobie dziêki za zdjecia. Swoja drog± ciekawe ile Mikael ma p³yt w swojej kolekcji... Nie s³ysza³em ¿eby go kto¶ o to pyta³ w ¿adnym wywiadzie

Te¿ mnie to zastanawia³o. Przypuszczam, ¿e jest zbieraczem. Wszak Opeth od zawsze wychodzi³o na czarnym kr±¿ku. Nawet w czasach temu no¶nikowi niezbyt przychylnych. Co¶ czujê, ¿e Mikael musia³ lobbowaæ ;-)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #227 on: 2010-10-28, 07:50:36 »
Tobie dziêki za zdjecia. Swoja drog± ciekawe ile Mikael ma p³yt w swojej kolekcji... Nie s³ysza³em ¿eby go kto¶ o to pyta³ w ¿adnym wywiadzie
Wydaje mi siê, ¿e w którym¶ z wywiadów Mike opowiada³ ile p³yt liczy jego winylowa kolekcja, ale nie pamiêtam ile. W ka¿dym b±d¼ razie wspomina³, ¿e masê kasy przepuszcza na longplaye na ebay. Fragment jego kolekcji widaæ w trakcie wywiadu za plecami Majka, o ile mnie pamiêæ nie myli, w którym¶ documentary, byæ mo¿e "Beyond Ghost Reveries"… Znalaz³em natomiast krótki wywiad, w którym Mike nawija o swoich piêciu najukochañszych wydawnictwach winylowych (tutaj). Ale to ju¿ w sumie poruszamy siê w temacie na inny w±tek…
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #228 on: 2010-10-28, 09:12:37 »
Tobie dziêki za zdjecia. Swoja drog± ciekawe ile Mikael ma p³yt w swojej kolekcji... Nie s³ysza³em ¿eby go kto¶ o to pyta³ w ¿adnym wywiadzie
Wydaje mi siê, ¿e w którym¶ z wywiadów Mike opowiada³ ile p³yt liczy jego winylowa kolekcja, ale nie pamiêtam ile. W ka¿dym b±d¼ razie wspomina³, ¿e masê kasy przepuszcza na longplaye na ebay. Fragment jego kolekcji widaæ w trakcie wywiadu za plecami Majka, o ile mnie pamiêæ nie myli, w którym¶ documentary, byæ mo¿e "Beyond Ghost Reveries"… Znalaz³em natomiast krótki wywiad, w którym Mike nawija o swoich piêciu najukochañszych wydawnictwach winylowych (tutaj). Ale to ju¿ w sumie poruszamy siê w temacie na inny w±tek…

No i jeszcze na koniec offtopa fragment wypowiedzi Mikaela:

Quote
I'm an avid collector of obscure vinyl from the 60´s and 70´s as well as metal vinyl originals. I've got about 3 maybe 4000 vinyl, and a lot of stuff from my collection is absolutely fantastic. Bands that no one knows about...mainly progressive rock, krautrock and psychadelia. I like tripped out stuff you know.

http://www.f-p-e.com/interviews/interview.php?id=9

 :D


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #229 on: 2010-10-28, 16:08:24 »
No to na zakoñczenie offa jeszcze fotka Majka z czê¶ci± jego kolekcji:


Btw. je¿eli chodzi o mnie to mam w domu ok. 150 p³yt winylowych, w wiêkszo¶ci polskich, ale zdecydowanie jednak wolê kompakty (podobnie jak Mike Portnoy). Zapewne to "uraz" do trzasków i szumów z p³yt nabyty jeszcze w czasach m³odo¶ci - polskie analogi by³y produkowane z kiepskiego tworzywa, które ju¿ przy pierwszym odtwarzaniu trzeszcza³y. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #230 on: 2010-10-28, 22:38:07 »
Wiem bts, ¿e s± dostêpne, ale ja zdecydowa³em siê zbieraæ CD, a nie LP. Nie znaczy to, ¿e co¶ mam do LP, jak najbardziej je lubiê, ceniê i szanujê. My¶lê te¿, ¿e zadbane LP na odpowiednim dobrym sprzêcie potrafi± brzmieæ naprawdê hajdefiniszyn, tak jak zreszt± twierdzi Mikael.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #231 on: 2010-10-29, 08:20:07 »
Wiem bts, ¿e s± dostêpne, ale ja zdecydowa³em siê zbieraæ CD, a nie LP. Nie znaczy to, ¿e co¶ mam do LP, jak najbardziej je lubiê, ceniê i szanujê. My¶lê te¿, ¿e zadbane LP na odpowiednim dobrym sprzêcie potrafi± brzmieæ naprawdê hajdefiniszyn, tak jak zreszt± twierdzi Mikael.

Potwierdzam. Dlatego w³a¶nie kupujê LP a nie CD ;-) Niestety cenowo zazwyczaj wychodzi gorzej.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #233 on: 2010-12-05, 15:54:35 »
Có¿ mo¿na dodaæ - wszystko ju¿ zosta³o powiedziane... Ja ogl±da³am dvd wczoraj (dziêki, Longheras ;), a teraz s³ucha³am audio...
Co do pierwszej p³yty, to rzeczywi¶cie lepiej zagrany BWP, nie rozumiem jednak dlaczego zdecydowali siê zagraæ jedn± ca³± p³ytê i tylko po kawa³ku z reszty... Zdecydowanie wolê drug±, tê z konferansjer±...
Najbardziej mia¿d¿y Wreath (  :mrgreen: ), który w wersji koncertowej jeszcze bardziej wgniata ni¿ na nagraniu. Do tego ¶wietne April Ethereal, The Moor i Advent, w 'nowocze¶niejszych' aran¿acjach mo¿e nieco trac± klimatu, ale zyskuj± kopa :) Natomiast jest te¿ parê s³abszych momentów, czego na DVD-1 nie u¶wiadczy³em. Do nich zaliczê Forest of October (g³ównie dlatego, ¿e ca³e Orchid to dla mnie zbyt gêsty las i zbyt skrajne emocje - choæ w od¶wie¿onej wersji brzmi i tak lepiej ni¿ nagranie) i, niestety, Hope Leaves, który w wersji bez kapodastera traci a solówka Freda, sk±din±d ¶wietna, pasuje do tego kawa³ka jak chrzan do czekolady. Gadki Mike'a ca³kiem fajne, ale te¿ nic szczególnego - on ju¿ chyba siê nie wysila odk±d odkry³, ¿e cokolwiek powie i tak wywo³a salwy ¶miechu na widowni :] Do DVD z BWP na pewno bêdê wraca³ czêsto, do tego drugiego ju¿ nieco mniej.
Zgadzam siê z jednym ma³ym wyj±tkiem - Forest of October brzmi soczy¶cie i ogólnie urywa dupê imho... Wersja z p³yty siê w ogóle nie umywa do tego...
I generalnie podczas ca³ego koncertu s³ychaæ bardzo "zadziorn±" gitarê Frederika, te jego k±¶liwe podci±gniêcia na koñcach... Tak¿e s³uchaj±c trudno zapomnieæ, ¿e nast±pi³a zmiana gitarzysty... Czy to dobrze czy ¼le - nie wiem - z jednej strony Fred zaznacza swój styl, ale bardzo chyba przywyk³am do standardowych solówek Petera...
I wybór utworów te¿ nie by³ wymarzony jak dla mnie... Bardziej podoba³a mi siê setlista z koncertu w Stodole. Ale to tylko takie lu¼ne przemy¶lenia...
Dokument o Opesiu w trasie trochê ja³owy. Mo¿na popatrzeæ, ale w sumie niczego siê z niego nowego nie mo¿na dowiedzieæ. Wyj±tkowo sympatycznie wypad³ Per :mrgreen: Trzeba po prostu zobaczyæ jego miny z tymi w±sami i niesk³adn±, be³kotliw±  gadaninê w pewnym momencie :lol:
:mrgreen:

Generalnie jako¶ ogl±danie samotnie takiego dvd wydaje mi siê strasznie nu¿±ce, co innego jak usi±dzie dwoje (kilku) opethomaniaków i przerzucaj± siê ci±gle: "s³ysza³e¶ to? zajebiste!" , "ooo jaka zmiana, genialne!". Samotnemu ogl±daniu dvd mówiê NIE! :D

I mo¿e jeszcze na koniec napiszê co¶, od czego nie mog³am siê uwolniæ przez ca³y koncert: Axe mi strasznie przypomina pewnego forumowego admina...!  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #234 on: 2011-01-31, 23:44:20 »
Najbardziej mia¿d¿y Wreath (  :mrgreen: ), który w wersji koncertowej jeszcze bardziej wgniata ni¿ na nagraniu.

"(...) its kinda shit... whatever, its called Wreath" :D

Nie wiem czy zauwa¿yli¶cie, ale gitara Fredrika jest o wiele lepiej zmiksowana na wersji audio. Na dvd jest bardzo cicho i daje sie odczuæ co¶ w rodzaju braku gitarowej symetrii.

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #235 on: 2011-02-01, 14:24:10 »
Jest pieruñsko cicho to prawda ;/ powinni byli jako¶ to wyrównaæ...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #236 on: 2011-02-01, 14:50:26 »
mam wra¿enie, ¿e to nie przypadek :P na Lamentations tez tak by³o w kwestii gitary Petera, ale wtedy t³umaczy³em sobie wiêksz± sk³onno¶ci± Lindgrena do 'fuckupienia'.. teraz bardziej wygl±da to na jazdê ego, bo chyba zacni nag³o¶nieniowcy musieli wy³apaæ, ¿e co¶ jest nie tak z balansem pomiêdzy nimi..

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #237 on: 2011-04-10, 18:45:28 »
Po os³uchaniu (i opatrzeniu) siê z koncertem, stwierdzam, ¿e mimo wszystko wolê "The Roundhouse Tapes". Dla mnie tamten koncert ma lepszy klimat, d¼wiêkowo nieznacznie wygrywa i jest lepiej nagrany (mam na my¶li zdjêcia, a tak¿e filtry stosowane np w "Under the Weeping Moon" i "Blackwater Park"). A poza tym jest tam Peter, a nie jaki¶ kud³aty efekciarz ;p
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #238 on: 2011-06-14, 00:48:00 »
Roadrunner robi wyprzedaz i w ramach tej oferty mozna kupic po okazyjnych cenach wersje 2dvd oraz wersje 2dvd + 3cd.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"
« Reply #239 on: 2011-09-06, 23:02:04 »
Na Rebel:TV leci w³a¶nie Dirge For November z tego DVD :w00t: