Author Topic: Metal Hammer Festival 2010 + Opeth  (Read 60992 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #105 on: 2010-08-26, 17:12:12 »
O ile dobrze widzê, kilka osób z forum bêdzie - rozpoznamy siê jako¶? W trakcie, po koncercie? Bardzo mo¿liwe, ¿e je¶li koncert potrwa d³u¿ej ni¿ do 23, bêdê musia³ wracaæ poci±giem dopiero o czwartej rano, wiêc bêdzie trochê czasu do spo¿ytkowania ;-)

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #106 on: 2010-08-26, 21:32:14 »
jakby mnie kto¶ rozpozna³ to s³u¿ê informacj± o Katowicach, monopolowych itp. prawdopodobnie bêdê mia³ koszulkê z napisem "Satan is my bitch" d³ugie czarne w³osy, czerwone znamiê pod lewym okiem, bródka rozci±gaj±ca siê na boki dooko³a ryjka (gdyby moja twarz to by³ turpistycznym malowid³em, to bródka by robi³a za ramê). A ¿e spodek to magiczne miejsce to jak kto¶ bêdzie chcia³ to mnie na pewno spotka :) do jutra...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #107 on: 2010-08-28, 08:59:58 »
Wg setlist.fm zagrali:
1. Windowpane
2. The Grand Conjuration
3. The Drapery Falls
4. The Lotus Eater
5. The Moor
6. Bleak
7. Deliverance
Tak by³o w rzeczywisto¶ci? I jak w ogóle by³o?

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

adambrut

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #108 on: 2010-08-28, 11:34:08 »
1. Windowpane
2. The Grand Conjuration
3. The Drapery Falls
4. The Lotus Eater
5. The Moor
6. Bleak
7. Demon Of The Fall
8. Deliverance

Oczywi¶cie by³o wy¶mienicie.

Zastrze¿enia mo¿na mieæ tylko do d¼wiêku - Katatoniê i Opeth ustawia³a chyba ta sama ekipa i by³o ich s³ychaæ bardzo ¼le. Gitary wydawa³y siê wyciszone (w Windowpane s³ysza³em prawie wy³±cznie wokal i perkusjê), a d¼wiêki sprowadzone do jednego tonu co zatar³o wyraziste przej¶cia. Tak przynajmniej by³o s³ychaæ z wy¿szych miejsc siedz±cych - mo¿e z p³yty by³o inaczej.
Pain of Salvation mia³ zdecydowanie dobry d¼wiêk, wiêc nie wiem o co chodzi.

« Last Edit: 2010-08-28, 11:36:57 by adambrut »

sweet

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #109 on: 2010-08-28, 11:41:57 »
btw. Opeth zmienia image na glam rockowy.

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #110 on: 2010-08-28, 12:23:51 »
W³a¶nie wróci³em i na ¶wie¿o postaram siê opisaæ wra¿enia, póki pamiêtam jeszcze jak by³o:

Votum
Za³apa³em siê na ostatni kawa³ek, wiêc ciê¿ko mi cokolwiek mówiæ.

Jurojin
Ponoæ najlepszy debiut roku. Dla mnie wniosek jest z tego jeden - jakie¶ strasznie s³abe te tegoroczne debiuty. Potwornie siê zanudzi³em, a czasami wrêcz mnie denerwowa³y d¼wiêki, które nap³ywa³y ze sceny. Niestety, nie przemówi³y do mnie trochê ubarwione, ale wci±¿ ma³o kreatywne riffy ani popowe linie wokalne. Nie wiem, pewnie siê nie znam.

Katatonia
No, bawi³em siê bardzo dobrze, choæ nie powiem ¿e by³o bez skazy. Setlista mi odpowiada³a (choæ mia³em cich± nadziejê na "Murder" w zwi±zku z obecno¶ci± Mikaela za scen±, ale tam. Marzenia), grali na Mayonesach (<3), tylko problem z nag³o¶nieniem. Na pocz±tku ledwo s³yszalny wokal a potem lekko bucz±ce gitary. Mimo wszystko na +.

Pain of Salvation
Tu mia³em pewien dylemat co do okre¶lenia, jak podoba³ mi siê koncert. Z góry przyznajê, ¿e zespo³u poza paroma, pojedynczymi utworami nie znam, wiêc tym ciê¿ej mi by³o okre¶liæ. Sam koncert moim zdaniem bez skazy - wszystko zagrane precyzyjnie, bezb³êdnie, a do tego na Mayonesach (<3, no nie licz±c tego parkera). By³a tylko jedna rzecz która mi nie odpowiada³a, tj. podczas koncertu, z jakiego¶ powodu, odnosi³em wra¿enie lec±cego "ch³odu" ze sceny. Mo¿e to w³asnie dlatego, ¿e tego zespo³u po prostu na co dzieñ nie s³ucham i ¶rednio ich znam mia³em takie wra¿enie, ale kontakt z publik± wydawa³ mi siê jaki¶ taki niespecjalny - zespó³ sobie, publika sobie.

Riverside
Udany koncert, podoba³o mi siê (no i te Mayonesy! <3) Zdenerwowa³a mnie tylko publika - rozumiem, ¿e ju¿ na samym wstêpie Duda powiedzia³, ¿e nie bêd± zanudzaæ i ¿e mo¿na siê bawiæ. St±d rozumiem pogo itp. ale jednak wszystko w granicy rozs±dku, bo takie rzeczy jak mosh na Panic Room, czy ¶ciana ¶mierci na Left Out by³y trochê, przynajmniej w moim odczuciu, nie na miejscu.

Opeth
Zadowolony. Bardzo zadowolony. Setlista wspania³a, tylko mogli czym¶ zast±piæ Windowpane (Deliverance niby te¿ by³o na poprzednich wystêpach, ale koncert pozbawiony tego outro by³by dla mnie niepe³ny). Cieszy³o mnie to, ¿e Mike, w przeciwieñstwie do koncertu w Bydgoszczy, utrzymywa³ sta³y "majkowy" kontakt z publik±, przez co poczu³em siê prawie jak w Warszawie. Warte uwagi te¿ by³o to, ¿e Mike gra³ spor± czê¶æ koncertu na swoim sygnowanym PRSie. No, reklama jest. Przyczepiæ siê mogê tylko do d¼wiêku. Windowpane brzmia³o strasznie (wiadomo, pierwszy utwór) - bas by³ tak mocno podkrêcony, ¿e a¿ s³ysza³em trzeszczenie, a gitar wcale. Potem by³o ju¿ lepiej, ale jednak gitary brzmia³y jak nieco przyt³umione. W ka¿dym razie bardzo du¿y +

Korn
Tych panów ju¿ od dawna nie s³ucham, ale jednak mi³o by³o pos³uchaæ paru utworów, których namiêtnie siê s³ucha³o w podstawówce. Jednak od strony technicznej ma³o sie mogê wypowiedzieæ, bo siedzia³em ju¿ wtedy gdzie¶ z ty³u p³yty i s³ucha³em, nie skupiaj±c siê zbytnio. Musia³em wyj¶æ przed koñcem koncertu, bo spieszy³em siê na poci±g, ale by³em na zdecydowanej jego wiêkszo¶ci.

To by by³o na tyle marnych wypocin. Ogólnie 160z³ uwa¿am za bardzo dobrze wydane.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #111 on: 2010-08-28, 14:42:42 »
W³a¶nie wsta³em. Do domu dotar³em ko³o pi±tej.
Kurde, zgwa³cili mnie i wytarli pod³ogê. Bêdzie co opowiadaæ wnukom ;)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #112 on: 2010-08-28, 16:05:11 »
na p³ycie d¼wiêk by³ niez³y, zw³aszcza jak siê mia³o zatyczki piankowe- wiadomo, niweluj± ró¿ne b³êdy akustyków, przeg³o¶nienia pojedynczych instrumentów i wzmagaj± selekcjê d¼wiêku, ale na windowpane faktycznie s³abo by³o cokolwiek s³ychaæ, ale akurat tego utworu mi tak nie ¿al. na kornie zgubi³em zatyczki to za bardzo nie s³ysza³em tego w dredach... czyli s³ysza³em w miarê selektywnie tylko perkusistê... swoj± drog± ciekawy ma tron...  co do reszty to zgadzam siê z przedmówcami
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #113 on: 2010-08-28, 16:59:01 »
Widzê, ¿e Riverside zagra³ w ca³o¶ci ADHD oraz 02 Panic Room na zakoñczenie. Nie¼le! Je¿eli to prawda, to oznacza, ¿e granie ca³ych p³yt na ¿ywo faktycznie sta³o siê pewnego rodzaju mod±, o czym coæ tam ju¿ pisali¶my w specjalnym w±tku. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #114 on: 2010-08-28, 19:03:24 »
tak to prawda i da³o to na prawdê przyjemny efekt, ¿e wszystko by³o spójne i sensowne... mnie siê osobi¶cie taki pomys³ bardzo podoba zw³aszcza, i¿ bardzo ow± p³ytê lubiê...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #115 on: 2010-08-28, 20:54:39 »
Pozamiatany i z obola³± szyj±. W sumie dobrze, ¿e obola³y, bo inaczej mia³bym w±tpliwo¶ci, czy to wszystko siê wydarzy³o, tak niesamowicie szybko przelecia³o :P

Pierwsze wra¿enie - bardzo du¿o ludzi w koszulkach Opeth. Na pewno nie mniej, ni¿ Korna. Innych by³o niewiele - Katatonia, PoS, Riverside, a tak to raczej niezwi±zane z wykonawcami wieczoru :P Tak wiêc fani Opeth raczej siê spisali pod wzglêdem frekwencji.

Votum - p³yta mnie znudzi³a, koncertowo nie zrobili wra¿enia. Jeszcze mog± byæ z nich ludzie, ale na razie nic ciekawego nie zaprezentowali, ot po prostu zagrali, na pocz±tku wokalista trochê fa³szowa³, potem siê roz¶piewa³ i by³o ju¿ ok. Mo¿na pos³uchaæ, je¶li kto¶ siê nie wyrobi³, to nie ma czego ¿a³owaæ.

Jurojin - wokalistê bym opierniczy³ za wychodzenie na scenê bez roz¶piewki, bo pierwszy utwór kompletnie po³o¿y³, fa³sze nie do wytrzymania. Po paru kawa³kach siê poprawi³. Na pocz±tku tak¿e z gitar± by³o co¶ nie tak, zamiast przesteru s³ychaæ by³o niskie burczenie. A ogólnie zespó³ chyba nie wie co zrobiæ z tymi bêbenkami, miota siê gdzie¶ pomiêdzy progresj± i zwyk³ym metalem, ka¿dy kawa³ek ma podobny, takie nie wiadomo co wychodzi. Na mnie wra¿enia nie zrobili.

Katatonia - obawia³em siê, ¿e bêdzie tragicznie, by³o przeciêtnie. Brzmienie nawet ok, po jakich¶ 15 minutach ju¿ by³o nie¼le. Jonas je¶li nie przejdzie na dietê, to zejdzie na którym¶ koncercie. Mêczy siê z tym t³uszczem i widok jest ¿a³osny. Na dodatek fa³szuje - jeszcze kiedy nikt mu nie daje drugiego g³osu, to tak to nie razi, ale kiedy ¶piewa w towarzystwie - uszy puchn±. Nie jestem i nie by³em ich fanem, chocia¿ maj± kilka fajnych kawa³ków, które na ¿ywo mog³yby wypa¶æ fajnie, jednak tutaj wypadli bardzo przeciêtnie. A podobno w Krakowie by³o gorzej.

Pain of Salvation - pozamiatali. Spodziewa³em siê, ¿e bêdzie dobrze, by³o zajebi¶cie. Zagrali No Way, Linoleum i Used, w zasadzie zabrak³o mi tylko Ashes, ale i tak jestem w 100% zadowolony i czekam na ich pe³ny koncert. Brzmienie jak na akustykê spodka naprawdê niez³e, by³o s³ychaæ wokale [w przypadku trzech poprzednich zespo³ów bywa³o z tym ró¿nie], dali czadu. Nawi±zali nawet jaki¶ kontakt z publiczno¶ci±, szkoda tylko, ¿e mieli tak ma³o czasu. Niemniej - bardzo na plus.

Riverside - a raczej "£iwersajd", jak mówi³ "prowadz±cy" koncert dupek - przekona³em siê, ¿e bia³ostocki Gwint to najgorszy klub pod s³oñcem. Zabrzmieli ¶wietnie, d¼wiêk by³ do¶æ selektywny, Duda wokalnie bez zarzutu. Ca³e ADHD sprawdzi³o siê ¶wietnie. Tylko fanów Korna poguj±cych do Left Out [od pocz±tku, nie do ostrej koñcówki, ale do tego spokojnego wstêpu] bym wystrzela³. A najbardziej bola³o, jak siê widzia³o, ¿e ludzie w koszulkach Riverside te¿ brali w tym udzia³. Rozumiem, ¿e Duda stwierdzi³ "nie bêdziemy dzi¶ przynudzaæ", co prowokowa³o, by trochê poskakaæ przy ostrzejszych momentach, ale bez przesady.

Opeth - tak jak w Warszawie, mia³em wra¿enie jakiego¶ odrealnienia. Odp³yn±³em kompletnie. Windowpane by³o wprawdzie potraktowane jak próba w celu dopasowania d¼wiêku, przez co zabrzmia³o koszmarnie, ale nie mam im tego za z³e, bo nie wielbiê tego kawa³ka. Potem ju¿ by³o ¶wietnie. W zasadzie ju¿ TGC zmia¿d¿y³o, a ca³a setlista by³a tak mocna, ¿e po ich wystêpie mo¿na by³o z czystym sumieniem i¶æ do domu ;-) Gadka Mikaela w porz±dku, czekamy na ich debiut na glam-rockowej scenie i makija¿e w stylu Kiss. XD Serce mi podskoczy³o, kiedy zacz±³ zapowiadaæ stary kawa³ek, ale niestety nie by³o nam dane us³yszeæ Advent, a jedynie Demon of the Fall. Deliverance brzmieniem i powerem by³o cudownym podsumowaniem i w sumie nie ¿a³ujê, ¿e s³ysza³em je ju¿ drugi raz. Na BWP liczê nastêpnym razem.
I jeszcze jedno pytanie do tych co byli tutaj, albo w Stodole - czy tylko mi siê wydaje, ¿e czasami gitara Fredrika brzmi, jakby by³a nastrojona odrobinê za wysoko? Mia³em to wra¿enie zarówno w Stodole, jak i w Spodku, chocia¿ wczoraj mo¿e w dwóch-trzech utworach. :-k

Korn - pocz±tek przegadali¶my na zewn±trz z Aibrean, weszli¶my akurat na pocz±tek Let The Guilt Go, chyba jedynego utworu, który chcia³em us³yszeæ na ¿ywo. Poskakali¶my trochê, byli¶my do koñca - ogólnie nie rozumiem zachwytów nad Kornem, aczkolwiek z tego co widzia³em fani bawili siê pysznie, wiêc musia³ wypa¶æ dobrze. W porównaniu z Opeth, który zagra³ chyba maksymalnie ciê¿ko, ostro i brutalnie jak tylko pozwala ich repertuar, Korn wypad³ leciutko, a popisy perkusisty jako¶ nie robi³y na mnie wra¿enia. Nie powali³o mnie na kolana, mo¿na zobaczyæ, ot, kolejny zespó³ odhaczony na li¶cie widzianych na ¿ywo :P

Podobno przed Opeth PoS wyszed³ do ludzi, sta³ gdzie¶ z ty³u na p³ycie i robi³ sobie zdjêcia z fanami. Nie wiem ile w tym prawdy, bo wiem z trzeciej rêki, ale je¶li to prawda, to zaliczy³em ogromn± pora¿kê, bo w tym czasie by³em z prawej strony wcale nie tak blisko sceny i nic nie zauwa¿y³em. A mia³em aparat, by³aby ¶wietna pami±tka.
Z kolei Opeth podobno mo¿na by³o dorwaæ po koncercie za Spodkiem.

Podsumowuj±c, wra¿enia bardzo pozytywne i nie ¿a³ujê ani z³otówki, nawet nie mam wielkiego ¿alu do napojów po 5z³ za pó³ litra [w sumie beznadziejne wydaje mi siê tylko to, ¿e mieli tak ma³o wody i po Opeth zosta³a ju¿ tylko Cola]. Mia³em zamiar kupiæ koszulkê, ale wybór by³ w zasadzie ¿aden, wiêc sobie odpu¶ci³em.
Trzymam kciuki, ¿e Pain of Salvation przyjedzie do Polski w najbli¿szym czasie. I ¿e Mikael nie mówi³ zbyt powa¿nie, ¿e zespó³ planuje teraz bardzo d³ug± przerwê, chyba ¿e w celu wydania nowej p³yty wkrótce.

No i dziêki Zosi i Miko³ajowi za dotrzymanie towarzystwa, fajnie by³o siê zobaczyæ i prze¿ywaæ to razem :-)

Anathema

  • Posts: 41
  • Karma: +12/-0
  • Gender: Female
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #116 on: 2010-08-28, 21:27:59 »
Przeklejê moj± relacjê z lastfm:

Opeth rozniós³ Spodek w drzazgi - ¶wietny koncert, tam gdzie ja siedzia³am nag³o¶nienie by³o bardzo dobre i klarowne (niedaleko budki akustyków, wiêc pewnie dlatego). Trochê zawiedziona by³am, ¿e zagrali Windowpane i The Lotus Eater (grali to w Bydgoszczy; zreszt± Deliverance te¿, ale ten utwór to... akurat tego siê nie da opisaæ :mrgreen2:). Zamiast tego us³ysza³abym np. The Leper Affinity na pocz±tek i Advent, Catch the Rainbow. Ale nie narzekam, zw³aszcza ¿e dane mi by³o zobaczyæ The Moor (z ukochanego Still Life!) i Demon of the Fall-wa³ka koncertowego. A ¿arciki Mike'a s± bezcenne.
Mam autografy wszystkich ch³opaków :) (pozdro dla "szefa" z Krakowa, który je za³atwi³!) Po¶wiêci³am koncert Korna, ale by³o warto zobaczyæ ich z tak bliska i wymieniæ u¶cisk d³oni (niestety na zdjêcia nie by³o czasu...). Pozdrawiam wszystkich, którzy przez ponad godzinê dzielnie czekali za backstagem ;)

Votum i Jurojin nie widzia³am, ale z tego co czytam nie mam za bardzo czego ¿a³owaæ.

Katatonia - hm, dla mnie troszkê za s³abo w porównaniu do innych kapel. Ale mo¿e to specyfika ich muzyki - bardziej pasuje do nich klimatyczny klub ni¿ wielka hala... No i Jonas nie wyrabia³ wokalnie miejscami. Oczekiwa³am trochê wiêcej. Btw, akcja koncertu: ustawia siê circle pit (Katatonia zaserwowa³a przedtem mocno metalowy repertuar i rozgrza³a publikê), a tu zaczynaj± graæ Idle Blood :P

Pain of Salvation - MIAZGA! Naprawdê nie spodziewa³am siê tak dobrego gigu zagranego z powerem i m³odzieñcz± wrêcz energi± (PoS jako¶ nigdy nie umia³ mnie przekonaæ). Daniel ma fantastyczny, czysty g³os - zarówno wysokie "piania" jak i rockowa zadziorno¶æ wychodzi³y mu wspaniale. Widaæ by³o, ¿e ch³opaki daj± z siebie wszystko (Daniel szala³ na scenie i niemi³osiernie siê poci³, o czym zreszt± wspomina³ :P).

Riverside - dobry koncert. Riversów ca³kiem lubiê - zw³aszcza trylogiê Reality Dream i zagrane ca³e ADHD troszkê mnie zawiod³o, spodziewa³am siê bardziej przekrojowego wystêpu. I pomy³k± dla mnie jest, ¿e grali oni tak pó¼no i dostali wiêcej czasu ni¿ PoS... Przecie¿ ich mo¿emy zobaczyæ praktycznie co chwilê w ka¿dym zak±tku kraju.

Niez³e akcje odchodzi³y na sektorach. Jak wiadomo, zamknêli wszystkie niebieskie sektory i ludzie stamt±d mieli siadaæ na czerwonych. Ci z sektorów za 3 stówy, którzy przyszli przed Opeth nie mieli gdzie siadaæ, bo ich miejsca by³y pozajmowane przez osoby, których miejsca równie¿ by³y pozajmowane itd... Ludzie siê k³ócili, chodzili do ochrony, która nie potrafi³a nic zrobiæ. Nieprzyjemna sprawa.

Ogólnie fest bardzo udany. A podpisane Watershed i The Roundhouse Tapes ciesz± oko :supz: :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #117 on: 2010-08-29, 20:04:37 »
Windowpane by³o wprawdzie potraktowane jak próba w celu dopasowania d¼wiêku, przez co zabrzmia³o koszmarnie...
Zastanawiaj±ce... w Bydgoszczy koncert tak¿e zaczynali od Windowpane i tam wszystko od pierwszych d¼wiêków brzmia³o idealnie.
Wyslano: 2010-08-29, 09:08:33
Kolejne filmiki z Katowic:
- The Drapery Falls: tu i tu
- The Grand Conjuration
- The Lotus Eater (fragmencik)
Uuuuu... widzê, ¿e by³o naprawdê wybornie. :) Szkoda, ze nie mog³em siê wybraæ.
« Last Edit: 2010-08-29, 20:35:55 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

sheeva

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #118 on: 2010-08-30, 17:56:17 »
Witajcie!
Jestem tu nowa, to mój pierwszy post.. Na Metal Hammer Fest zakocha³am siê ponownie w Opeth. Pytacie ze nie mo¿na 2 razy? Mo¿na :) To by³ koncert mojego zycia, koncert moich snów. Nigdy wczesniej nie mia³am mo¿liwo¶ci zobaczenia ich na ¿ywo. Pisze tutaj , gdy¿ na forum gitara.pl mój kolega wyszpera³ linka do jedengo utworu z koncertu, podejrzewam ze to kto¶ od was zamie¶ci³ (niejaki Vlad Tapes - http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=74902):

http://www.zshare.net/audio/7979949203022894/

Macie mo¿e ca³o¶æ? Proszê podzielicie siê ze mn±? Nie mam zbyt wiele na wymianê, wiêc liczê na zwyczajny gest :) To mój pierwszy koncert Opeth i bardzo bym chcia³a móc prze¿yæ go ponownie. Czekam na odpowied¼. Pozdrawiam.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #119 on: 2010-08-30, 18:37:14 »
Musisz siê zwróciæ do Garfielda na jego forum, bo opis pliku na zSHARE wskazuje jakby na niego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind