Author Topic: Polecane filmy  (Read 222245 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1350 on: 2013-01-20, 03:32:23 »
Bardzo polecam i¶æ do kina na Django. Je¶li kto¶ lubi specyficzne poczucie humoru Tarantino i umie siê cieszyæ dobrym, dopieszczonym w najmniejszych detalach kinem, to bêdzie zachwycony. Ja jestem. Zreszt± wystarcz± dwa s³owa: Christoph Waltz. Ten cz³owiek to aktorski geniusz, a u Tarantino naprawdê ma co graæ.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1351 on: 2013-01-24, 20:38:44 »
Zreszt± wystarcz± dwa s³owa: Christoph Waltz. Ten cz³owiek to aktorski geniusz, a u Tarantino naprawdê ma co graæ.

Pewnie znasz ale mo¿e kto¶ nie zna, a warto obejrzeæ. Carnage Polañskiego. Kapitalny. ¦wietna obsada, only 4 actors: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1352 on: 2013-01-24, 21:10:46 »
Oczywi¶cie, widzia³em dwukrotnie, brzuch mnie bola³ ze ¶miechu. Rewelacyjnie zagrane i wydaje mi siê, ¿e bardzo prawdziwe.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1353 on: 2013-02-20, 08:36:01 »
Nie jestem jakim¶ wytrawnym znawc± kina i mam niez³e luki w tej materii, wiêc jak mi co¶ od czasu do czasu wpadnie w rêce i przypadnie do gustu, to robiê wpis tutaj. ;)  Wczoraj na filmbox wci±gnê³a mnie "Zbrodnia" - ¶wietny firm.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1354 on: 2013-03-15, 21:08:07 »
A czy kto¶ z Was drodzy Opethowicze ogl±da³ Les Miserables? Przyznam szczerze, ¿e nie przepadam za musicalami, ale ten film po³o¿y³ mnie na ³opatki. W przeci±gu tygodnia obejrza³em go dwukrotnie. Dzi¶ ogl±dam go trzeci raz i ca³y czas mnie fascynuje. Dla mnie jeden z najlepszych filmów ever.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1355 on: 2013-03-16, 10:15:07 »
Mi siê nie podoba³. Te¿ nie przepadam specjalnie za musicalami (choæ np "Sweeneya Todda" Burtona bardzo lubiê) i ten film tego nie zmieni³. 3/4 piosenek jest dla mnie jako¶ ¶rednio za¶piewana, Jackman i Crowe wg mnie naprawdê mogli siê bardziej postaraæ (zw³aszcza, ¿e ponoæ Jackman zaczyna³ na Broadwayu), a oscarowa rola Anne Hatheway to dla mnie typowy "skok na kasê/nagrodê" pod has³em "zetnê sobie w³osy i dadz± mi oscara". Na plus natomiast zapisujê role Heleny Bohnam Carter i Sachy Baron Cohena, bo i zagrali i za¶piewali ¶wietnie.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1356 on: 2013-03-19, 22:54:56 »
Byndo ma mnie pomstowaæ po wyj¶ciu z kina, ale co tam ;P Polecam Warszawê 1935. Naprawdê. Robi wra¿enie, piêkny film. Chocia¿ czasem brakuje podpisu i cz³owiek siê zastanawia "gdzie to jest?"... poza kawa³kiem Pa³acu Saskiego, bo to od razu by³o widaæ co to (tylko dlaczego pokazali tyle, co i dzi¶ mo¿na zobaczyæ? ;)). Generalnie fajnie zrobiony, pokazuje przedwojenn± stolicê w technikolorze... szkoda, ze taki skrawek i tak krótko to trwa, ale i tak ³adne. Jasne, ¿e mam zastrze¿enia, ¿e co¶ mi siê nie podoba, ale ogólnie fajna rzecz. W ramach ciekawostki mo¿na zobaczyæ.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1357 on: 2013-04-07, 17:22:46 »
Obejrzalem wczoraj 'Sanctum', ktorego producentem wykonawczym jest James Cameron. Musze przyznac, ze po dosc nudnym i malo intrygujacym poczatku film sie rozkrecil na tyle, ze odstawilem orzeszki i gapilem sie w ekran jak glupi ;) I choc tematyka zupelnie nie moja, to ogolne wrazenia pozytywne - na niezobowiazujacy sobotni wieczor jak znalazl.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1358 on: 2013-06-19, 12:58:31 »
Hmmm...nie wiedzia³am, w którym miejscu to napisaæ, wiêc wybra³am ten w±tek. Widzieli¶cie ten film "Nasze matki, nasi ojcowie"? Co o nim s±dzicie? Dzi¶ jest emitowana ostatnia czê¶æ. Mnie osobi¶cie bardzo wci±gn±³ i jestem ciekawa, jak siê skoñczy (poza kapitulacj± Niemiec rzecz jasna)


A tak w temacie, to zdecydowanie mogê poleciæ film "Dziennik zakrapiany rumem". Obejrza³am ju¿ chyba z 10 razy i ci±gle mnie bawi  :mrgreen: Depp jak zwykle genialny w swojej roli, zabawne teksty, a niektóre sceny wymiataj±. Teraz czytam ksi±¿kê, jak skoñczê, postaram siê skrobn±æ jak±¶ recenzjê ;)
« Last Edit: 2013-06-19, 13:02:00 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1359 on: 2013-06-19, 13:44:09 »
Hmmm...nie wiedzia³am, w którym miejscu to napisaæ, wiêc wybra³am ten w±tek.

Wczoraj w tym temacie wrzuci³em tutaj link. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #1360 on: 2013-06-19, 23:54:05 »
A tak w temacie, to zdecydowanie mogê poleciæ film "Dziennik zakrapiany rumem". Obejrza³am ju¿ chyba z 10 razy i ci±gle mnie bawi  :mrgreen: Depp jak zwykle genialny w swojej roli, zabawne teksty, a niektóre sceny wymiataj±. Teraz czytam ksi±¿kê, jak skoñczê, postaram siê skrobn±æ jak±¶ recenzjê ;)
Ty, no ale Fear and Loathing in Las Vegas czyta³as/ogl±da³a¶? Hunter to ciekawa postaæ by³a... ;)
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1361 on: 2013-06-21, 14:42:16 »
Hmmm...nie wiedzia³am, w którym miejscu to napisaæ, wiêc wybra³am ten w±tek.

Wczoraj w tym temacie wrzuci³em tutaj link. ;)

Jacku, zastanawia³am siê, czy to tam wrzuciæ, ale stwierdzi³am, ¿e niezbyt by pasowa³o, bo przecie¿ to nie jest serial...

A tak w temacie, to zdecydowanie mogê poleciæ film "Dziennik zakrapiany rumem". Obejrza³am ju¿ chyba z 10 razy i ci±gle mnie bawi  :mrgreen: Depp jak zwykle genialny w swojej roli, zabawne teksty, a niektóre sceny wymiataj±. Teraz czytam ksi±¿kê, jak skoñczê, postaram siê skrobn±æ jak±¶ recenzjê ;)
Ty, no ale Fear and Loathing in Las Vegas czyta³as/ogl±da³a¶? Hunter to ciekawa postaæ by³a... ;)
Te¿ pytasz...Las Vegas Parano to ja na pamiêæ znam :mrgreen: Wczoraj chyba po raz setny obejrza³am, ale ksi±¿ki jeszcze nie czyta³am ;)
« Last Edit: 2013-06-21, 14:49:21 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1362 on: 2013-06-21, 15:37:22 »
Hmmm...nie wiedzia³am, w którym miejscu to napisaæ, wiêc wybra³am ten w±tek.

Wczoraj w tym temacie wrzuci³em tutaj link. ;)

Jacku, zastanawia³am siê, czy to tam wrzuciæ, ale stwierdzi³am, ¿e niezbyt by pasowa³o, bo przecie¿ to nie jest serial...

W mediach na okr±g³o okre¶lano jako serial... ;)  Komentarze z dyskusji/debaty po emisji wrzuci³em tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1363 on: 2013-06-24, 11:29:40 »
Hmmm...nie wiedzia³am, w którym miejscu to napisaæ, wiêc wybra³am ten w±tek.

Wczoraj w tym temacie wrzuci³em tutaj link. ;)

Jacku, zastanawia³am siê, czy to tam wrzuciæ, ale stwierdzi³am, ¿e niezbyt by pasowa³o, bo przecie¿ to nie jest serial...

W mediach na okr±g³o okre¶lano jako serial... ;)  Komentarze z dyskusji/debaty po emisji wrzuci³em tu.

my¶lê, ¿e okre¶lenie miniserial bêdzie chyba najtrafniejsze ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1364 on: 2013-07-16, 23:10:19 »
Z serii "czego nie polecam, nawet dla ¶miechu". Dwie pozycje: Abraham Lincoln: £owca wampirów i Prometeusz. Ja siê pytam: co to jest i po jak± cholerê nakrêcone? Za te pieni±dze mo¿na by Saharê zmieniæ w kwitn±cy ogród! Ale nie, nakrêæmy szity, niech ludzie id± do kina. Na szczê¶cie ogl±da³am za darmo, ale... i tak powinnam dostaæ jak±¶ rekompensatê za straty moralne i psychiczne. Nie wiem, naprawdê w filmach chodzi teraz o to, ¿eby na³adowaæ jak najwiêcej efektów na sekundê, a fabu³ê pal sze¶æ, nikt nie zwróci uwagi, ¿e tworzy³a j± osoba na poziomie ma³py*? Poza tym ta maksymalna przewidywalno¶æ, no... element zaskoczenia jak przy myciu r±k: myjesz, myjesz, a tu nagle robi± siê czyste! O nieba, jak to?!
Jedyna zaleta by³a taka, ¿e siê zaabsorbowa³am, by³o nie by³o, i nie dosiêg³a mnie choroba lokomocyjna. Tadam!

*mia³am "trzyletnie dziecko" najpierw, ale zastanowi³am siê i stwierdzam, ¿e trzylatki snuj± spójniejsze i logiczniejsze bajki

 

lofty-success