Author Topic: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?  (Read 24259 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Propheti

  • Guest
Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« on: 2006-04-26, 17:25:14 »
Ostatnio natrafi³em siê na ca³kiem ¶wie¿y zespó³ który odniós³ ostatnio spory sukces w gb.
Pewnie wielu z Was ju¿ go zna, ale nie zaszkodzi przedstawiæ go innym :)

LINK

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #1 on: 2006-04-26, 21:55:52 »
Je¶li ten zespó³ jest przedstawicielem nowego trendu w MTv, to jestem ZA. Graj± lekko, a jednocze¶nie z wykopem i s³ychaæ, ¿e maj± ambicje. Chcia³bym us³yszeæ wiêcej ich kawa³ków, ¿eby sobie jakie¶ wyra¼niejsze zdanie wyrobiæ.
True Pagan Winter Crew

Propheti

  • Guest

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #3 on: 2006-04-26, 23:38:31 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Arctic_monkeys
O¿... rocznik 1986 :D Dobry rocznik :) Mam nadziejê, ¿e s³awa nie uderzy im do g³owy.
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #4 on: 2006-04-27, 21:33:35 »
No ja mam tê "p³ytê" od jakiego¶ czasu, ale jak dla mnie to ma³o wci±gaj±ca... S³ucha³am ca³o¶ci chyba tylko raz... Chwytliwe do¶æ... Szczególnie "when the sun goes down"  8)
...If I call will you come and will you save me?

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #5 on: 2006-04-28, 18:30:23 »
S³abe to to, ale nagraæ co¶ bardziej nudnego ni¿ p³yta Editors to spore osi±gniêcie. Niestety Bloc Party siê trafi³o tylko jedno.
Avril kocham Ciê :*

Tuxic

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #6 on: 2007-04-20, 17:34:45 »
S³abizna, nie podoba mi siê, jak ca³y indie rock.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #7 on: 2007-04-20, 19:57:13 »
jak ca³y indie rock.
Ma³o s³ysza³e¶ w ¿yciu. ;]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #8 on: 2007-04-28, 15:25:53 »
Artctic Monkeys nie lubiê, nie podobaj± mi siê. Du¿o du¿o lepszy jest Bloc Party :)

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #9 on: 2007-04-30, 11:57:55 »
Jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku - drugi album brytyjskiej grupy Arctic Monkeys.  To co¶ wiêcej niz tylko zgrabne nawi±zanie do debiutu sprzed dwóch lat.
Arctic Monkeys s± ostatnio ulubieñcami brytyjskich krytyków, a ich pierwsza p³yta "Whatever People Say I Am That's What I'm Not"  to najszybciej sprzedaj±cy siê debiut w historii  brytyjskiej fonografii - w pierwszym tygodniu rozesz³o siê 360 tys egzemplarzy.
Arctic Monkeys to tak¿e symbol  przemian na rynku muzycznym  - zdobyli popularno¶æ nie dziêki  tradycyjnej promocji  uprawianej przez wytwórniê ale dziêki plikom przesy³anym przez internet , gdy zespó³ nie mia³ nawet podpisanego kontraktu p³ytowego.
Grupie towarzyszy co¶, co Anglicy  zwykli okre¶laæ terminem "hype". Gdziekolwiek pojawia siê grupa towarzyszy jej gigantyczne zainteresowanie.
Takie cisnienie wykonczy³o juz niejedn± m³od± grupê. Na dodatek zespo³y z  nurtu tzw. nowego rocka  - poza nielicznymi wyj±tkami - jako¶ nie potrafi± zaoferowaæ  wiêcej niz jedn± dobr± p³ytê. Ale Arctic Monkeys prze³amuj± ten niedobry trend.  Nie s±dzê jednak, aby - jak twierdz± na Wyspach - ich p³yta by³a prost± kontynuacj± debiutu.  Owszem, nie daje wytchnienia s³uchaczowi, to dalej te same zadziorne , chwilami wrêcz szczeniacko bezczelne melodie. Ale obok riffów gitarowych - zreszt± nigdy tak prostych, bo Ma³py lubi± pokombinowac i z tempem i z rytmem  - na  "Favourite Worst Nightmare"  trafi³y takie utwory, które zdradzaj±, ¿e zespo³ nie zamierza powtarzaæ sprawdzonej formu³y.  W piosenkach takich jak "D Is For Dangerous", "Fluorescent Adolescent" czy "505", pojawia siê prawdziwy klimat.  Riffy ustêpuj± miejsca bardziej stonowanym zagrywkom. Grupa potrafi siêgn±c do tradycji dalej ni¿ ktokolwiek móg³by przypuszczaæ  bo czy takie "Only Ones Who Know" nie ma w sobie czego¶ z klimatu popowych ballad z konca lat 50.?
Tego nikt siê nie spodziewa³ i na zakonczenie mogê jedynie powtórzyæ za krytykami z UK - TA P£YTA TA ARCYDZIE£O.
I jak kto¶ skomentowa³ p³ytê na pewnym forum:
"Arctic Monkeys are brilliant. Oasis are f*****g s**t!! " - I agree!

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #10 on: 2007-04-30, 12:09:43 »
arktyczna ma³pa19, w dobrym tonie by³oby podaæ ¼ród³o, za którym siê cytuje ;)
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4093489.html
« Last Edit: 2007-04-30, 12:16:00 by djdioda »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #11 on: 2007-05-06, 00:26:00 »
Muszê przyznaæ, ¿e najnowsza p³yta ma³p wymiata. Co prawda s³ysza³em kilka kawa³ków na krzy¿ w Trójce i Antyradiu, ale kuuuurde. Jak poprzednia p³yta mia³a raptem jeden wyczepisty kawa³ek (a ju¿ na pewno nie wiêcej ni¿ dwa), tak najnowsza jest chyba ca³a wyczesana w kosmos. Przynajmniej te kawa³ki, które s³ysza³em w radiu s± warte grzechu.
True Pagan Winter Crew

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #12 on: 2007-05-06, 11:02:35 »
Powiadasz, minder, ze debiutancka p³yta mia³a JEDEN wyczepisty ( cokolwiek to oznacza...) kawa³ek, tak?
To ja Ci udowodniê jak bardzo sie mylisz!
A View From The Afternoon? A Fake Tales Of San Francisco!? Dalej:
Still Take You Home, Perhaps Vampires Is A Bit Strong But... i From The Ritz To The Rubble (genialne!!!).
Wiêc nie chrzan mi tu (za przeproszeniem) ze na debiutanckiej p³ycie by³ JEDEN kawa³ek! Bo kazdy kawa³ek na tej p³ycie jest po prostu ¶wietny! I cokolwiek powiesz - ja wiem ze Favourite Worst Nightmare powtórzy sukces debiutu. Oj sorry, nie w czasie przysz³ym tylko przesz³ym:
POWTÓRZY£A sukces debiutu.

Wyczesana w kosmos....heh...Co za jêzyk!

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #13 on: 2007-05-06, 11:59:52 »
A mnie nie porywa ani jeden kawa³ek tego bandu... nuuuda... i co, zabijesz mnie? ;]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Arctic Monkeys - ¶wie¿e miêsko?
« Reply #14 on: 2007-05-06, 12:11:25 »
A mnie nie porywa ani jeden kawa³ek tego bandu... nuuuda... i co, zabijesz mnie? ;]
Djdiodia, wyjê³a¶ mi to z ust :P
Arktyczna, daj na luz i wypowiedz siê te¿ na temat innych zespo³ów których obecnie s³uchasz, np. tu :mrgreen: zapraszamy do wspó³pracy