Poll

Twój ulubiony album Anathemy to:

Serenades
1 (4.5%)
The Silent Enigma
3 (13.6%)
Eternity
1 (4.5%)
Alternative 4
3 (13.6%)
Judgement
2 (9.1%)
A Fine Day to Exit
0 (0%)
A Natural Disaster
4 (18.2%)
We're Here Because We're Here
7 (31.8%)
Weather Systems
1 (4.5%)
Distant Satellites
0 (0%)

Total Members Voted: 22

Author Topic: Anathema  (Read 23560 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Anathema
« on: 2011-07-06, 20:46:11 »
Anathemy na tym forum chyba nikomu nie trzeba przedstawiaæ, ale na wszelki wypadek, za wikipedi±:
Anathema (gr. kl±twa, ekskomunika) – angielska grupa muzyczna. Powsta³a 1990 roku w Liverpoolu. Pocz±tkowo wykonuj±ca drugofalowy death doom metal bêd±c wraz z grupami Katatonia, My Dying Bride i Paradise Lost prekursorem gatunku. Obecnie grupa zaliczana jest do nurtu art rocka oraz rocka atmosferycznego.

I podstawowa DYSKOGRAFIA:
[1993] Serenades
[1995] The Silent Enigma
[1996] Eternity
[1998] Alternative 4
[1999] Judgement
[2001] A Fine Day to Exit
[2003] A Natural Disaster
[2010] We're Here Because We're Here
[2011] Falling Deeper (orkiestrowe re-make'i ich bardzo starych utworów)
[2012] Weather Systems

Wydaje mi siê, ¿e zespo³owi z takim dorobkiem nale¿y siê u nas oddzielny w±tek ;)



Informacja z ostatniej chwili dotyczy nowego wydawnictwa, które ma siê ukazaæ ju¿ we wrze¶niu:



Quote
Falling Deeper continues where Hindsight left off. The album features brand new arrangements of songs and haunting melodies from our earliest days. It’s a mesmerising blend of the orchestral - majestic and at times ethereal - with beautiful vocal arrangements and our unique 'feedback' lead guitars, all centred around a grand piano and a huge rhythm section. All the layers work together to convey the haunting internal landscapes Anathema have become renowned for.

This is an album which we hope will excite old and new Anathema fans equally. A fresh musical and lyrical approach has transformed songs such as Crestfallen, Kingdom and Sunset Of Age. This record reveals how, even from the very start, the band wrote melodies which would always have a universal magic and emotional impact.

Another highlight of the album, Everwake, features the incredible voice of Anneke van Giersbergen and has brought a higher dimension to one of the band’s earliest and simplest acoustic pieces.

The record has been produced by Daniel Cavanagh and was recorded and mixed by Andrea Wright at the legendary Parr St Studios, Liverpool (where the likes of Elbow, Coldplay and Echo and the Bunnymen have also recorded albums). The orchestral arrangements are from Dave Stewart who worked so successfully with Anathema on We’re Here Because We’re Here.

Falling Deeper, in the words of Daniel Cavanagh, is:
‘’a nod to our past and a look to our future all at the same time, with a sound that is designed to transport you to the heart of the present moment.’’

FALLING DEEPER - COMING 5TH SEPTEMBER

The recent video for Dreaming Light will also feature on FALLING DEEPER
(¼ród³o)


Wprawdzie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich wydawnictw sk³adankowych, czy te¿ ponownych nagrañ, ale osobi¶cie za "star±" Anathem± nie przepadam [dalej ni¿ Judgement siê nie zapuszczam, nie krêci mnie ta muzyka], a now± uwielbiam, ostatni za¶ album szczególnie, wiêc z nowym wydawnictwem wi±¿ê spore nadzieje i z przyjemno¶ci± go pos³ucham. Udzia³ orkiestry tak¿e bardzo mnie cieszy.
Zastanawia mnie tylko kwestia - gdzie zapowiadana przez d³ugi czas epka z NOW¡ muzyk±, na któr± równie¿ bardzo liczy³em?
« Last Edit: 2012-08-21, 18:24:56 by Callahan »

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Anathema
« Reply #1 on: 2011-07-06, 21:15:39 »
Anathemê uwielbiam. Od pierwszych po ostatnie albumy. Bezkrytycznie wrêcz :)

Je¶li chodzi o zapowiedzi nowych wydawnictw to trzeba podchodziæ do nich z dystansem. Pamiêtam, ¿e WHBWH by³o zapowiadane wiele wiele razy zanim faktycznie ujrza³o ¶wiat³o dzienne. Tak¿e jak co¶ wyjdzie to wyjdzie ;-) Mo¿e w tym roku, mo¿e za dwa a mo¿e i za piêæ lat. Cholera ich wie ;-) Ch³opaki zbyt s³owne nie s± w tych kwestiach.

Póki co z ostatnich ciekawostek wysz³y jedynie utwory demo jako bonusy do amerykañskiej edycji WHBWH i orkiestrowe wersje na winylowej siedmiocalówce:





Swego czasu na forum Anathemy Danny zapoda³ tytu³y utworów które znajd± siê na nowym albumie. Tak¿e na pewno co¶ tam robi±...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Anathema
« Reply #2 on: 2011-07-06, 21:31:40 »
O, i jak tam te orkiestrowe wersje? Strasznie jestem ich ciekaw, szczególnie Universal, który uwa¿am za ich najlepszy utwór ever, a na razie na ¿adnym YT czy czym¶ podobnym na to nie trafi³em :P

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Anathema
« Reply #3 on: 2011-07-06, 21:43:16 »
O, i jak tam te orkiestrowe wersje? Strasznie jestem ich ciekaw, szczególnie Universal, który uwa¿am za ich najlepszy utwór ever, a na razie na ¿adnym YT czy czym¶ podobnym na to nie trafi³em :P

A proszê dobry cz³owieku:

http://theendrecords.bandcamp.com/track/anathema-dreaming-light-orchestral-version

Co prawda jedynie Dreaming Light ale zawsze to co¶. Orkiestrowe numery s± ok, ale wersje albumowe jednak lepsze. Te traktujê raczej jako ciekawostkê ;-)
« Last Edit: 2011-07-06, 21:45:12 by bts »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Anathema
« Reply #4 on: 2011-07-06, 22:08:36 »
Kiedyś Anathemy ostro słuchałem, kochałem wręcz "A Natural Disaster", bardzo lubiłem "Alternative 4" i "Judgement", oglądałem nawet jakieś ich DVD (na którym moim zdaniem wypadli słabo). Do "A Natural Disaster" próbowałem wrócić niedawno, ale nie kręciło mnie to już. Chyba jednak zmienił mi się gust.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Anathema
« Reply #5 on: 2011-07-06, 22:20:34 »
Anathema! Oj jak ja ich lubie. Swietna wiadomosc!

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Anathema
« Reply #6 on: 2011-07-06, 22:59:05 »
A proszê dobry cz³owieku:

http://theendrecords.bandcamp.com/track/anathema-dreaming-light-orchestral-version

Co prawda jedynie Dreaming Light ale zawsze to co¶. Orkiestrowe numery s± ok, ale wersje albumowe jednak lepsze. Te traktujê raczej jako ciekawostkê ;-)

Dziêki serdeczne! :D
W sumie nie ró¿ni siê jako¶ znacznie, okroili po prostu wersjê z p³yty i bardziej wyeksponowali orkiestrê. £adne, ale faktycznie wersja albumowa lepsza.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Anathema
« Reply #7 on: 2011-07-06, 23:39:05 »
Ja przygode z Anathema zaczalem od "Serenades", ale do dzis nie do konca mnie przekonuje - wracam do niej wlasciwie tylko z powodow sentymentalnych. Natomiast juz "The Silent Enigma" to album na wskros klasyczny i dla mnie chyba najlepszy w tworczosci tego zespolu.

Wyroznilbym jeszcze "Judgement", bo malo ktoremu zespolowi udaje sie tyle roznych emocji zawrzec na jednej plycie. Czesto do niej wracam.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Anathema
« Reply #8 on: 2011-07-07, 13:45:24 »
Ja dopiero zaczynam odkrywaæ Anathemê... Ich p³yty zawsze mnie nudzi³y... w ucho wpad³y mi tylko pojedyncze kawa³ki.
Tej nowej p³yty nie da³am rady przes³uchaæ za pierwszym razem w ca³o¶ci, teraz te¿ nie mogê siê za bardzo na niej skupiæ, ale na pewno jest weselsza od swoich poprzedniczek.
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anathema
« Reply #9 on: 2011-07-07, 16:56:20 »
Nigdy nie by³em jakim¶ wielkim fanem Anathemy, ale bardzo przypad³ mi do gustu ich ostatni album. :)

Edit: a mo¿e tak u góry strony plebiscycik na najulubieñszy ich album?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Anathema
« Reply #10 on: 2011-07-07, 17:01:38 »

Edit: a mo¿e tak u góry strony plebiscycik na najulubieñszy ich album?

Oj to by³by bardzo ciê¿ki wybór. Anathema nie nagra³a dwóch podobnych p³yt, wiêc ka¿d± mo¿na ceniæ za co¶ innego. Osobi¶cie na równi stawiam Eternity, Alternative 4, Judgement, A Fine Day To Exit i We're Here Because We're Here. Pozosta³e albumy zajmuj± zaszczytne drugie miejsce w moim skromnym rankingu ;-)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Anathema
« Reply #11 on: 2011-07-08, 11:56:46 »
Edit: a mo¿e tak u góry strony plebiscycik na najulubieñszy ich album?
Doda³am ankietê ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anathema
« Reply #12 on: 2011-07-08, 13:24:11 »
Edit: a mo¿e tak u góry strony plebiscycik na najulubieñszy ich album?
Doda³am ankietê ;)
Dziêki - odda³em g³osik... :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Anathema
« Reply #13 on: 2011-07-09, 14:02:51 »
Przes³ucha³em w³a¶nie wersjê 5.1 We're Here Because We're Here. Z dot±d s³uchanych przeze mnie przestrzennych miksów ten jest chyba najlepszy. Ta p³yta ma mnóstwo przestrzeni, ka¿dy d¼wiêk ma czas, by spokojnie wybrzmieæ, nie jest prze³adowana niepotrzebnym ha³asem - a ten miks tylko to uwypukla. Nie ma tu zbêdnych bajerów, wiêc nie ma latania po g³o¶nikach w te i wewte czego¶, co tylko rozprasza uwagê, jest za to bardzo sensowny rozk³ad partii, tak, ¿e selektywno¶æ brzmienia jeszcze wzrasta, a mimo to wszystko piêknie wspó³brzmi. Nie s³ucha³em jeszcze nagrañ Porcupine Tree, ale w przypadku Anathemy Wilson spisa³ siê wrêcz idealnie i s³uchanie tego albumu na sze¶ciu g³o¶nikach to czysta przyjemno¶æ. Ponadto ta wersja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, ¿e to najlepszy kr±¿ek Anathemy.
Bojê siê tylko kolejnego ich regularnego albumu, bo zawiesili poprzeczkê niesamowicie wysoko.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Anathema
« Reply #14 on: 2011-07-30, 17:23:47 »
Ciekaw jestem niesamowicie nowego wydawnictwa - Falling Deeper. Niby stare numery, ale jednak trochę nowe ;-)

Kingdom do ściągnięcia:

http://www.burningshed.com/store/kscope/freedownload/46/

No i krótki przegląd:

http://soundcloud.com/kscopemusic/anathema-falling-deeper-album-montage

Zapowiada się nastrojowo.