Author Topic: Arcturus - Sideshow Symphonies  (Read 6262 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Arcturus - Sideshow Symphonies
« on: 2005-10-13, 23:16:58 »
Jak siê wam podoba nowy Arcturus? Czy po odej¶ciu Garma ci±gle s± w stanie nagrywaæ tak nietuzinkowe pod ka¿dym wzglêdem p³yty?

Muzycznie jest jak zwykle znakomicie, Shipwrecked Frontier Pioneer i Moonshine Delirium to ¶wietne numery, Sverd i Hellhammer graj± niesamowite rzeczy... ale brakuje tej magii, jaka towarzyszy³a dwóm poprzednim p³ytom. Vortex to dobry wokalista, ale mam wra¿enie, ¿e z odej¶ciem Garma z zespo³u ulecia³ ca³y ten 'teatralny' klimat kreowany przez jego genialny wokal. P³yta w niektórych momentach kojarzy mi siê z twórczo¶ci± Borknagar.  

Dobra p³yta, choæ moim zdaniem daleko jej do Sham Mirrors i La Masquerade Infernale... choæ Arcturus, to te¿ ju¿ w pewnym sensie trochê inny zespó³  :roll:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #1 on: 2005-10-14, 11:10:24 »
To juz niestety nie to samo co z Garmem. Ch³opaki ju¿ nie zaskakuj± ju¿ tak bardzo jak kiedy¶, postanowili kontynuowaæ ¶cie¿kê obran± na Sham Mirrors, bardziej wyciszon± i przestrzenn±. Muzycznie nie mam zastrze¿eñ, ale poprostu Arcturus ju¿ nagra³ jeden absolut (La Masquerade Infernale) i jeden swietny album (TSM), i ju¿ chyba poraz drugi tak wysoko siê nie wzbij±...

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #2 on: 2005-10-14, 20:36:12 »
Nie bêdê tutaj blu¼ni³ mówi±c, ¿e nagrali album lepszy niz LMI, ale jak dla mnie przebili The Sham Mirrors. Biorac pod uwage, ¿e TSM nie mam absolutnie nic do zarzucenia, jest to pewne osi±gniêcie  :D
Nie kopiuj± bezmy¶lnie ¿adnej z poprzednich p³yt, choæ oczywiscie pewne elementy LMI i TSM mo¿na odnale¼æ.
Teatralno¶ci IMO jest mnóstwo (vide Evacuation Code Deciphered). Je¶li ktokolwiek móg³by zastapiæ Garma majac w³asny styl i jednoczesnie bed±c w stanie odtworzyæ utwory z jego ery na ¿ywo to jest to w³a¶nie Simen.
Koniec gadania: ¶wietny album :)
Searching my way to perplexion..

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #3 on: 2005-10-14, 22:07:03 »
The Sham Mirrors chyba bardziej do mnie przemawia³...i wcale nie chodzi o brak Garma...
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #4 on: 2005-10-14, 22:31:26 »
Dwie ca³kiem sprzeczne opinie. Zaczynam siê coraz bardziej ciekawic. Mam nadziejê mimo wszystko, ¿e p³yta przebija TSM, co bêdzie moim zdaniem sukcesem ogromnym, bo Maskarada nie jest moim zdaniem lepsza od Lusterek. Po za tym ceniê sobie g³os Simena, wiêc nastawiam siê na co¶ wspania³ego. :) Garma te¿ mi nie brakuje dziêki ostatniemu Ulver. :wink:
[under construction]

eBAT

  • Guest
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #5 on: 2005-10-15, 14:56:43 »
Dla mnie siê liczy tylko The Sham Mirrors ;]

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Arcturus - Sideshow Symphonies
« Reply #6 on: 2005-12-04, 11:29:42 »
A jednak uda³o im siê. Niby podobne do TSM, ale chyba nawet lepsze. Po prostu wiêcej w tym uczucia ni¿ na TSM. Ja dla mnie co¶ wspania³ego, a ju¿ szczególnie "Deamonpainter" przede wszystkim ze wzglêdu na wokalizy. :D
[under construction]